Ulica Mladicevog vojnika u Sarajevu,rehabilitacija VRS-a?

(H)istorija/povijest Bosne i Hercegovine, regiona, itd...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
zgiba
Posts: 573
Joined: 05/09/2003 00:00

#151 Re: Ulica Mladicevog vojnika u Sarajevu,rehabilitacija VRS-a

Post by zgiba »

Cudno je da postavljac teme nije istrazio neke stvari prije nego sto je poceo olako donositi neke zakljucke (osim ako sama tema nije i zapoceta maliciozno).

Prvo, obavezna mobilizacija u tim krajevima Hercegovine krenula je u aprilu 1992. godine i provodila ju je JNA (VRS je osnovana tek 12.05.1992. godine). Mobilizacija je provodjena bez obzira na nacionalnu pripadnost, znaci mobilisani su svi. Tako da o nekoj dobrovoljnosti ucesca u vojsci ne moze biti govora (o ovome se dokumenti mogu naci i on-line, ako neko ZELI da trazi)

Drugo, Srdjan je ulicu zasluzio i dobio jer je postupio kao covjek, a ne jer je bio pripadnik VRS, pa je besmisleno govoriti o rehabilitaciji VRS-a.

Uostalom, stariji forumasi ce se sjetiti Kurta Waldheim-a generalnog sekretara Ujedinjenih nacija od 1972-81. godine i predsjednika Austrije od 1986-92. godine. Taj isti Waldheim je u II svjetskom ratu bio oficir Wehrmachta (ucestvovao je i u ofanzivi na Kozari). Njegov izbor za generalnog sekretara UN i predsjednika Austrije nikada nije znacio aboliranje nacistickih zlocina.
User avatar
Zokipfc
Posts: 1073
Joined: 24/04/2013 18:44

#152 Re: Ulica Mladicevog vojnika u Sarajevu,rehabilitacija VRS-a

Post by Zokipfc »

Nedobrovoljac wrote:
Zokipfc wrote:Tema je sasvim bezvezna :oops: Zasto bi imenovanje ulice vojnika VRS-a znacilo rehabilitacijom iste vojske ako je Srdjan bio tu protiv svoje volje?

Mozda cu neke od vas razocarati, ali vecina Srba u VRS nije zeljela biti tu. Vazno je bilo svoju glavu cuvat, i svoju porodicu.

Na osnovu cega to tvrdis? To je notorna laz!
Notorna laz? Mislim da nisi toliko glup da ne znas sta je prisilna mobilizacija :shock:
zgiba wrote:
Uostalom, stariji forumasi ce se sjetiti Kurta Waldheim-a generalnog sekretara Ujedinjenih nacija od 1972-81. godine i predsjednika Austrije od 1986-92. godine. Taj isti Waldheim je u II svjetskom ratu bio oficir Wehrmachta (ucestvovao je i u ofanzivi na Kozari). Njegov izbor za generalnog sekretara UN i predsjednika Austrije nikada nije znacio aboliranje nacistickih zlocina.

Zato sto se denazifikacija nikada nije ni desila. Sklonilo su samo dio nacista sa sou procesom u Nirnbergu i to je to. Bilo je mnogo nacista u politici istocne a pogotovo zapadne njemacke.
User avatar
GandalfSivi
Posts: 18643
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#153 Re: Ulica Mladicevog vojnika u Sarajevu,rehabilitacija VRS-a

Post by GandalfSivi »

delboy01 wrote:
GandalfSivi wrote:
delboy01 wrote: Srdjan jeste incident tu se mogu sloziti ali incident ukljucujuci sve strane u ratu nema toga ko je u ovom ratu skocio za nekoga i to platio svojom glavom na licu mjesta.
Admir Hebib, Elvir Šovčić, Jasmin Čamdžija, Hamid Humić, Izet Karšić, Kemal Kojić, Dragan Miljanović, Slaven Markešić i Srđan Bosiljčić.

