ULTRA vs HALOO vs FRIEND Start Paketi

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

User avatar
drndalo
Posts: 22794
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#51 Re: ULTRA vs HALOO vs FRIEND Start Paketi

Post by drndalo »

gidra wrote:
pinokio04 wrote:Je li koristio neko ovaj mini paket 15 km i 2 km pdv mjesecno pretplata, u bh telecomu. Kontam da se prebacim sa ultre na ovaj mini pa da li se isplati. Ima li mogućnost provjere u datom trenutku koliko se potrosilo.. Da se ne opustim pa da odem preko 15 km :)
Vidim u tarifama mini paketa da su recimo pozivi prema 2 naj broja po 0,06 po minuti
A poruke 0,03
To znaci da za 15 km imam prema najbrojevima gotov 4,5 sata razgovora mjesecno
A na ultri je manje..
Koristi li neko ovak paket mozda
zar ovaj paket nije tačno 15 KM, bez ikakve pretplate tj. 2 KM kao što forumaš navede?
Ne, PDV ide na svaku pretplatu naknadno, pa ti je min. racun za paket 15 KM = 17.55 KM sa PDV-om...
gidra
Posts: 3568
Joined: 17/11/2011 16:11
Location: Sarajevo

#52 Re: ULTRA vs HALOO vs FRIEND Start Paketi

Post by gidra »

Ja sam mislio da račun ako se ne prelazi dođe okruglo 15 KM sa već uključenim pdv-om, sad znači ispade 17,55 KM.
Niđe veze hebo ih pdv.
talić
Posts: 1559
Joined: 03/11/2010 17:52

#53 Re: ULTRA vs HALOO vs FRIEND Start Paketi

Post by talić »

zateznistub wrote:
talić wrote::D
zateznistub wrote: U svakom paketu ima taj prenos ali samo iz jednog mjeseca u drugi. Znaci iz januara u februar ali ne i u mart itd.
možeš prenijeti i iz januara u decembar. :roll:
Neće ti ništa propasti ako sljedeći mjesec potrošiš 14 KM a ne potrošiš preneseni iznos od npr. 14 KM nego u trećem mjesecu imaš 15 KM prenesenih.
Nije tacno: Mozes samo iz jednog u drugi.U treci ne.
Jesi bukvalista !!!!
Kada preneseš 10 KM u sljedeći mjesec prvo se računa da trošiš tih 10 KM pa onda nastavljaš sa onih 15 KM predviđenih za taj mjesec.
Godinama sam na pretplati i znam šta mi piše na računu.
Poenta je da ne možeš akumulirati veći iznos od paketa u ovom slučaju je to 15 KM. Možeš od januara do jula trošiti po 13 KM i svaki put će ti obračunati po 15 a u julu ćeš imati 12 KM prenesenih iz juna.
User avatar
Joe McCarthy
Posts: 1164
Joined: 09/11/2012 18:23
Location: Dežurni forumski homofob, šovinista i majorizator

#54 Re: ULTRA vs HALOO vs FRIEND Start Paketi

Post by Joe McCarthy »

talić wrote:M:Tel zvuči najbolje ali kad se sjetim da dobit M:Tel-a završava u Srbiji a jednim djelom vjerovatno i džepovima nekih "Biznismena" koji su rušili Bosnu onda ću radije ostati na BH telekomu i živjeti sa činjenicom da je 110 miliona dobiti završilo u budžetu Federacije BiH.
Kupujmo domaće !

Amin na to brate.

Kakva god da su nesposobna govna u BHT-u, naša su govna i moj novac neće ići onima koji su mi poklali i protjerali pola familije uzduž i poprijeko Podrinja.
polacijela
Posts: 364
Joined: 24/04/2012 13:39

#55 Re: ULTRA vs HALOO vs FRIEND Start Paketi

Post by polacijela »

procitah li dobro da Etihad kupuje Telekom Srbije, tender u septembru?!
User avatar
drndalo
Posts: 22794
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#56 Re: ULTRA vs HALOO vs FRIEND Start Paketi

Post by drndalo »

