Ulazak u Hrvatsku

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
tabija
Posts: 1155
Joined: 11/12/2012 22:27

#1 Ulazak u Hrvatsku

Post by tabija »

Mozda vec ima al nmg traziti, hitno je.
Mogu li bh drzavljani uci u hrvatsku - provjereno?
Moram u nedelju tamo da pokupim neku familiju na aerodromu u ZG i idemo nazad odma.
Zna li neko provjereno?
User avatar
programerAnel
Posts: 268
Joined: 28/02/2018 08:05

#3 Re: Ulazak u hrvatsku

Post by programerAnel »

Danas je kolega otišao u HRV .

Ja sutra idem.

Ono što smo prethodno odradili je popunili ovaj obrazac
https://entercroatia.mup.hr/

Sutra navečer ti se javim i kažem provjerenu informaciju da li smo imali problema. Naime idem na jedan dan službeno putovanje.
tabija
Posts: 1155
Joined: 11/12/2012 22:27

#4 Re: Ulazak u hrvatsku

Post by tabija »

programerAnel wrote: 02/06/2020 07:53 Danas je kolega otišao u HRV .

Ja sutra idem.

Ono što smo prethodno odradili je popunili ovaj obrazac
https://entercroatia.mup.hr/

Sutra navečer ti se javim i kažem provjerenu informaciju da li smo imali problema. Naime idem na jedan dan službeno putovanje.
Vazi.Hvala.
U tom rezimu neces imati problema sigurno ali mi bi samo na aerodrom i to je to, nazad odma.
Ako bi mogo pitati to na granici bilo bi super :P

Hvala jos jednom
User avatar
Filter
Posts: 7931
Joined: 31/12/2010 11:42
Location: cirkus

#5 Re: Ulazak u hrvatsku

Post by Filter »

sherbett wrote: 02/06/2020 02:26
Ovo su preporuke za odlazak RH drzavljana u BiH
da li si makar procitala naslov iz prvog linka?
drugi link je za prelaze koji su zatvoreni...
User avatar
zlo zlo
Posts: 4485
Joined: 28/10/2012 16:01

#6 Re: Ulazak u hrvatsku

Post by zlo zlo »

tabija wrote: 01/06/2020 18:19 Mozda vec ima al nmg traziti, hitno je.
Mogu li bh drzavljani uci u hrvatsku - provjereno?
Moram u nedelju tamo da pokupim neku familiju na aerodromu u ZG i idemo nazad odma.
Zna li neko provjereno?
kao što pisala u temi ljetovanje ne, osim ako ti bračni drug iz hr, imaš nekretnine, plovila i tak to, ili poslovno pozivno pismo i takve stvari. Ako ideš po ženu ili djecu recimo svoju bi te pustili u cilju spajanja obitelji, rodbinu jok.

Recimo neki dan idem ja dokumente sređivati ( logično u Hr jer Hrvatski konzulat ovdje je dobar vic, barem kada si stvarno iz Hr) i mužu mi kažu vi ne možete, dok nije rekao pratim ženu(Hr državljanka) i pitali ga dali ima dokaz, kaže vjenčani list imam, nismo morali pokazati ali imali.
high_volume
Posts: 5916
Joined: 09/06/2010 22:51

#7 Re: Ulazak u hrvatsku

Post by high_volume »

Da li je dozvoljen neometan provoz preko Hrvatske, npr. iz Doljana u Neum, ili preko Gradiške u Sloveniju, sve bez zadržavanja i pisanja razloga i izdavanja osobnih podataka, kao za ulazak i boravak u Hrvatskoj?
User avatar
zlo zlo
Posts: 4485
Joined: 28/10/2012 16:01

#8 Re: Ulazak u hrvatsku

Post by zlo zlo »

NE, imaš enter Croatia onaj link gdje ispuniš da te ne dave previše ako imaš ispunjene uvjete, ali da u Neum ideš preko Hrvatske jok ako si mislio to, Bih državljani još ne mogu u Hr samo tako, samo kad u pitanju već navedene iznimke.
high_volume
Posts: 5916
Joined: 09/06/2010 22:51

