Ulica Mladicevog vojnika u Sarajevu,rehabilitacija VRS-a?

(H)istorija/povijest Bosne i Hercegovine, regiona, itd...

Moderator: anex

Post Reply
PM72
Posts: 18002
Joined: 30/04/2012 16:54

#201 Re: Ulica Mladicevog vojnika u Sarajevu,rehabilitacija VRS-a

Post by PM72 »

Grohotom se nasmijah kad pročitah da je Kurt Šork pripadnik Vermahta... kakve ljudi gluposti i nebuloze pišu -Tito dragi.Budala i krivih drva nikad neće nestati.
User avatar
Toffee karamela
Posts: 2671
Joined: 25/03/2009 22:36
Location: SDAistan

#202 Re: Ulica Mladicevog vojnika u Sarajevu,rehabilitacija VRS-a

Post by Toffee karamela »

AmADin_gospo wrote:
Toffee karamela wrote:Ulica Kurta Šorka u Sarajevu (Schork po njemački ali piše fonetski na tabli), njemački vojnik iz WWII koji je prebjegao partizanima i poginuo, u Srbiji ima još jedan koji nije htio da strijelja seljake i onda ga strijeljali njegovi. Ne mogu se sjetiti sad imena, Walter i još nešto čini mi se...
ovakvu glupost nisam čuo godinama

kakav njemački vojnik, grom te ubio. znaš li ti ko je bio kurt šork !?!??!

http://en.wikipedia.org/wiki/Kurt_Schork
Posipam se pepelom i udaram papučom po glavi :( I meni je to rekao neko očigledno ili neupućen ili zlonamjeran. Ali za ovog Waltera u Srbiji sam 100% sigurna :D
PM72
Posts: 18002
Joined: 30/04/2012 16:54

#203 Re: Ulica Mladicevog vojnika u Sarajevu,rehabilitacija VRS-a

Post by PM72 »

Da nije Valter Perić? :mrgreen:
Šalim se,pošto si žensko onda ću ti halaliti onu glupost oko Kurta. :kiss: Drugi put provjeri o čemu pišeš pa onda postiraj.
User avatar
Toffee karamela
Posts: 2671
Joined: 25/03/2009 22:36
Location: SDAistan

#204 Re: Ulica Mladicevog vojnika u Sarajevu,rehabilitacija VRS-a

Post by Toffee karamela »

Izgleda da nije Walter nego Josef :D :D ali nema veze, evo tog članka, po njemu je nazvan neki put u S.Palanci

http://www.vesti-online.com/Vesti/Srbij ... -partizane
User avatar
DoZeN
Posts: 1189
Joined: 20/03/2013 22:53

#205 Re: Ulica Mladicevog vojnika u Sarajevu,rehabilitacija VRS-a

Post by DoZeN »

uz puno postovanje za Srdjanovo djelo i pogibiju, mislim da je sve to previse precjenjeno
Koliko gradova vec ima ulicu sa njegovim imenom? Njegovog oca Radeta vode od televizije do televizije i pokazuju :sad:
Ima mnogo vise osoba koji su spasavali svoje komsije u ratu,ali nisu poginuli,ko o njima prica?
User avatar
DoZeN
Posts: 1189
Joined: 20/03/2013 22:53

#206 Re: Ulica Mladicevog vojnika u Sarajevu,rehabilitacija VRS-a

Post by DoZeN »

forel wrote:Bilo je dosta primjera istaknutih Sarajlija koji su zivljeli u predjelima pod kontrolom VRS-a i koji su mobilizirani, i prijeceno im smrcu da idu u rat.Mnogi od njih su izvrsili samoubistvo, cak u filmu ''Otpor Bosne cuo se do neba'' se spominje ime jednog knjizevnika koji je isaplio jedan jedini metak, u sebe jer nije mogao pucat po svom gradu.Sjecam se dobro kad je potpisano primirje i kad su SDS i Momcilo Krajisnik izdali proglas da svi Srbi iz Sarajeva napuste taj grad, jedan stariji cica otac moje kone koja je ostala u ratu i djelila muku ovog grada, zivio je na Otesu i nije htio napustit svoje pricao da su svaku noc dolazili vojnici VRS-a jer je Otes tad pripadao VRS-u i tjerali ih da idu.Ima tih mnogo prica, mnogi su prisilno bili mobilizirani, jer je opce poznato bilo da je VRS imala dovoljno oruzija ali premalo ljudstva jer su mnogi odbijali ici u rat.
Ja ti mogu dati drugacije informacije sa teritorija 92/93 pod kontrolom SDS,o visokom moralu itd
Bilo je ljudi koji nisu htjeli u rat i uzeti pusku,ali 95 % njih nije htjeo kod Alije niti se slagao sa politikom SDA i takvih.
trocadero
Posts: 2451
Joined: 14/03/2013 13:57

