Ulje ćurekota

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

marakes
Posts: 183
Joined: 06/09/2011 13:51

#51 Re: Ulje ćurekota

Post by marakes »

pokusajte, skoditi mu nece sigurno, i nek ne odustaje nakon dva tri dana.....na pocetku prvih dana mozda bubuljice budu malo i izrazenije jer je to proces ciscenja, ali se isplati svakako.... ne morate kod ove djevojke u robotu uzet, ima skoro u svakom trznom centru na ulazu, prodaju se razni proizvodi, ima i u grand centru na ilidzi, u wisi, u robotu hrasno.....
User avatar
idealnolosa
Posts: 890
Joined: 13/06/2011 11:28
Location: Sarajevo

#52 Re: Ulje ćurekota

Post by idealnolosa »

Kolika je cijena
marakes
Posts: 183
Joined: 06/09/2011 13:51

#53 Re: Ulje ćurekota

Post by marakes »

redovna je oko 16 km, a sad je akcija 8 km...i dobijes kupon uz to 10 % popusta na narednu kupovinu, ali ga mozes iskoristiti u narednih mjesec dana.
BIONA
Posts: 1340
Joined: 02/09/2009 21:53
Contact:

#54 Re: Ulje ćurekota

Post by BIONA »

Kome treba vidjela sam nedavno u interexu sampon za kosu od curekota, proizvodi Tahirovic, protiv opadanja kose...
Sto se mi zene raspricasmo :D
novikorisnik
Posts: 204
Joined: 11/09/2008 23:01

#55 Re: Ulje ćurekota

Post by novikorisnik »

Ono ulje koje se moze naci po tezgama ima intenzivan i miris i ukus. Ko da pijes motorno ulje.
Kupio neki dan neko "hladno cijedjeno" (duplo skuplje) i razlika je drasticna. Ne ubija u pojam intenzivnim mirisom, a vec poslije 2 kasike (1dnevno sam uzimao) sam primjetio da upale (zub) i raznorazne ranice, oziljci nestaju ko rukom odneseni. Za nepovjerovati.
To ulje treba piti i kad treba i kad ne treba :)
Odusevljen sam ucinkom.
User avatar
Zelena Carapa
Posts: 1358
Joined: 07/02/2007 12:09
Location: behind the enemy lines

#56 Re: Ulje ćurekota

Post by Zelena Carapa »

Ja sam prije godinu dvije kupila curekotovo lje i slucajno procitah na boci da je dobro za akne i bubuljice (upotreba spolja) i vjerujte mi na rijec - fenomenalno je. Nama svima u kuci odgovara. IScisti lice skroz. Ukoliko m se u PMSu sporadicno pojavi akna do ujutro je nema. :thumbup:
User avatar
Felidae
Posts: 695
Joined: 02/08/2010 09:41

#57 Re: Ulje ćurekota

Post by Felidae »

marakes wrote:pokusajte, skoditi mu nece sigurno, i nek ne odustaje nakon dva tri dana.....na pocetku prvih dana mozda bubuljice budu malo i izrazenije jer je to proces ciscenja, ali se isplati svakako.... ne morate kod ove djevojke u robotu uzet, ima skoro u svakom trznom centru na ulazu, prodaju se razni proizvodi, ima i u grand centru na ilidzi, u wisi, u robotu hrasno.....
hvala, idem sad kupiti kad rekoste da je trenutno 8KM i moracu ga nadzirati, jer on je nestrpljiv covjek, on bi sve preko noci da rjesi :-)
BIONA
Posts: 1340
Joined: 02/09/2009 21:53
Contact:

#58 Re: Ulje ćurekota

Post by BIONA »

Mislim da tek od 5 sati radi ona djevojka
marakes
Posts: 183
Joined: 06/09/2011 13:51

#59 Re: Ulje ćurekota

Post by marakes »

:)
User avatar
idealnolosa
Posts: 890
Joined: 13/06/2011 11:28
Location: Sarajevo

#60 Re: Ulje ćurekota

Post by idealnolosa »