Da se ne raspravljamo dalje, nauci malo istorije, pa se vrati na forum...
Provjerio sam kakva su to imena i stvarno sam iznenadjen sta ti uporedjujes i jos meni kazes da naucim istoriju pa da se vratim :-D .Mislim da ti prvo trebas nuciti da pogadjas teme kad zelis ostaviti neki komentar jer ova imena koja si nabrojao neka im je laka crna zemlja ali nemaju veze sa ovom temom.
Poenta nabrajanja je da je jedna strana organizovano se borila protiv zlocinaca u svojim redovima, dok je druga imala pojedince, koji su bili incident, a ne pravilo...
The Patriot
Posts: 67
Joined: 14/05/2013 17:40
Location: The Sarajevo

#154 Re: Ulica Mladicevog vojnika u Sarajevu,rehabilitacija VRS-a

Post by The Patriot »

Kakva ba prisilna mobilizacija? Necu reci da toga nije bilo, ali u vrlo malim brojkama. Po tome sav onaj zlocin, specijalno u istocnoj Bosni, je uradilo 34,2 vojnika. Znaci, silovali ste, pljackali, ubijali, klali, granatirali prisilno!? I ne zaboravite, 90% zlocina se desio na samom pocetku rata, kada je sve sto se stiglo i uhvatilo i bilo zaklano ili silovano i NIJE SE MOGAO TAJ NAROD BRANITI, NITI SE IMAO CIME BRANITI, JER JE GLUPO VJEROVAO DA NECE BITI RATA. Bili ste ukopani na brdima oko Sarajeva 1991. godine ( a prevozili banane), napali ste selo Ravno iste te godine. Kazete, branili ste se. A od koga, sviju vam vasih!? Sta vam je to Vlasenica uradila, sta Foca, sta Visegrad, sta Bijeljina, sta Doboj, Prijedor, selo Zaklopaca gdje ste sve zatrli i svi oni koji nisu bili iste vjere kao vi? Sta sam vam ja uradio sa 17 godina, pa ste htjeli da me ubijete? Hajde odgovorite mi ovo, ne glumite nevinasca. Kao sto sam na pocetku ove teme pitao onog delboya, pa mi nesta izlaprda, nidje veze. Hajde Trocadero, da vidim sta imas reci, a ne da po drugim temama glumis cool frajera sa druge strane "umjerenog" i svi ostali. Ako kazete da ste bili mirovnjaci, zasto vam treba rehabilitacija od bilo koga, ako niste cinili ova zvjerstva, ako niste htjeli rat, a svi to govorite, pa ko pobi ovoliki narod!?? Jedan vod, jeste al' u kur.u.
User avatar
It_is_a_Leclerc
Posts: 19223
Joined: 23/05/2012 23:51
Location: Osmatračnica

#155 Re: Ulica Mladicevog vojnika u Sarajevu,rehabilitacija VRS-a

Post by It_is_a_Leclerc »

The Patriot wrote:Kakva ba prisilna mobilizacija? Necu reci da toga nije bilo, ali u vrlo malim brojkama. Po tome sav onaj zlocin, specijalno u istocnoj Bosni, je uradilo 34,2 vojnika. Znaci, silovali ste, pljackali, ubijali, klali, granatirali prisilno!? I ne zaboravite, 90% zlocina se desio na samom pocetku rata, kada je sve sto se stiglo i uhvatilo i bilo zaklano ili silovano i NIJE SE MOGAO TAJ NAROD BRANITI, NITI SE IMAO CIME BRANITI, JER JE GLUPO VJEROVAO DA NECE BITI RATA. Bili ste ukopani na brdima oko Sarajeva 1991. godine ( a prevozili banane), napali ste selo Ravno iste te godine. Kazete, branili ste se. A od koga, sviju vam vasih!? Sta vam je to Vlasenica uradila, sta Foca, sta Visegrad, sta Bijeljina, sta Doboj, Prijedor, selo Zaklopaca gdje ste sve zatrli i svi oni koji nisu bili iste vjere kao vi? Sta sam vam ja uradio sa 17 godina, pa ste htjeli da me ubijete? Hajde odgovorite mi ovo, ne glumite nevinasca. Kao sto sam na pocetku ove teme pitao onog delboya, pa mi nesta izlaprda, nidje veze. Hajde Trocadero, da vidim sta imas reci, a ne da po drugim temama glumis cool frajera sa druge strane "umjerenog" i svi ostali. Ako kazete da ste bili mirovnjaci, zasto vam treba rehabilitacija od bilo koga, ako niste cinili ova zvjerstva, ako niste htjeli rat, a svi to govorite, pa ko pobi ovoliki narod!?? Jedan vod, jeste al' u kur.u.
A kakve mrtve veze bilo šta od ovog ima sa Srđanom Aleksićem i njegovim herojskim činom ?!