#207 Re: Ulica Mladicevog vojnika u Sarajevu,rehabilitacija VRS-a

Post by trocadero »

forel wrote:Bilo je dosta primjera istaknutih Sarajlija koji su zivljeli u predjelima pod kontrolom VRS-a i koji su mobilizirani, i prijeceno im smrcu da idu u rat.Mnogi od njih su izvrsili samoubistvo, cak u filmu ''Otpor Bosne cuo se do neba'' se spominje ime jednog knjizevnika koji je isaplio jedan jedini metak, u sebe jer nije mogao pucat po svom gradu.Sjecam se dobro kad je potpisano primirje i kad su SDS i Momcilo Krajisnik izdali proglas da svi Srbi iz Sarajeva napuste taj grad, jedan stariji cica otac moje kone koja je ostala u ratu i djelila muku ovog grada, zivio je na Otesu i nije htio napustit svoje pricao da su svaku noc dolazili vojnici VRS-a jer je Otes tad pripadao VRS-u i tjerali ih da idu.Ima tih mnogo prica, mnogi su prisilno bili mobilizirani, jer je opce poznato bilo da je VRS imala dovoljno oruzija ali premalo ljudstva jer su mnogi odbijali ici u rat.
Колико сам само пута прочитао и добро се насмијао као ово, било је и добрих Срба али су им пријетили смрћу па их присилно мобилисали :lol: Ма је како да не, а постоји у рату и добровољна мобилизација јелде ;-).
Баш ме интересује које су то многе сарајлије због тога извршиле самоубиство, ја не знам ниједног.
Дај име бар тог којег спомињеш а кажеш да се самоубио једним јединим метком па му други није ни требао :shock:


Ово да су војници ВРС тјерали и пријетили на исељавање су обичне глупости и измишљотине!
junior3
Posts: 9078
Joined: 20/02/2014 01:02

#208 Re: Ulica Mladicevog vojnika u Sarajevu,rehabilitacija VRS-a

Post by junior3 »

trocadero wrote:
forel wrote:Bilo je dosta primjera istaknutih Sarajlija koji su zivljeli u predjelima pod kontrolom VRS-a i koji su mobilizirani, i prijeceno im smrcu da idu u rat.Mnogi od njih su izvrsili samoubistvo, cak u filmu ''Otpor Bosne cuo se do neba'' se spominje ime jednog knjizevnika koji je isaplio jedan jedini metak, u sebe jer nije mogao pucat po svom gradu.Sjecam se dobro kad je potpisano primirje i kad su SDS i Momcilo Krajisnik izdali proglas da svi Srbi iz Sarajeva napuste taj grad, jedan stariji cica otac moje kone koja je ostala u ratu i djelila muku ovog grada, zivio je na Otesu i nije htio napustit svoje pricao da su svaku noc dolazili vojnici VRS-a jer je Otes tad pripadao VRS-u i tjerali ih da idu.Ima tih mnogo prica, mnogi su prisilno bili mobilizirani, jer je opce poznato bilo da je VRS imala dovoljno oruzija ali premalo ljudstva jer su mnogi odbijali ici u rat.
Колико сам само пута прочитао и добро се насмијао као ово, било је и добрих Срба али су им пријетили смрћу па их присилно мобилисали :lol: Ма је како да не, а постоји у рату и добровољна мобилизација јелде ;-).Баш ме интересује које су то многе сарајлије због тога извршиле самоубиство, ја не знам ниједног.
Дај име бар тог којег спомињеш а кажеш да се самоубио једним јединим метком па му други није ни требао


Ово да су војници ВРС тјерали и пријетили на исељавање су обичне глупости и измишљотине!
:thumbup:
PM72
Posts: 18002
Joined: 30/04/2012 16:54

#209 Re: Ulica Mladicevog vojnika u Sarajevu,rehabilitacija VRS-a

Post by PM72 »

Ово да су војници ВРС тјерали и пријетили на исељавање су обичне глупости и измишљотине!
Hoćeš da kažeš da vlast nije silom tjerala srpsko stanovništvo na iseljavanje iz dijelova grada koji su pripali Federaciji? U pravu si da vojnici VRS nisu tjerali i prijetili jer to nije bio njihov posao ali su zato pripadnici MUP-a RS čak i tukli one koji hoće da ostanu pod federalnom vlašću.Znam bar tri porodice koje su silom otjerane sa Grbavice,Ilidže i Mrkovića.Policija u ljubičastim maskirnim uniformama je vršila pritisak na srpsko stanovništvo kao i razne poluvojne formacije koje su kružile tim područjima.
forel
Posts: 693
Joined: 12/01/2013 22:10

#210 Re: Ulica Mladicevog vojnika u Sarajevu,rehabilitacija VRS-a

Post by forel »

trocadero wrote:
forel wrote:Bilo je dosta primjera istaknutih Sarajlija koji su zivljeli u predjelima pod kontrolom VRS-a i koji su mobilizirani, i prijeceno im smrcu da idu u rat.Mnogi od njih su izvrsili samoubistvo, cak u filmu ''Otpor Bosne cuo se do neba'' se spominje ime jednog knjizevnika koji je isaplio jedan jedini metak, u sebe jer nije mogao pucat po svom gradu.Sjecam se dobro kad je potpisano primirje i kad su SDS i Momcilo Krajisnik izdali proglas da svi Srbi iz Sarajeva napuste taj grad, jedan stariji cica otac moje kone koja je ostala u ratu i djelila muku ovog grada, zivio je na Otesu i nije htio napustit svoje pricao da su svaku noc dolazili vojnici VRS-a jer je Otes tad pripadao VRS-u i tjerali ih da idu.Ima tih mnogo prica, mnogi su prisilno bili mobilizirani, jer je opce poznato bilo da je VRS imala dovoljno oruzija ali premalo ljudstva jer su mnogi odbijali ici u rat.
Колико сам само пута прочитао и добро се насмијао као ово, било је и добрих Срба али су им пријетили смрћу па их присилно мобилисали :lol: Ма је како да не, а постоји у рату и добровољна мобилизација јелде ;-).
Баш ме интересује које су то многе сарајлије због тога извршиле самоубиство, ја не знам ниједног.
Дај име бар тог којег спомињеш а кажеш да се самоубио једним јединим метком па му други није ни требао :shock:


Ово да су војници ВРС тјерали и пријетили на исељавање су обичне глупости и измишљотине!
Zbog prisilne mobilizacije u VRS - u je 1993/94 godine bio veliki broj dezertera, to su bili mladici po 20 -25 godina, mnogi od tih mladica su smjestali u Focu u zatvor kad bi ih poslije dezerterstva uhvatili.Ta djeca nisu znala ni sto idu u rat niti za kog ratuju, to su djeca, zbog odbijanja i dezertestva VRS je permanentno bio u manku ljudstva.To pod jedan, pod dva pregledaj navedeni film i cut ces ime tog covjeka.MUP RS, je bio u sastavu VRS-a tako da to i jest vojska VRS-a, ti ljudi su upadali po Otesu, poslije Krajisnikovog naloga da se svi srbi sa teritorije koji pripada FBiH moraju iselit u RS.Ljudi su ni krivi ni duzni ostavljali sve i isli u neizvjesnost.Licno znam Srbina, covjeka cija je necaka bila kucni prijatelj sa nama i ostala u ratu stan do stana, poslije integracije Otesa, moj je otac vojnik ARBiH i ja kao dijete otisli ga posjetit.I covjek nam fino prica, u kasnim nocnim satima dolazili su likovi sa srpskim uniformama i govorili im kako ce ih muslimani poklat, pobit itd.Covjek je ostao i dan danas zivi u svojoj kuci, i svojoj je komsinici muslimanki spasio cijelu kucu, uselivsi se u nju, nisu je srpske snage ni pogledale, a sve ostale muslimanske kuce su popaljene, opljackane i srusene.I radi ovakvih primjera ljude djelim na dobre i lose.Ti se mozes smijati koliko hoces, ja cu ti samo reci da su prvi koji su stali protiv formacija JNA, a kasnije VRS-a medju prvim bili bosanski srbi, cak mnogi su bili u 1 korpusu i to nije rijec o par osoba nego gotovo 40% prvog korpusa 92 godine cinili su Srbi ili ti ga pravoslavci.

Inace vojnici VRS-a su bili fini i humani ljudi pa su iza sebe ostavili spaljena sela, stratista, masnovne grobnice, primarnog i sekundarnog tipa.96 godine od bjesa sto sarajevski tramvaj ponovno radi, granatiran je tramvaj u kom su zivot izgubilo nekoliko ljudi i nekoliko ranjenih...toliko o tome, ne bi da ''okolisam'' jer to nije tema, to su stvari iza kojih stoje imena i prezimena ljudi.
PM72
Posts: 18002
Joined: 30/04/2012 16:54

#211 Re: Ulica Mladicevog vojnika u Sarajevu,rehabilitacija VRS-a

Post by PM72 »

Forel,

Nema "prisilne" mobilizacije,što kaže uvaženi Trocadero.Mnogi Bošnjaci u Sarajevu su izbjegavali vojnu obavezu i gledalo kako će guzove skloniti u stranu,među njima i moji prvi rođaci.Kad su ih "ćopili" i otjerali na Stup,meni je bilo pravo drago jer su srali kako to nije "njihov rat" i slične nebuloze koje i na ovom sajtu imam priliku da čujem.Kad sam mogao ja,moj brat i otac,ma neka ide čitav svijet-boli me patka."Manjak ljudstva" u VRS nije bio iz razloga dezertiranja nego je Srba bilo brojčano dosta manje nego Bošnjaka,golem i razvučen front a mnogo oružja i oruđa.Imali su pušaka da svako dijete,ženu i babu naoružaju ali tako se ne ratuje.

I još nešto.Kad se gađaš procentima,trebao bi prvo razmisliti koliko je to nešto što ćeš izvaliti.40 % Srba u Prvom korpusu nikad nije bilo.1992 u jedinicama Prvog korpusa bilo je 700 Srba ili 2,6 %.

A kad pominješ tramvaj koji su gađali 1996 ,samo je jedna žena poginula u njemu i jedno dijete ranjeno kojeg sam lično iznio iz tramvaja,igrom slučaja sam bio u tom tramvaju kad su ga gađali RB-om sa bijelog nebodera na Grbavici.
kontrash
Posts: 16
Joined: 24/03/2014 15:10

#212 Re: Ulica Mladicevog vojnika u Sarajevu,rehabilitacija VRS-a

Post by kontrash »

