Ukrajina

Glavne udare ukrajinske ofanzive očekujem na pravcima

Poll ended at 26/04/2023 10:03

Svatove-Starobilsk-Luhansk
20
9%
Kremina- Rubizhne - Severodonetsk - Luhansk
19
9%
Bakhmut- Alchevs'k - Luhansk
22
10%
Avdiivka/Marinka - Donetsk
21
10%
Vuhledar - Volnovaha - Mariupol
51
24%
Tokmak - Melitopol/Berdiansk
53
25%
Herson - Sevastopol
29
13%
 
Total votes: 215

swanfilter
Posts: 7918
Joined: 06/06/2008 18:52

#98101 Re: Ukrajina

Post by swanfilter »

General War wrote: 05/07/2022 17:02 :sad:

Slava ovoj dvojici junaka, opet se nadam da mozda su prezivjeli
Kakav je ovo dim na kraju?

I ovog prvog džile u glavu puce ...


Sumnjam da su ovi zivi ...
User avatar
djugum
Posts: 856
Joined: 12/03/2006 11:26

#98102 Re: Ukrajina

Post by djugum »

Spoiler
Show
sumirprimus wrote: 05/07/2022 16:45
Sushentsev says Russia will not go back to her previous proposals, as in: recognize Crimea as Russia, recognize sovereignty of DNR and LPR, demilitarize, sign up for military neutrality and kick out those who Russia deems nationalist from the government. That ship has sailed
2/9
and Ukraine will not get such a "great" deal anymore. Now the deal would be based on RU military success.
Sushentsev claims that Europeans are getting tired of the war (plus energy prices & threat of nuclear war) and soon a big fail in Ukraine will force them to compromise
3/9
Big fail he says - is a collapse of the front, technogenic catastrophe of nuclear origin or energy transport system sabotage which would threaten EU security.
So far he says, the West is determined to do as much damage to Russia as possible - including killing RU commanders
4/9
Says Zelensky works within the hawkish paradigm which would eventually form a group within UA elites that would wish to stop fighting at any cost to save Ukraine.
Sushentsev insists that "a lot" of Ukrainians are choosing Russian passports - how can Zelensky explain that?
5/9
Sushentsev claims that Zelensky will make Ukraine into an "Israel" of Eastern Europe - something that will only increase chances of larger conflict in the region.
---
Oook, let's try to unpack:
6/9
Comments:
1. Sushentsev reaffirms that Moscow believes to have more time than Kyiv, that Moscow is not only ready to threaten with nuclear war but with sabotage of energy supply and Chernobyl 2.0.
He believes eventually EU will get ready to force Kyiv to accept some losses.
7/9
2. It is a big questions whether he believes there are some in Ukraine who are willing to compromise with Putin or not but his pitch about "Ukrainians getting Russian passports" is probably about occupied territories. "Referendum" much?
8/9
3. Sushentsev almost openly state that UA needs to pick another guy for president - because there would be no peace with Zelensky.
4. This represents the thinking of some people in Moscow give or take.
5. Propaganda element is always there.
https://t.co/MYTGc32XrU
9/9
Stari moj ovo je neki "next lvl delusion shit" :izet:
Ja mislim da je ovo fakat namjenjeno ruskim zombijima, loma da se digne moral.
User avatar
japin_mutapi
Posts: 11529
Joined: 11/06/2011 19:00
Location: Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#98103 Re: Ukrajina

Post by japin_mutapi »

ubiće ih haubice i himars
koliko vidim već im deru guzove žestoko a rusisti nemaju odgovor - niti mogu izbjeći i sakriti se niti unišiti nato dalekometnu artiljeriju i raketne sisteme

imaju li rusi ikakav odgovor na ovo rokanje iz daljine
User avatar
SanskiBiser
Posts: 8766
Joined: 14/05/2007 02:18
Location: Unsko-Sansko-Migrantski Kanton

