Ulica Mladicevog vojnika u Sarajevu,rehabilitacija VRS-a?

(H)istorija/povijest Bosne i Hercegovine, regiona, itd...

Moderator: anex

Post Reply
PM72
Posts: 18002
Joined: 30/04/2012 16:54

#226 Re: Ulica Mladicevog vojnika u Sarajevu,rehabilitacija VRS-a

Post by PM72 »

trocadero wrote:Eх, Woody професоре, бастало је њему добро и дунут! Да не откривамо није све за форума! ;-)

Паша мој,
То трчање за ликом неких 300-400 метара како би га чопио називамо правим полицијским пожртвовањем :thumbup: :-D
Možeš se ti sad šalit' ali onda sam bio 18 mlađi,mršaviji,nigdje sijedih...ne bi ga ni ganjali da mu nije tetejac ispao.Pravo da ti kažem,duša mi je izašla na nos a on bježi ko da će na olimpijske igre.Imao je nekih 100 metara prednosti a zakleo bih se da je to udvostručio.Da se levat sapleo i pao,kad bi ga stigli prvo bi morali uzeti pauzu da dođemo sebi.
User avatar
sabina1
Posts: 8203
Joined: 24/11/2010 20:44
Location: Ministarstvo za istraživanje ruda i gubljenje vremena.
Contact:

#227 Re: Ulica Mladicevog vojnika u Sarajevu,rehabilitacija VRS-a

Post by sabina1 »

Kako glupa tema i još nabije 10 stranica.

Da su svi vojnici VRS-a bili Srđan Aleksić , te vojske ne bi nikada ni bilo....

Neka mu je laka zemlja i vječna slava.
User avatar
Seoskivaralica
Posts: 626
Joined: 25/03/2014 12:51
Location: Ni na nebu ni na zemlji

#228 Re: Ulica Mladicevog vojnika u Sarajevu,rehabilitacija VRS-a

Post by Seoskivaralica »

Kakav Srdjan Alexsic i ko je on uopste , mislim da su ljudi u vecini stvari u pravu....mislim da ima vaznijih licnosti koje su zasluzile makar sokak a nisu ni spomenuti....moji heroji isto tako nisu zastupljeni kako zivi tako ni oni sto vise nisu sa nama...
Koliko je bosnja ubijeno a da niti jedan pravoslavac nije ni a rekao nego samo odobravao, gdje su silni kumovi i govna sto su pili i jeli za bajram bili poslije bajrama u Foci , Visegradu i Zvorniku... Svi kumovi naoruzani do zuba donijelo im se na vrata a mi zatucani - nece biT rata.....Jok eto biCe mir.... A oni kosti skupljali tenzije dizali zadnjih 10 godina . Cetnika se sjecali i sanu opet progovorila na donji izlaz na organizmu .... Sad ista ta davorija oTamo dipr a mi nista....

Eto sto im ne kaze eto taj nas ,kakav je takav je ,Bakir , hmmm :Ja vam samo mogu predloziti uvazeni predsjednice ili premijeru susjedne drzave ne pokusavajte unositi nemir u moju zemlju jer ste vi trazili mir te 95 kad ste bili na koljenima , ne mislite li da ni vas skupo moglo kostati pokretanje bilo kakvih sukoba na podrucju sadasnje nezavisne drzave BiH u kojoj niko vise ne gaji iluzije kako o vasem istinoljublju , humanizmu , pravicnosti i postenju , vas kao tog i tog , tako i ostatku vasih glasaca koji cijene vas pristup vanjskoj politici ,,,,,,isl. Komsic je vec oseknuo jednog posteno .... Nakon tog se usutio praavo nije nas uzimao u usta vise....

