Ulje ćurekota

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

leo_
Posts: 632
Joined: 02/06/2011 23:11

#76 Re: Ulje ćurekota

Post by leo_ »

evo i ja dobih flasu (pise 1kg :? ) curekotovo ulje iz Turske. probao jutros kasiku, ali mi je previshe to. doduse, nagovorise me na prazan zeuldac da uzmem i to supenu kasiku. evo duram nekako, ali zeznuto je. moram i tu kremu probati, bas bi mi dobro dosla. rekoste kod robota na socijalnom ili?
User avatar
Not My Idea
Posts: 14691
Joined: 15/03/2011 23:12

#77 Re: Ulje ćurekota

Post by Not My Idea »

jednom probala i nikad vise. mama me uhvatila nespremnu :lol:
donijela kasiku tog ulja i kaze de uzmi, neki lijek ofo ono...ja proguta i :shock: umal ne povratih...kao onu kremu za obucu da sam popila :cry:
leo_
Posts: 632
Joined: 02/06/2011 23:11

#78 Re: Ulje ćurekota

Post by leo_ »

Not My Idea wrote:jednom probala i nikad vise. mama me uhvatila nespremnu :lol:
donijela kasiku tog ulja i kaze de uzmi, neki lijek ofo ono...ja proguta i :shock: umal ne povratih...kao onu kremu za obucu da sam popila :cry:
ma nema veze. bolje i to nego kakvu operaciju, bolescuru i sl. napravis ujutru shake i stavis kasiku ulja. :D onako na foru :D:D:D
kemalba
Posts: 305
Joined: 04/04/2009 21:51

#79 Re: Ulje ćurekota

Post by kemalba »

Ja već duže vrijeme koristim ulje iz Butik badema, a sad vidim postove u kojima piše da to nije pravo ulje...jesu li to provjerene informacije ili...?
nova_korisnica
Posts: 1207
Joined: 19/09/2008 12:48

#80 Re: Ulje ćurekota

Post by nova_korisnica »

nakapajte to ulje u kasicicu u koju ste prethodno nasuli malo soka od narandze (ili nekog drugog)...i nastojte to progutati bez da vam se razlije po jeziku :D onda nije strasno....

kemalba, nisam bila prisutna kad se ulje cijedilo, tako da ne mogu reci 100% da je provjereno :D ja kupujem u apoteci..u bademu nije curokotovo ulje 99% :)
leo_
Posts: 632
Joined: 02/06/2011 23:11

#81 Re: Ulje ćurekota

Post by leo_ »

nova_korisnica wrote:nakapajte to ulje u kasicicu u koju ste prethodno nasuli malo soka od narandze (ili nekog drugog)...i nastojte to progutati bez da vam se razlije po jeziku :D onda nije strasno....

kemalba, nisam bila prisutna kad se ulje cijedilo, tako da ne mogu reci 100% da je provjereno :D ja kupujem u apoteci..u bademu nije curokotovo ulje 99% :)
a jel' losha praksa piti ga uz recimo neki sok (cijedjen, svijez) ili recimo popiti casu vode odmah uz ulje i sl?
KenCo
Posts: 337
Joined: 25/12/2008 02:47

#82 Re: Ulje ćurekota

Post by KenCo »

ne znam zasto sirite te informacije da curekot ulje nije pravo iz Badema ? otkud vam to ? samo zbunjujete ljude. ja tamanim vec drugu flasu, pa me uhvatio ruzan osjecaj da pijem nesto sto nije curekot.

upravo zbog ovih komentara,ja sam nazvao broj ga-me-ha, koji je napisan na svakoj flasi curekotovog ulja. osoba koja je pricala sa mnom mi je rekla da je to 100 % ulje curekota, da ga oni sami prave, i da nabavljaju sjeme iz egipta, turske (ako se sjecam dobro). imaju potrebne certifikate i preglede koji potvrdjuju da je to 100 % curekot. naravno, mozda su ti certifikati nabavljeni na ilegalan nacin, ali dalje od ovoga ja ne mogu- ljudi imaju certifikat i tacka. isto tako je moguce da i ulje iz apoteke nije pravo curekotovo.
mene jedino buni cijena, 16 maraka za 250 ml je poprilicno malo, s obzirom da su cijene 10 maraka 50 ml flasica.