Reći nešto ovakvo kao što je naslov teme je kao da jedan Jevrej kaže da je dodjela titule "Pravednik među narodima" Oscaru Schindleru zapravo rehabilitacija Wermachta.
The Patriot
Posts: 67
Joined: 14/05/2013 17:40
Location: The Sarajevo

#156 Re: Ulica Mladicevog vojnika u Sarajevu,rehabilitacija VRS-a

Post by The Patriot »

Zato sto se jedan dio naslova bavi rehabilitacijom tzv. VRS. Eto zasto, Francuz.
User avatar
It_is_a_Leclerc
Posts: 19223
Joined: 23/05/2012 23:51
Location: Osmatračnica

#157 Re: Ulica Mladicevog vojnika u Sarajevu,rehabilitacija VRS-a

Post by It_is_a_Leclerc »

The Patriot wrote:Zato sto se jedan dio naslova bavi rehabilitacijom tzv. VRS. Eto zasto, Francuz.
Ulica Srđana Aleksića rehabilituje VRS taman toliko koliko je rehabilituje i npr. ulica Alija Izetbegovića. Dakle, totalni nonsens i neartikulisanost do Boga i nazad. :)
The Patriot
Posts: 67
Joined: 14/05/2013 17:40
Location: The Sarajevo

#158 Re: Ulica Mladicevog vojnika u Sarajevu,rehabilitacija VRS-a

Post by The Patriot »

Zaboravih reci i prisilna mobilizacija.


A kakve veze ima Alija sa zlocinackom VRS, ustvari sa Srdjanom?
User avatar
It_is_a_Leclerc
Posts: 19223
Joined: 23/05/2012 23:51
Location: Osmatračnica

#159 Re: Ulica Mladicevog vojnika u Sarajevu,rehabilitacija VRS-a

Post by It_is_a_Leclerc »

The Patriot wrote:Zaboravih reci i prisilna mobilizacija.


A kakve veze ima Alija sa zlocinackom VRS, ustvari sa Srdjanom?
Ja mislim da se ti šališ...
The Patriot
Posts: 67
Joined: 14/05/2013 17:40
Location: The Sarajevo

#160 Re: Ulica Mladicevog vojnika u Sarajevu,rehabilitacija VRS-a

Post by The Patriot »

Da se razumijemo, Alija je itekako imao svojih aferima. Ali, sve sto se desilo poslije 1992 i njihovih zlocina je lancana reakcija po sistemu "ti si mene, sada cu ja tebe". Ako si vec tako pomno citao moje postove, mozes laganini da zakljucis da ja imam otprilike zero tolerancije prema sumnjacima i da ne palamudim bezveze tipa "ovaj je bio ono, pa je ovaj bio ovo" i ne bacam replike kao ti, nego konkretno kazem, pitam sto me muci, odgovorim.
User avatar
zateznistub
Posts: 15522
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#161 Re: Ulica Mladicevog vojnika u Sarajevu,rehabilitacija VRS-a

Post by zateznistub »

Čovjek je dobio ulicu u Sarajevu! Opravdano.

Sva naklapanja treba li ili ne su viska prica.

Sva mjesanja vrs-a, četnika i ostalih su jalov pokusaj omalovazavanja ovog herojskog cina!
User avatar
Zokipfc
Posts: 1073
Joined: 24/04/2013 18:44

#162 Re: Ulica Mladicevog vojnika u Sarajevu,rehabilitacija VRS-a

Post by Zokipfc »

