Ukrajina

Glavne udare ukrajinske ofanzive očekujem na pravcima

Poll ended at 26/04/2023 10:03

Svatove-Starobilsk-Luhansk
20
9%
Kremina- Rubizhne - Severodonetsk - Luhansk
19
9%
Bakhmut- Alchevs'k - Luhansk
22
10%
Avdiivka/Marinka - Donetsk
21
10%
Vuhledar - Volnovaha - Mariupol
51
24%
Tokmak - Melitopol/Berdiansk
53
25%
Herson - Sevastopol
29
13%
 
Total votes: 215

kox
Posts: 3200
Joined: 12/09/2008 12:48

#97526 Re: Ukrajina

Post by kox »

Hakiz wrote: 03/07/2022 20:18
zilog wrote: 03/07/2022 20:17

Mozda je po tebi bolje: "Pusticemo da Rusi rade sta hoce, da imate goriva u rezervoaru kada budete pred njima bjezali"

Granate opet padaju. Hoce li im pomoci "Znas Hakiz se ne javlja na forumu, otisao je svojima..."

Tebi je prihvatljiviji scenario, da se svi predamo Rusima i njihovim satelitima, a tada je svejedno, hocemo li umirati od gladi, metka, ili granate...

Mogu ovako do sutra. Tvom bezobrazluku nema kraja, pa zasto bih se ja obazirao.

Kada shvatis da ljudi SADA umiru od ruske kame, metka, granate, tada ces shvatiti koliko je bezveze to sto pises. A u BiH, niko nece umrijeti od gladi!
:-)
Vječito zbunjeni i iznenađeni Hakiz.
planinar60
Posts: 272
Joined: 05/06/2022 16:24

#97527 Re: Ukrajina

Post by planinar60 »

Lisicansk, iako je s nekim brdascima ja pao, jel to UA povukla vojsku da ne bi zaginuli u okruzenju ili je fasisticka armija toliko u prednosti pa ih potjerali.
A za hakiza i alisu nek samo pogledaju izjave danas s kozare, jedino ako pripadate toj fasistickpj ideologiji onda vas razumijem, mada rekoste da ste ljevicari???
User avatar
AliceInChains
Posts: 3325
Joined: 09/02/2010 19:40

#97528 Re: Ukrajina

Post by AliceInChains »

planinar60 wrote: 03/07/2022 20:38 Lisicansk, iako je s nekim brdascima ja pao, jel to UA povukla vojsku da ne bi zaginuli u okruzenju ili je fasisticka armija toliko u prednosti pa ih potjerali.
A za hakiza i alisu nek samo pogledaju izjave danas s kozare, jedino ako pripadate toj fasistickpj ideologiji onda vas razumijem, mada rekoste da ste ljevicari???
100% za uništenje ideologije bradatih planinara, radi nas samih i za bolju budućnost normalnih Srba, za normalan suživot.

Šta se tiče Ukrajine, objasni, koje bi implikacije imala njihova totalna pobjeda i kako bi ta pobjeda izgledala, bez mogućnosti da uvuče nas sve u ludilo, barem u Evropi? Ako slučajno sjediš izvan Evrope, onda ne trebaš odgovoriti.
zigzag
Posts: 5608
Joined: 18/04/2014 11:26

#97529 Re: Ukrajina

Post by zigzag »

planinar60 wrote: 03/07/2022 20:38 Lisicansk, iako je s nekim brdascima ja pao, jel to UA povukla vojsku da ne bi zaginuli u okruzenju ili je fasisticka armija toliko u prednosti pa ih potjerali.
A za hakiza i alisu nek samo pogledaju izjave danas s kozare, jedino ako pripadate toj fasistickpj ideologiji onda vas razumijem, mada rekoste da ste ljevicari???
Tražiti neka opravdanja može samo četnik ili idiot.
Excel2
Posts: 1291
Joined: 03/10/2020 10:22

#97530 Re: Ukrajina

Post by Excel2 »



Da ih vec nema vise, jer samo 4 su sveprisutna.
User avatar
madner
Posts: 56754
Joined: 09/08/2004 16:35

#97531 Re: Ukrajina

Post by madner »

zilog wrote: 03/07/2022 20:06
madner wrote: 03/07/2022 19:12

Bilo bi posteno reci da je vecinom do Ukrainca a ne do Rusa. Slicno kao i kod nas, nije Beograd kriv za stanje u kantonu.

