Ukrajina

Post Reply

Glavne udare ukrajinske ofanzive očekujem na pravcima

Poll ended at 26/04/2023 10:03

Svatove-Starobilsk-Luhansk
20
9%
Kremina- Rubizhne - Severodonetsk - Luhansk
19
9%
Bakhmut- Alchevs'k - Luhansk
22
10%
Avdiivka/Marinka - Donetsk
21
10%
Vuhledar - Volnovaha - Mariupol
51
24%
Tokmak - Melitopol/Berdiansk
53
25%
Herson - Sevastopol
29
13%
 
Total votes: 215

User avatar
Šveđanin
Posts: 5648
Joined: 13/06/2013 00:19

#51 Re: Ukrajina

Post by Šveđanin »

Rusija je jedan od glavnih ekonomskih partnera EU i niko se neće usuditi da to uzdrma.

Nema tu šta da se kaže, EU je u interesu stvori maksimalno veliku koaliciju, te naravno i priključivanje novih zemalja u NATO. Ako ne odmah priključivanje, onda bar držanje na tihoj vatri.

Rusi naravno ne žele na 500 kilometara od Moskve da imaju NATO uz svoju granicu. Već su skupo platili otcjepljivanje država bivšeg SSSR koje su sad pod kontrolom drugih zemalja. Ja Ruse razumijem, ali ih ne podržavam. Ukrajinci su tradicionalno antiruski raspoloženi.



Da li će Ukrajina otići kao istoku ili zapadu.. to je teško za reći, ali jedno je sigurno - biće mnogo krvavo, jer je tako uvijek kad se na stranoj teritoriji umješaju CIA i FSB (KGB).
User avatar
nosara
Posts: 22695
Joined: 30/03/2005 12:10
Location: Socijalistička Federativna Republika Jugoslavija

#52 Re: Ukrajina

Post by nosara »

Bucko iz mahale wrote:
Šveđanin wrote:Rusija je jedan od glavnih ekonomskih partnera EU i niko se neće usuditi da to uzdrma.

Nema tu šta da se kaže, EU je u interesu stvori maksimalno veliku koaliciju, te naravno i priključivanje novih zemalja u NATO. Ako ne odmah priključivanje, onda bar držanje na tihoj vatri.

Rusi naravno ne žele na 500 kilometara od Moskve da imaju NATO uz svoju granicu. Već su skupo platili otcjepljivanje država bivšeg SSSR koje su sad pod kontrolom drugih zemalja. Ja Ruse razumijem, ali ih ne podržavam. Ukrajinci su tradicionalno antiruski raspoloženi.



Da li će Ukrajina otići kao istoku ili zapadu.. to je teško za reći, ali jedno je sigurno - biće mnogo krvavo, jer je tako uvijek kad se na stranoj teritoriji umješaju CIA i FSB (KGB).

znas li da igras shah

ako znas,ovo sto se desava trenutno u ukrajini,ja bih rekao da je putin dozivjeo drugi shah od EU ili ti od njemaca
koliko ce da trpi te shaove to cemo da vidimo...sumnjam da ce biti nekog rata,ali da ce biti igra nerava,
u to ne sumnjam
nato je tu,jako blizu,
preko poljske i turske...e sad,pitanje nad pitanjima je,
koliko je rusija svijesna svog globalnog polozaja u svijetu?
mislim da je sve ocajniji...pokusavaju u svojim manirima da izazovu krizu u svijetu samo da bi odrzali nekakav svoj rejting jakoga sagovornika u odlucivanju bitni rjesenja za svijet
a u stvarnosti su po tom pitanju goli qrac danas...samo ih jos spasavaju po tom pitanju nagomilanin zastarjeli arsenal oruzija...
sa budalom moras ipak pazljivo razgovarat,posto ima i te bombe i pistolje
Gluposti, cuj Rusi ocajni... :lol:

Rusija samara lijevo i desno i ide joj super u zadnje vrijeme... Budale su na zapadu jer cackaju mecku, a mecka je zdrava, ima je masala, ima i cime da se kurci...

Krizu vec godinama podgrijavaju impotentni ameri i njihovi sateliti... Ne zadugo...
User avatar
Opetja033
Posts: 10040
Joined: 01/11/2011 20:33

#53 Re: Ukrajina

Post by Opetja033 »

It_is_a_Leclerc wrote:Interes moje zemlje je svaki mogući poraz Rusije, kao dokazanog neprijatelja.
Ako će to biti distanciranje Ukrajine, podržavam to svesredno. I u inat ovim "boljševicima".
:thumbup:
Krako i jasno!