Srdjanu svaka cast...kako su vec mnogi rekli,jako mali procenat ljudi bi ucinio ono sto je on...bez obzira na njegove motive...
AL NASLOV TEME JE ZA GINISA....cuj rehabilitacija....cega?...Koga?....Milana Lukica i brata mu Sredoja...ili grbavickog monstruma Batka...i jos mnogi drugi...To je Srdjan sve njihove grijehove odnio sa sobom na onaj svijet.
Kad se prica o zlocinima...narocito onim teskim (pa i kad Lukici zapale 70 ljudi...vecinom zena i djece)...onda je to individualna odgovornost...na sva zvona ide zlocinac ima ime i prezime.A kad je jedan covjek ucinio jedno moralno djelo...onda histericno se pokusava to ugradit kolektivno...ko biva VRS-u se omaklo pa na najgnusniji nacin pobili hiljada i hiljada ljudi...al' ne bi oni inace...svi su bili ko i Srdjan.
Ja jedino rehabilitujem svoje dijete...ucim ga da zna:
-ciji je lider prijetio (i to ni manje ni vise u skupstini) nestankom jednog naroda
-koji narod (uz ruse) na pragu 21 stoljeca bi prekrajo granice
-koji narod je direktni uzrok smrti 100 000 ljudi i milion i po raseljenih
-koji je narod (za sesto dana stvaranja RS-a) porusio oko 1000 islamskih vjerskih objekata
-koji je narod pocinio genocid i najteze zlocine koje normalan ljudski um ne moze da zamisli
-kome nikad,nikad,ama bas nikad ne smije vjerovati...(npr u Prijedoru je oko 250 ubijenih na kucnom pragu...a sva ta ubistva su izvrsili prve komsije i dugogodisnji poznanici zrtava),
-koji je narod na pragu 21 stoljeca osnovao logore i mucilista za sve nesrbe...na kojima bi i SS pozavidio.
I da dalje ne nabrajam...mog'o bi do sutra.
Kad bi sva moralna i dobra djela vojnika VRS-a skupili i stavili na vagu....to se ne bi ni primjetilo...to je kap vode u moru.
Rehabilitacija...hahaha grohotom se smijem...kako te nije stid ovu rijec upotrijebit u kontekstu VRS-a?
trocadero
Posts: 2451
Joined: 14/03/2013 13:57

#213 Re: Ulica Mladicevog vojnika u Sarajevu,rehabilitacija VRS-a

Post by trocadero »

PM72 wrote:
Ово да су војници ВРС тјерали и пријетили на исељавање су обичне глупости и измишљотине!
Hoćeš da kažeš da vlast nije silom tjerala srpsko stanovništvo na iseljavanje iz dijelova grada koji su pripali Federaciji? U pravu si da vojnici VRS nisu tjerali i prijetili jer to nije bio njihov posao ali su zato pripadnici MUP-a RS čak i tukli one koji hoće da ostanu pod federalnom vlašću.Znam bar tri porodice koje su silom otjerane sa Grbavice,Ilidže i Mrkovića.Policija u ljubičastim maskirnim uniformama je vršila pritisak na srpsko stanovništvo kao i razne poluvojne formacije koje su kružile tim područjima.
Паша мој,
После потписа у Дејтону ВРС на Илиџи је престала да постоји.Нико није смио јавно носити пушку а задња два мјесеца прије "реинтеграције" врло ријетко се ико могао видјети и у војничкој униформи!
У том периоду је настао вакум у свему, безвлашће ,и није било ни организоване власти да некога тјера да се сели!
Оно наше полиције што је било на Илиџи забавило се о свом јаду тј, и они су требали да траже неке смјештаје и камионе за превоз.Живо се њима јебало ко ће остати.Онда нам послали неких 100 дротова из Крајине да они обављају редовне полицијске активности, пунктове, патроле и сл. Па кад су видјели гдје су дошли ником нису смјели ни писнути да их мрак не поједе.Ето дошо мени дрот из БЛ да ме тјера да селим :lol:
А те полувојне јединице мислиш на Брнетобе и сл? Па њима је главно било како шта опухати, опљачкати, пресрести и мазнуту неки ауто или камион, јебало се и њима право ко ће остати.

.Мени да су ти неки дошли да ми пријете да се селим учинили би услугу. Може нема проблема, само ми обезбједите адекватан смјештај за породицу и пар камиона за ствари да се ја не морам патити! А од те власти нисам добио ни литар бензина, па и неке породице погинулих бораца нису могли ни хтјели негдје смјестити.
Не кажем да није било појединих пријетњи и премлачивања од стране разних појединаца, али власт нити је могла нити је имала инструменте да силом све исели! Бар на Илиџи што ја знам а вјерујем и у Илијашу, Вогошћи..
у ствари тај број од пар стотина који су остали у односу на преко 100 000 оних који су отишли је тотално занемарив!

Те приче о пријетњама и насилној селидби највише се могу чути од тих што су остали и од повратника!Наравно највише из разлога страха, неког правдања или додворавања ....и још ће казати како су и присилно мобилисани :D
или да су се током рата уселили у муслиманску кућу како би је сачували да је Срби не запале као што каже "дечко" ФОРЕЛ :lol: Јој што ме данас насмија мајко мила :lol: Па ја онакве провале не могу извалити ни кад се добро напушим! Њега, оног тмуја и осталу "дјечурлију" препуштам теби :D Ти им све фино потанко професионално објасниш!
Немам ја срца, времена и воље за такво нешто као ти. :D
forel
Posts: 693
Joined: 12/01/2013 22:10