Na referendumu za nezavisnost Ukraine cak je i Krim bio za Ukrainu, knap doduse dok su ove regije sa Rusofonima bile 80+.

Ova suplja da sada zaokruzuju naciju je uvreda za inteligenciju.
Naravno da je do Ukrajinaca, drugacije ne moze, pa i Janukovic je BIO Ukrajinac.
Kada se otkrila sva raskos u kojoj je zivio, bio je vec daleko - u Rusiji.
Sto se tice korupcije, samo se treba pitati Cui bono? U slucaju Ukrajine, to je uglavnom bila Rusija, koja se i protivila procesima koji bi je sprijecili. Uz to je pruzala sigurno utociste svima koji su se ogrijesili o ukrajinski zakon.

Svi procesi koji su bili do dolaska Putina na vlast, nezavisnost, Budimpestanski memorandum..., su okrenuti za 180 stepeni, po njegovom dolasku.
Ti artefakti istorije, poput vecinske volje na Krimu i podrske nezavisnosti, danas su samo podsjetnik Putlerovog malignog uticaja i destruktivnosti.

Spominjes KS, a zaboravljas da se i u Kantonu vrse nabavke po istom drzavnom Zakonu, koji sav kriminalitet delegira na drzavni nivo.
Ne postoji kantonalna korupcija.
To je kao da mi objasnjavas da SDA nije leglo korupcije jer su protiv Dodika koji ima luksuznu vilu.

Nije korupcija do zakona, mada se zakon uvijek moze poboljsati, nego do kadrova. KS ima jednu sad vec tradiciju unistavanja progresa iznutra. Proces je sljedeci, imas stranku koja ima harizmaticnog lidera, koji ima najbolje namjere. U opoziciji okupi finu ekipu, pokazu se kada dobiju sansu. Pred izbore zohari skontaju da ce ta stranka nakon izbora biti jaka i uclane se u istu. Pa odjednom dobijes kadrove koje su zavrsili upitne fakultete i kao specificnost bivsi drotovi se okupe. I onda ti kadrovi bez ideja i znanja postanu nosioci korupcije i stranka se urusi iznutra.

To nije do Beograda.

Putin je jedno vrijeme imao sasvim drugi kurs od ovog, kada se pricalo o partnerstvu sa zapadom pa cak i ulasku u OTAN.
User avatar
ovo_malo_duse
Posts: 2794
Joined: 01/11/2006 12:59
Location: U magazi, udji slobodno nije zatvoreno

#97532 Re: Ukrajina

Post by ovo_malo_duse »

AliceInChains wrote: 03/07/2022 20:47
planinar60 wrote: 03/07/2022 20:38 Lisicansk, iako je s nekim brdascima ja pao, jel to UA povukla vojsku da ne bi zaginuli u okruzenju ili je fasisticka armija toliko u prednosti pa ih potjerali.
A za hakiza i alisu nek samo pogledaju izjave danas s kozare, jedino ako pripadate toj fasistickpj ideologiji onda vas razumijem, mada rekoste da ste ljevicari???
100% za uništenje ideologije bradatih planinara, radi nas samih i za bolju budućnost normalnih Srba, za normalan suživot.

Šta se tiče Ukrajine, objasni, koje bi implikacije imala njihova totalna pobjeda i kako bi ta pobjeda izgledala, bez mogućnosti da uvuče nas sve u ludilo, barem u Evropi? Ako slučajno sjediš izvan Evrope, onda ne trebaš odgovoriti.
Da ih natheraju preko granice i onda dignu zid ko kineski od Baltika do Azova i nek de onda jebu tamo u Mordoru dok ne dodju tobe i budu speemni za civilizaciju.

A onda ce to pomoci i da se kurva Europa napokon prebaci na obnovljive izvore energije i okrene recimo Africi umjesto Mordora.

