Ulazak u Hrvatsku

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
zlo zlo
Posts: 4485
Joined: 28/10/2012 16:01

#1326 Re: Ulazak u Hrvatsku

Post by zlo zlo »

Vidal89 wrote: 29/07/2020 23:25
NediM17 wrote: 29/07/2020 11:41
Vidal89 wrote: 28/07/2020 23:37 Kakva je procedura ako preko Neuma idem za CG?
Tranzit kroz Hr nije problem, imas 12h da je napustis i naravno treba ti test za CG ako ostajes. Ako i kroz CG tranzitiras, npr. prema Albaniji onda ti ne treba nista. :bih:
Kako oni meni vjeruju da necu otici na neku plazu u HR okupati se i opet se vratiti u Neum?
netko je spomenuo bio na forumu tu da mu za tranzit do Neuma dali 40min.
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#1327 Re: Ulazak u Hrvatsku

Post by vjesticanametli »

Ma nek oni pricaju :oops: ja 5 slijecem i necu im nista za smjestaj ostavit :mrgreen: samo klopa :mrgreen: i uci cu im s bosanskim paschoschom :bih:
NediM17
Posts: 21630
Joined: 05/11/2009 11:49

#1328 Re: Ulazak u Hrvatsku

Post by NediM17 »

Udji i sprida i sazad i raznesi "hin" . :lol:
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#1329 Re: Ulazak u Hrvatsku

Post by vjesticanametli »

:lol: :lol: :lol: :bih: ma sprida i sazada nek him idu cesi :lol: ja na metli slijecem :skoljka:
Dzontra_Volta
Posts: 6481
Joined: 20/01/2011 11:10

#1330 Re: Ulazak u Hrvatsku

Post by Dzontra_Volta »

rajvosaxo wrote: 31/07/2020 17:42 Eto vam ga, ne trebate ni dolaziti :
https://slobodnadalmacija.hr/dalmacija/ ... ku-1035644
Pa paradajz turisti iz Ljubuškog i Gruda i sada dolaze, tako da serendaju previše.
User avatar
parappa
Posts: 3302
Joined: 02/09/2014 21:43
Grijem se na: struju
Vozim: Lotus Esprit TurboSE

#1331 Re: Ulazak u Hrvatsku

Post by parappa »

rajvosaxo wrote: 31/07/2020 22:22 Clanak je bas malo bljak.
Bio sam na moru, isao sam i ici cu...ali mediji i generalno HR politika prema BiH gube kompas.
Ja fakat citam Jutarnji i SD redovno, pa znam genezu...
Prvo su Gradac i Makaraska kukali kao da ih kolju zbog zabrane za BIH drzavljane, a sad se pravi prica da je i bolje da ne dolaze, oni samo prljaju, evo puni smo itd.
Malo je degutantno.
Fakat je bilo jako malo ljudi do prije jedno 15-20 dana. Sada je već fino popunjeno. I ja sam upravo na Makarskoj Rivijeri... Nije kao zadnjih godina ali ima dosta ljudi. Pogotovo Čeha, Slovaka i Poljaka
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#1333 Re: Ulazak u Hrvatsku

Post by 90minut »

User avatar
zlo zlo
Posts: 4485
Joined: 28/10/2012 16:01

#1334 Re: Ulazak u Hrvatsku

Post by zlo zlo »

90minut wrote: 01/08/2020 14:45
S hrvatkim mogu? :lol:
naravno, ako si hr građanin ili član uže obitelji hr građanina možeš u svoju zemlju, isto tako možeš u Bih iz Njemačke ako imaš Bih pasoš, ako si švabo trebaš testove.
User avatar
Emir020
Posts: 19
Joined: 15/05/2018 16:51

#1335 Re: Ulazak u Hrvatsku

Post by Emir020 »

Znaci izgleda nikakva nada i za avgust da otvore granicu da ljudi mogu normalno otici na Jadran
User avatar
zlo zlo
Posts: 4485
Joined: 28/10/2012 16:01