#214 Re: Ulica Mladicevog vojnika u Sarajevu,rehabilitacija VRS-a

Post by forel »

trocadero wrote:
PM72 wrote:
Ово да су војници ВРС тјерали и пријетили на исељавање су обичне глупости и измишљотине!
Hoćeš da kažeš da vlast nije silom tjerala srpsko stanovništvo na iseljavanje iz dijelova grada koji su pripali Federaciji? U pravu si da vojnici VRS nisu tjerali i prijetili jer to nije bio njihov posao ali su zato pripadnici MUP-a RS čak i tukli one koji hoće da ostanu pod federalnom vlašću.Znam bar tri porodice koje su silom otjerane sa Grbavice,Ilidže i Mrkovića.Policija u ljubičastim maskirnim uniformama je vršila pritisak na srpsko stanovništvo kao i razne poluvojne formacije koje su kružile tim područjima.
Паша мој,
После потписа у Дејтону ВРС на Илиџи је престала да постоји.Нико није смио јавно носити пушку а задња два мјесеца прије "реинтеграције" врло ријетко се ико могао видјети и у војничкој униформи!
У том периоду је настао вакум у свему, безвлашће ,и није било ни организоване власти да некога тјера да се сели!
Оно наше полиције што је било на Илиџи забавило се о свом јаду тј, и они су требали да траже неке смјештаје и камионе за превоз.Живо се њима јебало ко ће остати.Онда нам послали неких 100 дротова из Крајине да они обављају редовне полицијске активности, пунктове, патроле и сл. Па кад су видјели гдје су дошли ником нису смјели ни писнути да их мрак не поједе.Ето дошо мени дрот из БЛ да ме тјера да селим :lol:
А те полувојне јединице мислиш на Брнетобе и сл? Па њима је главно било како шта опухати, опљачкати, пресрести и мазнуту неки ауто или камион, јебало се и њима право ко ће остати.

.Мени да су ти неки дошли да ми пријете да се селим учинили би услугу. Може нема проблема, само ми обезбједите адекватан смјештај за породицу и пар камиона за ствари да се ја не морам патити! А од те власти нисам добио ни литар бензина, па и неке породице погинулих бораца нису могли ни хтјели негдје смјестити.
Не кажем да није било појединих пријетњи и премлачивања од стране разних појединаца, али власт нити је могла нити је имала инструменте да силом све исели! Бар на Илиџи што ја знам а вјерујем и у Илијашу, Вогошћи..
у ствари тај број од пар стотина који су остали у односу на преко 100 000 оних који су отишли је тотално занемарив!

Те приче о пријетњама и насилној селидби највише се могу чути од тих што су остали и од повратника!Наравно највише из разлога страха, неког правдања или додворавања ....и још ће казати како су и присилно мобилисани :D
или да су се током рата уселили у муслиманску кућу како би је сачували да је Срби не запале као што каже "дечко" ФОРЕЛ :lol: Јој што ме данас насмија мајко мила :lol: Па ја онакве провале не могу извалити ни кад се добро напушим! Њега, оног тмуја и осталу "дјечурлију" препуштам теби :D Ти им све фино потанко професионално објасниш!
Немам ја срца, времена и воље за такво нешто као ти. :D
Ti si ''decko'' sto bi rekao Izet cisti dokaz da je majmun nastao od tebe (s oprostenjem toj inteligentnoj zivotinji), srpske snage su na alipasinovom ubili 10 tero djece granatom od toga 2 srpske djece, ako vec razlazemo krvna zrnca.Uz kasarnu Jusuf Dzonlic (kod otpada u Nedzaricima) koja je bila pod kontrolom ARBiH, odmah preko zive srpske porodice i imaju dole imanja svoja i ti ljudi su ostali i u ratu i poslije Dejtona.To pod jedan, pod dva, prisilna mobilizacija se vrsila svugdje, i ko je zelio u rat i ko nije zelio u rat.Taj covjek je spasio kucu, njegova porodica je zivljela u susjednoj kuci, i on se sam preselio u tu kucu i tu je bio i zeni je spasio i stvari i kucu.Zena se vratila i ni prozor razbijen nije nasla.To sto si ti i slicni tebi napuseni, pa ste ograniceni ko balkoni, i nemozete shvatit, da postoje ljudi koji su narastajima odrastali i zivljeli kucu uz kucu, i pomagali se 40 godina, to je tvoja stvar.Niko nije mogao povjerovati da isti taj Srdjan Aleksic moze dati svoj zivot za svog prijatelja muslimana pa se i to desilo.Onaj ko je bio i prezivio opsadu Sarajeva zna kako se zivljelo i prezivljavalo.To sto si ti đugum i slicni tebi nemora da znaci da su i drugi.Jel znas djugume koliko je mjesanih brakova bilo u Sarajevu?Sta trebali su se rastati jer im Raso sa Pala tako kaze?Tuga..
Last edited by forel on 29/03/2014 08:45, edited 1 time in total.
trocadero
Posts: 2451
Joined: 14/03/2013 13:57

#215 Re: Ulica Mladicevog vojnika u Sarajevu,rehabilitacija VRS-a

Post by trocadero »

:lol: :lol: :lol:
Под један,
Касно је ајд попиј чашу млијека, пишкит па у креветац!
Под два,
Па кад се пробудиш ујутру око 7.19 ако будеш добар можда добијеш још које објашњење од ПМ-а!
PM72
Posts: 18002
Joined: 30/04/2012 16:54

#216 Re: Ulica Mladicevog vojnika u Sarajevu,rehabilitacija VRS-a

Post by PM72 »

