Ulicna rasvjeta iskljucena

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
kio01
Posts: 1097
Joined: 19/08/2017 15:56

#1 Ulicna rasvjeta iskljucena

Post by kio01 »

Ne znam je li ima kakvih informacija o ovome, ali ne razumijem zasto je rasvjeta ulice Srdjana Aleksica( gras) i dijelova Dzemala Bijedica potpuno islkjucena. Redovno tu prolazim po noci, ne mogu nista vidjeti po neravnom asfaltu i katastrofalnim stepenicama mosta kod pruge. Neko ce se tu samo tako slomiti. Taj dio je ionako shady as fuck, nema puno pjesaka, sa iskljucenom rasvjetom perfektno mijesto da te neko opljacka.
dorkcic
Posts: 753
Joined: 19/12/2008 20:26

#2 Re: Ulicna rasvjeta iskljucena

Post by dorkcic »

Isto je i na par mjesta u Azize Šaćirbegović, dušu dalo za bit opljačkan il vrat slomit, ali valjda se predizborne kampanje sprovode samo dok sunce na zađe.
Naslovnica
Posts: 27849
Joined: 20/03/2013 15:38

#3 Re: Ulicna rasvjeta iskljucena

Post by Naslovnica »

Dobro išta funkcioniše u ovoj kaljuži
User avatar
Logovan
Posts: 94329
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#4 Re: Ulicna rasvjeta iskljucena

Post by Logovan »

Ma nema bolan rasvjete kako Bog kaze u centru grada, a kamoli negdje drugo. Grad u mraku.
User avatar
mk ultra
Posts: 19462
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#5 Re: Ulicna rasvjeta iskljucena

Post by mk ultra »

Naslovnica wrote: 02/10/2020 17:29 Dobro išta funkcioniše u ovoj kaljuži
rasulo je u tom sektoru
to pripada komunalnoj privredi - kanton (javna rasvjeta)
održavanje skuplje 3x nego u BG, čak je nedavno i ministrica pricala o tome

dvoje ljudi pred peMziju brine o tome, dovoljno sam ti rekao... đaba im kad nemaju stručnog kadra u stranki :lol:
User avatar
mayab
Posts: 27122
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#6 Re: Ulicna rasvjeta iskljucena

Post by mayab »

033 562 242 prijavite gdje ne radi
kio01
Posts: 1097
Joined: 19/08/2017 15:56

#7 Re: Ulicna rasvjeta iskljucena

Post by kio01 »

mayab wrote: 02/10/2020 23:08 033 562 242 prijavite gdje ne radi
Hocu, ali koje su sanse da ce popravit? Ne vidim kako da je toliki dio bez rasvjete bez da su namjerno iskljucili ali mozda grijesim.
espn
Posts: 1478
Joined: 27/06/2018 19:01

#8 Re: Ulicna rasvjeta iskljucena

Post by espn »

Nista, moracemo nositi baterijske lampe ako se zelimo sigurno vratiti kuci. :lol:

Image
User avatar
mayab
Posts: 27122
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#9 Re: Ulicna rasvjeta iskljucena

Post by mayab »

kio01 wrote: 02/10/2020 23:26
mayab wrote: 02/10/2020 23:08 033 562 242 prijavite gdje ne radi
Hocu, ali koje su sanse da ce popravit? Ne vidim kako da je toliki dio bez rasvjete bez da su namjerno iskljucili ali mozda grijesim.
ja sam skoro prijavljivao za jednu drugu ulicu , na Alipašinom, došli u roku par dana, popravili sve lampe osim jedne (nemam pojma sta je sa njom), inače svaki stub javne rasvjete ima svoj broj na pločici na stubu , pogledaj brojeve , pa prijavi tačne brojeve koji ne rade
User avatar
mk ultra
Posts: 19462
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#10 Re: Ulicna rasvjeta iskljucena

Post by mk ultra »

Tako je, a sad u oktobru krece mapiranje kompletnog sistema u GIS :thumbup:
User avatar
kabal1337
Posts: 8034
Joined: 11/02/2012 21:08
Location: DIY
Vozim: Destroy it yourself

#11 Re: Ulicna rasvjeta iskljucena

Post by kabal1337 »

Tako je radi ti njihov posao mjesto njih. Sve ja postujem da gradjani trebaju biti savjesni, ali za to neko prima platu a nista ne radi!
User avatar
mk ultra
Posts: 19462
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#12 Re: Ulicna rasvjeta iskljucena