Mozda bi to i nasim komsijama bio znak da I’m je bolje da oh lads glavuse.
zilog
Posts: 7470
Joined: 06/03/2009 11:19

#97533 Re: Ukrajina

Post by zilog »

Tito dragi, Klix poceo, sa Business Insider-a, preuzimati clanke o dronovima. :lol:

Ukrajinski dronovi postaju sve neefikasniji, Rusija pronašla način da ih zaustavi
https://www.klix.ba/vijesti/svijet/ukra ... /220703068
User avatar
Dope_Man
Posts: 7758
Joined: 03/06/2016 16:31

#97534 Re: Ukrajina

Post by Dope_Man »

zilog wrote: 03/07/2022 21:10 Tito dragi, Klix poceo, sa Business Insider-a, preuzimati clanke o dronovima. :lol:

Ukrajinski dronovi postaju sve neefikasniji, Rusija pronašla način da ih zaustavi
https://www.klix.ba/vijesti/svijet/ukra ... /220703068
Klix iskljucivo proruste vijesti objavi cini mi se, jedi o sto objavi objektivno je pokoji napad tipa onaj na trzni centar prije par dana. Ostalo samo kako Ukrajincima.ide lose sve po redu.
User avatar
geralt
Posts: 5146
Joined: 14/09/2017 12:45

#97535 Re: Ukrajina

Post by geralt »

Hakiz wrote: 03/07/2022 21:01
geralt wrote: 03/07/2022 20:26 @Hakiz

Jesen 1941., zapadna Srbija. Nacisti strijeljaju 100 civila za svakog ubijenog Nijemca i 50 za svakog ranjenog. Mihajlovic kaze da se ustanak mora prekinuti da se izbjegnu civilne zrtve, Tito da se mora nastaviti po svaku cijenu. Ko je po tebi u pravu od njih dvojice? Ja znam svoj odgovor, ali me interesuje tvoj.
Opet mi nisi odgovorio na pitanje.
U slucaju da se Rusi zadrze na trenutnom nivou eskalacije? Nema potrebu za onim sto si nabrojao, izgubice na kraju svakako, a Putin ce zavrsiti sa slusalicama u Hagu ili sa stapom u supku. Ako bace nuklearku ili prosire rat na ostatak Evrope? Onda nema drugog izbora nego da se ide do kraja.

Sad ti meni odgovori na moje pitanje.
CrveniKuk
Posts: 2887
Joined: 22/04/2022 21:54

#97536 Re: Ukrajina

Post by CrveniKuk »

Odavno nisam vidio veći broj uništene ruske tehnike na jednim mjestu.
User avatar
eltroxin
Posts: 2024
Joined: 30/08/2009 23:35

#97537 Re: Ukrajina

Post by eltroxin »

AliceInChains wrote: 03/07/2022 15:04
Nas položaj mi je jasan i nije 1:1 primjenjiv na Ukrajinu.

Skoriji tok historije Ukrajine je ipak malo drugačiji od Bosanskog.

Srbi i Hravtai su vec tokom stvaranja kraljevine pa i prije htjeli izbrisati Bosnu.

Rusi su izgradili Ukrajinu ovakvu kakva jeste.

Ukrajinska industrija je tokom SSSR-a bila najjača u Evropi, pored Njemačke. Izgradili su je u ovoj formi kroz dodatak svojih teritorija i uvažavali ukrajinsku naciju.

Otpustili su je u mirnu nezavisnost.

Platili su im pošteno i kratko prije puča 2014-te za stacioniranje mornarice na Krimu do neke 2040e. E onda su zakuhali Ameri. Dođe Jatsenjuk na vlast i kao prvo izvali, da su svi sporazumi između Ruja i Ukrajine, ugovorene tokom Janukoviceve vlade, nevažeći. Htjeli istjerati mornaricu sa Sevastopolja. I kratko nakon toga je počeo belaj. Sjećali se iko toga?

Ovdje se stvara bljuvotina, kao Putin hoce da uveliča svoj rajh, u formi neke velike Srbije/ Hrvatske. Čovjek koristi naciju i historiju kao sredstvo rata da se kotarasi zapada iz svog dvorišta.

Rusi nisu žedni za teritorijom čisto radi veličine, nego radi strateške važnosti. Isto važi i za ljubav zapada prema Ukrajini. A Ukrajinci umiru, super. Sad nastavite navijati i uspoređivati sa nama.

