Ulazak u Hrvatsku

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
Paco
Posts: 778
Joined: 01/03/2009 20:06

#1601 Re: Ulazak u Hrvatsku

Post by Paco »

Naslovnica wrote: 29/04/2021 19:33
Dzontra_Volta wrote: 29/04/2021 18:58
Naslovnica wrote: 29/04/2021 13:53

Da, ali bez bilo kakvog zaustavljanja.
Ako ti pukne guma moraš pozvati neki broj, da ih obavijestiš.
Ako te vidi da si se zaustavio - kazna.
Maltene, gledaju vrijeme prolaska.
Ja jučer dobio takvu informaciju, i zvuči mi naprosto nevjerovatno.
Ma niđe veze. Mi uvijek stanemo u Lidl i Muller u odlasku i/ili povratku, nikad nas niko ništa nije pitao. Pa i njima odgovara da ostavimo malo para u njihovoj državi. Trebam li ih nazvati na taj broj i ako me proljev uhvati? :D
Ja ti kažem šta je meni rečeno, od strane čovjeka koji je u Neumu na sedmičnoj bazi.
Ne znam koje su kazne, ali i to je ostavljanje para. :lol:
:-)
Obzirom da zivim u Mostaru i da sam proslog ljeta cesto isao na kupanje u Neum, situacija je bila da su mi nekada znali reci "bez zadrzavanja, imate 2 sata da dodjete do Kleka i bit ce upisano u sistem", a nekada su mi samo znali reci - bez zadrzavanja, molimo. Ovo kada bi me upisali u taj sistem nije bila zezancija, jer primjetio sam da u Kleku provjeravaju vrijeme kad sam usao na Metkovic / Doljane. Vjerovatno je tamo napomena neka ubacena.

Van sezone gotovo da mi nikada nista i ne kazu kada im navedem da je u pitanju tranzit.

I znam zastati u Lidlu i Mulleru... I to cesto :D.
Naslovnica
Posts: 27645
Joined: 20/03/2013 15:38

#1602 Re: Ulazak u Hrvatsku

Post by Naslovnica »

Isto je i kod mene, ali kada sam čuo od prijatelja ovo što sam i vama prenio, zaista neću rizikovati sa LIDLom&co.
Paco
Posts: 778
Joined: 01/03/2009 20:06

#1603 Re: Ulazak u Hrvatsku

Post by Paco »

Sad ce Lidl u Mostar (Bisce polje) svakako :D
Dzontra_Volta
Posts: 6456
Joined: 20/01/2011 11:10

#1604 Re: Ulazak u Hrvatsku

Post by Dzontra_Volta »

Znači od sutra se može ući sa potvrdom o vakcinisanju jednom dozom, ako imaš i papir da si prebolovao koronu (nebitno kada).
User avatar
AhmetShabo
Posts: 2881
Joined: 03/03/2011 09:12

#1605 Re: Ulazak u Hrvatsku

Post by AhmetShabo »

Samo da javim, ussli juce bez problema sa.potvrdom o prebolovanoj koroni i sa brzim antigrnskim od 40 km..
Nikakvih trgoba na granici,samo nam zena rekla ubuduce bi trebalo da imamo potcrdu neku o rrzervaciji i tjt
pinkman
Posts: 2958
Joined: 07/09/2013 18:57

#1606 Re: Ulazak u Hrvatsku

Post by pinkman »

AhmetShabo wrote: 01/05/2021 09:30 Samo da javim, ussli juce bez problema sa.potvrdom o prebolovanoj koroni i sa brzim antigrnskim od 40 km..
Nikakvih trgoba na granici,samo nam zena rekla ubuduce bi trebalo da imamo potcrdu neku o rrzervaciji i tjt
Hvala na info. Kako ste dobili tu potvrdu? Isli kod porodicnog ili u HES?

EDIT: I sto ce vam antigenski test ako ste prebolovali u zadnjih 6 mjeseci?
User avatar
AhmetShabo
Posts: 2881
Joined: 03/03/2011 09:12

#1607 Re: Ulazak u Hrvatsku

Post by AhmetShabo »

Kod porodicnog
Drug je prrbolovao,ali nije testiran jer se ne testiraju svi ukucani ako je neko pozitivan od ostalih..
Dzontra_Volta
Posts: 6456
Joined: 20/01/2011 11:10

#1608 Re: Ulazak u Hrvatsku

Post by Dzontra_Volta »

Mi prešli sad za vikend granicu sa potvrdom doktora da smo prebolovali koronu (prije više od 180 dana) i potvrdom o primanju prve doze vakcine (AZ), plus dokaz o uplaćenom smještaju.
LongDong
Posts: 789
Joined: 22/04/2008 23:08

#1609 Re: Ulazak u Hrvatsku

Post by LongDong »