Malo si ti to nesto pomijesao, avio/telekom stvarcice...
polacijela
Posts: 364
Joined: 24/04/2012 13:39

#57 Re: ULTRA vs HALOO vs FRIEND Start Paketi

Post by polacijela »

Ja ne znam jel dzeko igra za utd ili city :D
Mubadala hoce da investira u telekom, znala sam da je neka uae avio kompanija
User avatar
drndalo
Posts: 22794
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#58 Re: ULTRA vs HALOO vs FRIEND Start Paketi

Post by drndalo »

OK, mada ni Mubadala nije avio kompanija... Nego investiciona kompanija, al hajde necu dalje sitnicariti... :mrgreen:
User avatar
adnandus
Posts: 548
Joined: 05/04/2011 13:16
Location: Tu negdje

#59 Re: ULTRA vs HALOO vs FRIEND Start Paketi

Post by adnandus »

Urban B. wrote:Jal zavrsilo u rukama lopava iz Srbije il Bosne meni bas svejedno:D

Trenutno imam telekomovu ultru al bi htio da uzmem jos jednu karticu za moju hanumu i mene :D
Mozel neko preporucit sta je najbolje?imal kakva opcija da se mogu slati besplatne poruke? :D
Jarane nista nije sakriveno uzmeš cjenovnik jednih drugih i trećih pa po svojim potrebama uporediš šta ti ima ko maglu ili ti yaya pod bubrege :bih: :bih:
Mustafapasa
Posts: 1078
Joined: 16/06/2010 11:19

#60 Re: ULTRA vs HALOO vs FRIEND Start Paketi

Post by Mustafapasa »

gidra wrote:Ja sam mislio da račun ako se ne prelazi dođe okruglo 15 KM sa već uključenim pdv-om, sad znači ispade 17,55 KM.
Niđe veze hebo ih pdv.
PDV je drzavni namet koji svi placamo i to nema veze sa bilo kojim Telecom operatorom. Prema RAK regulativi, svaki telecom operator je duzan jasno naznaciti koliko je cijena usluge bez i sa PDV, kako bi korisnik tacno znao sta dobija.
Mustafapasa
Posts: 1078
Joined: 16/06/2010 11:19

#61 Re: ULTRA vs HALOO vs FRIEND Start Paketi

Post by Mustafapasa »

Joe McCarthy wrote:
talić wrote:M:Tel zvuči najbolje ali kad se sjetim da dobit M:Tel-a završava u Srbiji a jednim djelom vjerovatno i džepovima nekih "Biznismena" koji su rušili Bosnu onda ću radije ostati na BH telekomu i živjeti sa činjenicom da je 110 miliona dobiti završilo u budžetu Federacije BiH.
Kupujmo domaće !

Amin na to brate.

Kakva god da su nesposobna govna u BHT-u, naša su govna i moj novac neće ići onima koji su mi poklali i protjerali pola familije uzduž i poprijeko Podrinja.
:bih: :thumbup:
User avatar
P308
Posts: 5084
Joined: 21/09/2012 23:15

#62 Re: ULTRA vs HALOO vs FRIEND Start Paketi

Post by P308 »

drndalo wrote:061 1101
Hvala, a koji sadrzaj poruke treba da bude :)
User avatar
anonimnaosoba
Posts: 2015
Joined: 05/01/2012 00:01
Location: JOSIP KVESIĆ 3 !!!
Contact:

#63 Re: ULTRA vs HALOO vs FRIEND Start Paketi

Post by anonimnaosoba »

Ništa, pošalji praznu poruku na taj broj i dobićeš odgovor sa stanjem računa :)
kokolina
Posts: 219
Joined: 03/12/2006 15:55
Location: mostar