#1336 Re: Ulazak u Hrvatsku

Post by zlo zlo »

Emir020 wrote: 02/08/2020 20:56 Znaci izgleda nikakva nada i za avgust da otvore granicu da ljudi mogu normalno otici na Jadran
ni najmanje drug
costacurta
Posts: 3508
Joined: 05/05/2005 08:25

#1337 Re: Ulazak u Hrvatsku

Post by costacurta »

rajvosaxo wrote: 31/07/2020 23:12 Pa drago mi zbog obicnih ljudi, iznajmljivaca, uposlenika itd.
Kako rekoh, opalio sam vec jedan odmor, a eto planiramo i drugi dio.
Iako je porodica EU, pa mogu uci kako hocu, vec pocinjem osjecati gadjenje zbog ove ulazne diskriminacije, ali i ovakvih clanaka.
Iznenadjen sam da su me uopste uvukli u takav kont, ali hbga, fakat malo postaje fuj.
Mi ćemo stati na zelenu granu tek kad počnemo sebe poštovati. Albanci tj Kosovari su po tom pitanju nenadjebivi.
Nas omalovažavaju, podcjenjuju, ponižavaju, još platim test da im ponizno pokažem na granici da nisam bolestan ali eto jbga naviko sam ići u Makarsku, moram slike "uživancija" na Instagram zakačiti, raja će me gotiviti jače i srušiće mi se sav svijet ako ne odem, nek mi se smiju što sta ima veze.
Mislim, bez uvrede, nije na tvoj račun ništa nego generalno za bošnjake govorim.
Jesmo jadni.
Ali eto, svak ima pravo izbora.
Nadzorna_ploca
Posts: 11043
Joined: 05/12/2013 16:06

#1338 Re: Ulazak u Hrvatsku

Post by Nadzorna_ploca »

Vau samo 80 zarazenih u croaciji. Od 100 testiranih beli.
Hajde ba nije niko glup, ljudi hoce da spase sezonu zato i ne objavljuju neke bitne cifre. Ali prikazivati to kao neki argument presmijesno.
costacurta
Posts: 3508
Joined: 05/05/2005 08:25

#1339 Re: Ulazak u Hrvatsku

Post by costacurta »

sherbett wrote: 02/08/2020 22:15
costacurta wrote: 02/08/2020 21:54
rajvosaxo wrote: 31/07/2020 23:12 Pa drago mi zbog obicnih ljudi, iznajmljivaca, uposlenika itd.
Kako rekoh, opalio sam vec jedan odmor, a eto planiramo i drugi dio.
Iako je porodica EU, pa mogu uci kako hocu, vec pocinjem osjecati gadjenje zbog ove ulazne diskriminacije, ali i ovakvih clanaka.
Iznenadjen sam da su me uopste uvukli u takav kont, ali hbga, fakat malo postaje fuj.
Mi ćemo stati na zelenu granu tek kad počnemo sebe poštovati. Albanci tj Kosovari su po tom pitanju nenadjebivi.
Nas omalovažavaju, podcjenjuju, ponižavaju, još platim test da im ponizno pokažem na granici da nisam bolestan ali eto jbga naviko sam ići u Makarsku, moram slike "uživancija" na Instagram zakačiti, raja će me gotiviti jače i srušiće mi se sav svijet ako ne odem, nek mi se smiju što sta ima veze.
Mislim, bez uvrede, nije na tvoj račun ništa nego generalno za bošnjake govorim.
Jesmo jadni.
Ali eto, svak ima pravo izbora.
Daj malo ovo boldirano objasni