Trocadero,

Nisam ni ja besposlen čovjek ali mi neistina,lažne informacije i propaganda pravo idu na živce pa moram reagovati.Nadam se da će mi cijenjeni Sarajmen "halaliti" ove izlaske sa tema ali radi istine neke se stvari moraju reći i ispraviti,bez obzira na temu i vrijeme.Ako niko ne reaguje i ispravi -ostade za sva vremena. :thumbup:

U pravu si za situaciju na Ilidži nakon potpisivanja Dejtonskog sporazuma.Bezvlašće i totalna anarhija.Tako je u stvari bilo svugdje na teritoriji tzv.srpskog Sarajeva koje je trebalo doći pod federalnu vlast.Moja rodica je živjela na Ilidži i bila je udata za Srbina koji je u ratu bio pripadnik VRS.Kad je došlo "pet do 12" i nju i njega su isprebijali na mrtvo ime jer su htjeli ostati da čekaju "njene".Jednostavno su natjerani da se isele pa su se poslije vratili.Znam čovjeka iz Vogošće koji je također fasovao od strane srpske policije.Ja sam kao pripadnik MUP-a RBiH prvi dan reintegracije ušao i u Vogošću i u Hadžiće (preko Igmana) pa sve do Ilidže i Grbavice tako sam sve vidio i čuo vlastitim očima i ušima.Nisu nam dali da nosimo duge cijevi pa smo krili heklere pod jaknama a automatske puške u gepecima vozila i kombija.Svašta je tu bilo.Onaj obrvaš iz Zabrđa je najveći krivac za iseljavanje srpskog stanovništva a gledam ga prije neki dan kako laže i priča kako se on zalagao za ostanak srpskog stanovništva.Pa ima li obraza i časti - sve mu yebem.Kako te ljudi mogu u oči lagati bez da se imalo zacrvene?

Moram usput da ispravim Forela i da mu kažem da je granata na Alipašinom polju ubila 6 djece u mom komšiluku,dvoje djece sam lično znao.Tuga i žalost...

P.S.Kasarna Jusuf Džonlić nije u Nedžarićima nego u Halilovićima a tačno je da je čitav rat nekoliko srpskih porodica ostalo da živi u svojim kućama oko kasarne.Ne bih rekao da su imali nekih velikih problema doduše malo im je bilo zajebano i prići,u blizini je bila i policija,što vojna što "civilna".također bih te zamolio da budeš malo korektniji jer ako nisi u stanju da argumentovano dokažeš stvari koje Trocadero tvrdi,onda nemoj ni vrijeđati jer je to znak nemoći i neznanja.
forel
Posts: 693
Joined: 12/01/2013 22:10

#217 Re: Ulica Mladicevog vojnika u Sarajevu,rehabilitacija VRS-a

Post by forel »

PM72 wrote:Trocadero,

Nisam ni ja besposlen čovjek ali mi neistina,lažne informacije i propaganda pravo idu na živce pa moram reagovati.Nadam se da će mi cijenjeni Sarajmen "halaliti" ove izlaske sa tema ali radi istine neke se stvari moraju reći i ispraviti,bez obzira na temu i vrijeme.Ako niko ne reaguje i ispravi -ostade za sva vremena. :thumbup:

U pravu si za situaciju na Ilidži nakon potpisivanja Dejtonskog sporazuma.Bezvlašće i totalna anarhija.Tako je u stvari bilo svugdje na teritoriji tzv.srpskog Sarajeva koje je trebalo doći pod federalnu vlast.Moja rodica je živjela na Ilidži i bila je udata za Srbina koji je u ratu bio pripadnik VRS.Kad je došlo "pet do 12" i nju i njega su isprebijali na mrtvo ime jer su htjeli ostati da čekaju "njene".Jednostavno su natjerani da se isele pa su se poslije vratili.Znam čovjeka iz Vogošće koji je također fasovao od strane srpske policije.Ja sam kao pripadnik MUP-a RBiH prvi dan reintegracije ušao i u Vogošću i u Hadžiće (preko Igmana) pa sve do Ilidže i Grbavice tako sam sve vidio i čuo vlastitim očima i ušima.Nisu nam dali da nosimo duge cijevi pa smo krili heklere pod jaknama a automatske puške u gepecima vozila i kombija.Svašta je tu bilo.Onaj obrvaš iz Zabrđa je najveći krivac za iseljavanje srpskog stanovništva a gledam ga prije neki dan kako laže i priča kako se on zalagao za ostanak srpskog stanovništva.Pa ima li obraza i časti - sve mu yebem.Kako te ljudi mogu u oči lagati bez da se imalo zacrvene?

Moram usput da ispravim Forela i da mu kažem da je granata na Alipašinom polju ubila 6 djece u mom komšiluku,dvoje djece sam lično znao.Tuga i žalost...

