Ukusni kuhinjski recepti koje se mogu za malo novca u BiH napraviti su? 

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

Post Reply
Qwertz84
Posts: 104
Joined: 26/11/2019 02:31

#1 Ukusni kuhinjski recepti koje se mogu za malo novca u BiH napraviti su? 

Post by Qwertz84 »

Ja sam u potražnji za receptima koji se za maleni novac mogu napraviti i te namirnice za recept bi se trebale moći kupiti u trgovinama ko Bingu, Robotu, Konzumu ili na pijaci. Možete i ostaviti linkove gdje ste našli recept i kako je kod vas ispao recept. U obzir dolazi slano, slatno kao i pića. 
User avatar
vazi
Posts: 8811
Joined: 07/04/2010 15:31

#2 Re: Ukusni kuhinjski recepti koje se mogu za malo novca u BiH napraviti su? 

Post by vazi »

Ja mislim da BiH ima divnu kuhinju, samo je mozda treba malo osvježiti, 2.0

Npr jedan jako fin i lagan desert , doduše dubrovački al pravio se u cijeloj bivšoj nam domovini, meni je zaboravljena rožata

U Francuskoj se i danas pravi u svim restoranima nešto slično, zove se creme brulee...modernija verzija -individualne porcije.






User avatar
vazi
Posts: 8811
Joined: 07/04/2010 15:31

#3 Re: Ukusni kuhinjski recepti koje se mogu za malo novca u BiH napraviti su? 

Post by vazi »

Čudi me da nema ideja na ovu temu.

Da bi smo išli sa jeftinim “stranim” receptima mislim da prvo trebamo prilagoditi nas stav prema hrani i pojmu “dobar ručak “

Svi ćemo se složiti da je kod nas hrana prilično masna, povrće prekuhano a kolači premasni i preslatki :lol:

Prihvatiti da možemo super ručati a ne osjećati ono bas sam se prejeo je prvi korak :-D

Ja nisam neka izvrsna kuharica mada volim kuhati.

‘92. došli u fr , radimo , pauza za ručak kad šefica izvadi svoju zdjelu, unutra cijela, skuhana , jedna prasa i ona to fino na tanjir, isjece i posu maslinovim uljem i najede se ko sretna, ništahljeb :lol:

Mi se samo Zgledamo sve s naši dinstani pileći batacici u rukama :lol:

Glede teme , izljevak s piletinom i pecurkama , ako treba prevod pisat ću

User avatar
vazi
Posts: 8811
Joined: 07/04/2010 15:31

#4 Re: Ukusni kuhinjski recepti koje se mogu za malo novca u BiH napraviti su? 

Post by vazi »

Nikog na ovoj temi :?
User avatar
Toto
Posts: 8103
Joined: 21/04/2009 11:09
Location: 38° 26′ 55″ N, 122° 42′ 17″ W
Grijem se na: solarno
Vozim: EJ

#5 Re: Ukusni kuhinjski recepti koje se mogu za malo novca u BiH napraviti su? 

Post by Toto »

User avatar
Sanjarko
Posts: 23012
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#6 Re: Ukusni kuhinjski recepti koje se mogu za malo novca u BiH napraviti su? 

Post by Sanjarko »

Pileca dzigerica s lukom, bez luka isprzena u tavi. 2-3 km, prste da polizes, ali ja bi reko saft.
suspect_zero
Posts: 25655
Joined: 11/10/2008 21:45

#7 Re: Ukusni kuhinjski recepti koje se mogu za malo novca u BiH napraviti su? 

Post by suspect_zero »

Piletina 'vako-'nako, tjestenina u sosu po želji, krompir na desetine načina, riža sa svačim :D .....brzo, jeftino i ukusno.....a ne treba zaboraviti hagraš, pola šerpe jedemo po tri dana a pola zaledim i opet za dvije-tri hefte ko duša :D
User avatar
Sanjarko
Posts: 23012
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#8 Re: Ukusni kuhinjski recepti koje se mogu za malo novca u BiH napraviti su? 