Sto se tice posebnih uvjeta prelaska za BiH, do 01.08. Je vrijedila mjera, ne znam kako ocekujes da sa 400 zarazenih dnevno, ulazak u zemlju sa 80-ak zarazenih dnevno, bude bez restrikcija?
Sve što u sebi ima prefix "srb" Albanac neće koristiti taman da mu za života treba. Auto, keks, aerodrom... koristit će i skuplje i nepovoljnije, ali neće preći preko zla koje mu je učinjeno. I tu je kraj. On da dođe kao turist u Bg?! Nećeš taj film gledat.
Jedni druge pomažu i štite gdje god da se nađu u svijetu.
Jako teško im zadobiti povjerenje ali jedom kad ga stekneš u njima imaš osobe kojima se možeš obratiti u svako doba dana ili noći, bilo šta da ti treba, život će dati da ti uzvrati.
Ovo za zabranu je toliko ponižavajuće da je to fuj. Pazi Magic Johnson iz US koja broji 70000 zaraženih na dnevnoj bazi dolazi na ljetovanje?! Tebi to normalno?
Italijani, masakrirani covidom poharani serbez ljetuju.
Čović Dragan, pozitivan na covid vrijeme u samoizolaciji provodi na Mljetu. Iz BiH pozitivan prešao granicu, kako jbte? I to ti je ok?!
De ba :roll:
Ali da se razumijemo, ne očajavam ja. Ne bih nigdje ni išao. Ovo ljetovanje smo prekrižili, ali radi se o klasičnom qurčenju i pokazivanju supremacije. Čovićevim rječnikom rečeno, klasična MAJORIZACIJA
User avatar
drndalo
Posts: 22799
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#1340 Re: Ulazak u Hrvatsku

Post by drndalo »

Na stranu neke stvari s kojim se slazem, ali kad vec pricas o Albancima s Kosova, znas li koliko ih koristi SRB dokumente kad putuju i znas li koliko mil. Srbija izvozi na Kosovo?
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20595
Joined: 31/01/2016 16:16

#1341 Re: Ulazak u Hrvatsku

Post by Connaisseur Karlin »

costacurta wrote: 02/08/2020 22:59
sherbett wrote: 02/08/2020 22:15
costacurta wrote: 02/08/2020 21:54

Mi ćemo stati na zelenu granu tek kad počnemo sebe poštovati. Albanci tj Kosovari su po tom pitanju nenadjebivi.
Nas omalovažavaju, podcjenjuju, ponižavaju, još platim test da im ponizno pokažem na granici da nisam bolestan ali eto jbga naviko sam ići u Makarsku, moram slike "uživancija" na Instagram zakačiti, raja će me gotiviti jače i srušiće mi se sav svijet ako ne odem, nek mi se smiju što sta ima veze.
Mislim, bez uvrede, nije na tvoj račun ništa nego generalno za bošnjake govorim.
Jesmo jadni.
Ali eto, svak ima pravo izbora.
Daj malo ovo boldirano objasni

Sto se tice posebnih uvjeta prelaska za BiH, do 01.08. Je vrijedila mjera, ne znam kako ocekujes da sa 400 zarazenih dnevno, ulazak u zemlju sa 80-ak zarazenih dnevno, bude bez restrikcija?
Sve što u sebi ima prefix "srb" Albanac neće koristiti taman da mu za života treba. Auto, keks, aerodrom... koristit će i skuplje i nepovoljnije, ali neće preći preko zla koje mu je učinjeno. I tu je kraj. On da dođe kao turist u Bg?! Nećeš taj film gledat.
Jedni druge pomažu i štite gdje god da se nađu u svijetu.
Jako teško im zadobiti povjerenje ali jedom kad ga stekneš u njima imaš osobe kojima se možeš obratiti u svako doba dana ili noći, bilo šta da ti treba, život će dati da ti uzvrati.
Ovo za zabranu je toliko ponižavajuće da je to fuj. Pazi Magic Johnson iz US koja broji 70000 zaraženih na dnevnoj bazi dolazi na ljetovanje?! Tebi to normalno?
Italijani, masakrirani covidom poharani serbez ljetuju.
Čović Dragan, pozitivan na covid vrijeme u samoizolaciji provodi na Mljetu. Iz BiH pozitivan prešao granicu, kako jbte? I to ti je ok?!
De ba :roll:
Ali da se razumijemo, ne očajavam ja. Ne bih nigdje ni išao. Ovo ljetovanje smo prekrižili, ali radi se o klasičnom qurčenju i pokazivanju supremacije. Čovićevim rječnikom rečeno, klasična MAJORIZACIJA
:thumbup:
User avatar
stakasa
Posts: 8959
Joined: 14/11/2013 11:23