Naslovnica wrote: 29/04/2021 13:53
LongDong wrote: 27/04/2021 07:48 pošto se bliže prvomajski blagdani i moglo bi se spustit do našeg parčeta mora, daju li nositelji europskih vrijednosti na doljanima da se pređe bez ikakvih ovih zajebancija, tipa testovi, potvrde, pičke materine... il se valja jebavat po vrletima svitave
Da, ali bez bilo kakvog zaustavljanja.
Ako ti pukne guma moraš pozvati neki broj, da ih obavijestiš.
Ako te vidi da si se zaustavio - kazna.
Maltene, gledaju vrijeme prolaska.
Ja jučer dobio takvu informaciju, i zvuči mi naprosto nevjerovatno.
bio za 1.maj dole, na ulazu pitaju dokle..neum...teraj

u povratku svratilo se u lidl na nekih pola sata, na granici normala... e jedino što u metkoviću rade cestu pa je zastoj, ali i to murija stoji kod semafora koji reguliše prolaz i vide da se izlazi iz lidla al niko ni mukajet
Naslovnica
Posts: 27645
Joined: 20/03/2013 15:38

#1610 Re: Ulazak u Hrvatsku

Post by Naslovnica »

LongDong wrote: 04/05/2021 15:27
Naslovnica wrote: 29/04/2021 13:53
LongDong wrote: 27/04/2021 07:48 pošto se bliže prvomajski blagdani i moglo bi se spustit do našeg parčeta mora, daju li nositelji europskih vrijednosti na doljanima da se pređe bez ikakvih ovih zajebancija, tipa testovi, potvrde, pičke materine... il se valja jebavat po vrletima svitave
Da, ali bez bilo kakvog zaustavljanja.
Ako ti pukne guma moraš pozvati neki broj, da ih obavijestiš.
Ako te vidi da si se zaustavio - kazna.
Maltene, gledaju vrijeme prolaska.
Ja jučer dobio takvu informaciju, i zvuči mi naprosto nevjerovatno.
bio za 1.maj dole, na ulazu pitaju dokle..neum...teraj

u povratku svratilo se u lidl na nekih pola sata, na granici normala... e jedino što u metkoviću rade cestu pa je zastoj, ali i to murija stoji kod semafora koji reguliše prolaz i vide da se izlazi iz lidla al niko ni mukajet
I ja sam bio.
U odlasku išao preko Svitave, u povratku preko HR.
User avatar
mk ultra
Posts: 19223
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#1611 Re: Ulazak u Hrvatsku

Post by mk ultra »

AhmetShabo wrote: 01/05/2021 09:30 Samo da javim, ussli juce bez problema sa.potvrdom o prebolovanoj koroni i sa brzim antigrnskim od 40 km..
Nikakvih trgoba na granici,samo nam zena rekla ubuduce bi trebalo da imamo potcrdu neku o rrzervaciji i tjt
gdje si radio antigenski
ima li neki koji ne priznaju, i je li i ovdje ono 48h prije ulaska u državu?
Naslovnica
Posts: 27645
Joined: 20/03/2013 15:38

#1612 Re: Ulazak u Hrvatsku

Post by Naslovnica »

Dzontra_Volta wrote: 04/05/2021 14:02 Mi prešli sad za vikend granicu sa potvrdom doktora da smo prebolovali koronu (prije više od 180 dana) i potvrdom o primanju prve doze vakcine (AZ), plus dokaz o uplaćenom smještaju.
Ugodan odmor! :thumbup:
splinter
Posts: 7348
Joined: 08/10/2011 12:28

#1613 Re: Ulazak u Hrvatsku

Post by splinter »

Naslovnica wrote: 04/05/2021 15:29
LongDong wrote: 04/05/2021 15:27
Naslovnica wrote: 29/04/2021 13:53

Da, ali bez bilo kakvog zaustavljanja.
Ako ti pukne guma moraš pozvati neki broj, da ih obavijestiš.
Ako te vidi da si se zaustavio - kazna.
Maltene, gledaju vrijeme prolaska.
Ja jučer dobio takvu informaciju, i zvuči mi naprosto nevjerovatno.
bio za 1.maj dole, na ulazu pitaju dokle..neum...teraj

u povratku svratilo se u lidl na nekih pola sata, na granici normala... e jedino što u metkoviću rade cestu pa je zastoj, ali i to murija stoji kod semafora koji reguliše prolaz i vide da se izlazi iz lidla al niko ni mukajet
I ja sam bio.
U odlasku išao preko Svitave, u povratku preko HR.
Tačno, za tranzit kroz Cro do Neuma ne traže ništa samo furaj.
Naslovnica
Posts: 27645
Joined: 20/03/2013 15:38

