Ulje ćurekota

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

shambho
Posts: 989
Joined: 30/04/2009 23:18

#26 Re: Ulje ćurekota

Post by shambho »

Husein_Captain wrote:Zna li neko gdje se u Sarajevu može kupiti ulje ćurekota ili black seed oil?? U Bademu na čaršiji ima, ali njihovo pakovanje pa je u večoj mjeri maslinovo nego ćurekot!Čitao sam da je jako zdravo.Ima li neko iskustva sa korištenjem ovog ulja?
Ima u Robotu na Socijalnom cim se udje neko Hakimsaab ulje od curekota.. Na standu ovako prodaju..Inace su im dobri proizvodi svasta imaju..



Ja ono ne mogu pit :sad: .. Jedan dan sam uzela, moram reci da je isti dan imalo efekta (imala sam problema sa zelucem probavom stomakom opcenito..), i pomoglo mi je, ali sam CITAV dan osjecala onaj okus u ustima i nikad vise nisam mogla piti..

Onda sam probala sa sjemenka u jogurtu al' i one mi se smucile :sad: .. Eventualno da probam to u med..prije sam tako uzimala.. Tako nije lose :-D ..
User avatar
idealnolosa
Posts: 890
Joined: 13/06/2011 11:28
Location: Sarajevo

#27 Re: Ulje ćurekota

Post by idealnolosa »

shambho wrote:
Husein_Captain wrote: ali sam CITAV dan osjecala onaj okus u ustima i nikad vise nisam mogla piti..
Kod mene je isto.Pokusah juce,cijeli dan uzasan ukus,mislila sam da cu dusu ispovracati
User avatar
karanana
Posts: 47242
Joined: 26/02/2004 00:00

#28 Re: Ulje ćurekota

Post by karanana »

koju dozu uzimate dnevno? sta preporucuju za smanjenje triglicerida?
jednu cajnu kasikicu ili?
User avatar
idealnolosa
Posts: 890
Joined: 13/06/2011 11:28
Location: Sarajevo

#29 Re: Ulje ćurekota

Post by idealnolosa »

Ja uzela kasikicu meda i kasikicu ulja nista nisam osjetila kao juce onaj uzasan ukus. :) Ovako cu ga piti,valjda ima isto dejstvo
User avatar
karanana
Posts: 47242
Joined: 26/02/2004 00:00

#30 Re: Ulje ćurekota

Post by karanana »

meni je ukus i bez icega podnosljiv. podsjeca me malo na ramazanske somune.

znaci jedna kasikica dnevno. ima li veze kada? jeli prije jela? na ovoj kutijici ne pise nista.
User avatar
idealnolosa
Posts: 890
Joined: 13/06/2011 11:28
Location: Sarajevo

#31 Re: Ulje ćurekota

Post by idealnolosa »

Blago tebi pa mozes samo ulje.Ja sam juce povracala od njega.Danas sa medom,nisam osjetila.Najbolje je ujutro na prazan zeludac i prije spavanja tako mi je receno kada sam kupila
amina27
Posts: 2
Joined: 09/11/2011 13:34

#32 Re: Ulje ćurekota

Post by amina27 »

Ja sam pila 6 mjeseci svaki dan.
Prva tri mjeseca sam uzimala po jednu kasicicu ujutro i navece. Poslije samo ujutro.
U pola case (1 dl) mlake vode otopim kasicicu meda (domaceg). Prvo se stavi u usta ulje, i odmah zatim popije otopljeni med. Preporučuje se doručkovati 15-tak minuta nakon toga (ja uzmem dvije kifle i ponesem na posao).
Prvih nekoliko dana moze tesko pasti, ali poslije se navikne..
Cijelo vrijeme dok sam pila nisam imala nikakavih zdravstvenih problema (cak ni prehlade).
marakes
Posts: 183
Joined: 06/09/2011 13:51

#33 Re: Ulje ćurekota

Post by marakes »

i ja koristim, i osjecam se odlicno, o kremi da ne pricam...VRH!
BIONA
Posts: 1340
Joined: 02/09/2009 21:53
Contact:

#34 Re: Ulje ćurekota

Post by BIONA »

Zasta kremu koristis?
marakes
Posts: 183
Joined: 06/09/2011 13:51

#35 Re: Ulje ćurekota

Post by marakes »

kremu koristim za lice, ocisti kozu i cini je njeznom
stella_
Posts: 7
Joined: 03/11/2011 13:01

#36 Re: Ulje ćurekota

Post by stella_ »

Zelim prenijeti pozitivno ,pa moglo bi se reci i fantasticno iskustvo sa uljem curukota.Pomoglo mi je kod poroblema izazvanih alergijom koja je uzrokovala zacepljenje sinisa itd......da vas ne davim dalje............pila sam 3x dnevno po 25 kapi i ulje unosila u nos.......i uopste nije gadnog okusa ..........svi koji imate slicne probleme pokusajte necete se pokajati........
marakes
Posts: 183
Joined: 06/09/2011 13:51

