Ulozak ili tampon?

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

User avatar
zonna
Posts: 636
Joined: 07/12/2010 20:13
Location: neptun

#51 Re: Ulozak ili tampon?

Post by zonna »

komi wrote:
Chmoljo wrote:eto moj komi, ne valja kad si iskren, ne valja kad lažeš... :mrgreen: pa ti budi pametan :mrgreen:



nisam uopće jeo uštipke a prao sam zube i brijao se i mećo ispod pazuha stik
:lol: nemoj vise meCATI ispod pazuha stik, kazu da je i to kancerogeno :mrgreen:
User avatar
Truba
Posts: 81797
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#52 Re: Ulozak ili tampon?

Post by Truba »

Ma.Le.Na wrote: ali da cura prodje pored tebe...i smrdi...a ti namah znas da ima menzes i to je razlog "mirisa" :roll:
pa šta ste se upalile :mrgreen:

ja sam rekao da sam taj miris osjećao u tramvaju... može biti i žena od 40 može curica od 15 otkud znam ko je nisam išao za mirisom niti znam ko je ali pretpostavljam




možda se ovo desi u trenutku nemam pojma
GOLFER
Posts: 1351
Joined: 01/06/2010 14:08

#53 Re: Ulozak ili tampon?

Post by GOLFER »

zonna wrote:
komi wrote:
Chmoljo wrote:eto moj komi, ne valja kad si iskren, ne valja kad lažeš... :mrgreen: pa ti budi pametan :mrgreen:



nisam uopće jeo uštipke a prao sam zube i brijao se i mećo ispod pazuha stik
:lol: nemoj vise meCATI ispod pazuha stik, kazu da je i to kancerogeno :mrgreen:
a ovo sad fakat pitam, jeti bas vjerujes da stavljanje takve vrste hemije nimalo ne steti organizmu?

da se razumijemo i ja ga goristim i stik i dezedorans, ali nisam bas toliko vjeren da to nije stetno... Pa kao sto odredjene masti i maze pomazu covjeku i kozi, tako sigurno odredjene hemije i hemikalije ODMAZU...
User avatar
plain vanilla
Posts: 66782
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#54 Re: Ulozak ili tampon?

Post by plain vanilla »

sta kazu ovi muskarci na temi, je li oni koriste tampone ili uloske? :zoka:
User avatar
ladyada
Posts: 1460
Joined: 05/04/2008 13:38
Location: Germany

#55 Re: Ulozak ili tampon?

Post by ladyada »

GOLFER wrote:
ladyada wrote:
GOLFER wrote:
Cuo sam i ja da se tamponi nikako ne preporucuju, a isto tako sam negdje procitao da postoji neka veza za koristenjem tampona i nekih ulozaka sa povecanim procentom RAKA i drugih bolesti polnih organa kod zena, pa sad sta je i kako je.---
ovo prvi put cujem .........odakle si to iskopala ........
nisam zensko, musko sam :-D To sam cuo u razgovoru poznanica i doktora, nisam saznao da li postoje neka sluzbena obavijestenja... Ali posto je svako povecanje oboljelih od raka povezano sa necim (prekrana, stres, materijali koje nosimo, mazemo i raznorazne hemikalije koje po sebi stavljamo) tako je vjerovatno visi stepen bolesti tih organa kod zena povezan pored ostalih faktora i sa kvalitetom ulozaka koji se koriste a posebno TAMPONA, a tampon je sam po sebi LOS jer krv ostaje UNUTAR vagine, sto naravno moze uzrokovati i upale i zaraze i bas se gadno iskomplikovati. Naravno nisam strucnjak samo kazem sta sam cuo...
izvinjavam se da te strpah u zensku frakciju .......... ja trosim tampone otkad znam za sebe i nisam nikavih bolesti imala da su specificno vezane za tampone ili ona prica da tampon ostane pa ti treba ici doktoru da se vadi i to mi je bez veze........ali desilo mi se par puta da uzmem uloske jer nemam tampona ko npr kad sam na godisnjem ........tad obicno dobijem neki osip ili sta ti ja znam neke gljivice .......... doktora sam pitala nije imao ista protiv tampona cak kaze da su higijenski bolje rjesenje od ulozaka ....... isla sam na bazen ili plazu nikakvi problema ...........
User avatar
zonna
Posts: 636
Joined: 07/12/2010 20:13
Location: neptun

#56 Re: Ulozak ili tampon?