The Patriot wrote:Kakva ba prisilna mobilizacija? Necu reci da toga nije bilo, ali u vrlo malim brojkama. Po tome sav onaj zlocin, specijalno u istocnoj Bosni, je uradilo 34,2 vojnika. Znaci, silovali ste, pljackali, ubijali, klali, granatirali prisilno!? I ne zaboravite, 90% zlocina se desio na samom pocetku rata, kada je sve sto se stiglo i uhvatilo i bilo zaklano ili silovano i NIJE SE MOGAO TAJ NAROD BRANITI, NITI SE IMAO CIME BRANITI, JER JE GLUPO VJEROVAO DA NECE BITI RATA. Bili ste ukopani na brdima oko Sarajeva 1991. godine ( a prevozili banane), napali ste selo Ravno iste te godine. Kazete, branili ste se. A od koga, sviju vam vasih!? Sta vam je to Vlasenica uradila, sta Foca, sta Visegrad, sta Bijeljina, sta Doboj, Prijedor, selo Zaklopaca gdje ste sve zatrli i svi oni koji nisu bili iste vjere kao vi? Sta sam vam ja uradio sa 17 godina, pa ste htjeli da me ubijete? Hajde odgovorite mi ovo, ne glumite nevinasca. Kao sto sam na pocetku ove teme pitao onog delboya, pa mi nesta izlaprda, nidje veze. Hajde Trocadero, da vidim sta imas reci, a ne da po drugim temama glumis cool frajera sa druge strane "umjerenog" i svi ostali. Ako kazete da ste bili mirovnjaci, zasto vam treba rehabilitacija od bilo koga, ako niste cinili ova zvjerstva, ako niste htjeli rat, a svi to govorite, pa ko pobi ovoliki narod!?? Jedan vod, jeste al' u kur.u.
"silovali ste" Ko je silovao, ja? Nisam niti Srbin, nit Hrvat niti Bosnjak i to je upravo razlog sto me pljuju na svakom balkanskom forumu kad branim stranu koja je najmanje aktivna na tom forumu :-)

Ti ocigledno citas ono sta hoces citati, razumjem da si ljut na VRS, i ja sam ali je moj cale bio u njoj i njemu se i nije bas dalo ratovati, ali sta ces kad se pojave "fini" vojni policajci pred vrata a ko zna sta ce se desiti sa tvojom zenom druge nacionalnosti i tvojim djetetom u etnicko ociscenom gradu ako ne odes sa njima? Mislis da je normalnim ljudima bilo ekstra sto je rat poceo? Da su oni jedva cekali da se dokopaju oruzija i da ubijaju ljude?! Daj molim te, ne laprdaj.

Svako ko je bio sposoban za vojsku, a nije imao neku vaznu funkciju ili nije bio bogatas je bio mobilisan.
The Patriot
Posts: 67
Joined: 14/05/2013 17:40
Location: The Sarajevo

#163 Re: Ulica Mladicevog vojnika u Sarajevu,rehabilitacija VRS-a

Post by The Patriot »

Ja ne citam, ja sam bio, vidio sta je miroljubiva tzv. VRS u stanju u raditi!

Sto si se ti onda ovdje prepoznao i za koji se kurac javljas? Nisi bio u u cetnickoj? U redu, mijesani brak. OK. Spadas u 0,1% cija je porodica morala biti tu. U redu. Za sve ostalo, ako ces me razumjeti, odjebaus.
Walther
Posts: 2533
Joined: 18/05/2013 16:15

#164 Re: Ulica Mladicevog vojnika u Sarajevu,rehabilitacija VRS-a

Post by Walther »

Zokipfc wrote:...sta ces kad se pojave "fini" vojni policajci pred vrata a ko zna sta ce se desiti sa tvojom zenom druge nacionalnosti i tvojim djetetom u etnicko ociscenom gradu ako ne odes sa njima? Mislis da je normalnim ljudima bilo ekstra sto je rat poceo? Da su oni jedva cekali da se dokopaju oruzija i da ubijaju ljude?! Daj molim te, ne laprdaj.

Svako ko je bio sposoban za vojsku, a nije imao neku vaznu funkciju ili nije bio bogatas je bio mobilisan.
Ko nas bre zavadi! Koja salonska prica... Cuj prisilna mobilizacija :run: 50.000+ ljudi se prisilno mobiliziralo. Vecina najvecih i najgorih zlocina prije samog "oficielnog" rata. I da, vecina jeste jedva cekala. Kod nas je vojska dosla, podijelila oruzje komsijama koji su jedva cekali pa svoje komsije pobili ili protjerali.

Nakon sto su neke spakovali u konc. logor "VRS", dosao je CK koji je je naredio da sa starci puste (valja logor za mladje je ok al nebitno).... Starci su pusteni kuci, prve noci su komsije starce zive zapalili.....