Nadam se uspjehu slobodarskog naroda Ukrajine.
User avatar
nosara
Posts: 22695
Joined: 30/03/2005 12:10
Location: Socijalistička Federativna Republika Jugoslavija

#54 Re: Ukrajina

Post by nosara »

Opetja033 wrote:
It_is_a_Leclerc wrote:Interes moje zemlje je svaki mogući poraz Rusije, kao dokazanog neprijatelja.
Ako će to biti distanciranje Ukrajine, podržavam to svesredno. I u inat ovim "boljševicima".
:thumbup:
Krako i jasno!

Nadam se uspjehu slobodarskog naroda Ukrajine.
:lol:

Jedan od slobodarskih naroda koji su potrcali pod okrilje ss-a... :-)
User avatar
AleksoMKD
Posts: 7505
Joined: 01/03/2012 15:03
Location: Tamo gdje vjecno sunce sja

#55 Re: Ukrajina

Post by AleksoMKD »

Joj, dajte ljudi malo realno. EU i Rusija imaju medjusobnu trgovsku razmenu koja im je bitnija od Ukraine.

Jednostavno je, Ukraina zavisi ekonomski od Rusije a EU nema para da ih preuzme. Mozda ce jednog dana moci ali za sada nista.
Razumem ja te ljude na ulici, Rusiju je dobro imati za ekonomskog partnera a lose za komsiju ali hebiga, to je to.

Pogledajte BDP obje zemlje i pogledajte trgovsku razmjenu Rusija - EU, Ukrajina - EU i Rusija - Ukraina.
User avatar
ljetna kiša
Posts: 298
Joined: 24/06/2013 13:33

#56 Re: Ukrajina

Post by ljetna kiša »

nosara wrote: Gluposti, cuj Rusi ocajni... :lol:

Rusija samara lijevo i desno i ide joj super u zadnje vrijeme... Budale su na zapadu jer cackaju mecku, a mecka je zdrava, ima je masala, ima i cime da se kurci...

Krizu vec godinama podgrijavaju impotentni ameri i njihovi sateliti... Ne zadugo...
Tako je. :thumbup:
User avatar
Opetja033
Posts: 10040
Joined: 01/11/2011 20:33

#57 Re: Ukrajina

Post by Opetja033 »

nosara wrote:
Opetja033 wrote:
It_is_a_Leclerc wrote:Interes moje zemlje je svaki mogući poraz Rusije, kao dokazanog neprijatelja.
Ako će to biti distanciranje Ukrajine, podržavam to svesredno. I u inat ovim "boljševicima".
:thumbup:
Krako i jasno!

Nadam se uspjehu slobodarskog naroda Ukrajine.
:lol:

Jedan od slobodarskih naroda koji su potrcali pod okrilje ss-a... :-)
Obzirom da su na drugoj strani bili SSSR i Staljin - ja ih u potpunosti razumijem.
Obzirom da je prije II svj. rata na desetine miliona Ukrajinaca umrlo od gladi (bukvalno) zahvaljujuci ekonomskom geniju porijeklom iz Gruzije - ja ih u potpunosti razumijem.

Ko jednom okusi rusku cizmu, nacisticka mu i nije toliko mrska.
User avatar
nosara
Posts: 22695
Joined: 30/03/2005 12:10
Location: Socijalistička Federativna Republika Jugoslavija

#58 Re: Ukrajina

Post by nosara »

Opetja033 wrote: Ko jednom okusi rusku cizmu, nacisticka mu i nije toliko mrska.
Poznato mi je da kod nas danas ima mnogo onih koji nisu ni okusili rusku, ali ipak prizeljkuju i glorifikuju nacisticku...
User avatar
Truba
Posts: 81744
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#59 Re: Ukrajina

Post by Truba »

moram primijetiti da rusija jedina danas pokazuje kičmu što se tiče nacionalnog ponosa, stava prema sranjima sa zapada te društva kakvo god da je prožetog duhom pravoslavlja, jedinom jedinom religijom koja ne povećava broj svojih vjernika...

to što se neki sjećaju kako je nekad zapad bio sloboda a istok zatvor ne mora značiti da je tako danas i da će biti u budućnosti

sve se vrti oko para naravno... međutim ukrajina mora izabrati put koji je najbolji za njih...ako je to rusija nek idu u tom pravcu... ako procijene da je to EU nek idu ka EU
User avatar
nosara
Posts: 22695
Joined: 30/03/2005 12:10
Location: Socijalistička Federativna Republika Jugoslavija