P.S.Kasarna Jusuf Džonlić nije u Nedžarićima nego u Halilovićima a tačno je da je čitav rat nekoliko srpskih porodica ostalo da živi u svojim kućama oko kasarne.Ne bih rekao da su imali nekih velikih problema doduše malo im je bilo zajebano i prići,u blizini je bila i policija,što vojna što "civilna".također bih te zamolio da budeš malo korektniji jer ako nisi u stanju da argumentovano dokažeš stvari koje Trocadero tvrdi,onda nemoj ni vrijeđati jer je to znak nemoći i neznanja.
Ispravka, upravu si u Halilovicima, tu mi je otac cijeli rat sluzio i tu je bila logistika, ondje je bilo vise porodica sa kojima smo u dobrim odnosim ja i moja porodica.Dole je bio i Abidin Deljanin inace sada profesor na Saobracajnom fakultetu u Sarajevu.Bilo je problema u pocetku, jer su kod jednog od zitelja starijeg covjeka u basti pronasli zakopan snajper koji mu je zakopao sin koji je ispalio se iz Sarajeva odmah po pocetku rata.Covjek nije znao da ima snajper u basti.Kasnije je bezbjednjak kasarne zabranio prelazak tamo.I citav rat su sijali i sadili jer su dole njihova poljoprivredna dobra, zivotarili i sklanjali se od granata kao i svi mi.Najveci krivac i jeste onaj majmun iz Zabrdja, ljudi su prebijani samo sto nisu htijeli ostavit svoje ognjiste i iselit, ali su kasnije svako malo zvali umprofor.Sto se tice granata i poginule djece dovoljno je otici kod fontane i procitat imena, ne volim brojati krvna zrnca, niti dijelit ikog, ginula su djeca...to su sve djeca Sarajeva rodjena u vremenu poremecenih umova...

Bwt..ta je danas kasarna preimenovana, i uskoro nece vise biti kasarna nego se predaje lokalnoj zajednici na upravljanje :)
trocadero
Posts: 2451
Joined: 14/03/2013 13:57

#218 Re: Ulica Mladicevog vojnika u Sarajevu,rehabilitacija VRS-a

Post by trocadero »

PM72 wrote:Trocadero,



U pravu si za situaciju na Ilidži nakon potpisivanja Dejtonskog sporazuma.Bezvlašće i totalna anarhija.Tako je u stvari bilo svugdje na teritoriji tzv.srpskog Sarajeva koje je trebalo doći pod federalnu vlast.Moja rodica je živjela na Ilidži i bila je udata za Srbina koji je u ratu bio pripadnik VRS.Kad je došlo "pet do 12" i nju i njega su isprebijali na mrtvo ime jer su htjeli ostati da čekaju "njene".Jednostavno su natjerani da se isele pa su se poslije vratili.Znam čovjeka iz Vogošće koji je također fasovao od strane srpske policije.
ПМ,
у том безвлашћу и анархији свако је имао пушку! Могао их је тај муж од твоје родице комотно поваљати све до једног. Ризично је било сваком тих задњих дана због глупости главу изгубити у миру а преживјети читав рат.А могли су се на пар дана склонити код тебе или неког њезиног у граду.Задњих 15 дана Ступска петља била потпуно отворена, сви смо туда шпартали без проблема!
Вечина Срба је остала на Кобиљачи, на Врелу Босне ..

А било је и оних који су остали па фасовали и од ваше стране, неки у Осијеку и убијени!
Један Бошњак је живио у Малој алеји са породицом,имао фотографску радњу која је радила читав рат! Па кад се селило задњих дана он као износи неке ствари око куће, лафо се спрема за селидбу! Зезали се ми са њим ,да неће селити у град! Остао наравно а после га неки ваши одрали од батина што је шуровао са нама!

Ево нек и мени халали твој комшија Сарајмен што сам се временски и просторно удаљио од теме :D
Нећу више тако ми Deena !:D

А о случају Срђана Алексића није баш све онако како изгледа "бајковито"! Кад би се загребало по површини изашло би још ту штошта као и у случају Бошка и Алмире! ;-)
User avatar
Zokipfc
Posts: 1073
Joined: 24/04/2013 18:44

#219 Re: Ulica Mladicevog vojnika u Sarajevu,rehabilitacija VRS-a

Post by Zokipfc »

trocadero wrote: А о случају Срђана Алексића није баш све онако како изгледа "бајковито"! Кад би се загребало по површини изашло би још ту штошта као и у случају Бошка и Алмире! ;-)
[/quote]

Na primjer?
PM72
Posts: 18002
Joined: 30/04/2012 16:54

#220 Re: Ulica Mladicevog vojnika u Sarajevu,rehabilitacija VRS-a

Post by PM72 »

ПМ,
у том безвлашћу и анархији свако је имао пушку! Могао их је тај муж од твоје родице комотно поваљати све до једног. Ризично је било сваком тих задњих дана због глупости главу изгубити у миру а преживјети читав рат.А могли су се на пар дана склонити код тебе или неког њезиног у граду.Задњих 15 дана Ступска петља била потпуно отворена, сви смо туда шпартали без проблема!
Вечина Срба је остала на Кобиљачи, на Врелу Босне ..