Sad se treba igrati kojeg datuma je ko koga kad gdje prislino ili ne.... Cuj.... 50.000 ljudi prisilni mobilizirali, Ratko izgleda bio dobrovoljno u "VRS" :skoljka:
Walther
Posts: 2533
Joined: 18/05/2013 16:15

#165 Re: Ulica Mladicevog vojnika u Sarajevu,rehabilitacija VRS-a

Post by Walther »

RATM56 wrote:Srđan je jedini, odnosno jedini poznati slučaj čoveka koji je izgubio život od ''svojih'', braneći elementarno pravo na život onih ''tuđih'', i u tome vrhunska vrednost tog dela. Po crnogorskom shvatanju i čojstvo, ali i junaštvo u jednom
Jel... Srbi koji su poginuli u ARBiH braneci SVE komsije su sta tacno ?
forel
Posts: 693
Joined: 12/01/2013 22:10

#166 Re: Ulica Mladicevog vojnika u Sarajevu,rehabilitacija VRS-a

Post by forel »

delboy01 wrote:Srdjan nije bio vodoinstalater koji je kopao kanale za vodovod niti piljar na pijaci vec vojnik VRS a vrjeme u kojem se dogadjaj desio je vrijeme najzesceg rata u Bosni.
Hoces da ti ja kazem zasto Srdjan nije zbrisao preko grane?I da ti kazem isto tako da je mngo mladica vojna policija VRS-a nasilno mobilizovala, i da je VRS uvijek bio problem ljudstva radi dezerterstva.Percepcija prema vojsci koja je pocinila genocid niti moze niti hoce da se promjeni.To sto ti pokusavas da isprovociras, to je tvoje pravo ali i ne naravno stvar koja ce proci.Pokusavas da oskrnavis sveto ime Srdjanovo, ciji otac nije imao 5000 KM da bi platio vojnom doktoru da napise Srdzanu da je ''nesposoban za vojnu sluzbu''.VRS je zlocinacka vojska i na svojim rukama ima na stotine hiljada civila, 11 000 Sarajlija, 1600 dijece, 8000 Srebrenicana.Srpski narod u BiH se nije ni za sta izborio, to je ona fix ideja koju stvaraju vam politicke elite da je srpski narod entitetom dobio nesto.Naprotiv Srpski narod u BiH je dozivio poraz, a cijelokupni Srpski narod je dozivio 3 poraza u tri vodjena rata.Cilj srpskog naroda nije bio entitet, nego stvaranje Nove Jugoslavije u koju bi ulazila podrucja naseljena vecinskim srpskim stanovnistvom.Da bi se to omogucilo potrebno je bilo da se homogenizuju ta podrucja deportacijom, genocidom i etnickim ciscenjem.Entitet RS je samo jedna mrvica da bi se ostvarilo medjunarodno ''niko nije pobjedio'', a sustina je da je srpski narod izgubio rat u Hrvatskoj, da nije ispunio niti jedan ratni cilj.Ulica Srdzanu Aleksicu nije ulica Mladicevom vojniku i vojniku VRS , nego mladicu koji je zrtvovao svoj zivot da bi spasio svog prijatelja.Srdjana Aleksica nije ubila ARBiH nego upravo vojska VRS kojom je komandovao Mladic, samim time nemoze se reci, a tvoja provokacija ovdje zavrsava da se mjenaja u Sarajevu misljenje o VRS i da ce se ikada promjeniti.
RATM56
Posts: 577
Joined: 05/06/2013 18:35

#167 Re: Ulica Mladicevog vojnika u Sarajevu,rehabilitacija VRS-a

Post by RATM56 »

Walther wrote:
RATM56 wrote:Srđan je jedini, odnosno jedini poznati slučaj čoveka koji je izgubio život od ''svojih'', braneći elementarno pravo na život onih ''tuđih'', i u tome vrhunska vrednost tog dela. Po crnogorskom shvatanju i čojstvo, ali i junaštvo u jednom
Jel... Srbi koji su poginuli u ARBiH braneci SVE komsije su sta tacno ?
Vojnici ARBiH poginuli u borbi :?
User avatar
sinuhe
Posts: 11558
Joined: 03/06/2011 11:33

#168 Re: Ulica Mladicevog vojnika u Sarajevu,rehabilitacija VRS-a

Post by sinuhe »

Nedobrovoljac wrote:``Notorna laz? Mislim da nisi toliko glup da ne znas sta je prisilna mobilizacija`` :shock:

Ne poznajes stanje u RS-u tokom rata.
Sve do pred kraj rata, kada je proglaseno ratno stanje, normalno je funkcionisao putnicki saobracaj za Srbiju, bez ikakvih kontrolnih punktova.
Normalno si mogao obuci civilku, sjesti u autobus i za par sati su u BG na BAS-ovoj stanici, pa siroko ti polje.
Na kraju rata, kad su kola krenula nizbrdo, postavljeni su punktovi tipa Modrica, Brcko, Raca... namjenjeni prije svega vojno sposobnim iz RSK-a i zapadne Bosne, cije su opstine tada padale.
Ovakvo stanje u ratnoj RS je glavni uzrok vece pojave dezerterstva.
Saobracaj jeste bio redovan pa su i djeca isla na more u CG, medjutim nekakvih punktova na granici sa Srbijom je bilo.
Nisam putovao medjutim barem u BL su Bosnjaci nabavljali dokumente sa srpskim imenima da bi presli granicu. A dezerterstvo ili prije nemar je bilo masovno u BL.
trocadero
Posts: 2451
Joined: 14/03/2013 13:57

#169 Re: Ulica Mladicevog vojnika u Sarajevu,rehabilitacija VRS-a

Post by trocadero »

forel wrote:
delboy01 wrote:Srdjan nije bio vodoinstalater koji je kopao kanale za vodovod niti piljar na pijaci vec vojnik VRS a vrjeme u kojem se dogadjaj desio je vrijeme najzesceg rata u Bosni.
Hoces da ti ja kazem zasto Srdjan nije zbrisao preko grane?I da ti kazem isto tako da je mngo mladica vojna policija VRS-a nasilno mobilizovala, i da je VRS uvijek bio problem ljudstva radi dezerterstva.Percepcija prema vojsci koja je pocinila genocid niti moze niti hoce da se promjeni.To sto ti pokusavas da isprovociras, to je tvoje pravo ali i ne naravno stvar koja ce proci.Pokusavas da oskrnavis sveto ime Srdjanovo, ciji otac nije imao 5000 KM da bi platio vojnom doktoru da napise Srdzanu da je ''nesposoban za vojnu sluzbu''.VRS je zlocinacka vojska i na svojim rukama ima na stotine hiljada civila, 11 000 Sarajlija, 1600 dijece, 8000 Srebrenicana.Srpski narod u BiH se nije ni za sta izborio, to je ona fix ideja koju stvaraju vam politicke elite da je srpski narod entitetom dobio nesto.Naprotiv Srpski narod u BiH je dozivio poraz, a cijelokupni Srpski narod je dozivio 3 poraza u tri vodjena rata.Cilj srpskog naroda nije bio entitet, nego stvaranje Nove Jugoslavije u koju bi ulazila podrucja naseljena vecinskim srpskim stanovnistvom.Da bi se to omogucilo potrebno je bilo da se homogenizuju ta podrucja deportacijom, genocidom i etnickim ciscenjem.Entitet RS je samo jedna mrvica da bi se ostvarilo medjunarodno ''niko nije pobjedio'', a sustina je da je srpski narod izgubio rat u Hrvatskoj, da nije ispunio niti jedan ratni cilj.Ulica Srdzanu Aleksicu nije ulica Mladicevom vojniku i vojniku VRS , nego mladicu koji je zrtvovao svoj zivot da bi spasio svog prijatelja.Srdjana Aleksica nije ubila ARBiH nego upravo vojska VRS kojom je komandovao Mladic, samim time nemoze se reci, a tvoja provokacija ovdje zavrsava da se mjenaja u Sarajevu misljenje o VRS i da ce se ikada promjeniti.
Овај Тита гарант не памти :D
Шта ти знаш о Срђану и његовом оцу?
Какве црне присилне мобилизације, јел знаш да је у Требињу троцифрен број Бошњака био у ВРС?
Срђан и Ален баш нешто и нису били врли пријатељи! С тим да је Срђан само продавао неку своју робу у трафици у којој је Ален радио.Фрка је настала кад су хтјели Алена да приведу, а не линчују!
У Требињу јесте било злочина над несрбима али се никако не могу подвести под организоване.
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#170 Re: Ulica Mladicevog vojnika u Sarajevu,rehabilitacija VRS-a