Mislim, super za nas, sto se Ukrajina brani. Ništa se kod nas nije promijenilo, ali super. A da su Dodik i onaj kockasti još uvijek na vlasti i budući belaj još uvijek ne gine, nezavisno na ishod u Ukrajini, je zanemarivo.
:run: :lol:
emirolini
Posts: 3493
Joined: 26/11/2007 15:35
Location: TUZLA

#97538 Re: Ukrajina

Post by emirolini »

Svi su nama krivi samo oni sto su na Poljinama nisu...



Pocela bjezanija sa ukradenim stvarima?

aldinjo
Posts: 5019
Joined: 03/07/2011 02:49

#97539 Re: Ukrajina

Post by aldinjo »

Dope_Man wrote: 03/07/2022 21:16
zilog wrote: 03/07/2022 21:10 Tito dragi, Klix poceo, sa Business Insider-a, preuzimati clanke o dronovima. :lol:

Ukrajinski dronovi postaju sve neefikasniji, Rusija pronašla način da ih zaustavi
https://www.klix.ba/vijesti/svijet/ukra ... /220703068
Klix iskljucivo proruste vijesti objavi cini mi se, jedi o sto objavi objektivno je pokoji napad tipa onaj na trzni centar prije par dana. Ostalo samo kako Ukrajincima.ide lose sve po redu.
Jesi li ti čuo da su ih rusi kupili, jedna poznata ruska firma, još prošle godine.
Hakiz
Posts: 39925
Joined: 30/07/2015 20:01

#97540 Re: Ukrajina

Post by Hakiz »

geralt wrote: 03/07/2022 21:28
Hakiz wrote: 03/07/2022 21:01

Opet mi nisi odgovorio na pitanje.
U slucaju da se Rusi zadrze na trenutnom nivou eskalacije? Nema potrebu za onim sto si nabrojao, izgubice na kraju svakako, a Putin ce zavrsiti sa slusalicama u Hagu ili sa stapom u supku. Ako bace nuklearku ili prosire rat na ostatak Evrope? Onda nema drugog izbora nego da se ide do kraja.

Sad ti meni odgovori na moje pitanje.
Nije to bilo pitanje.

Pitanje je bilo šta sa BiH čovjekom, nezaposlenim, koji treba hraniti djecu dok svaki dan poskupljuje ? Da li to što će mu se reći da je Rusija kriva njegovoj djeci stavlja hranu na sto?

Nećeš me uvući u svoju igru. Ja sam svoj odnos prema fašizmu platio statusom RVI u ARBiH i ostankom u BiH. Ti si, ako se ne varam, u SAD. I hoćeš sa mnom da se raspravljaš o fašizmu, trpljenu, borbi, uticaju rata u Ukrajini na BiH, siromašenju BiH građana i da BiH građani treba da podnesu žrtvu rata u Ukrajini? Nađi drugu žrtvu.

U stvari, ovako: Utiči da naftne i plinske kompanije iz SAD snabdijevaju BiH naftom i plinom po cijenama koje smo plaćali prije rata u Ukrajini. Ako to ne možeš, šta će tvoja pitanja o mom odnosu prema fašizmu pomoći BiH građanima, pa i građanima Ukrajine? Ti ćeš se osjećati bolje "Jer si se nagovorio Orcima"?

Samo nastavite šuplju, ko zna, možda ova tema i utiče na nešto. Zaustavi rat.
Last edited by Hakiz on 03/07/2022 21:46, edited 1 time in total.
zigzag
Posts: 5608
Joined: 18/04/2014 11:26

#97541 Re: Ukrajina

Post by zigzag »

Još da putin nije jasno i glasno više puta rekao da ukrajina ne smije postojati i da je moguće da će se širiti prema granicama ruskog carstva, možda bi čovjek povjerovao " neutralnom" alisu. Ko ih bre zavadi.
aldinjo
Posts: 5019
Joined: 03/07/2011 02:49