А било је и оних који су остали па фасовали и од ваше стране, неки у Осијеку и убијени!
Један Бошњак је живио у Малој алеји са породицом,имао фотографску радњу која је радила читав рат! Па кад се селило задњих дана он као износи неке ствари око куће, лафо се спрема за селидбу! Зезали се ми са њим ,да неће селити у град! Остао наравно а после га неки ваши одрали од батина што је шуровао са нама!
Kroz Stupsku petlju su špartale samo žene sa Ilidže.Nijednog muškarca nisam vidio sem vozača kamiona koji su motali na petlji desno - prema Lukavici a njih nismo smjeli zaustavljati od IFOR-a koji je bio na mostu.Bio sam dole non stop na punktu gdje se sad pravi most.Ovi "moji" su tu i klepili onog đenerala,zalutao mu vozač i smotao sa petlje pravo na punkt,još mu i auto bilo protjeranog Bošnjaka iz Hadžića.Znam za slučaj tog ubistva u Osjeku.Svako ko je manjina - nadrljao je.Prvi bošnjo koji se vratio na Pale - završio je sa sjekirom u leđima.U svakom slučaju,kod Srba vlada veće netrpeljivost prema nesrbima a to ti mogu dokazati sa cifrom od nekoliko desetina ubijenih povratnika u RS.Srbin kao i kukuruz ne trpi komšiju - stara je narodna.Nećeš nigdje naći srpsko naselje da je natrpano kućama kao kod Bošnja.
trocadero
Posts: 2451
Joined: 14/03/2013 13:57

#221 Re: Ulica Mladicevog vojnika u Sarajevu,rehabilitacija VRS-a

Post by trocadero »

ПМ,
Па прошао сам и ја тада неколико пута преко петље а нисам био возач камиона :D
Није било баш свеједно, па је и мени за сваки случај дуга цијев вирила испод јакне! Да си ме тад зауставио било би нам баш "весело" обојици :-D
Last edited by trocadero on 01/04/2014 01:22, edited 1 time in total.
User avatar
Seoskivaralica
Posts: 626
Joined: 25/03/2014 12:51
Location: Ni na nebu ni na zemlji

#222 Re: Ulica Mladicevog vojnika u Sarajevu,rehabilitacija VRS-a

Post by Seoskivaralica »

Tuga majke mi.....stvarno kad bi bilo istine da se toci ko sok niko vas ne bi zelio da je popije toliko imate averziju prema zdravom razumu......stvarno tuga.....ne mogu vise citati glava me zaboli....ali svako je imao pusku i svako je mogao ovo ono....mislim kako da ne, sto je govorio jedan Shabo iz Srebrenice da je moguce da je njegov ,tada vec mrtav , babo silovao njegovu majku, koja vjerovatno nije dobro gledala....mislim sami sebe ubijali i klali i onda trazili da nam se neko sazali.....pa kakav mozak treba biti da to uopste uzme u razmatranje kao pokusaj lazi a kamoli nekakvu istinu.....
Hmmmm
A za pm extra puska i extra komentari....respect....
PM72
Posts: 18002
Joined: 30/04/2012 16:54

#223 Re: Ulica Mladicevog vojnika u Sarajevu,rehabilitacija VRS-a

Post by PM72 »

trocadero wrote:ПМ,
Па прошао сам и ја тада неколико пута преко петље а нисам био возач камиона :D
Није било баш свеједно, па је и мени за сваки случај дуга цијев вирила испод јакне! Да си ме тад зауставио било би нам баш "весело" обојици :-D

ih...

Kako je jedan bježao...kamion sa Ilidže umjesto desno na petlji krene pravo na nas.Mi ga zaustavljamo a suvozač pobježe prema Ilidži ko zec.Nas dvojca za njim,nesmijemo pucati od IFOR-a.Ispao mu tetejac a ganjali smo ga do Energoinvesta,tamo je bio IFOR pa smo stali a on nije stao čini mi se do terminala.Rat je bio gotov,ne bi ga roknuli samo bi ga ispitali.Ko je bio u "evidenciji" transportovan je do CSB-a ko nije - puštan je kući.Nalazili smo pušaka u namještaju onih koji su selili ali nikad nismo zaustavili nikog sa oružjem uz sebe.

Jedan je đuturum fulio raskrsnicu pa potrefio po sred nas.Kad smo ga zaustavili on daje dokumente a tablice na renolu CC.Ne konta đed.Kad smo ga pitali znaš ko te zaustavio - kaže - milicija.A koja ? Pogleda on u nas,vidje oznake pa reče "e yebo me *og".Odveli ga do stanice,uzeli podatke i malo popričali.Sasvim regularno,čak je đed i kafu popio.A onda se sjetio neke rodice što je udata za Muslimana itd.Otišao je kući - maše sav sretan,valjda je mislio da jedemo žive ljude.

A ti da si naletio sa puškom ispod jakne...bilo bi svašta.Nas četvorica sa heklerima ne bi bili baš laka meta,nije Play station,uostalom,i ti to znaš- nisi levat.
User avatar
Woody
Posts: 1690
Joined: 17/12/2003 00:00
Location: Jedna država, dva entiteta, tri naroda, četiri pičke materine

#224 Re: Ulica Mladicevog vojnika u Sarajevu,rehabilitacija VRS-a

Post by Woody »

Zokipfc wrote:
trocadero wrote: А о случају Срђана Алексића није баш све онако како изгледа "бајковито"! Кад би се загребало по површини изашло би још ту штошта као и у случају Бошка и Алмире! ;-)
Na primjer?[/quote]

Kao naprimjer... Da je S.A. u "zero time-u" bio p'jan k'o "vinta"

Pozdrav domovini
trocadero
Posts: 2451
Joined: 14/03/2013 13:57

#225 Re: Ulica Mladicevog vojnika u Sarajevu,rehabilitacija VRS-a

Post by trocadero »

Eх, Woody професоре, бастало је њему добро и дунут! Да не откривамо није све за форума! ;-)

Паша мој,
То трчање за ликом неких 300-400 метара како би га чопио називамо правим полицијским пожртвовањем :thumbup: :-D
Post Reply