Ulazak u Hrvatsku

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
mayab
Posts: 27103
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#1676 Re: Ulazak u Hrvatsku

Post by mayab »

ako hoće da seru, praviće problem sigurno, stvarno ne kontam čemu ovo sada odjednom otvoreno neprijateljstvo prema turistima iz BiH :zoka:
costacurta
Posts: 3506
Joined: 05/05/2005 08:25

#1677 Re: Ulazak u Hrvatsku

Post by costacurta »

mayab wrote: 14/06/2021 06:23 ako hoće da seru, praviće problem sigurno, stvarno ne kontam čemu ovo sada odjednom otvoreno neprijateljstvo prema turistima iz BiH :zoka:
Realno ću pričati,
nema neprijateljstva.
Barem ja nisam osjetio. Tražili mi potvrdu rezervacije, samo bacili pogled na testove i potvrdu o vakcinaciji i pasoš. Ljubazni i prijatani. Sve trajalo kraće nego kontrola osoba sa Hr dokumentima.
Jesu peglali taksistu sa druge strane, bio kao u tranzitu ali ostao duže od 12 sati na teritoriji Hr.
Jbga, sad ne znam. To je moje iskustvo :roll:
Trappist
Posts: 4255
Joined: 12/09/2020 08:52

#1678 Re: Ulazak u Hrvatsku

Post by Trappist »

mayab wrote: 14/06/2021 06:23 ako hoće da seru, praviće problem sigurno, stvarno ne kontam čemu ovo sada odjednom otvoreno neprijateljstvo prema turistima iz BiH :zoka:
Kao da im je krivo sto ljudi iz BiH dolaze, eto to je moje vidjenje. Ide dvoje ljudi zajedno na more u autu, pokazu potvrdu o uplati (naravno jedna osoba platila) granicar pita a gdje ime druge osobe na potvrdi? Supacki i bezobrazno, a oni mogu kod nas ulaziti kako god hoce.
Dzontra_Volta
Posts: 6476
Joined: 20/01/2011 11:10

#1679 Re: Ulazak u Hrvatsku

Post by Dzontra_Volta »

Phoenix_TZ wrote: 14/06/2021 04:39
elcaliente wrote: 08/06/2021 22:00 Dosao u subotu u Hr. Dovoljan antigenski test, svima su trazili uplatu smjestaja. Prave komplikacije i postavljaju pitanja ako je samo jedno ime na rezervaciji.
Muž i ja smo dobili potvrdu o rezervaciji (i njegovo i moje ime su navedeni na potvrdi) i uz to nam je napisano na potvrdi da je smještaj u potpunosti uplaćen (iako nije), jer gospođi smo uvijek po dolasku plaćali "na ruke" novac.
E sad', ne znam hoće li nam to biti dovoljno što je napisano da je "smještaj u cjelosti uplaćen", a nigdje nemamo dokaz za to :? :?
Ista situacija i prošli smo bez problema sad u petak. Poslao nam čovjek potvrdu na mail, mi je isprintali i priložili na granici sa ostalim papirima. Ništa nisu pitali.
User avatar
Truba
Posts: 81453
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#1680 Re: Ulazak u Hrvatsku

Post by Truba »

sve je kako te zapadne prije korone nekad prodjes bez vozacke putovnice...

a nekad ti rovi po kobasicama i mlijeku u gepeku i uspoiređuje što imaš na računu A SVI imamo putovnice u krntiji audi 80

ako mi poznanik ne laže njega su s hrvatskom putovnicom skidali do gola i bukvalno ispipavali rektum s onim rukavicama recimo prije 10-ak godina
al znajući njega možda je nešto bubnuo na granici ( ima kuću U HR i putovnicu i hrvatsko ime)
User avatar
Truba
Posts: 81453
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#1681 Re: Ulazak u Hrvatsku

Post by Truba »

Trappist wrote: 14/06/2021 10:09
mayab wrote: 14/06/2021 06:23 ako hoće da seru, praviće problem sigurno, stvarno ne kontam čemu ovo sada odjednom otvoreno neprijateljstvo prema turistima iz BiH :zoka:
Kao da im je krivo sto ljudi iz BiH dolaze, eto to je moje vidjenje. Ide dvoje ljudi zajedno na more u autu, pokazu potvrdu o uplati (naravno jedna osoba platila) granicar pita a gdje ime druge osobe na potvrdi? Supacki i bezobrazno, a oni mogu kod nas ulaziti kako god hoce.
hrvatska kakvu sam ja poznavao u razdoblju od 1994 do recimo 2009
više ne postoji

makarska iz 1999. 100 poznatih na ulici... predgrađe sarajeva i tuzle

makarska 2019. nema hrvatskog jezika na ulici...nikog poznatog
User avatar
teuta06
Posts: 1596
Joined: 28/03/2018 11:14