Način upotrebe

1. Nervoza – 1 mala kašika ulja sa findžanom kahve.
2. Kašalj i bronhitis – namazati uljem prsa i leđa i piti 3x1 supenu kašiku ulja + 2 kašike staviti u čašu vrle vode i udisati.
3. Malaksalost – 1 supena kašika ulja + sok od narandže. Piti 10 dana izjutra.
4. Poboljšanje pamćenja – 1 mala kašika ulja sa 100 ml čaja od nane. Piti 10 dana.
5. Bubrezi – Samljeti ¼ kg ćurekota (u zrnu) i pomiješati sa ¼ kg meda. Piti izjutra prije jela 2 kašike ove smjese sa ½ čaše tople vode i 1 kafenu kašiku ćurekotovog ulja.
6. Ljepota – Namazati lice sa 1 kašikom ulja od ćurekota + 1 kašikom maslinovog ulja. Nakon 1 sahata oprati lice sapunom i vodom.
7. Povraćanje i mučnina – 1 malu kašiku mljevenih karanfilića pomiješati sa 1 supenom kašikom ulja, popiti sa čašom čaja od nane. Piti 3 puta dnevno
8. Ojed – Ojedeno mjesto oprati vodom i sapunom, zatim posušiti i namazati uljem, navečer i ostaviti do jutra. Tako raditi 3 noći.
9. Srce i suženje krvnih aorti – Ujutro i naveče piti po 1 kašikicu (za čaj) ulja sa toplim napitkom (čaj, mlijeko ...).
10. Psorijaza – Oboljelo mjesto namazati jabukovim sirćetom, a nakon toga uljem od ćurekota. Terapija traje 15 dana. Ukoliko bude potrebno da se nastavi napravi se pauza od 10 dana, a zatim se ponovi.
11. Bradavice – Bradavicu namazati uljem, a zatim popiti 1 kafenu kašiku ulja. Terapija se koristi 3 puta na dan (15 dana). Ukoliko bude potrebno da se nastavi napravi se pauza od 10 dana, a zatim se ponovi.
12. Reumatizam – Umlačiti ulje i namazati (utrljati) oboljele dijelove tijela. Zatim popiti 1 veliku kašiku ulja. Terapija traje 14 dana 2 puta dnevno.
13. Glavobolja – 3 puta dnevno uljem namazati čelo, sljepočnice i iza ušiju. Izjutra popiti 1 čajnu kašikicu ulja prije jela. Terapija traje 3 dana.
14. Kiselina i stomačne tegobe – 1 čašu mlijeka + 1 supenu kašiku ulja 3 puta dnevno.
15. Ženske bolesti – 1 kafenu kašika ulja sa čajem zaslađenim 1 kašikom meda piti 5 puta dnevno. Terapija traje 40 dana.
16. Upala nosnih šupljina, suhi kašalj, bronhijalna astma, gripa – 5 puta dnevno namazati unutrašnjost nozdrva uljem od ćurekota, jako udahnuti i izbaciti šlajm na usta (nekoliko puta). Terapija traje 3 dana.
17. Očne bolesti i oštećenje vida – Pola sahata prije spavanja namazati kapke i kožu oko očiju uljem, a zatim se popije 1 čajna kašika ulja pomiješana sa i čašom soka od mrkve.
18. Dijabetes - 15 minuta prije doručka i večere uzeti 1 kafenu kašiku ulja, pomiješanu sa 1 čašom čaja od cimeta. UPOZORENJE: OBAVEZNO IZMJERITI VRIJEDNOST ŠEĆERA PRIJE I POSLIJE (1/2 SAHATA) UZIMANJA TERAPIJE. UKOLIKO JE ŠEĆER NISKE VRIJEDNOSTI NE UZIMA SE TERAPIJA.
19. Jačanje imuniteta – 15 minuta prije doručka i večere uzeti jednu čajnu kašikicu ulja, i zaliti sa ½ čaše vode u kojoj je rastopljena supena kašika meda.
BITNE NAPOMENE:
1. DOZIRANJE ZA DJECU JE POLA GORE NAVEDENIH DOZA.

2. KOD TEŽIH OBOLJENJA POTREBNA JE DUGOTRAJNIJA TERAPIJA.

3. BOLESNICI SA TRANSPLATIRANIM ORGANIMA NE SMIJU UZIMATI ULJE.

4. TRUDNICAMA SE NE PREPORUČUJE KORIŠTENJE ULJA.
User avatar
idealnolosa
Posts: 890
Joined: 13/06/2011 11:28
Location: Sarajevo

#61 Re: Ulje ćurekota

Post by idealnolosa »

Juce sam kupila masku.Odlicna je.Cim sam je skinula koza mi je bila kao kod bebe.Nesto fantasticno
marakes
Posts: 183
Joined: 06/09/2011 13:51

#62 Re: Ulje ćurekota

Post by marakes »

bas mi je drago cuti da si zadovoljna.....ja je svima preporucujem....i nigdje bez nje ne idem :)
User avatar
idealnolosa
Posts: 890
Joined: 13/06/2011 11:28
Location: Sarajevo

#63 Re: Ulje ćurekota

Post by idealnolosa »

Prezadovoljna.Samo mi je smjesna sto je crna :D Isto ko dimljacar.Stavljas li ti kremu poslije kada je skines ili nista?
marakes
Posts: 183
Joined: 06/09/2011 13:51

#64 Re: Ulje ćurekota

Post by marakes »

hehe i meni je smijesno, pogotovo kad po kuci hodam garava...ali moji su se ukucani vec navikli na to...ja ne stavljam nista nakon nje, jer koliko sam shvatila, a i osjetim i vidim, da ona sama po sebi hidratizira kozu.
User avatar
idealnolosa
Posts: 890
Joined: 13/06/2011 11:28
Location: Sarajevo