#98104 Re: Ukrajina

Post by SanskiBiser »

llull wrote: 05/07/2022 16:39
SanskiBiser wrote: 05/07/2022 16:28
Spoiler
Show
Ukoliko rancher Joe ima 10000 krava, a komsija rancher Steven ima 5000 krava i ukrade 5000 od komsije Joe i izmjesa sa svojim kravama, nakon toga Steven ode na pijacu i proda 5000 krava sto svojih sto stevenovih izmjesane onako ko bi ga znao koja je cija...nakon ovoga Joe kao razborit i miroljubiv rancher ode do serifa Bila coravog i odluce da ubuduce svi ranceri moraju imati svoj zig i da se sva stoka mora zigosati...e to sa psenicom ne mozes raditi ne mozes je zigosati...na koji nacin da se razlikuje pokradena od legalno proizvedene na krimskim plazama pardon farmama...Zato ta psenica sad ne valja...meni je to smjesno sve dok god se salju pare za plin Rusima i svaki dan posalje se para dovoljno da hrane vojsku u Ukrajini mjesec dana tri obroka dnevno... Niko ti ne spori da tu nema krimske psenice problem je sto ti osporavas da na teritorijama koje su Rusi OKUPIRALI svojom agresijom nema ukradene psenice... :roll:
Gdje sam ja napisao da osporavam, pa zar nije i Krimska otudjena o tome govorim, da je pśenica sa teritorija zauzetih 2014 isto ukradena osim ako sad stav foruma nije da se više ti regioni ne računaju.
Cuj stav foruma, nasmija me :lol:
Ako zvanicni Kijev kaze da je otudjena onda je otudjena i tu je kraj svake price.
User avatar
JoseMujica
Posts: 27606
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: škripe oko Lištice
Grijem se na: Legitimnost
Vozim: Političko Sarajevo
Horoskop: Poskok

#98105 Re: Ukrajina

Post by JoseMujica »

japin_mutapi wrote: 05/07/2022 17:33 ubiće ih haubice i himars
koliko vidim već im deru guzove žestoko a rusisti nemaju odgovor - niti mogu izbjeći i sakriti se niti unišiti nato dalekometnu artiljeriju i raketne sisteme

imaju li rusi ikakav odgovor na ovo rokanje iz daljine
imaju...ove trolčine po internetu :lol: :lol: :lol:
lajkujMe
Posts: 12257
Joined: 06/04/2011 17:44
Location: Na svom mocnom racunaru

#98106 Re: Ukrajina

Post by lajkujMe »



Ukrajinci pri povlacenju iz Severodonetska koristili amfibijska vozila kao ovaj :D
User avatar
djugum
Posts: 856
Joined: 12/03/2006 11:26

#98107 Re: Ukrajina

Post by djugum »

JoseMujica wrote: 05/07/2022 17:44
japin_mutapi wrote: 05/07/2022 17:33 ubiće ih haubice i himars
koliko vidim već im deru guzove žestoko a rusisti nemaju odgovor - niti mogu izbjeći i sakriti se niti unišiti nato dalekometnu artiljeriju i raketne sisteme

imaju li rusi ikakav odgovor na ovo rokanje iz daljine
imaju...ove trolčine po internetu :lol: :lol: :lol:
:lol:
I oni pokusavaju rokati iz daljine
:lol:
User avatar
Gandalf
Posts: 10936
Joined: 02/06/2008 23:52
Location: ...........................

#98108 Re: Ukrajina

Post by Gandalf »

Go HIMARS go
llull
Posts: 3067
Joined: 20/02/2014 19:36

#98109 Re: Ukrajina

Post by llull »

SanskiBiser wrote: 05/07/2022 17:43
llull wrote: 05/07/2022 16:39

Gdje sam ja napisao da osporavam, pa zar nije i Krimska otudjena o tome govorim, da je pśenica sa teritorija zauzetih 2014 isto ukradena osim ako sad stav foruma nije da se više ti regioni ne računaju.
Cuj stav foruma, nasmija me :lol:
Ako zvanicni Kijev kaze da je otudjena onda je otudjena i tu je kraj svake price.
Pa valjda kontaš da sam sarkastičan :D
llull
Posts: 3067
Joined: 20/02/2014 19:36

#98110 Re: Ukrajina

Post by llull »



emirolini
Posts: 3504
Joined: 26/11/2007 15:35
Location: TUZLA

#98111 Re: Ukrajina

Post by emirolini »

Sad ce fasisticke pijavice poceti sa laznim zalopoljkama poslije ovolikih bubova i unistenih orka. Samo jedna napomena: fasisti lazu, teroristi lazu, cetnici lazu.
User avatar
Čitalac
Posts: 5712
Joined: 08/03/2011 07:45
Location: mediteran, uglavnom