#97542 Re: Ukrajina

Post by aldinjo »

mist wrote: 03/07/2022 20:22 Izgleda neki zaboravili ili nisu okusili rata kod nas,pa se prave francuske sobarice sa mudrovanjem o trenutnoj geopolitici,cijenama,plinu,nafti.
Ako zaroka niti ce biti plina,niti ce biti nafte,a cijena prije tridesetak godina ako me sjecanje sluzi kafe (samo primjer) je bila 100 DM,mozda sad bude 100 EUR.
Mogu ja baciti par linkova sa YT nece mi biti mrsko da se podsjetite ili upoznate sa onim sto smo prosli ako ste zaboravili ili na vasu srecu niste prosli.
Tako da batalite sa svojim mudrovanjem namjernim ili ne .Sve dok je sranje tamo (nazalost) manje su sanse da ce ga biti kod nas,jer bi ga bilo.Ne bi nas niko pitao kao sto nije ni prosli put.Ne vjerujete?
Kako ono rece Majkicka nekad na pocetku sa onim svojim twitom....
S toga Slava Ukrajini,ako nista bar se nadam da sa nase strane ide sitna municija.
Izgleda se ti ne sjećaš dobro cijene kafe 1993. godine, bila je 130 KM, a vjeovatno i više u Sarajevu.
planinar60
Posts: 272
Joined: 05/06/2022 16:24

#97543 Re: Ukrajina

Post by planinar60 »

AliceInChains wrote: 03/07/2022 20:47
planinar60 wrote: 03/07/2022 20:38 Lisicansk, iako je s nekim brdascima ja pao, jel to UA povukla vojsku da ne bi zaginuli u okruzenju ili je fasisticka armija toliko u prednosti pa ih potjerali.
A za hakiza i alisu nek samo pogledaju izjave danas s kozare, jedino ako pripadate toj fasistickpj ideologiji onda vas razumijem, mada rekoste da ste ljevicari???
100% za uništenje ideologije bradatih planinara, radi nas samih i za bolju budućnost normalnih Srba, za normalan suživot.

Šta se tiče Ukrajine, objasni, koje bi implikacije imala njihova totalna pobjeda i kako bi ta pobjeda izgledala, bez mogućnosti da uvuče nas sve u ludilo, barem u Evropi? Ako slučajno sjediš izvan Evrope, onda ne trebaš odgovoriti.
Super jer ti 100% bradati planinari su mala maca za one u putimovu fasisticku masineriju. Ukrajinska ppbjeda bi bila pobjeda citavog svijeta, a izgledalabi tako da se rusija povuce iz ukr, da rusija da nezavisnost svim potlacenim republikama,a sto se tice implikacija, ako ciljas na nuklearne implikacijr onda one mogi doci samo od bradih putinista, i opet se ponavljamo, po vasem trebali su se svi nazitigu hitleru i da bude sva evropa Velika Njemacka.
Pobjeda ukrajine bi konacno skresala krila rusiteljima bosne.
emirolini
Posts: 3493
Joined: 26/11/2007 15:35
Location: TUZLA

#97544 Re: Ukrajina

Post by emirolini »

Izabrali novog vladara?

User avatar
Ironmen
Posts: 5975
Joined: 29/07/2015 17:36

#97545 Re: Ukrajina

Post by Ironmen »

Vecernji list kada citas kao da gledas RT, AL Jazzera isto kao rusko glasilo, N1 i jos ostalih hrpa portala se u zadnjih mjesec dana okrecu rusima, vjerovatno je kanulo sa strane.
User avatar
djugum
Posts: 856
Joined: 12/03/2006 11:26

#97546 Re: Ukrajina

Post by djugum »

Hakiz wrote: 03/07/2022 21:44 Pitanje je bilo šta sa BiH čovjekom, nezaposlenim, koji treba hraniti djecu dok svaki dan poskupljuje ?
To pitanje treba da odgovori vlast a ne mi ovdje. Drzava treba da maksimalno ublazi posljedice za gradjane. Nece biti isto kao prije rata ali moze biti bolje nego ovo danas. A moze biti i gore, i meni se motaju po glavi misli sta ce biti na zimu...Ali, ne mozemo prodati dusu djavolu, dodje to kratkovidno razmisljanje na naplatu kasnije i platimo puno vecu cjenu.
planinar60
Posts: 272
Joined: 05/06/2022 16:24

#97547 Re: Ukrajina

Post by planinar60 »

Hakiz wrote: 03/07/2022 21:44
geralt wrote: 03/07/2022 21:28
U slucaju da se Rusi zadrze na trenutnom nivou eskalacije? Nema potrebu za onim sto si nabrojao, izgubice na kraju svakako, a Putin ce zavrsiti sa slusalicama u Hagu ili sa stapom u supku. Ako bace nuklearku ili prosire rat na ostatak Evrope? Onda nema drugog izbora nego da se ide do kraja.