mozete mi reci odakle vama informacije da NIJE pravo curekotovo ulje ??
User avatar
Zelena Carapa
Posts: 1358
Joined: 07/02/2007 12:09
Location: behind the enemy lines

#83 Re: Ulje ćurekota

Post by Zelena Carapa »

haj ba nebitno, svak ce kupiti ono sto moze priustiti.
BIONA
Posts: 1340
Joined: 02/09/2009 21:53
Contact:

#84 Re: Ulje ćurekota

Post by BIONA »

To je sve po principu rekla- kazala...ko ce mu ga znati sta je pravo a sta nije...
kemalba
Posts: 305
Joined: 04/04/2009 21:51

#85 Re: Ulje ćurekota

Post by kemalba »

KenCo wrote:ne znam zasto sirite te informacije da curekot ulje nije pravo iz Badema ? otkud vam to ? samo zbunjujete ljude. ja tamanim vec drugu flasu, pa me uhvatio ruzan osjecaj da pijem nesto sto nije curekot.

upravo zbog ovih komentara,ja sam nazvao broj ga-me-ha, koji je napisan na svakoj flasi curekotovog ulja. osoba koja je pricala sa mnom mi je rekla da je to 100 % ulje curekota, da ga oni sami prave, i da nabavljaju sjeme iz egipta, turske (ako se sjecam dobro). imaju potrebne certifikate i preglede koji potvrdjuju da je to 100 % curekot. naravno, mozda su ti certifikati nabavljeni na ilegalan nacin, ali dalje od ovoga ja ne mogu- ljudi imaju certifikat i tacka. isto tako je moguce da i ulje iz apoteke nije pravo curekotovo.
mene jedino buni cijena, 16 maraka za 250 ml je poprilicno malo, s obzirom da su cijene 10 maraka 50 ml flasica.

mozete mi reci odakle vama informacije da NIJE pravo curekotovo ulje ??
i mene čudi relativno mala cijena ovog ulja, a ne pije mi se baš maslinovo ulje u kojem se "kiselio" čurokot
User avatar
zvrzgana
Posts: 285
Joined: 23/01/2009 22:02

#86 Re: Ulje ćurekota

Post by zvrzgana »

Pijem curekotovo ulje na nagovor mame, ne znam ima li sta gadnije :roll: mada kasicicu ulja odmah zalijem casom meda i vode, nakon toga nema onog zestokog okusa u ustima, svejedno ne znam sta mi je gore med ili curekot.
Elem, i ja sam cula pricu da ulje iz Badema nije pravo curekot ulje a i sama ga pijem, MADA mama vec duze vrijeme koristi ovo ulje i kupovala je i u apoteci i u Bademu i kaze da nema ama bas nikakve razlike izmedju ova dva...
Takodje s vereman na vrijeme namazem lice uljem, inace imam malo problematicnu kozu lica i mogu reci da sam zadovoljna ucinkom.
kemalba
Posts: 305
Joined: 04/04/2009 21:51

#87 Re: Ulje ćurekota

Post by kemalba »

Kupio sam novo ćurokot ulje koje se prodaje na štandu u Robot-u - Dr.Gabriel's Black seed oil. To na naš proizvođač u Hercegovini. Ulje je nešto drugačije od Bademovog, mutnije i naginje na crnu boju, dok je Bademovo bojom i izgledom baš kao maslinovo. Koristiću oba dok imam, a potom mislim da prelazim na ovo Hercegovačko.
nova_korisnica
Posts: 1207
Joined: 19/09/2008 12:48

#88 Re: Ulje ćurekota

Post by nova_korisnica »

leo_ wrote:
nova_korisnica wrote:nakapajte to ulje u kasicicu u koju ste prethodno nasuli malo soka od narandze (ili nekog drugog)...i nastojte to progutati bez da vam se razlije po jeziku :D onda nije strasno....