#1682 Re: Ulazak u Hrvatsku

Post by teuta06 »

u srijedu prešla granicu... RH putovnica, uz pokaz antigenskog testa, pitali gdje idemo i koliko ostajemo
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 65914
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#1683 Re: Ulazak u Hrvatsku

Post by _BataZiv_0809 »

Pa RH putovnica :-)
User avatar
Truba
Posts: 81453
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#1684 Re: Ulazak u Hrvatsku

Post by Truba »

sad ti kažem liku tražili drogu u rektumu
štreber i odlikaš s putovnicom
prije korone
elcaliente
Posts: 4541
Joined: 13/06/2012 15:52

#1685 Re: Ulazak u Hrvatsku

Post by elcaliente »

Phoenix_TZ wrote: 14/06/2021 04:39
elcaliente wrote: 08/06/2021 22:00 Dosao u subotu u Hr. Dovoljan antigenski test, svima su trazili uplatu smjestaja. Prave komplikacije i postavljaju pitanja ako je samo jedno ime na rezervaciji.
Muž i ja smo dobili potvrdu o rezervaciji (i njegovo i moje ime su navedeni na potvrdi) i uz to nam je napisano na potvrdi da je smještaj u potpunosti uplaćen (iako nije), jer gospođi smo uvijek po dolasku plaćali "na ruke" novac.
E sad', ne znam hoće li nam to biti dovoljno što je napisano da je "smještaj u cjelosti uplaćen", a nigdje nemamo dokaz za to :? :?
Ja sam vidio da pitaju, sta i kako oko rezervacije zbog imena i pare gdje su uplacene.
Nisu nikoga vratili da sam ja vidio.
Eh sada valjda je do policajca.
elcaliente
Posts: 4541
Joined: 13/06/2012 15:52

#1686 Re: Ulazak u Hrvatsku

Post by elcaliente »

Trappist wrote: 14/06/2021 10:09
mayab wrote: 14/06/2021 06:23 ako hoće da seru, praviće problem sigurno, stvarno ne kontam čemu ovo sada odjednom otvoreno neprijateljstvo prema turistima iz BiH :zoka:
Kao da im je krivo sto ljudi iz BiH dolaze, eto to je moje vidjenje. Ide dvoje ljudi zajedno na more u autu, pokazu potvrdu o uplati (naravno jedna osoba platila) granicar pita a gdje ime druge osobe na potvrdi? Supacki i bezobrazno, a oni mogu kod nas ulaziti kako god hoce.
Ja pak mislim da to nije do Hrvatske.
Oni se plase da ne izgube EU turiste pa prate preporuke tih zemalja.
Kako god okrenes mi iz BiH u cjelokupnom broju hrvatskog turizma imamo male brojke.
Alkos
Posts: 2726
Joined: 08/10/2007 14:12
Location: Sarajevo;Centar

#1687 Re: Ulazak u Hrvatsku

Post by Alkos »

Državljani smo treće zemlje (i dolazimo iz treće zemlje) te smo rezervirali smještaj u Republici Hrvatskoj. Što nam je sve potrebno za ulazak u Republiku Hrvatsku?

Rezervacija smještaja nije dovoljno opravdan razlog ulaska u Republiku Hrvatsku, već je prilikom dolaska na granični prijelaz, potrebno predočiti potvrdu o uplaćenom smještaju u hotelu, kampu, kod privatnog iznajmljivača ili unajmljenom plovilu te drugom obliku turističkog smještaja. Priznaje se i avansna uplata djela smještaja.
Sutra donose nove mjere, moguce da se ovo promijeni, iako sumnjam da ce nama ista mijenjati... A opet sve zavisi na kakvog granicara naletis i kakav mu je bio dan, moze ti samo mahnuti rukom da prodjes, a moze te izjebati kao sansku kozu. :D
elcaliente
Posts: 4541
Joined: 13/06/2012 15:52

#1688 Re: Ulazak u Hrvatsku

Post by elcaliente »

Alkos wrote: 14/06/2021 17:16
Državljani smo treće zemlje (i dolazimo iz treće zemlje) te smo rezervirali smještaj u Republici Hrvatskoj. Što nam je sve potrebno za ulazak u Republiku Hrvatsku?