#98112 Re: Ukrajina

Post by Čitalac »

Bezbroj je različih pogleda na rusku agresiju, ukrajinsku krizu i geopolitiku. Jusuf Kaplan, komentator lista Yeni Safak, konzervativnog glasila Erdoganove partije, piše da Zapad u Ukrajini nastoji da porazi Rusiju kako bi usporio formiranje velikog istočnog bloka koji će činiti Rusija, Kina, Indija i Turska. Ankara će, piše Kaplan, kad kucne pravi čas, istupiti iz NATO i okrenuti se na drugu/pravu stranu.
In the upcoming half- or one-century medium and long term, China, India, Russia, and the Islamic world will join their strategic priorities and interests against the West, and act together. It is difficult to collapse the Western world’s hegemony any other way. Türkiye will have a key role here...
The lords of the global system saw this. They are taking measures to prevent this from happening by first trying to bring to its knees the Islamic world in the post-Cold War period, and now by attempting to make Russia surrender. In the meantime, they are working towards souring India and China’s relations as much as possible to drown this alliance before it is even born. Indians are already craving this, as are the Chinese in a way…
In short, we joined NATO to survive. But when the time and place is right, we will leave to thrive and build a new world. We are undergoing a period of suffering to reemerge stronger.
https://www.yenisafak.com/en/columns/yu ... ht-3648117
Zumbul2
Posts: 1531
Joined: 23/04/2022 23:34

#98113 Re: Ukrajina

Post by Zumbul2 »

sumirprimus wrote: 05/07/2022 16:41
Ja miline kako skidaju ove ruskocetnicke projektile, vrijeme je da divljaci posalju stogod iz ww2.😍
Zna li neko koji je ovo AD ovako dobro radi.. Čini mi se mala je visina za S300.. Da nije neki BUK? Ovo što treba doći još nije došlo.. Ili mi se samo čini da je prenisko za S300.
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#98114 Re: Ukrajina

Post by General War »

swanfilter wrote: 05/07/2022 17:28
General War wrote: 05/07/2022 17:02 :sad:

Slava ovoj dvojici junaka, opet se nadam da mozda su prezivjeli
Kakav je ovo dim na kraju?

I ovog prvog džile u glavu puce ...


Sumnjam da su ovi zivi ...
Pa najvjerovatnije da je metak pogodio ili dimnu bombu, ili nesto sto ima u borbenom prsluku se zapalilo (municija, baterija...)
Vidim ovaj drugi daje znakove zivota..opet pancire imaju nadam se..kazem nadam se.

Image
CrveniKuk
Posts: 2936
Joined: 22/04/2022 21:54

#98115 Re: Ukrajina

Post by CrveniKuk »

Zapljenjeni tenk,negdje na jugu.
sumirprimus
Posts: 81663
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#98116 Re: Ukrajina

Post by sumirprimus »

Obojica su poginula ..nazalost, o ovom sam pricao neki dan ali nisam htio postaviti, iz principa
Slava Ukrajini
sumirprimus
Posts: 81663
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#98117 Re: Ukrajina

Post by sumirprimus »

...
Last edited by sumirprimus on 05/07/2022 20:25, edited 1 time in total.
sumirprimus
Posts: 81663
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#98118 Re: Ukrajina

Post by sumirprimus »

Nego uk salje kamikaza dronove sta oni imaju od toga? Harop je tito,pa onda ostali al on je izraelski
sumirprimus
Posts: 81663
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#98119 Re: Ukrajina

Post by sumirprimus »

sumirprimus
Posts: 81663
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#98120 Re: Ukrajina

Post by sumirprimus »


Cisci snimak
swanfilter
Posts: 7918
Joined: 06/06/2008 18:52

#98121 Re: Ukrajina

Post by swanfilter »

General War wrote: 05/07/2022 18:57
swanfilter wrote: 05/07/2022 17:28

Kakav je ovo dim na kraju?

I ovog prvog džile u glavu puce ...


Sumnjam da su ovi zivi ...
Pa najvjerovatnije da je metak pogodio ili dimnu bombu, ili nesto sto ima u borbenom prsluku se zapalilo (municija, baterija...)
Vidim ovaj drugi daje znakove zivota..opet pancire imaju nadam se..kazem nadam se.