kemalba, nisam bila prisutna kad se ulje cijedilo, tako da ne mogu reci 100% da je provjereno :D ja kupujem u apoteci..u bademu nije curokotovo ulje 99% :)
a jel' losha praksa piti ga uz recimo neki sok (cijedjen, svijez) ili recimo popiti casu vode odmah uz ulje i sl?
ne bih ti to znala ni potvrditi ni negirati...u biti bi najbolje bilo popiti casu mlake vode nakon toga...ali ja tako nisam mogla pa ga pomijesam sa malo soka i popiijem jos jedan gutljaj soka poslije tog curokota...poslije toga, nekih 15-20 min konzumiram ostale stvari poput kafe, dorucka i sl...ako nista drugo, regulise mi stolicu :D

KenCo, jesi fakat ocekivao da ti zena kaze: ma jok, mi to samo napisemo da je curokotovo ulje a ustvari pakujemo maslinovo? :) budimo relani :) i to sto imaju certifikate nista ne mora da znaci...sta dokazuju ti certifikati?
ja sa uzimala to ulje u turskoj, usa, njemackoj i kod nas u bademu i apoteci...jedino je ono iz badema zelenkaste boje i ima ostataka curokota u sebi :? ova ostala, hladno cijedjena ulja su svijetlija od toga...eh sad...mozda nisam u pravu...ja uzimam medimpexovo curokotovo ulje i nadam se da je pravo :D jer mi ima okusa i izgled kao i ova druga koja sam ranije kupovala...
Keksich
Posts: 253
Joined: 26/09/2009 22:38

#89 Re: Ulje ćurekota

Post by Keksich »

Traje li još uvijek akcija od 8 KM u Robotu?
User avatar
Papirna
Posts: 87
Joined: 20/10/2011 17:33

#90 Re: Ulje ćurekota

Post by Papirna »

Vi, koji ste koristili ovo ulje na duze ili krace vrijeme, jeste li osjetili neke promjene, poboljsanja?
marakes
Posts: 183
Joined: 06/09/2011 13:51

#91 Re: Ulje ćurekota

Post by marakes »

ja koristim onako ulje, znaci ne koristim ga namjenski za neko oboljenje tako da ti ne mogu ni odgovoriti na pitanje....kremu sam koristila za lice i pmoglo mi je.....sta je sa ostalima koji su nedavno kupili kreme ili maske...ima li efekta?
User avatar
LilBoom
Posts: 74
Joined: 20/11/2011 16:12

#92 Re: Ulje ćurekota

Post by LilBoom »

ja koristim kremu vec 10 dana, i vratila mi je u normalu kozu koja je izmucena preparatima za akne.
a ulje mi je toliko gadnog ukusa da neznam bas dali cu nastaviti kad potrosim ovu flasu :-?
marakes
Posts: 183
Joined: 06/09/2011 13:51

#93 Re: Ulje ćurekota

Post by marakes »

LilBoom wrote:ja koristim kremu vec 10 dana, i vratila mi je u normalu kozu koja je izmucena preparatima za akne.
a ulje mi je toliko gadnog ukusa da neznam bas dali cu nastaviti kad potrosim ovu flasu :-?
Pa pomijesaj sa medom....ja imam jednu teglicu u koju naspem ulje i dodam med...treba nekih 5 minuta da se mijesa, da se masa sjedini....i svako jutro i vece po kasicicu uzimam.....i meni je bas bas ukusno :)
leo_
Posts: 632
Joined: 02/06/2011 23:11

#94 Re: Ulje ćurekota

Post by leo_ »

LilBoom wrote:ja koristim kremu vec 10 dana, i vratila mi je u normalu kozu koja je izmucena preparatima za akne.
a ulje mi je toliko gadnog ukusa da neznam bas dali cu nastaviti kad potrosim ovu flasu :-?
da li smiju koristiti osobe koje vec imaju masno lice? :D peace
User avatar
LilBoom
Posts: 74
Joined: 20/11/2011 16:12