Rezervacija smještaja nije dovoljno opravdan razlog ulaska u Republiku Hrvatsku, već je prilikom dolaska na granični prijelaz, potrebno predočiti potvrdu o uplaćenom smještaju u hotelu, kampu, kod privatnog iznajmljivača ili unajmljenom plovilu te drugom obliku turističkog smještaja. Priznaje se i avansna uplata djela smještaja.
Sutra donose nove mjere, moguce da se ovo promijeni, iako sumnjam da ce nama ista mijenjati... A opet sve zavisi na kakvog granicara naletis i kakav mu je bio dan, moze ti samo mahnuti rukom da prodjes, a moze te izjebati kao sansku kozu. :D
Utjeha: Svicarci, Norvezani i Amerikanci su drzavljani trece zemlje.
Dzontra_Volta
Posts: 6476
Joined: 20/01/2011 11:10

#1689 Re: Ulazak u Hrvatsku

Post by Dzontra_Volta »

elcaliente wrote: 14/06/2021 17:20
Alkos wrote: 14/06/2021 17:16
Državljani smo treće zemlje (i dolazimo iz treće zemlje) te smo rezervirali smještaj u Republici Hrvatskoj. Što nam je sve potrebno za ulazak u Republiku Hrvatsku?

Rezervacija smještaja nije dovoljno opravdan razlog ulaska u Republiku Hrvatsku, već je prilikom dolaska na granični prijelaz, potrebno predočiti potvrdu o uplaćenom smještaju u hotelu, kampu, kod privatnog iznajmljivača ili unajmljenom plovilu te drugom obliku turističkog smještaja. Priznaje se i avansna uplata djela smještaja.
Sutra donose nove mjere, moguce da se ovo promijeni, iako sumnjam da ce nama ista mijenjati... A opet sve zavisi na kakvog granicara naletis i kakav mu je bio dan, moze ti samo mahnuti rukom da prodjes, a moze te izjebati kao sansku kozu. :D
Utjeha: Svicarci, Norvezani i Amerikanci su drzavljani trece zemlje.
Švicarci nisu sigurno, oni su dio Schengena. Za Norvezane ne znam.
clowerine
Posts: 51
Joined: 10/10/2016 19:48

#1690 Re: Ulazak u Hrvatsku

Post by clowerine »

Koliko je dana dozvoljeno ostati turistički uz predočen negativan PCR odnosno antigen test?
User avatar
¤ jelena ¤
Posts: 4873
Joined: 18/05/2010 20:04
Location: BD

#1691 Re: Ulazak u Hrvatsku

Post by ¤ jelena ¤ »

Da ne čitam temu...

može li se samo s potvrdom o vakcinaciji ući u HR?
dudlov
Posts: 1909
Joined: 25/10/2010 11:46
Location: sarajevo

#1692 Re: Ulazak u Hrvatsku

Post by dudlov »

https://www.klix.ba/vijesti/bih/koji-su ... /210607087
ovo je od 7. juna vijest pa ne znam koliko je validna
User avatar
¤ jelena ¤
Posts: 4873
Joined: 18/05/2010 20:04
Location: BD

#1693 Re: Ulazak u Hrvatsku

Post by ¤ jelena ¤ »

dudlov wrote: 16/06/2021 21:08 https://www.klix.ba/vijesti/bih/koji-su ... /210607087
ovo je od 7. juna vijest pa ne znam koliko je validna
To sam tražila.