#65 Re: Ulje ćurekota

Post by idealnolosa »

Nisam ni ja stavila ali za svaki slucaj da pitam :)
User avatar
Bambi_na_kofeinu
Posts: 1187
Joined: 04/11/2005 00:21

#66 Re: Ulje ćurekota

Post by Bambi_na_kofeinu »

Koje boje treba biti ćurekotovo ulje?
Do sada sam kupovala kod nas i bilo je tamno, sada sam dobila flašicu s hadža, potpuno je prozirno, nije onog neugodnog, jakog, okusa i stajanjem na hladnom (ne u frižideru) postalo je potpuno kruto, k'o maslac.
KenCo
Posts: 337
Joined: 25/12/2008 02:47

#67 Re: Ulje ćurekota

Post by KenCo »

vidim da dosta ljudi hvali curekot za crvenilo na kozi i bubuljice.

molim vas da mi kazete kako koristite ulje ? koliko ga cesto nanosite i kako ? i molim vas mi recite koju kremu koristite od curekota ? gdje ste je kupili i koliko kosta ?
User avatar
idealnolosa
Posts: 890
Joined: 13/06/2011 11:28
Location: Sarajevo

#68 Re: Ulje ćurekota

Post by idealnolosa »

KenCo wrote:vidim da dosta ljudi hvali curekot za crvenilo na kozi i bubuljice.

molim vas da mi kazete kako koristite ulje ? koliko ga cesto nanosite i kako ? i molim vas mi recite koju kremu koristite od curekota ? gdje ste je kupili i koliko kosta ?
Maska.Kod pokrivene zene na ulazu u Robot,sada je 8km a prava cijena je 16-sve je napisano trebas samo procitati :)
marakes
Posts: 183
Joined: 06/09/2011 13:51

#69 Re: Ulje ćurekota

Post by marakes »

Mozes koristiti ulje, a mozes i kremu ili masku....

i jedno i drugo mozes kupiti u robotu na socijalnom, na ulazu kod pokrivene djevojke a ima i u drugim trznim....ja sam vidjala na ulazu u wisu, u grand centru, u robotu u hrasnom...


ulje kosta 20 km. Bocica je 250 ml, a pola litra je 35 KM. Ako se odlucis za ulje onda ga koristis tako sto ga samo namazes na lice i isperes sapunom i vodom nakon nekih sat vremena.

Krema je 8 KM, nanosi se u tankom sloju i isto se drzi oko sat vremena i ispira vodom....mada kako sam rekla ja i prenocim nekad s njom. Kazu da je potrebno oko 2 sedmice da bi rezultati bili vidljivi, a meni je djelovalo nakon samo par dana.

ima i na pik-u sa detaljnim objasnjenjem za sta je sve dobro...ovako to izgleda

http://www.pik.ba/artikal/106198/ulje-c ... cumin-oil/

http://www.pik.ba/artikal/1632380/dr-ga ... corokota-/
User avatar
idealnolosa
Posts: 890
Joined: 13/06/2011 11:28
Location: Sarajevo

#70 Re: Ulje ćurekota

Post by idealnolosa »

Linkovi s PIKA ne rade
marakes
Posts: 183
Joined: 06/09/2011 13:51

#71 Re: Ulje ćurekota

Post by marakes »

ne znam sto....uglavnom ima i preko pik-a da se uzme
nova_korisnica
Posts: 1207
Joined: 19/09/2008 12:48

#72 Re: Ulje ćurekota

Post by nova_korisnica »

ulje iz badema je u biti maslinovo ulje u kojem je stajao curokot i u kojem jos uvijek ima tragova curokota...
ja sam pocela kupovati ulje koje pakuje medimpex..ima ga u svim apotekama sarajevo...mala je bocica i cini mi se kosta 8,90 km...malo sam se raspitivala, navodono je to pravo cijedjeno curokotovo ulje...samo bocica zacas ode....treba mi litarsko pakovanje :D
irmaaa1
Posts: 231
Joined: 20/11/2011 01:25
Location: Sarajevo

#73 Re: Ulje ćurekota

Post by irmaaa1 »

Hakim Saab (tako nešto) krema od sjemenki ćurukota, cijena 16 KM pomaže pri liječenju psorijaze... pa ukoliko neko ima taj problem neka slobodno proba.
marakes
Posts: 183
Joined: 06/09/2011 13:51

#74 Re: Ulje ćurekota

Post by marakes »

to je upravo ova krema koju smo kupili :)
irmaaa1
Posts: 231
Joined: 20/11/2011 01:25
Location: Sarajevo

#75 Re: Ulje ćurekota

Post by irmaaa1 »

:-D super, nisam čitala postove samo sam vidjela temu.. a fascinirana sam uljem ćurukota u zadnje vrijeme. i stalno slušam kako ljudima pomaže. imala sam tu kremu i koristila je za lice, a kasnije sam je dala drugu pa je on koristi za psorijazu i prolazi mu polako.
Post Reply