#95 Re: Ulje ćurekota

Post by LilBoom »

marakes wrote:
LilBoom wrote:ja koristim kremu vec 10 dana, i vratila mi je u normalu kozu koja je izmucena preparatima za akne.
a ulje mi je toliko gadnog ukusa da neznam bas dali cu nastaviti kad potrosim ovu flasu :-?
Pa pomijesaj sa medom....ja imam jednu teglicu u koju naspem ulje i dodam med...treba nekih 5 minuta da se mijesa, da se masa sjedini....i svako jutro i vece po kasicicu uzimam.....i meni je bas bas ukusno :)
hvala, probat cu danas ;-)
User avatar
LilBoom
Posts: 74
Joined: 20/11/2011 16:12

#96 Re: Ulje ćurekota

Post by LilBoom »

leo_ wrote:
LilBoom wrote:ja koristim kremu vec 10 dana, i vratila mi je u normalu kozu koja je izmucena preparatima za akne.
a ulje mi je toliko gadnog ukusa da neznam bas dali cu nastaviti kad potrosim ovu flasu :-?
da li smiju koristiti osobe koje vec imaju masno lice? :D peace
naravno, meni je pravo masna koza, ali ujedno i dehidrirana.
User avatar
Sed
Posts: 133
Joined: 14/03/2011 16:18
Contact:

#97 Re: Ulje ćurekota

Post by Sed »

U Mercatoru na Ilidži odmah na ulazu ima jedan štand na kojem se između ostalog prodaje i to ulje. Nisam zagledao cijenu samo sam uhvatio da je sniženo 50%. Pa ako nekome treba...
Beaddy
Posts: 116
Joined: 13/01/2008 13:47

#98 Re: Ulje ćurekota

Post by Beaddy »

leo_ wrote:
LilBoom wrote:ja koristim kremu vec 10 dana, i vratila mi je u normalu kozu koja je izmucena preparatima za akne.
a ulje mi je toliko gadnog ukusa da neznam bas dali cu nastaviti kad potrosim ovu flasu :-?
da li smiju koristiti osobe koje vec imaju masno lice? :D peace
Naravno :D . Zabluda je da ulje ne smije na masnu ili mješovitu kožu. Štoviše, čak joj i godi, samo mora biti pravo ulje maslinovo nikako!). Evo ja mućkam masku za kosu sa glinom, jojobinim voskom i solju (da malo pokušam regulisati masno tjeme :x )

Što se tiče ulja ćurekota dobro je za masnu i mješovitu kožu, kao i kožu sa ekcemima i psorijazom. Neki dan sam 'smućkala' sapun (iz gotove sapunske baze) sa uljem ćurekota, kurkumom, koloidnim srebrom, jojobom i vitaminom E i odličan je za moju kožu (početni stadij supurativnog hidradenitisa, kraće upala žlijezda znojnica)....uklanja masnoću (vjerujem da ova kombinacija ima uticaj na lučenje sebuma), a ne ostavlja je suhom. Jeste da sapun otužno miriše (da ne kažem da smrducka ;-) )

Čak sam za probu oprala lice istim ovim sapunom i miteseri k'o rukom odnešeni :dance: .
User avatar
PipiDugaDevetka
Posts: 19071
Joined: 25/12/2003 00:00
Location: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#99 Re: Ulje ćurekota

Post by PipiDugaDevetka »

Samo da se tuspasim da sam i ja kupio ulje ćurekota u apoteci. Uvoz iz Alžira. Uvoznik neka firma iz Travnika.
Liječi ''milion'' boleština od kojih ja patim. Barem tako piše na uputstvu.
:-D
User avatar
despina
Posts: 492
Joined: 16/02/2009 13:13

#100 Re: Ulje ćurekota

Post by despina »

PipiDugaDevetka wrote:Samo da se tuspasim da sam i ja kupio ulje ćurekota u apoteci. Uvoz iz Alžira. Uvoznik neka firma iz Travnika.
Liječi ''milion'' boleština od kojih ja patim. Barem tako piše na uputstvu.
:-D

koliko para, koliko mililitara ?

hvala :D
Post Reply