#60 Re: Ukrajina

Post by nosara »

Black swan wrote:moram primijetiti da rusija jedina danas pokazuje kičmu
Ovdje je popularniji podmazan suspcic... :D
User avatar
jutreni_
Posts: 21
Joined: 04/12/2013 12:52

#61 Re: Ukrajina

Post by jutreni_ »

situacija ukrajine podsjeća na situaciju jugoslavije u doba hladnog rata.

da imaju inteligentnog diktatora, mogli bi svoj geografski položaj super iskoristiti i cuclati i jednu i drugu stranu.


ali diktator im je korumpirani kreten, a 'borac za demokraciju', kličko, je lutka u rukama raznih 'soroša'. i kako god im ispadne, neće im dobro ispasti. uobičajeno za slavene :D

treba ipak uzeti u obzir da bi eu mogla torpedirati rumunjsku iz eu, a rusija se neće maknuti sa ukrajinskih granica...pa...khm. :D
User avatar
Truba
Posts: 81744
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#62 Re: Ukrajina

Post by Truba »

umiljato janje dvije majke doji i za BiH i za ukrajinu to važi

treba sisati EU
ali i sa rusima oko nafte i plina šurovati...

samo da pare dolaze...
User avatar
nosara
Posts: 22695
Joined: 30/03/2005 12:10
Location: Socijalistička Federativna Republika Jugoslavija

#63 Re: Ukrajina

Post by nosara »

Black swan wrote:umiljato janje dvije majke doji i za BiH i za ukrajinu to važi

treba sisati EU
ali i sa rusima oko nafte i plina šurovati...

samo da pare dolaze...
Pristupanjem eu u startu gube 160 milijardi eura... Mogu sisat samo vesla...

A koliko je bitan plin na -45 ne treba posebno potencirat... Dodaj jos trgovinu s majkom Rusijom po povlastenim uslovima...

Rahatlukaja... :D
User avatar
jutreni_
Posts: 21
Joined: 04/12/2013 12:52

#64 Re: Ukrajina

Post by jutreni_ »

Black swan wrote:umiljato janje dvije majke doji i za BiH i za ukrajinu to važi

treba sisati EU
ali i sa rusima oko nafte i plina šurovati...

samo da pare dolaze...
pa...možda nekome zvuči neprincipijelno, ali u takvom društveno-ekonomskom uređenju živi cijeli tzv. 'prvi svijet'. i jebiga, treba emocije ponekada ostaviti po strani.

koliko se sjećam, eu je ukrajini nudila oko 600 milijuna eura kao pomoć da plate plin rusiji. a ukrajinci dužni oko 13, 14 miljardi rusima :D s druge strane, rusi čekaju njihov potez da se postave prema isplati tih para. neki dan se milorad u večernjem hvalio kako nije rusofil, al ga rusi, za razliku od amera, ne ucjenjuju otvoreno. to je vjerojatno istina. rusija rješava još od doba sssr-a te stvari 'obiteljski', a 'zapad' sve računa u (euro)cent. to što je rusija također kapitalistička zemlja danas nema nogo veze. takve države donose, za razliku od naših banana republika, strategiju vanjske politike za sljedećih 30 do 50 godina. i ne odustaje se lako od toga.

kako god, principi su trenutno za 'unutra', za sebe. na van treba cicati gamad koliko god se može. jer današnja igra s novcem je igra nulte sume. novac je, proglasiše odavno, roba. što ga netko više ima, netko drugi ga manje ima. o tome bi se dalo filozofski godinama diskutirati, ali to je činjenica.
User avatar
Truba
Posts: 81744
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#65 Re: Ukrajina

Post by Truba »

dainui wrote:
Black swan wrote:moram primijetiti da rusija jedina danas pokazuje kičmu što se tiče nacionalnog ponosa
Kakvu "kicmu" to pokazuje Rusija? To sto pokuava da porobi svoje manje komsije?

Rusija ce da spasi Ukrajinu od "strasnog" Zapada?