#37 Re: Ulje ćurekota

Post by marakes »

bravo, ma rekla sam ja da je ulje fantasticno, nema dalje :)))
User avatar
idealnolosa
Posts: 890
Joined: 13/06/2011 11:28
Location: Sarajevo

#38 Re: Ulje ćurekota

Post by idealnolosa »

Ja sam ga pila i ne primjetih nista ,ni negativno ni pozitivno
marakes
Posts: 183
Joined: 06/09/2011 13:51

#39 Re: Ulje ćurekota

Post by marakes »

pa sad... ako nemamo nekih zdravstvenih problema, tesko je i primjetiti promjenu, ali sigurno se jaca imunitet....ja pijem ulje preventivno, al zato koristim kremu namjenski i odusevljena sam, ne bih je mjenjala ni za sta. Ulje se treba koristiti konstantno oko 8 sedmica da bi se vidjeli efekti.
User avatar
idealnolosa
Posts: 890
Joined: 13/06/2011 11:28
Location: Sarajevo

#40 Re: Ulje ćurekota

Post by idealnolosa »

Kakvo je mljeveno sjeme curekota?kako da ga koristim?
I gdje ima ta krema ja ne nadjoh nigdje
marakes
Posts: 183
Joined: 06/09/2011 13:51

#41 Re: Ulje ćurekota

Post by marakes »

Ja kupujem kod pokrivene djevojke koja prodaje na ulazu u ROBOTU Socijalno, trenutno kosta 8 KM jer je akcija, inace je oko 16 KM....kazu da se moze i jesti, al ja nisam probala :)

inace od sjemenki koje se kupe u Badem butiku, zdravo je i caj praviti.
User avatar
idealnolosa
Posts: 890
Joined: 13/06/2011 11:28
Location: Sarajevo

#42 Re: Ulje ćurekota

Post by idealnolosa »

Ja sam kupila mljevene sjemenke.Sta s njima
BIONA
Posts: 1340
Joined: 02/09/2009 21:53
Contact:

#43 Re: Ulje ćurekota

Post by BIONA »

Ta djevojka na ulazu u robot sto ti spominjes prodaje -kremu- a to uopste nije krema nego MASKA za lice. Na kutiji pise krema, medjutim kada je moja drugarica dosla da kupi kaze ona njoj stavis na cisto lice, ostavis malo i umijes se toplom vodom jer je to maska :-) A sto pise da je krema nema ni ona pojma, pa eto cisto da znate .
User avatar
Felidae
Posts: 695
Joined: 02/08/2010 09:41

#44 Re: Ulje ćurekota

Post by Felidae »

a za sta je konkretno ta krema, odnosno maska, da li mozda utice na akne,cibe ili ti ga pristice??? ili samo onako cisti kozu i cini je mekom?
marakes
Posts: 183
Joined: 06/09/2011 13:51

#45 Re: Ulje ćurekota

Post by marakes »

ihih, ma sta god da je, super ocisti lice od akni, i bude njezno.... drzi se od pola sata do sat, pa se ispere, mada sam ja znala i prenocit s tim na licu :)
marakes
Posts: 183
Joined: 06/09/2011 13:51

#46 Re: Ulje ćurekota

Post by marakes »

Ovo je sto tipicno mozete ocekivati u roku od jednog sata:

svilenkasto mekanu kozu
potpuno hidratiziranu kozu
vidljivo smanjene bore
reducirano crvenilo koze

A u roku od 2-6 sedmica:

-potpuno ukljonjene akne
-"Kratere" ili rupice na kozi značajno izravnane i zagladjene
-suhu kozu vracenu u normalnu, hidratiziranu i mekanu kozu.
BIONA
Posts: 1340
Joined: 02/09/2009 21:53
Contact:

#47 Re: Ulje ćurekota

Post by BIONA »

Moja drugarica je zadovoljna kakvo joj je lice, nekako mekse sta ti ja znam :D ali nije krema kao sto pise.
Mozes prenociti sa maskom pa se probudis kao dimnjacar :D
User avatar
Felidae
Posts: 695
Joined: 02/08/2010 09:41

#48 Re: Ulje ćurekota

Post by Felidae »

ma meni suprug ima problema sa kozom, i vidim da ga to pati, posebno sto se mora brijati svaki dan, tako da uvijek iznova iritira i isjece akne koje su nastale ili koje prolaze...ma katastrofa. pokusavao sa kojekakvim kremicama ali nista ne pije vode, tako da je od svega digao ruke...
marakes
Posts: 183
Joined: 06/09/2011 13:51

#49 Re: Ulje ćurekota

Post by marakes »

hhehe, ja iz iskustva kazem da mi je puno pomoglo oko bubuljica, cini mi se da sam zaboravila kad sam imala ovako cisto lice...ne bih se sad odrekla čurekota ni za sta....samo treba biti uporan.....za 10 dana, itekako vidljivi rez.
BIONA
Posts: 1340
Joined: 02/09/2009 21:53
Contact:

#50 Re: Ulje ćurekota

Post by BIONA »

kupi suprugu tu masku, mozda mu pomogne
Post Reply