Uloga SDA u odbrani BiH u ratu i stabilizaciji iza.

(H)istorija/povijest Bosne i Hercegovine, regiona, itd...

Moderator: anex

Post Reply
Qwertz84
Posts: 104
Joined: 26/11/2019 02:31

#1 Uloga SDA u odbrani BiH u ratu i stabilizaciji iza.

Post by Qwertz84 »

Stranka SDA je se prije rata prezentirala narodu BiH kao stranka koja misli tu državu graditi. Prvi gradovi koji su u BiH u ratu oslobođeni su bili Kalesija i Srebrenica i ja nisam našao dokaze da je stranka SDA išta učinila da se to desi, ja sam tražio u mome rodnom gradu dokaze je li stranka SDA organizirala ikakav otpor i nisam našao dokaze iako je ta stranka već prije rata ovdje postojala i došao sam tačno do rezutata kojeg nisam očekivao da se je u opštini desio tačno otpor gdje SDA stranka nije imala jaku podršku, tražio sam isto dokaze kakav trud, posao ili novac je stranka SDA uložila tokom rata u odbranu BiH i došao sam opet na spekulacije da su sabotirali odbranu BiH na drugim mjestima jer su dizali cijene za oružje u visinu, otežavali pristup municiji, odbijali pomoć od stranih zemlja koji su bili spremni BiH još više vojno pomoći, isto sam čuo na video snimkama na internetu gdje je odbrana ko u Tuzli funkcionirala bez pomoći SDA da su tamošnji branioci kontaktirani od njih da smanje što manje pomoć za druge opštine gdje se je moglo osloboditi dijelove države i ako je to tačno zbog čega su to učinili? Isto sam više puta na tv vijestima iza rata vidio kako se SDA stranka hvali za odbranu BiH u ratu a borci kojih sam poznavao koji su bili u odbrani ništa od toga ne znaju. Kakvu ulogu je stranka SDA igrala u odbrani BiH i gdje tačno ima dokaze da su uradili nešto značajno za oslobođenje gradova ili sela? Isto po internetu postoje glasovi koji tvrde da SDA stranka iza rata pokušava što više da ukloni znanje kako se oružje može napraviti u ovoj zemlji, kako se ono upotrebljava i da se prave zakoni da se što teže u BiH dođe do oružja i je li to umišljenost ili realnost? 
Heller
Posts: 4404
Joined: 02/05/2012 22:32
Location: Tuzla

#2 Re: Uloga SDA u odbrani BiH u ratu i stabilizaciji iza.

Post by Heller »

SDA je profitirala od rata jako dobro. I lično smatram da su u pregršt situacija dogovarali, namještali i namjerno neke stvari radili da bi društvenu imovinu i donacije poklopili.
User avatar
stubrijez
Posts: 1070
Joined: 09/11/2012 11:12

#3 Re: Uloga SDA u odbrani BiH u ratu i stabilizaciji iza.

Post by stubrijez »

Nista...
nit ko sta protiv ni za, usutili se forumasi haman pred izbore. Paranoja... e brate mili.
Vama dvojici svaka cast al ste fulali vakat :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: bice replyja doke se prebroje glasovi
Post Reply