Post by mk ultra »

kabal1337 wrote: 03/10/2020 09:33 Tako je radi ti njihov posao mjesto njih. Sve ja postujem da gradjani trebaju biti savjesni, ali za to neko prima platu a nista ne radi!
Kazem ti, vise trose para na odrzavanje nego BG
Njihovi ljudi - uhljebi ne izlaze da vide ista
Npr evo neko to primjeti, prijavi, izlazi samo firma za popravak, mozda je samo osigurac pao, on naplati promjenu pola ormara :lol:

Svoje ljude imaju ali ne izlaze na teren, zasto bi, zastekaj se u kancelariju i dumaj do peMzije

Da se mene pita ja bih to ugasio sve, i vozdra... nisu ni u selu imali, ta ce mu sad
User avatar
kabal1337
Posts: 8034
Joined: 11/02/2012 21:08
Location: DIY
Vozim: Destroy it yourself

#13 Re: Ulicna rasvjeta iskljucena

Post by kabal1337 »

Otpad uhljebovski
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37288
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#14 Re: Ulicna rasvjeta iskljucena

Post by bitanga_sa_otesa »

mk ultra wrote: 03/10/2020 10:33

Kazem ti, vise trose para na odrzavanje nego BG
Njihovi ljudi - uhljebi ne izlaze da vide ista
Npr evo neko to primjeti, prijavi, izlazi samo firma za popravak, mozda je samo osigurac pao, on naplati promjenu pola ormara :lol:

Svoje ljude imaju ali ne izlaze na teren, zasto bi, zastekaj se u kancelariju i dumaj do peMzije

Da se mene pita ja bih to ugasio sve, i vozdra... nisu ni u selu imali, ta ce mu sad
grad je rahat bio dok je elektrodistribucija odrzavala javnu rasvjetu .3 ekipe su bile jedna s velikom korpom i dvije s malom .
ali neko je upleo prste da se to oduzme...
User avatar
P308
Posts: 5084
Joined: 21/09/2012 23:15

#15 Re: Ulicna rasvjeta iskljucena

Post by P308 »

Nije da ne radi rasvjeta u Dzemala Bijedica nego su poskidali sve stubove do Nove Otoke, zato je mrakusa :D Valjda ce tako biti dok ne naprave cestu. Ko zona sumraka :D Danas su malo intenzivnije radili nego prethodnih dana, koliko sam vidio ali nece to biti gotovo jos dugo kako su krenuli.

A ovaj broj za javnu rasvjetu mi je bezveze ... Lakse bi bilo da imaju Viber ili bar mail pa uslikas plocicu na stubu i lokaciju i posaljes nego da zoves i objasnjavas. Vjerujem da bi tako vise ljudi prijavljivalo.

A inace je javna rasvjeta u cijelom gradu ocaj. Samo rasvjeta na Juznoj longitudinali dobro izgleda i eventualno Obala ... ovo ostalo bas lose. Hajd sto pola sijalica ne radi nego i ove sto rade bas daju slabu svjetlost. Ne znam ima li iko u planu da to mijenja i "modernizuje" (LED i slicno)?
kio01
Posts: 1097
Joined: 19/08/2017 15:56

#16 Re: Ulicna rasvjeta iskljucena

Post by kio01 »

P308 wrote: 03/10/2020 22:45 Nije da ne radi rasvjeta u Dzemala Bijedica nego su poskidali sve stubove do Nove Otoke, zato je mrakusa :D Valjda ce tako biti dok ne naprave cestu. Ko zona sumraka :D Danas su malo intenzivnije radili nego prethodnih dana, koliko sam vidio ali nece to biti gotovo jos dugo kako su krenuli.

A ovaj broj za javnu rasvjetu mi je bezveze ... Lakse bi bilo da imaju Viber ili bar mail pa uslikas plocicu na stubu i lokaciju i posaljes nego da zoves i objasnjavas. Vjerujem da bi tako vise ljudi prijavljivalo.

A inace je javna rasvjeta u cijelom gradu ocaj. Samo rasvjeta na Juznoj longitudinali dobro izgleda i eventualno Obala ... ovo ostalo bas lose. Hajd sto pola sijalica ne radi nego i ove sto rade bas daju slabu svjetlost. Ne znam ima li iko u planu da to mijenja i "modernizuje" (LED i slicno)?
Bgm ima stubova, svjetla iz njih nema. Gdje ja prolazaim je pofino od dijela gdje prave nove trake. Nisu valjda cijelu mahalu izkljucili radi te ceste?

Znam da se pricalo prije "Petka 13." da ce zamijenit staru rasvjetu sa LED, i kao samo bi se za nez koliko godina platilo jer trose manje struje. Ali izgleda nista od toga any time soon. Solucija za manje racune im je iskljuci skroz.
Post Reply