#64 Re: ULTRA vs HALOO vs FRIEND Start Paketi

Post by kokolina »

talić wrote: Jesi bukvalista !!!!
Kada preneseš 10 KM u sljedeći mjesec prvo se računa da trošiš tih 10 KM pa onda nastavljaš sa onih 15 KM predviđenih za taj mjesec.
Godinama sam na pretplati i znam šta mi piše na računu.
Poenta je da ne možeš akumulirati veći iznos od paketa u ovom slučaju je to 15 KM. Možeš od januara do jula trošiti po 13 KM i svaki put će ti obračunati po 15 a u julu ćeš imati 12 KM prenesenih iz juna.
jes da je ovo pisano lani ali eto da se zna: nećeš u julu imati prenesenih 12 KM nego samo 2 KM koje su ti ostale od prošlog mjeseca ako si prošli potrošio 13 KM

kakva je sad situacija sa HALOO mrežom?

nakon 15 godina kao kupac BH Telekoma i potrošenih bar 20 000 KM dobijem kao poklon ALCATEL 2010 i stick-modem za bežični internet, naravno bez sim kartice i nekog bonusa
naravno kad su poklanjali tablete i slične vrednije poklone mene su preskočili a koristim moju TV premi paket već 4 godine, mobitel pretplata od 15 već 5-6 godina, fiksni priključak 15 godina a ultra brojeve neću računati jer nisu registrovane

trenutno mjesečno samo za pve registrovane priključke platim minimalno 200 KM i napokon sam odlučila da raskinem sa BH Telekomom pa kontam da ova HALOO mreža može proći jer samo mobitela imamo 5
Alkos
Posts: 2726
Joined: 08/10/2007 14:12
Location: Sarajevo;Centar

#65 Re: ULTRA vs HALOO vs FRIEND Start Paketi

Post by Alkos »

Drug, sve što te interesuje imaš na njihovoj web stranici http://www.haloo.ba/ :thumbup:
zippoo87
Posts: 15474
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#66 Re: ULTRA vs HALOO vs FRIEND Start Paketi

Post by zippoo87 »

koliko kosta halo start paket i koliko na njemu dodje KM za potrositi
naime,treba mi kartica drugog operatera,da otkljucam sim utor na mobitelu,koji je kupljen kod telekom operatera
pa ako vec kupim taj paket,da ga mogu i iskoristiti...moze li se sa njega i internet aktivirati ?
i gdje se to ima kupiti
preko googla naleti na ovu temu pa eto,dizem je iz mrtvih
User avatar
escobar__
Posts: 8869
Joined: 07/06/2010 22:48
Location: 🇪🇺

#67 Re: ULTRA vs HALOO vs FRIEND Start Paketi

Post by escobar__ »

Ne bih da ulazim u razloge dizanja teme iz mrtvih i postavljanja tih pitanja ali zar fakat nije bilo lakše otići na Web stranicu i odmah pročitati sve šta te interesuje bez čekanja na to hoće li ko ili ne odgovorit na temu!?

Haloo start paket košta 4 KM i dobiješ isto toliko na račun. Mobilni Internet je moguće koristiti, imaš čak i bolje opcije i tarife nego što ih nudi Telekom BiH. Možeš o tome više pročitati ovdje.
zippoo87
Posts: 15474
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#68 Re: ULTRA vs HALOO vs FRIEND Start Paketi

Post by zippoo87 »

escobar__ wrote:Ne bih da ulazim u razloge dizanja teme iz mrtvih i postavljanja tih pitanja ali zar fakat nije bilo lakše otići na Web stranicu i odmah pročitati sve šta te interesuje bez čekanja na to hoće li ko ili ne odgovorit na temu!?

Haloo start paket košta 4 KM i dobiješ isto toliko na račun. Mobilni Internet je moguće koristiti, imaš čak i bolje opcije i tarife nego što ih nudi Telekom BiH. Možeš o tome više pročitati ovdje.
isao sam ali nigdje informacija koje sam pitao
otici cu kupiti na trafiku,treba mi broj da otkljucam sim utor na telefonu a da usput i potrosim te 4 KM koje sam platio
User avatar
escobar__
Posts: 8869
Joined: 07/06/2010 22:48
Location: 🇪🇺

#69 Re: ULTRA vs HALOO vs FRIEND Start Paketi

Post by escobar__ »

Možda da uzmeš Eronetov broj, aktiviraš novu tarifu (Slagalicu) i ubireš one duple Internet bonuse?
zippoo87
Posts: 15474
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#70 Re: ULTRA vs HALOO vs FRIEND Start Paketi