#9 Re: Ulazak u hrvatsku

Post by high_volume »

zlo zlo wrote: 02/06/2020 11:03 NE, imaš enter Croatia onaj link gdje ispuniš da te ne dave previše ako imaš ispunjene uvjete, ali da u Neum ideš preko Hrvatske jok ako si mislio to, Bih državljani još ne mogu u Hr samo tako, samo kad u pitanju već navedene iznimke.
A državljani Hrvatske, da li oni neometano i bez čekanja na kolonu, provoze preko BiH teritorije, u pravcu Dubrovnika i obrnuto?
User avatar
zlo zlo
Posts: 4485
Joined: 28/10/2012 16:01

#10 Re: Ulazak u hrvatsku

Post by zlo zlo »

high_volume wrote: 02/06/2020 11:06
zlo zlo wrote: 02/06/2020 11:03 NE, imaš enter Croatia onaj link gdje ispuniš da te ne dave previše ako imaš ispunjene uvjete, ali da u Neum ideš preko Hrvatske jok ako si mislio to, Bih državljani još ne mogu u Hr samo tako, samo kad u pitanju već navedene iznimke.
A državljani Hrvatske, da li oni neometano i bez čekanja na kolonu, provoze preko BiH teritorije, u pravcu Dubrovnika i obrnuto?
Koridor kroz Neum je neometen, tj. ide kao što je išlo i prije. isto tako građani Hr mogu u Bih bez problema. Obrnuto još nije tako (po mojem mišljenju 15.6 bi trebalo to biti isto sređeno uz ono važne odluke svaka 2tj.)
high_volume
Posts: 5916
Joined: 09/06/2010 22:51

#11 Re: Ulazak u hrvatsku

Post by high_volume »

http://www.mkt.gov.ba/bos/dokumenti/spo ... gTag=bs-BA
Hrvatska će Bosni i Hercegovini odobriti slobodan i nesmetan prolaz saobraćaja u tranzitu u svrhu korišćenja Luke Ploče.
Bosna i Hercegovina će Hrvatskoj odobriti slobodan i nesmetan prolaz saobraćaja u tranzitu kroz neumski koridor.
Kad je kreiran ovaj Sporazum, nijedna strana nije razmišljala o Neumu, obzirom na postojeću cestovnu komunikaciju.
Izgradnjom "Pelješkog mosta", hrvatska strana može jednostrano raskinuti ovaj Sporazum, što će se negativno odraziti na slobodan provoz od Metkovića do luke Ploče, ili od granice Bijača do luke Ploče.
User avatar
zlo zlo
Posts: 4485
Joined: 28/10/2012 16:01

#12 Re: Ulazak u hrvatsku

Post by zlo zlo »

tranzit robe nije problematičan, roba ide normalno.

btw.

Državljanima trećih zemalja (BiH, Srbija…) produžuje se zabrana ulaska na teritorij Hrvatske do 15. lipnja (osim pod posebnim uvjetima). Ta je odluka vezana uz odluku EU.

Evo iz Hak-a kopirano, ako kome nije jasno.
User avatar
programerAnel
Posts: 268
Joined: 28/02/2018 08:05

#13 Re: Ulazak u hrvatsku

Post by programerAnel »

tabija wrote: 02/06/2020 10:41
programerAnel wrote: 02/06/2020 07:53 Danas je kolega otišao u HRV .

Ja sutra idem.

Ono što smo prethodno odradili je popunili ovaj obrazac
https://entercroatia.mup.hr/

Sutra navečer ti se javim i kažem provjerenu informaciju da li smo imali problema. Naime idem na jedan dan službeno putovanje.
Vazi.Hvala.
U tom rezimu neces imati problema sigurno ali mi bi samo na aerodrom i to je to, nazad odma.
Ako bi mogo pitati to na granici bilo bi super :P

Hvala jos jednom
Ovako je to izgledalo

U HRVATSKU

Ja: Dobar dan
On: Dobar dan
On: Gdje idete
Ja: Djakovo
(pasose ne dodiruje )
On: Razlog ?
Ja: Službeno
On: Dokaz ?
Ja: (vadim papire ugovor sa firmom u koju idem )
On: Jeste li najavljeni od strane xx firme u MUP RH ?
Ja: Jesam
On: Dokaz ?
Ja: Vadim papir gdje je firma nas najavila da dolazimo da radimo i platila 106 kuna
On: Jeste li se Vi najavili
Ja: Da
On: Jel vam mobitel tu ?
Ja: Da ( Stiže SMS poruka na moj telefon da sam provjeren. )
On: Ja idem kopirati ove papire pričekajte.
...
On: Ugodan boravak ..