#1614 Re: Ulazak u Hrvatsku

Post by Naslovnica »

splinter wrote: 04/05/2021 15:41
Naslovnica wrote: 04/05/2021 15:29
LongDong wrote: 04/05/2021 15:27
bio za 1.maj dole, na ulazu pitaju dokle..neum...teraj

u povratku svratilo se u lidl na nekih pola sata, na granici normala... e jedino što u metkoviću rade cestu pa je zastoj, ali i to murija stoji kod semafora koji reguliše prolaz i vide da se izlazi iz lidla al niko ni mukajet
I ja sam bio.
U odlasku išao preko Svitave, u povratku preko HR.
Tačno, za tranzit kroz Cro do Neuma ne traže ništa samo furaj.
Ma naravno, ali ja sam prije nekoliko dana dobio priču od čovjeka koji putuje dole na sedmičnoj osnovi, znači bez stajanja, bez LIDL-a, itd.
Da, ali bez bilo kakvog zaustavljanja.
Ako ti pukne guma moraš pozvati neki broj, da ih obavijestiš.
Ako te vidi da si se zaustavio - kazna.
Maltene, gledaju vrijeme prolaska.
Ja jučer dobio takvu informaciju, i zvuči mi naprosto nevjerovatno.
.
Mi imamo običaj stati u LIDL i malo prošnjuhati, kupiti koju prcabocu, ovaj put nismo stajali.
splinter
Posts: 7348
Joined: 08/10/2011 12:28

#1615 Re: Ulazak u Hrvatsku

Post by splinter »

Pa sad sam prolazio i samo pokazao pasoš a oni ti kažu koliko imaš vremena za tranzit i to je to. Ali tako je bilo i prošle godine za tranzit kroz CG samo što se znantno duže vozi tamo pa ti daju više vremena :-D
Naslovnica
Posts: 27645
Joined: 20/03/2013 15:38

#1616 Re: Ulazak u Hrvatsku

Post by Naslovnica »

splinter wrote: 04/05/2021 15:51 Pa sad sam prolazio i samo pokazao pasoš a oni ti kažu koliko imaš vremena za tranzit i to je to. Ali tako je bilo i prošle godine za tranzit kroz CG samo što se znantno duže vozi tamo pa ti daju više vremena :-D
I, šta su ti rekli, koliko imaš vremena za prolaz?
Mene samo pitali da li idem u BiH, ja im rekao ma da, samo prolazimo, i to je to. Pribilježili pasoše i sretan put. Niko me nije ništa upozorio.
User avatar
parappa
Posts: 3283
Joined: 02/09/2014 21:43
Grijem se na: struju
Vozim: Lotus Esprit TurboSE

#1617 Re: Ulazak u Hrvatsku

Post by parappa »

User avatar
Filadendron96
Posts: 679
Joined: 23/02/2019 16:53

#1618 Re: Ulazak u Hrvatsku

Post by Filadendron96 »

Pitanje za vas koji ste išli u Hrvatsku: kako se tačno zove ta potvrda o prebolovanoj koroni i kome ste se obratili tačno u vezi izdavanja iste (ambulanta, zavod, ministarstvo)? Ja imam rješenje od ministarstva, a jučer sam išao sa kolegama poslovno u Bašku vodu i jedva su nas pustili nakon 20 min čekanja, dok su sve papire pregledali, a moje rješenje navodno ne smatraju validnim jer prema njima ono ne znači da sam prebolovao koronu, već da sam bio u izolaciji. Problem je u tome što sam nekoliko dana čekao i živce izgubio dok sam uspio uopšte poslati zahtjev ministarstvu preko ZJZ KS, a u ambulanti mi izdali samo izvod iz med. dokumentacije jer oni nemaju pojma šta je uopšte ta potvrda i kako se izdaje tj. ne izdaju je oni uopšte jer je ministarstvo nadležno za to. Hvala unaprijed.
Last edited by Filadendron96 on 05/05/2021 14:35, edited 2 times in total.
_deCKarD
Posts: 411
Joined: 23/02/2016 08:33

#1619 Re: Ulazak u Hrvatsku

Post by _deCKarD »

Znači ne može se otići na dan, tj bez rezervacije, jer bih trebao do aerodroma u Splitu da dođem po nekog, tj Trogiru, a ne bih plaćao rezervaciju samo radi toga :-)
User avatar
mk ultra
Posts: 19223
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#1620 Re: Ulazak u Hrvatsku

Post by mk ultra »

pajdo za 40KM antigenskog testa ne isplati se zajebavati sa domaćinima :mrgreen:
User avatar
AhmetShabo
Posts: 2881
Joined: 03/03/2011 09:12

#1621 Re: Ulazak u Hrvatsku

Post by AhmetShabo »