Post by zonna »

GOLFER wrote:
zonna wrote:
nisam uopće jeo uštipke a prao sam zube i brijao se i mećo ispod pazuha stik
:lol: nemoj vise meCATI ispod pazuha stik, kazu da je i to kancerogeno :mrgreen:
a ovo sad fakat pitam, jeti bas vjerujes da stavljanje takve vrste hemije nimalo ne steti organizmu?

da se razumijemo i ja ga goristim i stik i dezedorans, ali nisam bas toliko vjeren da to nije stetno... Pa kao sto odredjene masti i maze pomazu covjeku i kozi, tako sigurno odredjene hemije i hemikalije ODMAZU...[/quote]

ma zezam ja komija. potpuno se slazem inace s tobom i bolje ti je da ti sad ne krenem objasnjavati zasto sva ta kozmetika nije zdrava ali kao sto kazes ipak se nesto mora koristiti. bitno je ne pretjerivati
User avatar
HAVANA
Posts: 32695
Joined: 19/08/2008 23:04

#57 Re: Ulozak ili tampon?

Post by HAVANA »

Ja stvarno ne znam,rado bih pomogao. :o
User avatar
plain vanilla
Posts: 66782
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#58 Re: Ulozak ili tampon?

Post by plain vanilla »

sanabe wrote:
plain vanilla wrote:sta kazu ovi muskarci na temi, je li oni koriste tampone ili uloske? :zoka:
mensecini uloske, tamponi ih zuljaju :lol:
:lol: :lol:

dosao maksuz s teme "zene pitaju zene" da nam kaze kako neke zene smrde :oops: :mrgreen:

da budem on topic :roll:

samo uloske, i samo libresse
User avatar
Truba
Posts: 81797
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#59 Re: Ulozak ili tampon?

Post by Truba »

sanabe wrote: Komi i svi ostali, i zene imaju nos, vozaju se tramvajem... druze se sa drugim zenama, pa eto ja nikad ne "namirisah"... :roll:
moj nos je u pinokija
i ne mećem 100 kremica ispod nosa na lice :D
User avatar
Truba
Posts: 81797
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#60 Re: Ulozak ili tampon?

Post by Truba »

hm ja mislim da smo našli temu u kojoj se prvi put vidi ženska solidarnost

ono za šta sam mislio da ne postoji :mrgreen: :skoljka:
User avatar
plain vanilla
Posts: 66782
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#61 Re: Ulozak ili tampon?

Post by plain vanilla »

komi wrote:hm ja mislim da smo našli temu u kojoj se prvi put vidi ženska solidarnost

ono za šta sam mislio da ne postoji :mrgreen: :skoljka:
hajd razguli :oops: :lol: :lol:
User avatar
Ma.Le.Na
Posts: 11993
Joined: 12/10/2009 11:12
Location: ..na magarecoj klupi

#62 Re: Ulozak ili tampon?

Post by Ma.Le.Na »

plain vanilla wrote:
komi wrote:hm ja mislim da smo našli temu u kojoj se prvi put vidi ženska solidarnost

ono za šta sam mislio da ne postoji :mrgreen: :skoljka:
hajd razguli :oops: :lol: :lol:
:lol:
vala najpametnije sto se muskima na ovoj temi moze rec :D
User avatar
zonna
Posts: 636
Joined: 07/12/2010 20:13
Location: neptun

#63 Re: Ulozak ili tampon?

Post by zonna »

sanabe wrote:
plain vanilla wrote:sta kazu ovi muskarci na temi, je li oni koriste tampone ili uloske? :zoka:
mensecini uloske, tamponi ih zuljaju :lol:
:lol: :lol: :lol: oni to smatraju kao prijetnju njihovoj muskosti ;-) 8-) :mrgreen:
hocunecu
Posts: 1755
Joined: 25/09/2008 13:18

#64 Re: Ulozak ili tampon?

Post by hocunecu »

plain vanilla wrote:sta kazu ovi muskarci na temi, je li oni koriste tampone ili uloske? :zoka:
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
:kiss:
User avatar
HAVANA
Posts: 32695
Joined: 19/08/2008 23:04

#65 Re: Ulozak ili tampon?

Post by HAVANA »

Ja znam samo da kupujem ono vaKo...što se meće...nikad ono što se umeĆe...osim na moru...


Image
User avatar
Truba
Posts: 81797
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#66 Re: Ulozak ili tampon?

Post by Truba »

imaju oni fetiši na iskorištene tampone :D
User avatar
HAVANA
Posts: 32695
Joined: 19/08/2008 23:04

#67 Re: Ulozak ili tampon?

Post by HAVANA »

A jebat ih,sto vrstaImage one naKe sa onim hepekom sa strane...
User avatar
ladyblue18
Posts: 22380
Joined: 24/12/2006 22:57
Location: You don't have to like me, I'm not a facebook status

#68 Re: Ulozak ili tampon?

