Ulazak u Hrvatsku sa pasosem koji istice

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Mays SB
Posts: 49
Joined: 29/04/2015 23:15

#51 Re: Ulazak u Hrvatsku sa pasosem koji istice

Post by Mays SB »

Pozdrav imam jedno pitanje.

Sutra bi trebali ja i djevojka po nekoga na aerodrom u Split. Ona je danas tek vidila da joj pasoš ističe sutra(17.02.) a mi takoder sutra (17.02.) idemo u Split i isti dan se vraćamo.
Postoji li mogucnost da je puste na granici ili ako je potrebno da se ostavi neka garancija povratka isti dan u obliku lične, vozacke i slicno?
User avatar
muha_sa
Posts: 128608
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#52 Re: Ulazak u Hrvatsku sa pasosem koji istice

Post by muha_sa »

Mays SB wrote:Pozdrav imam jedno pitanje.

Sutra bi trebali ja i djevojka po nekoga na aerodrom u Split. Ona je danas tek vidila da joj pasoš ističe sutra(17.02.) a mi takoder sutra (17.02.) idemo u Split i isti dan se vraćamo.
Postoji li mogucnost da je puste na granici ili ako je potrebno da se ostavi neka garancija povratka isti dan u obliku lične, vozacke i slicno?
nece je pustit i nemojte se bez veze izlagat trošku i sikiraciji
dvajt
Posts: 113
Joined: 09/08/2022 15:47

#53 Re: Ulazak u Hrvatsku sa pasosem koji istice

Post by dvajt »

Kakva je sada situacija i praksa po ovom pitanju. U Hr bi se islo sutra, pasos vrijedi do sredine juna?
Bobi
Forum administrator
Posts: 32146
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#54 Re: Ulazak u Hrvatsku sa pasosem koji istice

Post by Bobi »

muha_sa wrote: 16/02/2019 11:52
Mays SB wrote:Pozdrav imam jedno pitanje.

Sutra bi trebali ja i djevojka po nekoga na aerodrom u Split. Ona je danas tek vidila da joj pasoš ističe sutra(17.02.) a mi takoder sutra (17.02.) idemo u Split i isti dan se vraćamo.
Postoji li mogucnost da je puste na granici ili ako je potrebno da se ostavi neka garancija povratka isti dan u obliku lične, vozacke i slicno?
nece je pustit i nemojte se bez veze izlagat trošku i sikiraciji
Ma nek je ostavi na granici inako ce se vracat za par sati pa je pokupi :D a i kontam sta je ima vodit :D.
NediM17
Posts: 21653
Joined: 05/11/2009 11:49

#55 Re: Ulazak u Hrvatsku sa pasosem koji istice

Post by NediM17 »

dvajt wrote: 17/05/2023 10:54 Kakva je sada situacija i praksa po ovom pitanju. U Hr bi se islo sutra, pasos vrijedi do sredine juna?
Nece moci, mora biti najmanje 90 dana do isteka.
User avatar
Dope_Man
Posts: 7775
Joined: 03/06/2016 16:31

#56 Re: Ulazak u Hrvatsku sa pasosem koji istice

Post by Dope_Man »

dvajt wrote: 17/05/2023 10:54 Kakva je sada situacija i praksa po ovom pitanju. U Hr bi se islo sutra, pasos vrijedi do sredine juna?
Praksa je oduvjek ista - u zamlju X mozes uci ako ti pasos vrijedi bar do zadnjeg dana maksimalne duzine legalnog boravka u toj zemlji. Kako sa BiH pasosem mozes u EU zemlje uci na 90 dana bez vize, onda i pasos mora da vazi bar jos 3 mjeseca.

Time se treba voditi bez obzira na individualne slucajeve gdje su ljude pustali.
Post Reply