Filadendron96 wrote: 05/05/2021 08:44 Pitanje za vas koji ste išli u Hrvatsku: kako se tačno zove ta potvrda o prebolovanoj koroni i kome ste se obratili tačno u vezi izdavanja iste (ambulanta, zavod, ministarstvo)? Ja imam rješenje od ministarstva, a jučer sam išao sa kolegama poslovno u Bašku vodu i jedva su nas pustili nakon 20 min čekanja, dok su sve pregledali, a moje rješenje navodno ne smatraju validnim jer prema njima ono ne znači da sam prebolovano koronu, već da sam bio u izolaciji. Problem je u tome što sam nekoliko dana čekao i živce izgubio dok sam uspio uopšte poslao zahtjev ministarstvu preko zjz KS, a u ambulanti mi izdali samo izvod iz zdr. dokumentacije jer oni nemaju pojma šta je uopšte ta potvrda i kako se izdaje tj. ne izdaju je oni uopšte jer je ministarstvo nadležno za to. Hvala unaprijed.
tvoj porodicni ljekar
receno vec 100 puta na ovoj temi
Dzontra_Volta
Posts: 6456
Joined: 20/01/2011 11:10

#1622 Re: Ulazak u Hrvatsku

Post by Dzontra_Volta »

Filadendron96 wrote: 05/05/2021 08:44 Pitanje za vas koji ste išli u Hrvatsku: kako se tačno zove ta potvrda o prebolovanoj koroni i kome ste se obratili tačno u vezi izdavanja iste (ambulanta, zavod, ministarstvo)? Ja imam rješenje od ministarstva, a jučer sam išao sa kolegama poslovno u Bašku vodu i jedva su nas pustili nakon 20 min čekanja, dok su sve papire pregledali, a moje rješenje navodno ne smatraju validnim jer prema njima ono ne znači da sam prebolovao koronu, već da sam bio u izolaciji. Problem je u tome što sam nekoliko dana čekao i živce izgubio dok sam uspio uopšte poslati zahtjev ministarstvu preko ZJZ KS, a u ambulanti mi izdali samo izvod iz zdr. dokumentacije jer oni nemaju pojma šta je uopšte ta potvrda i kako se izdaje tj. ne izdaju je oni uopšte jer je ministarstvo nadležno za to. Hvala unaprijed.
Ovako izgleda potvrda porodičnog ljekara:
Spoiler
Show
Image
User avatar
mayab
Posts: 27017
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#1623 Re: Ulazak u Hrvatsku

Post by mayab »

Naslovnica wrote: 04/05/2021 15:58
splinter wrote: 04/05/2021 15:51 Pa sad sam prolazio i samo pokazao pasoš a oni ti kažu koliko imaš vremena za tranzit i to je to. Ali tako je bilo i prošle godine za tranzit kroz CG samo što se znantno duže vozi tamo pa ti daju više vremena :-D
I, šta su ti rekli, koliko imaš vremena za prolaz?
Mene samo pitali da li idem u BiH, ja im rekao ma da, samo prolazimo, i to je to. Pribilježili pasoše i sretan put. Niko me nije ništa upozorio.
Može li na taj fazon tranzita i pas koji nema sve potrebne budalastine koje inače Hr traži, a uz to i ulaz u Hr samo na određenim prelazima :?:
Naslovnica
Posts: 27645
Joined: 20/03/2013 15:38

#1624 Re: Ulazak u Hrvatsku

Post by Naslovnica »

mayab wrote: 08/05/2021 10:31
Naslovnica wrote: 04/05/2021 15:58
splinter wrote: 04/05/2021 15:51 Pa sad sam prolazio i samo pokazao pasoš a oni ti kažu koliko imaš vremena za tranzit i to je to. Ali tako je bilo i prošle godine za tranzit kroz CG samo što se znantno duže vozi tamo pa ti daju više vremena :-D
I, šta su ti rekli, koliko imaš vremena za prolaz?
Mene samo pitali da li idem u BiH, ja im rekao ma da, samo prolazimo, i to je to. Pribilježili pasoše i sretan put. Niko me nije ništa upozorio.
Može li na taj fazon tranzita i pas koji nema sve potrebne budalastine koje inače Hr traži, a uz to i ulaz u Hr samo na određenim prelazima :?:
Veze nemam. 🐕
User avatar
Čudna sorta
Posts: 3231
Joined: 30/03/2008 11:56

#1625 Re: Ulazak u Hrvatsku

Post by Čudna sorta »

Zna li neko rade li igdje testove nedjeljom?

Rezervacija mi od ponedjeljka, onda bih u subotu morala raditi test, pa paziti da ne prodje 48 sati...

I da li je dovoljna potvrda o rezervaciji i negativan test, ne prave probleme?
Post Reply