Hvala. :)
Phoenix_TZ
Posts: 23
Joined: 15/06/2013 18:57

#1694 Re: Ulazak u Hrvatsku

Post by Phoenix_TZ »

Muž i ja sa subote na nedjelju idemo u HR na godišnji na 10 dana.
Nek' nam je Bog na pomoći :roll: :roll:
Znači, imamo potvrde o revakcinaciji starije od 14 dana (i kopije, zlu ne trebalo :roll:), imamo degitalne zelene certifikate, ispunili smo obrazac na Enter Croatia i ištampali ga, imamo i ištampanu rezervaciju za privatan smještaj u koji godinama idemo, gdje nam je zet od gospođe kod koje idemo napisao da je "smještaj u cjelosti uplaćen"...
E sad'... Nemamo nikakav dokaz o uplati, osim toga što piše u rezervaciji da jesmo, jer gospođi plaćamo po dolasku...
E sada... Ovo zadnje nas može baš fino za*ebati, danima već treperim šta i kako, hoće li nas vratiti, neće, šta onda i sl. :roll: :roll:
Elem, kao što sam već napisala... Nek' nam je Bog na pomoći :roll:
dise982
Posts: 1
Joined: 17/06/2021 09:03

#1695 Re: Ulazak u Hrvatsku

Post by dise982 »

Ja bih ovih dana trebao do Zagreba ali u BiH se vraćam isti dan. Mislio sam uraditi antigenski test ali ne znam hoće li insistirati na rezervaciji ili će mi vjerovati na riječ da neću ostajati duže.
User avatar
muha_sa
Posts: 128593
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#1696 Re: Ulazak u Hrvatsku

Post by muha_sa »

dise982 wrote: 17/06/2021 09:06 Ja bih ovih dana trebao do Zagreba ali u BiH se vraćam isti dan. Mislio sam uraditi antigenski test ali ne znam hoće li insistirati na rezervaciji ili će mi vjerovati na riječ da neću ostajati duže.
Negdje procitah da možeš ostat (bez iceg od dokaza) najduže 12 sati. Sad jel tacno pojma nemam--provjeri u našoj granicnoj :)

http://www.granpol.gov.ba/?lang=sr
User avatar
arman1
Posts: 5306
Joined: 06/11/2006 12:06
Location: Na selu čuvam stoku. U gradu se čuvam od stoke.
Grijem se na: ljubav bližnjih svoj
Vozim: šta klepim
Horoskop: BOG
Contact:

#1697 Re: Ulazak u Hrvatsku

Post by arman1 »

Idemo u subotu. Imamo samo rezervaciju poslanu na mail i isprintanu. Namjeravamo vaditi test i popuniti ono entercroata.
Nemam namjeru plačati unaprijed nekom ko je odmah(na web stranici) izjavio da ne vrši povrat novca. Unaprijed se plaća samo državi i kurvi.
Nikad ne znaš za šta te mogu vratiti s granice, graničar ima diskreciono pravo da stranom državljaninu uskrati ulazak samo na osnovu sumnje, a na granici imaju svakakvih likova. I automatski mi propada uplata.
Ne bih se čudio nakon političkog antibosanskog fijaska usteše milanovića da počnu sve Bosance redom zezati.
Ako me vrate može se i u BiH fino odmoriti, a u budućim planovima za godišnji za sva vremena precrtati hrvatska.
Zbog moji ukučana volio bih da pređemo, a ja baš i nisam lud za morem.
User avatar
Truba
Posts: 81453
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#1698 Re: Ulazak u Hrvatsku

Post by Truba »

Uplati bar akontaciju 10%
User avatar
arman1
Posts: 5306
Joined: 06/11/2006 12:06
Location: Na selu čuvam stoku. U gradu se čuvam od stoke.
Grijem se na: ljubav bližnjih svoj
Vozim: šta klepim
Horoskop: BOG
Contact:

#1699 Re: Ulazak u Hrvatsku

Post by arman1 »

Black swan wrote: 17/06/2021 09:38 Uplati bar akontaciju 10%
U julu ću možda u Austriju i to mi ne traže.
Ako komšije misle da im ne trebaju BH turisti nek se izjasne, ima i drugih destinacija, na sve se mi naviknemo.
Ovo sa uplatom nije iz EU nego njihovo lokalno prekogranično pokazivanje rogova.
Dosad sam prolazio bez problema ali sam i poštovao sve što je bilo normalno.
Sjetite se da su svojevremeno tražili da nosite ljekarski nalaz za sve tablete i lijekove koje nosite sa sobom, znam da su nekima oduzimali i losione za sunčanje.
User avatar
Truba
Posts: 81453
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#1700 Re: Ulazak u Hrvatsku

Post by Truba »

ne znam što da ti kažem kockaš se uplati barem 50 eura i imaj uplatnicu u dzepu kao i njihov mail
sto ti to treba zbog 10% iznosa

postanskom uputnicom mozes 8 marki je provizija postcash
Post Reply