#1342 Re: Ulazak u Hrvatsku

Post by stakasa »

sherbett wrote: 26/07/2020 12:31
stakasa wrote: 26/07/2020 07:40
Ljudi u BiH se bolje cuvaju i pridrzavaju nego u Hrvatskoj. Otvorili su vrata zemljama sa kudikamo rasprostranjenijim sirenjem covida a zatvorili BiH. Zatvorili bi i da ovde nema zaraze nikako. Treba im zrtveno janje i neko od koga su jaci. Za relativizaciju i odvjetnicke usluge - tu su sarajevski Hrvati
Evo, kao odvjetnica Zg Hrvata, moram primjetiti da iznosite laži i širite paniku i netepeljivost.
Naime, RH nije zatvorila granice nego je EU postavila uvjete za ulazak u RH kao vanjsku granicu EU o trecih zemalja.
Naime, ukoliko niste gradjanin EU, ulazite u RH ukoliko imate negativan PCR test ne stariji od 48 sati i potvrdu o uplati smjestaja.

Prema tome, ne laži!
Kospice, kikiriki... Boza. Kazes Zg Hrvata :D
A sto se teme tice, i dalje tvrdim da se u BiH ljudi pridrzavaju kudikamo bolje. Sinoc npr je Split gorio - Marmontova, Riva to je jedno na drugom bilo. Ja mislim da sam jednu zenu s maskom vidio. U prodavnicama i restoranima niko, konobari je na bradi drze.
A sezonu je Hrvatska spasila. Malo manje juzna Dalmacija mada se i to popravlja
User avatar
Entropio
Posts: 7807
Joined: 21/11/2010 21:49

#1343 Re: Ulazak u Hrvatsku

Post by Entropio »

Ma i ovdje na Krku se nose maske u trznim centrima, ali sam vidio puno ljudi koji to ne postuju i hodaju bez maske. U frizerskim salonima i mjenjacnicama je natpis da moras imati masku, ali kazu ma ne mora se, to smo samo morali staviti. Na brodovima (ovi sto idu na razne izlete) isto mjere temperaturu pri ulasku, masku niko ne nosi, nema razmaka. Pricam danas sa jednom kuharicom u lokalnom restoranu, kaze njima su od danas naredili da i u putu od posla do kuce nose maske, a ona kaze nema sanse, jedva izdrzi i na poslu.

U principu, preporuke su tu, ali to niko ne postuje. Kao i svugdje...
User avatar
drndalo
Posts: 22799
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#1344 Re: Ulazak u Hrvatsku

Post by drndalo »

rajvosaxo wrote: 04/08/2020 19:29 Volio bih cuti misljenja :
Sutra bih trebao bih odnijeti neke dokumente na potpis u Dubrovnik i bukvalno se odmah vratiti.

Mogu li se pozvati na pravilo o tranzitu ( 12h), jer upadam bukvalno na 1-1,5h,pa iizaci na drugi granicni prelaz ili da mozda ponesem putovnice od porodice i vjencani list ( ovo je i meni glupo ), ali evo varijantisemo, pa svakave gluposti padaju na pamet :)
Ja bih isao na putovnice i vjencani list.
User avatar
zlo zlo
Posts: 4485
Joined: 28/10/2012 16:01

#1345 Re: Ulazak u Hrvatsku

Post by zlo zlo »

drndalo wrote: 04/08/2020 21:49
rajvosaxo wrote: 04/08/2020 19:29 Volio bih cuti misljenja :
Sutra bih trebao bih odnijeti neke dokumente na potpis u Dubrovnik i bukvalno se odmah vratiti.