IZ HRVATSKE

On: Opet ti ?
Ja: neki chit chat.....

Poenta - mene je zapamtio da sam ušao , moš mislit kolika je gužva bila..
Napominjem da nisam sekunde čekao na granici niđe žive duše.

Sam procjeni hoće li te pustiti
tabija
Posts: 1155
Joined: 11/12/2012 22:27

#14 Re: Ulazak u hrvatsku

Post by tabija »

programerAnel wrote: 03/06/2020 22:20
tabija wrote: 02/06/2020 10:41
programerAnel wrote: 02/06/2020 07:53 Danas je kolega otišao u HRV .

Ja sutra idem.

Ono što smo prethodno odradili je popunili ovaj obrazac
https://entercroatia.mup.hr/

Sutra navečer ti se javim i kažem provjerenu informaciju da li smo imali problema. Naime idem na jedan dan službeno putovanje.
Vazi.Hvala.
U tom rezimu neces imati problema sigurno ali mi bi samo na aerodrom i to je to, nazad odma.
Ako bi mogo pitati to na granici bilo bi super :P

Hvala jos jednom
Ovako je to izgledalo

U HRVATSKU

Ja: Dobar dan
On: Dobar dan
On: Gdje idete
Ja: Djakovo
(pasose ne dodiruje )
On: Razlog ?
Ja: Službeno
On: Dokaz ?
Ja: (vadim papire ugovor sa firmom u koju idem )
On: Jeste li najavljeni od strane xx firme u MUP RH ?
Ja: Jesam
On: Dokaz ?
Ja: Vadim papir gdje je firma nas najavila da dolazimo da radimo i platila 106 kuna
On: Jeste li se Vi najavili
Ja: Da
On: Jel vam mobitel tu ?
Ja: Da ( Stiže SMS poruka na moj telefon da sam provjeren. )
On: Ja idem kopirati ove papire pričekajte.
...
On: Ugodan boravak ..

IZ HRVATSKE

On: Opet ti ?
Ja: neki chit chat.....

Poenta - mene je zapamtio da sam ušao , moš mislit kolika je gužva bila..
Napominjem da nisam sekunde čekao na granici niđe žive duše.

Sam procjeni hoće li te pustiti
Prijavio sam se na njihovoj stranici mupa,dobio povratni email da isprintam neki papir i to je to..Rezervisao sam i platio hotel takodjer sa dokazom.

Trebalo bi bit OK
User avatar
zlo zlo
Posts: 4485
Joined: 28/10/2012 16:01

#15 Re: Ulazak u hrvatsku

Post by zlo zlo »

službeno možeš bez problema ako imaš dokaze.
Daybreaker
Posts: 79
Joined: 23/02/2011 21:16
Location: otkud znam!:)

#16 Re: Ulazak u hrvatsku

Post by Daybreaker »

Jel ko isao na jadran ovih dana... sta treba od papira da se ode malo na more?!
high_volume
Posts: 5916
Joined: 09/06/2010 22:51

#17 Re: Ulazak u hrvatsku

Post by high_volume »

Daybreaker wrote: 10/06/2020 22:37 Jel ko isao na jadran ovih dana... sta treba od papira da se ode malo na more?!
Nevjerovatno :? Na istoj ovoj stranici, nekoliko postova iznad, sve piše, svaki detalj objašnjen, i ti opet pitaš šta treba :-)
User avatar
zlo zlo
Posts: 4485
Joined: 28/10/2012 16:01