Post by ladyblue18 »

Halo ba, muski sta cete vi ovdje. :oops:
User avatar
HAVANA
Posts: 32695
Joined: 19/08/2008 23:04

#69 Re: Ulozak ili tampon?

Post by HAVANA »

ladyblue18 wrote:Halo ba, muski sta cete vi ovdje. :oops:


Kad ih mogu kupovat, mogu i bit ovde. :twisted:
User avatar
HAVANA
Posts: 32695
Joined: 19/08/2008 23:04

#70 Re: Ulozak ili tampon?

Post by HAVANA »

komi wrote:imaju oni fetiši na iskorištene tampone :D


Bjež ba jebi se ,jedem čokoladu. :shock: :cry:
Mariella
Posts: 3124
Joined: 29/01/2008 20:41

#71 Re: Ulozak ili tampon?

Post by Mariella »

Neko je spomenuo toxic shock sindrome... Ja sam za to tek nedavno saznala, ne sjecam se ni ja kako... Uglavnom, kazu da do toga moze doci ako se tampon stavlja preko noci, i stoji duze od 8 sati... Tako da eto, za ove koje koriste samo tampone, da znate.. ako vec niste :)

Ja licno preferiram uloske, jer su puno laksi i za stavit i za promijeniti :D A kada nisi u svojoj kuci, nije bas lako s tamponima deverati :D
User avatar
Truba
Posts: 81797
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#72 Re: Ulozak ili tampon?

Post by Truba »

HAVANA wrote:
komi wrote:imaju oni fetiši na iskorištene tampone :D


Bjež ba jebi se ,jedem čokoladu. :shock: :cry:
i ja snikers :mrgreen:
User avatar
Cholina_Lokica
Posts: 11119
Joined: 20/10/2008 23:16
Location: ...

#73 Re: Ulozak ili tampon?

Post by Cholina_Lokica »

Mariella wrote:Neko je spomenuo toxic shock sindrome... Ja sam za to tek nedavno saznala, ne sjecam se ni ja kako... Uglavnom, kazu da do toga moze doci ako se tampon stavlja preko noci, i stoji duze od 8 sati... Tako da eto, za ove koje koriste samo tampone, da znate.. ako vec niste :)

Ja licno preferiram uloske, jer su puno laksi i za stavit i za promijeniti :D A kada nisi u svojoj kuci, nije bas lako s tamponima deverati :D
ovo za shock sindrom, da si samo procitala uputstvo koje dodje uz tampone znala bi :-) to se jako, jako rijetko dogadja, ali eto moRe se dsiti

mene sto se tice, tamponi rulz, uloske samo stavljam kad spavam i po nekad kad sam kuci, s uloscima imam osjecaj da sjedim u lokvi :| hem je gadno do zla boga hem sam alergicna na haman sve vrste ulozaka
User avatar
jaca-maca
Posts: 919
Joined: 11/11/2010 15:58
Location: A da me vidi babo

#74 Re: Ulozak ili tampon?

Post by jaca-maca »

Cholina_Lokica wrote: mene sto se tice, tamponi rulz, uloske samo stavljam kad spavam i po nekad kad sam kuci, s uloscima imam osjecaj da sjedim u lokvi :|
to sam i ja htjela napisati :lol:
Muzikjunki
Posts: 341
Joined: 24/04/2010 11:33

#75 Re: Ulozak ili tampon?

Post by Muzikjunki »

Sto se tice onog pitanja s pocetka teme u vezi neugodnog mirisa nekih zena tokom menstruacije, mnogi su bezveze napali covjeka jer ima istine u onom sto je rekao. Naravno, u vecini slucajeva to je stvar licne higijene, ali bez obzira na to, neke zene mogu imati specifican miris tijela tokom menstruacije. Ne mora se zvati smradom, jer zvuci uvredljivo, ali moze biti neugodan :wink:

Koga zanima vise, nek procita i ovaj clanak:
http://www.medicina.hr/seksualnost/clan ... %20sex.htm
"Tijekom menstruacija žene su sklonije razvoju kožnih poremećaja kao što su akne i herpes. Sklonije su i vaginalnim infekcijama. Tijekom menstruacija dah nekih žena miriše nalik luku te se naziva "menstrualni zadah"."

Naravno da je moguce vrlo lako zakljuciti da li zena ima menstruaciju ili ne, karakteristike su i vise nego primjetne, krenuvsi od fizickih promjena pa do ponasanja.

Sto se tice same teme, to ostavljam zenama nek diskutuju :run:
Post Reply