Mogu li se pozvati na pravilo o tranzitu ( 12h), jer upadam bukvalno na 1-1,5h,pa iizaci na drugi granicni prelaz ili da mozda ponesem putovnice od porodice i vjencani list ( ovo je i meni glupo ), ali evo varijantisemo, pa svakave gluposti padaju na pamet :)
Ja bih isao na putovnice i vjencani list.
ne možeš s tuđom putovnicom, vjencani list možeš, najbolje i ženu uz to. Možda ti jest glupo ali s ženom možeš preko granice.
Tranzit će ti dat rok, recimo ako ideš u Neum rok je 40 min, da spriječe da se zaustavljaš u lidlu i tak to, znaci tranzit je samo tranzit, nema zaustavljanja.

Ženu pod ruku, uzet hiljedarku za parking i prošetat stradunom :lol:
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 65986
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#1346 Re: Ulazak u Hrvatsku

Post by _BataZiv_0809 »

Apsurdna situacija kakvih je vjerujem na hiljade-bliza mi rodbina sa oceve strane ima HR drzavljanstvo i to cijela porodica, svi ga dobili po osnovu djeda koji je u onoj drzavi zivio u SRH i tu i umro jos prije rata.

Eno ih na moru svi coporativno i to su dosli iz te iste BiH koja broji 300plus novih svaki dan. Nikakve veze nemaju sa Hrvatskom naravno.

Naravno da drzava treba razlicito tretirati svoje i strane drzavljane, bez toga cijeli koncept drzavljanstva pada u vodu, ali je itekako potrebno u danasnjem globaliziranom svijetu, uzeti i prebivaliste/redovno boraviste kao kategoriju pri ovakvim stvarima.
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#1347 Re: Ulazak u Hrvatsku

Post by Tomahawk11 »

Neću ni po kojem osnovu...bojkotujem ja njih dok god mi osporavaju osnovna ljudska prava :oops:
User avatar
zlo zlo
Posts: 4485
Joined: 28/10/2012 16:01

#1348 Re: Ulazak u Hrvatsku

Post by zlo zlo »

Tomahawk11 wrote: 05/08/2020 12:42 Neću ni po kojem osnovu...bojkotujem ja njih dok god mi osporavaju osnovna ljudska prava :oops:
a koja su ti to prava?? :lol: :lol: bacaj pasoš i preko šume s ovima... :lol:
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#1349 Re: Ulazak u Hrvatsku

Post by Tomahawk11 »

zlo zlo wrote: 05/08/2020 13:14
Tomahawk11 wrote: 05/08/2020 12:42 Neću ni po kojem osnovu...bojkotujem ja njih dok god mi osporavaju osnovna ljudska prava :oops:
a koja su ti to prava?? :lol: :lol: bacaj pasoš i preko šume s ovima... :lol:
'vako nikoja :oops:
Prava su mi da mi ne govori ne možeš, nema, nećeš...nećemo tako :oops: :mrgreen:

Jah...gluho bilo :shock: :skoljka: :D :D
User avatar
zlo zlo
Posts: 4485
Joined: 28/10/2012 16:01

#1350 Re: Ulazak u Hrvatsku

Post by zlo zlo »

Tomahawk11 wrote: 05/08/2020 13:19
zlo zlo wrote: 05/08/2020 13:14
Tomahawk11 wrote: 05/08/2020 12:42 Neću ni po kojem osnovu...bojkotujem ja njih dok god mi osporavaju osnovna ljudska prava :oops:
a koja su ti to prava?? :lol: :lol: bacaj pasoš i preko šume s ovima... :lol:
'vako nikoja :oops:
Prava su mi da mi ne govori ne možeš, nema, nećeš...nećemo tako :oops: :mrgreen:

Jah...gluho bilo :shock: :skoljka: :D :D
ne možeš u tučepe :mrgreen:
Post Reply