#18 Re: Ulazak u hrvatsku

Post by zlo zlo »

evo i ovdje :D
"Na razini Europske unije dogovoreno je da oko 15.6. otvorimo unutar granica EU, a nakon toga treće zemlje. Do kraja lipnja sigurno će biti otvoreno, dakle naročito hotelijeri Makarske i ovaj dio, dakle osobno su me u zadnjih par dana nazvali. Inzistiraju na što prije otvaranju prema Bosni i Hercegovini jer ima jako puno interesa, ja mislim da ćemo i prije, negdje oko 22., 23. najkasnije 25. s BiH otvoriti granicu", rekao nam je Capelli.

ministar turizma ovo danas izjavio
User avatar
MorningStar
Posts: 9431
Joined: 22/11/2019 18:43

#19 Re: Ulazak u hrvatsku

Post by MorningStar »

Popunite online formular:

https://entercroatia.mup.hr/
Isprintajte potvrdu (mada i ne morate jer ce vas ionako provjeriti u sistemu) i zalijepite prije prelaska na sofersajbu.

PS: budite pametni ne navodite poslovne ove i one razloge - “osobni razlozi” - “Svrha posjete - kupovina i turizam - sretan put”

Danas se vratio..
User avatar
kica
Posts: 924
Joined: 10/03/2012 14:11

#20 Re: Ulazak u hrvatsku

Post by kica »

Danas je: 11.06.2020g

Da li je nama dopusteno turisticki otici u Hrvatsku, ako imamo smjestaj u Hrvatskoj (dokaz o iznajmljivanju) - u medijima su kontradiktorne informacije svaki dan.

Na njihovoj web pise:

*Osim predočenja putovnica/osobnih isprava (za državljane EU), pri prelasku granice RH potrebno je tijekom boravaka uz sebe imati dokumentaciju kojom potvrđujete rezervaciju turističkog smještaja ili vaučer turističke agencije ili potvrdu o rezervaciji/vlasništvu veza ili vlasništvo nad nekretninom ili pokretninom ili poziv poslovnog subjekta ili poziv na poslovni sastanak.
Nadzorna_ploca
Posts: 11043
Joined: 05/12/2013 16:06

#21 Re: Ulazak u hrvatsku

Post by Nadzorna_ploca »

Jeli treba onaj obrazak popunjavati ako je tranzit kroz CRO u pitanju?
zposao
Posts: 2562
Joined: 22/03/2019 09:27

#22 Re: Ulazak u hrvatsku

Post by zposao »

Nadzorna_ploca wrote: 12/06/2020 08:35 Jeli treba onaj obrazak popunjavati ako je tranzit kroz CRO u pitanju?
I mene zanima treba li se pppunjati online formular za svaki prelazak granice?
high_volume
Posts: 5916
Joined: 09/06/2010 22:51

#23 Re: Ulazak u hrvatsku

Post by high_volume »

Nadzorna_ploca wrote: 12/06/2020 08:35 Jeli treba onaj obrazak popunjavati ako je tranzit kroz CRO u pitanju?
Ne možeš ga završiti bez upisane adrese boravka u Hrvatskoj. Putnici u tranzitu mogu prelaziti preko Hrvatske samo ukoliko je moguć izlaz iz Hrvatske u susjednu državu koja će omogućiti ulaz.
zposao
Posts: 2562
Joined: 22/03/2019 09:27

#24 Re: Ulazak u hrvatsku

Post by zposao »

high_volume wrote: 12/06/2020 10:05
Nadzorna_ploca wrote: 12/06/2020 08:35 Jeli treba onaj obrazak popunjavati ako je tranzit kroz CRO u pitanju?
Ne možeš ga završiti bez upisane adrese boravka u Hrvatskoj. Putnici u tranzitu mogu prelaziti preko Hrvatske samo ukoliko je moguć izlaz iz Hrvatske u susjednu državu koja će omogućiti ulaz.
A mora li se popunjati ako se ide u HR bez tranzita i ako je unajmljen smjestaj?
high_volume
Posts: 5916
Joined: 09/06/2010 22:51

#25 Re: Ulazak u hrvatsku

Post by high_volume »

zposao wrote: 12/06/2020 10:16 A mora li se popunjati ako se ide u HR bez tranzita i ako je unajmljen smjestaj?
Da
Post Reply