Post by zippoo87 »

escobar__ wrote:Možda da uzmeš Eronetov broj, aktiviraš novu tarifu (Slagalicu) i ubireš one duple Internet bonuse?
posto je eronetov paket,tj.broj...mogu i njega uzeti,meni je to svejedno
a nisam upucen u tu akciju,ako moze link
hvala
User avatar
escobar__
Posts: 8869
Joined: 07/06/2010 22:48
Location: 🇪🇺

#71 Re: ULTRA vs HALOO vs FRIEND Start Paketi

Post by escobar__ »

4 KM je i !hej Start paket sa isto toliko na računu.

A Slagalica je nova tarifa gdje praktično kupuješ minute, poruke ili Internet saobraćaj po želji/potrebi (ne moraš sve troje, možeš kupit samo Internet). Novim korisnicima se saobraćaj dupla u narednih godinu dana, pa ako recimo kupiš 500 MB, dobiješ još 500, odnosno 1 GB.

Cijene poziva 20 feninga (ako ne kupiš minute), poruka 10 feninga, a obračunska 60+10 sekundi.

Više ovdje.
The BEN10
Posts: 7562
Joined: 19/09/2011 09:03

#72 Re: ULTRA vs HALOO vs FRIEND Start Paketi

Post by The BEN10 »

Eh ovako, ne znam da postoji slična tema, pa ću ovdeka priupitati:
imam Honor 10 koji je haman dual sim. E sada, da li je moguće da kupim Haloo karticu na kojoj bi samo koristio mobilni internet, dok je ULTRA paket od BH telecoma? Kako to uopšte funkcioniše sa DUAL SIM karticama?

hvala
User avatar
Sanjarko
Posts: 23202
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#73 Re: ULTRA vs HALOO vs FRIEND Start Paketi

Post by Sanjarko »

The BEN10 wrote:Eh ovako, ne znam da postoji slična tema, pa ću ovdeka priupitati:
imam Honor 10 koji je haman dual sim. E sada, da li je moguće da kupim Haloo karticu na kojoj bi samo koristio mobilni internet, dok je ULTRA paket od BH telecoma? Kako to uopšte funkcioniše sa DUAL SIM karticama?

hvala
Mozes. Ali ne znam kako bi islo sa Haloo-m jer nema neograniceni internet kad ga potrosis. I ja nesto slicno kontam da radim. Ali duduk neznam kako to ide. Ali znam ljudi koji to rade.
User avatar
zateznistub
Posts: 15515
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#74 Re: ULTRA vs HALOO vs FRIEND Start Paketi

Post by zateznistub »

The BEN10 wrote:Eh ovako, ne znam da postoji slična tema, pa ću ovdeka priupitati:
imam Honor 10 koji je haman dual sim. E sada, da li je moguće da kupim Haloo karticu na kojoj bi samo koristio mobilni internet, dok je ULTRA paket od BH telecoma? Kako to uopšte funkcioniše sa DUAL SIM karticama?

hvala
Odrediš u postavkama sa kojeg sim 1 ili sim2 da vuče Internet i pici
Image
The BEN10
Posts: 7562
Joined: 19/09/2011 09:03

#75 Re: ULTRA vs HALOO vs FRIEND Start Paketi

Post by The BEN10 »

zateznistub wrote:
The BEN10 wrote:Eh ovako, ne znam da postoji slična tema, pa ću ovdeka priupitati:
imam Honor 10 koji je haman dual sim. E sada, da li je moguće da kupim Haloo karticu na kojoj bi samo koristio mobilni internet, dok je ULTRA paket od BH telecoma? Kako to uopšte funkcioniše sa DUAL SIM karticama?

hvala
Odrediš u postavkama sa kojeg sim 1 ili sim2 da vuče Internet i pici
Image
:kiss: :kiss: :kiss:
Čekaj, jel samo to to brate!? Pa to je ekstra.
Btw, kod tebe je isto Honor 10, jelda? Valjda je svaki DUAL SIM, pa i ovaj moj. :-D
Post Reply