Rusija koja negira ukrajinski identitet, ukrajinski jezik i koja i dalje sprovodi imperijalisticku politiku prema Ukrajincima?
kakvu kičmu?
pa npr kad je u pitanju politička korektnost
pusi rijot npr. gej propaganda i ostale novotarije što su se davno ukorijenile na zapadu

ne kažem da je bajno živjeti u rusiji i da je lošije na zapadu
naprotiv svi hrle na zapad... ali rusija kao zemlja pokazuje svoj ponos i prožetost pravoslavnim duhom kojeg nije mogao ni komunizam ni staljin istrijebiti
Avetinho
Posts: 7135
Joined: 07/09/2012 21:22
Location: Ja sam odavle

#66 Re: Ukrajina

Post by Avetinho »

Ama sve to treba u Sibir, je li tako Black Swan?
User avatar
nosara
Posts: 22695
Joined: 30/03/2005 12:10
Location: Socijalistička Federativna Republika Jugoslavija

#67 Re: Ukrajina

Post by nosara »

Ja Sam Odavle wrote:Ama sve to treba u Sibir, je li tako Black Swan?
Gvantanamo je aktuelan, na Sibiru nemaju gdje...
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#68 Re: Ukrajina

Post by JThomas »

još da se prosječni goljo u rusiji može najesti pravoslavnog duha, a ugrijati nacionalnim ponosom bilo bi super. a ovako nije baš lijepo.

u staljinizmu je partijski glavonja imao deset puta više nego goljo i vozio najnovijeg moskviča ili VAZA, a u današnjoj rusiji oligarh ima milion puta više od golje i ide brodom u kupovinu...
User avatar
nosara
Posts: 22695
Joined: 30/03/2005 12:10
Location: Socijalistička Federativna Republika Jugoslavija

#69 Re: Ukrajina

Post by nosara »

JThomas wrote:još da se prosječni goljo u rusiji može najesti pravoslavnog duha, a ugrijati nacionalnim ponosom bilo bi super. a ovako nije baš lijepo.

u staljinizmu je partijski glavonja imao deset puta više nego goljo i vozio najnovijeg moskviča ili VAZA, a u današnjoj rusiji oligarh ima milion puta više od golje i ide brodom u kupovinu...
Tako je i u cemerici...
Avetinho
Posts: 7135
Joined: 07/09/2012 21:22
Location: Ja sam odavle

#70 Re: Ukrajina

Post by Avetinho »

Sta je ovo, najezda Rusa na forumu.
User avatar
jutreni_
Posts: 21
Joined: 04/12/2013 12:52

#71 Re: Ukrajina

Post by jutreni_ »

Ja Sam Odavle wrote:Sta je ovo, najezda Rusa na forumu.
nego. zločin i kazna u forumskom aranžmanu. :D
User avatar
Truba
Posts: 81744
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#72 Re: Ukrajina

Post by Truba »

jbg znam da boli rusija mnoge
jer se ne možeš ponašati ko u oslu, parizu, roterdamu...

jbg tako je kako je
postoje neke zemlje koje neće da igraju kako kolovođa svira

i baš mi je drago da postoje različiti ljudi i različite zemlje iako bih volio, priznajem, da sam rođen npr. u njujorku ili londonu

a to o gladi... baš sinoć gledam neki rijaliti na tlc
i neka amerikanka sudjeluje u nekoj akciji plati više od 100 dolara i kuponima smanji cijenu skoro za 4
naime njezin muž je ovaj tjedan manje zaradio pa nije znala kako bi kupili hranu :shock: eeeeej amerika...
User avatar
jutreni_
Posts: 21
Joined: 04/12/2013 12:52

#73 Re: Ukrajina

Post by jutreni_ »

svjetovi su konvergirali. pa nije to čudno. traje od 70ih prošlog stoljeća.
User avatar
Gojeni H
Posts: 10228
Joined: 28/04/2012 09:54

#74 Re: Ukrajina

Post by Gojeni H »

nosara wrote:
Black swan wrote:moram primijetiti da rusija jedina danas pokazuje kičmu
Ovdje je popularniji podmazan suspcic... :D
Neko podmaze supcic, primi, obrise suze i nastavi dalje.
A, neko nista ne podmazuje, naguzi se, i kad primi ne moze vise hodat' 30-40 godina. ;-)
User avatar
Gojeni H
Posts: 10228
Joined: 28/04/2012 09:54

#75 Re: Ukrajina

Post by Gojeni H »

Black swan wrote:
i baš mi je drago da postoje različiti ljudi i različite zemlje iako bih volio, priznajem, da sam rođen npr. u njujorku ili londonu...
:shock:
Cuj to? A sto ne u slobodarskoj Rusiji?
Post Reply