Sad ti meni odgovori na moje pitanje.
Nije to bilo pitanje.

Pitanje je bilo šta sa BiH čovjekom, nezaposlenim, koji treba hraniti djecu dok svaki dan poskupljuje ? Da li to što će mu se reći da je Rusija kriva njegovoj djeci stavlja hranu na sto?

Nećeš me uvući u svoju igru. Ja sam svoj odnos prema fašizmu platio statusom RVI u ARBiH i ostankom u BiH. Ti si, ako se ne varam, u SAD. I hoćeš sa mnom da se raspravljaš o fašizmu, trpljenu, borbi, uticaju rata u Ukrajini na BiH, siromašenju BiH građana i da BiH građani treba da podnesu žrtvu rata u Ukrajini? Nađi drugu žrtvu.

U stvari, ovako: Utiči da naftne i plinske kompanije iz SAD snabdijevaju BiH naftom i plinom po cijenama koje smo plaćali prije rata u Ukrajini. Ako to ne možeš, šta će tvoja pitanja o mom odnosu prema fašizmu pomoći BiH građanima, pa i građanima Ukrajine? Ti ćeš se osjećati bolje "Jer si se nagovorio Orcima"?

Samo nastavite šuplju, ko zna, možda ova tema i utiče na nešto. Zaustavi rat.
Ova prica o siromastvu u bosni je vise Bogu plakat, jer bacamo po 70 kg hrane po osobi svake godine, kako to objasniti??
Postoje pekare koje daju po vrece hljeba koji im se ne proda prethodni dan.
Ne kazem da nema siromastva ali toliko kukanje na glad jer se eto ukrajinci brane je u najmanju ruku sramotno, eto ljudi su se trebali predati,dobrovoljno otici u smrt da bi cijelom svijetu bilo komfornije.
Hakiz
Posts: 39925
Joined: 30/07/2015 20:01

#97548 Re: Ukrajina

Post by Hakiz »

djugum wrote: 03/07/2022 22:02
Hakiz wrote: 03/07/2022 21:44 Pitanje je bilo šta sa BiH čovjekom, nezaposlenim, koji treba hraniti djecu dok svaki dan poskupljuje ?
To pitanje treba da odgovori vlast a ne mi ovdje. Drzava treba da maksimalno ublazi posljedice za gradjane. Nece biti isto kao prije rata ali moze biti bolje nego ovo danas. A moze biti i gore, i meni se motaju po glavi misli sta ce biti na zimu...Ali, ne mozemo prodati dusu djavolu, dodje to kratkovidno razmisljanje na naplatu kasnije i platimo puno vecu cjenu.
A ko traži prodaju duše, gdje sam ja to napisao išta u korist Rusije i protiv Ukrajine?
Last edited by Hakiz on 03/07/2022 22:05, edited 1 time in total.
User avatar
djugum
Posts: 856
Joined: 12/03/2006 11:26

#97549 Re: Ukrajina

Post by djugum »

Hakiz wrote: 03/07/2022 22:04
djugum wrote: 03/07/2022 22:02

To pitanje treba da odgovori vlast a ne mi ovdje. Drzava treba da maksimalno ublazi posljedice za gradjane. Nece biti isto kao prije rata ali moze biti bolje nego ovo danas. A moze biti i gore, i meni se motaju po glavi misli sta ce biti na zimu...Ali, ne mozemo prodati dusu djavolu, dodje to kratkovidno razmisljanje na naplatu kasnije i platimo puno vecu cjenu.
A ko traži prodaju duše, gdje sam ja to napisao išta u korist Rudije i protiv Ukrajine?
Ne znam brate sta trazis, evo odgovorio sam ti na pitanje.
Hakiz
Posts: 39925
Joined: 30/07/2015 20:01

#97550 Re: Ukrajina

Post by Hakiz »

djugum wrote: 03/07/2022 22:05
Hakiz wrote: 03/07/2022 22:04

A ko traži prodaju duše, gdje sam ja to napisao išta u korist Rudije i protiv Ukrajine?
Ne znam brate sta trazis, evo odgovorio sam ti na pitanje.
Ne tražim ništa, nego skočiše vukovi na običan post pa rekoh, koji vam je đavo.
Post Reply