Srdjan Aleksic je morebit zelio da spasi jarana ali sta bi sa ostalim djelima tog lika jer se ocijenjuje cijeli lik i djelo a ne neki sporadicni akt ili djelo koje ga sad identifikuje kao aman ti zaman humanistu iz Trebinja.....pa i Mladicevi specijalci, Pha ha ha ha , mislim P ha ha ha ha ha specijalci, su dijelili cokoladice u Potocarima pa ih je dosta poslije zaginulo ....treba i njima dignuti spomenik : Ne vjeruj srbinu koji zivi u Bosni ni kad poklone nosi....
Elims
Posts: 85
Joined: 11/03/2014 22:32

#229 Re: Ulica Mladicevog vojnika u Sarajevu,rehabilitacija VRS-a

Post by Elims »

Seoskivaralica wrote:
Srdjan Aleksic je morebit zelio da spasi jarana ali sta bi sa ostalim djelima tog lika jer se ocijenjuje cijeli lik i djelo a ne neki sporadicni akt ili djelo koje ga sad identifikuje kao aman ti zaman humanistu iz Trebinja.....pa i Mladicevi specijalci, Pha ha ha ha , mislim P ha ha ha ha ha specijalci, su dijelili cokoladice u Potocarima pa ih je dosta poslije zaginulo ....treba i njima dignuti spomenik : Ne vjeruj srbinu koji zivi u Bosni ni kad poklone nosi....
Kojim djelima?

Dečko je uradio nešto za šta svi mi ovdje ne bi imali muda da uradimo kada bi se našli u sličnoj situaciji.

Ulica se ne mora zvati po njemu,ali treba odati priznanje za herojski čin.
User avatar
Seoskivaralica
Posts: 626
Joined: 25/03/2014 12:51
Location: Ni na nebu ni na zemlji

#231 Re: Ulica Mladicevog vojnika u Sarajevu,rehabilitacija VRS-a

Post by Seoskivaralica »

P eto kao u slucaju ovog Bandica sad , da ne bi morali s.at pa lizat....pa onda opet s.at...
Mislim da ne poznajem ni ko je ni sta je ni kako se sve odigralo da ne bi bilo poslije taze dosao sa topova napusen,topova koji su gadjali Dubrovnik, ili recimo pijan sa orgije silovanja pa mu to nesta diglo tlak , mislim govorim karikirano ,....
Ne zelim da se ogrijesim o momka ko zna , zato vam i govorim ko je on i sta je on, niko ne zna , samo se zna taj cin , da li je i on cijela istina , ni to nije sigurno,....
Ko je upucen bas , nek i ostale uputi o svemu sto zna....
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#232 Re: Ulica Mladicevog vojnika u Sarajevu,rehabilitacija VRS-a

Post by Kikibombona »

Chmoljo wrote:nije nosio uniformu, ali je bio predstavnik politike čije je naredbe izvršavala VRS. prihvatanje VRS onda dođe kao logična posljedica. zašto je izopćavati kada si prihvatio one koji su im bili nadređeni?
Ne znam kako je bilo u RS, ali znam kako je bilo kod nas. Poznajem vise ljudi koji su mimo volje ratovali. I ne zato sto su mislili da je ABiH kriva strana, naprotiv, davali su puno podrsku ABiH, ali iz nekog razloga nisu zeljeli ratovati. Neki su imali panican strah od vojske, neki su previse voljeli sebe, neki u tome nisu vidjeli smisao. Svjedocio sam plakanju odraslog covjeka kada bi ga uhapsila vojna policija, panicnom bjezanju, pa i samopovrijedjivanju da se ne bi ratovalo. Vecina se pomirila sa sudbinom i teskom voljom prihvatila da mora ratovati. Da je sudjelovanje u vojsci bio stvar izbora, vjeruj da mnogi linije ne bi vidjeli. Itekako je bilo prisile, itekako. Moralo je biti, nema spora.

O Srdjanu mogu oni koji ga poznaju. Mozda je cetnik, mozda nije. Ja to ne znam.

Sto se tice herojstva. Neko je dobro rekao, ovo sto je uradio on, uradio bi jedan od 1000 ili 10 000 ljudi. Zamislite da neki lokalni ubica maltretira covjeka masicu pistoljem u ruci. Da li bi interenisali? Mozda jedan od 10 000. Svjedocio sam nekim teskim situacijama. Par puta sam intervenisao jer sam osjecao da necu ugroziti vlastiti zivot. Na Srdjanovom mjestu sigurno ne bih reagovao. Ne ponosim se tim, ali je tako.

Scene nasilja su nasa svakodnevnica, ne vidim i ne cujem da heroji cesto intervenisu. Kao sto neko rece, vecina ljudi nema muda odbiti napad balavaca sa cakijama, a vamo se hvale kako bi nasrnuli na grupu naoruzanu automatskim puskama.
Post Reply