Image
Ja pomislih da aktivira ovaj drugi dimnu zbog zastite.

I, jel ova dvojica ostadose sama u ovoj kaljuzi il sta? Ono, behind enemies lines ...

Jedna od potresnijih scena ovog rata, meni licno.

Podsjeti me na Sa i snajpere ...
User avatar
pici
Posts: 43594
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#98122 Re: Ukrajina

Post by pici »

Čitalac wrote: 05/07/2022 18:23 Bezbroj je različih pogleda na rusku agresiju, ukrajinsku krizu i geopolitiku. Jusuf Kaplan, komentator lista Yeni Safak, konzervativnog glasila Erdoganove partije, piše da Zapad u Ukrajini nastoji da porazi Rusiju kako bi usporio formiranje velikog istočnog bloka koji će činiti Rusija, Kina, Indija i Turska. Ankara će, piše Kaplan, kad kucne pravi čas, istupiti iz NATO i okrenuti se na drugu/pravu stranu.
In the upcoming half- or one-century medium and long term, China, India, Russia, and the Islamic world will join their strategic priorities and interests against the West, and act together. It is difficult to collapse the Western world’s hegemony any other way. Türkiye will have a key role here...
The lords of the global system saw this. They are taking measures to prevent this from happening by first trying to bring to its knees the Islamic world in the post-Cold War period, and now by attempting to make Russia surrender. In the meantime, they are working towards souring India and China’s relations as much as possible to drown this alliance before it is even born. Indians are already craving this, as are the Chinese in a way…
In short, we joined NATO to survive. But when the time and place is right, we will leave to thrive and build a new world. We are undergoing a period of suffering to reemerge stronger.
https://www.yenisafak.com/en/columns/yu ... ht-3648117
Turkima je bolje da se drze anglosasa, ako nista ovi im nece da preotmu instabul i preimenuju u carigrad, rusi i malorusi hoce.
Jedini koji bi KAO profitirali od ruskog sveta su germani i franci al i to je dovedeno u pitanje.Sto bi rekli partizani, ko se u ruse uzdo, eksere je srao.
tindbe
Posts: 1358
Joined: 04/02/2020 20:46

#98123 Re: Ukrajina

Post by tindbe »

Stvarno nema potrebe komentarisati ovo sranje od analize turčina.
Pa oni se ne mogu dogovoriti oko 2 metra međe, a da alijansu osnivaju. :lol:
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#98124 Re: Ukrajina

Post by General War »

swanfilter wrote: 05/07/2022 20:28
General War wrote: 05/07/2022 18:57
Pa najvjerovatnije da je metak pogodio ili dimnu bombu, ili nesto sto ima u borbenom prsluku se zapalilo (municija, baterija...)
Vidim ovaj drugi daje znakove zivota..opet pancire imaju nadam se..kazem nadam se.

Image
Ja pomislih da aktivira ovaj drugi dimnu zbog zastite.

I, jel ova dvojica ostadose sama u ovoj kaljuzi il sta? Ono, behind enemies lines ...

Jedna od potresnijih scena ovog rata, meni licno.

Podsjeti me na Sa i snajpere ...
Pa ne moze ostaviti covjeka ravnodusnim sigurno, ko ce ga znat kakve su se okolnosti desile, mozda su cuvali odstupnicu, mada ne mogu skontat sto skoro puzu paralelno umjesto da idu nazad, ovako su bili i spora i strceca meta...nagadjam naravno. Onaj sto pokusava pomoci ima dva kalasnjikova na ramenu plus puca iz treceg...znaci mi da poprilicno je trajala borba do kraja.
User avatar
Čitalac
Posts: 5712
Joined: 08/03/2011 07:45
Location: mediteran, uglavnom

#98125 Re: Ukrajina

Post by Čitalac »

Glavnokomandujući ukrajinskih snaga general Zalužni objavio je da vojni obveznici bez posebne dozvole ne mogu da putuju iz regiona u region nakon čega je stigla reakcija Zelenskog. On kaže da je odluka usvojena bez njegovog znanja te je zatražio od Generalštaba da mu koliko sutra dostavi objašnjenje. „Molim Generalštab da ubuduće slične odluke ne donosi bez mene“, kaže Zelenski.

https://www.pravda.com.ua/news/2022/07/5/7356530/
Post Reply