Post by insomnia78 »

O, boze

s' moje sokoćalo
ulciscorr
Posts: 339
Joined: 17/08/2013 11:09

#171 Re: Ulica Mladicevog vojnika u Sarajevu,rehabilitacija VRS-a

Post by ulciscorr »

trocadero wrote:Какве црне присилне мобилизације, јел знаш да је у Требињу троцифрен број Бошњака био у ВРС?
Moze izvor/dokaz? Ako su bili iz mijesanih brakova i nosili samo "muslimansko" ime ne znaci da su Bosnjaci.
Фрка је настала кад су хтјели Алена да приведу, а не линчују!
A zbog cega su htjeli da ga privedu?
Last edited by ulciscorr on 26/08/2013 00:45, edited 1 time in total.
goodbar
Posts: 241
Joined: 02/02/2013 13:39

#172 Re: Ulica Mladicevog vojnika u Sarajevu,rehabilitacija VRS-a

Post by goodbar »

Ne mogu da vjerujem,da ovdje,niko ne zna da Srdjan nije bio u VRS.Ona njegova fotografija ,u uniformi,je od prije rata,u JNA.U filmu,glumac,koji glumi Srdjana,je u uniformi VRS,vjerovatno je redatelj zeleo da rehabilituje tu vojsku,kao i ovaj sto je postavio ovu temu.Njihovo pravo,ali mora se znati istina.Cak su i iz boracke organizacije Trebinja,koji se nisu slagali sa filmom,jer su u njemu vidjeli antisrpski film,u svim saopstenju,rekli da doticni nije bio u VRS.Sa ovim ne umanjujem taj herojski cin,s tim veci,sto Srdjan nije prakticno ni poznavao Alena.
trocadero
Posts: 2451
Joined: 14/03/2013 13:57

#173 Re: Ulica Mladicevog vojnika u Sarajevu,rehabilitacija VRS-a

Post by trocadero »

Питај неког Бошњака из Требиња колико их је је било у ВРС до 1993!
Ја да сам на Илиџи 1993 наишао на Бошњака у пуној снази који није ни у војној ни радној обавези а само ради у трафици и лелемуда док ја ратујем ...ја бих га први привео. Ако нећеш пушку хоћеш лопату!Јел то неког Србина у Сарајеву могло мимоићи?
User avatar
sinuhe
Posts: 11558
Joined: 03/06/2011 11:33

#174 Re: Ulica Mladicevog vojnika u Sarajevu,rehabilitacija VRS-a

Post by sinuhe »

A zasto? Svakako nisi ratovao za njega :D Svako vodi svoj rat. A ti sto su bili u VRS. U mjestima sa srpskom vecinom bi prvo poslali poziv. Ako se ne odazoves nemas propusnice, ako imas stan od firme a ne odazoves se -na ulicu ides...
User avatar
travnik
Posts: 1863
Joined: 05/02/2008 18:30
Location: multietničarim uzduž i poprijeko

#175 Re: Ulica Mladicevog vojnika u Sarajevu,rehabilitacija VRS-a

Post by travnik »

Mina_88 wrote:
Bodkin wrote: Aha, ti bi skocio da zastitis srbina ili hrvata :d
Ako ti je neki blizak, ako ti je neki drug valjda ne skocis da branis "Srbina" ili "Hrvata" vec svog prijatelja.

Vas je problem sto gledate na svoje prijatelje prvenstveno kao Bosnjake, Srbe, Hrvate ili nesto cetvrto.
Ispada da u BiH svi neki heroji, uskaču da spašavaju prijatelje i tako. Koliko je to još Srđana bilo u BiH? Kaže se svaki "normalni čovjek", pa ako je tako, onda bi trebalo biti stotine tisuća osoba u BiH. Međutim, nije tako, već je bilo jako, jako malo osoba poput Srđana, a svi znamo da je bilo i maltretiranja i zatvaranaja i Bošnjaka, i Srba i Hrvata skoro na cijelom teritoriju BiH. Da smo mi u BiH tako prijateljski nastrojeni onda se Srđanu ne bi davao ovakav značaj jer bi to bilo normala i pravilo, a ne izuzetak. Kamo sreće da i u mom Travniku, u što sumnjam, se imenuje neka ulica po Srđanu.
Post Reply