Post by Sanjarko »

suspect_zero wrote: 21/05/2021 21:58 Piletina 'vako-'nako, tjestenina u sosu po želji, krompir na desetine načina, riža sa svačim :D .....brzo, jeftino i ukusno.....a ne treba zaboraviti hagraš, pola šerpe jedemo po tri dana a pola zaledim i opet za dvije-tri hefte ko duša :D
Grasak, grah, mahune, tikvice, paprike kad im je manja cijena i inace, patlidzan kao i s paprikama isto, ne znam, zaboravit cemo nesto. Dugo, od rata i iza rata, mozda od 2000-te nismo jeli lecu. Tjestenina malo, malo na jelovniku, krompir i riza slabije odkako imamo problem s sporetom. 17 godina staro, neko Grcko, pa neradi najbolje.
Qwertz84
Posts: 104
Joined: 26/11/2019 02:31

#9 Re: Ukusni kuhinjski recepti koje se mogu za malo novca u BiH napraviti su? 

Post by Qwertz84 »

vazi wrote: 24/04/2021 11:07 Čudi me da nema ideja na ovu temu.

Da bi smo išli sa jeftinim “stranim” receptima mislim da prvo trebamo prilagoditi nas stav prema hrani i pojmu “dobar ručak “

Svi ćemo se složiti da je kod nas hrana prilično masna, povrće prekuhano a kolači premasni i preslatki :lol:

Prihvatiti da možemo super ručati a ne osjećati ono bas sam se prejeo je prvi korak :-D

Ja nisam neka izvrsna kuharica mada volim kuhati.

‘92. došli u fr , radimo , pauza za ručak kad šefica izvadi svoju zdjelu, unutra cijela, skuhana , jedna prasa i ona to fino na tanjir, isjece i posu maslinovim uljem i najede se ko sretna, ništahljeb :lol:

Mi se samo Zgledamo sve s naši dinstani pileći batacici u rukama :lol:

Glede teme , izljevak s piletinom i pecurkama , ako treba prevod pisat ću

Treba mi prevod, ne razumijem francuski jezik i htio bih pokušati napraviti otaj recept koji je u youtube videou i ako se zove izljevak s piletinom i pečurkama.
User avatar
vazi
Posts: 8811
Joined: 07/04/2010 15:31

#10 Re: Ukusni kuhinjski recepti koje se mogu za malo novca u BiH napraviti su? 

Post by vazi »

Qwertz84 wrote: 25/06/2021 01:58
vazi wrote: 24/04/2021 11:07 Čudi me da nema ideja na ovu temu.

Da bi smo išli sa jeftinim “stranim” receptima mislim da prvo trebamo prilagoditi nas stav prema hrani i pojmu “dobar ručak “

Svi ćemo se složiti da je kod nas hrana prilično masna, povrće prekuhano a kolači premasni i preslatki :lol:

Prihvatiti da možemo super ručati a ne osjećati ono bas sam se prejeo je prvi korak :-D

Ja nisam neka izvrsna kuharica mada volim kuhati.

‘92. došli u fr , radimo , pauza za ručak kad šefica izvadi svoju zdjelu, unutra cijela, skuhana , jedna prasa i ona to fino na tanjir, isjece i posu maslinovim uljem i najede se ko sretna, ništahljeb :lol:

Mi se samo Zgledamo sve s naši dinstani pileći batacici u rukama :lol:

Glede teme , izljevak s piletinom i pecurkama , ako treba prevod pisat ću

Treba mi prevod, ne razumijem francuski jezik i htio bih pokušati napraviti otaj recept koji je u youtube videou i ako se zove izljevak s piletinom i pečurkama.
Evo prevod:

Kora :
125gr putera
250 gr brašna
So
1 jaje
Po potrebi malo vode
Od navedenih sastojaka napraviti tijesto, razvaljati veličine tepsije, izbockati viljuskom i zapeći 10 min na 170 C
Fil:
Luk
Pečurke
Piletina
So
Biber
Kiri
Bijeli luk ( u videu B luk u prahu a može i svjež )
Provansalske trave
Malo ulja i putera za prženje
Sve malo prepržiti

Preliv :
2 jaja
Malo mlijeka
Malo vrhnja za kuhanje
So, biber, muškatni orah

Znaci preko , na pola pečene kore, staviti 3 kom izrezana Zdenka sir pa preko nadjev pa preliv. Peci 20 min na 180C , izvaditi i posuti ribanim sirom pa vratiti kratko u vruću isključenu rernu.
Post Reply