Ukrajina

Glavne udare ukrajinske ofanzive očekujem na pravcima

Poll ended at 26/04/2023 10:03

Svatove-Starobilsk-Luhansk
20
9%
Kremina- Rubizhne - Severodonetsk - Luhansk
19
9%
Bakhmut- Alchevs'k - Luhansk
22
10%
Avdiivka/Marinka - Donetsk
21
10%
Vuhledar - Volnovaha - Mariupol
51
24%
Tokmak - Melitopol/Berdiansk
53
25%
Herson - Sevastopol
29
13%
 
Total votes: 215

User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#26076 Re: Ukrajina

Post by spreca »

Plotnickij podnio ostavku
https://iz.ru/675213/2017-11-24/plotnit ... glavoi-lnr


Как сообщал портал iz.ru, Плотницкий заявил о своей отставке с поста главы ЛНР в пятницу, 24 ноября. В этот же день он был снят с должности и назначен уполномоченным от самопровозглашенной республики по выполнению Минских соглашений.
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#26077 Re: Ukrajina

Post by spreca »

Challenger__ wrote:
Challenger__ wrote:
Krokodajl wrote:U Luganjsku zakuhali međusobno, ministar unutrašnjih poslova tzv. Republike Luganjsk pokušao izvesti udar i smjeniti predsjednika, ministar smjenjen i sada nastavljene čistke njegovih ljudi :-)
Izgleda da je Igor Plotnicki (predsjednik) razgulio za Moskvu.
Kao što sam i rekao. Podnio ostavku "iz zdravstvenih razloga".
Naznacen je za punomocnog predstavnika po ispunjenju Minskog sporazum
User avatar
Tercius
Posts: 1572
Joined: 21/01/2011 19:51

#26078 Re: Ukrajina

Post by Tercius »

Poz.Da ne otvaram novu temu, jel frka nekome ko je potkovan na temu Ukrajine da mi ukratko baci jedan osvrt danasnjih desavanja i cega je sve ovo produkt.Volio bih od Kijevske Rus i Varjaza da se krene ako moze :D Hvala :D
dzakailibu
Posts: 59
Joined: 28/09/2015 10:46

#26079 Re: Ukrajina

Post by dzakailibu »

Cek, a sta se desilo danas? KO
User avatar
Tercius
Posts: 1572
Joined: 21/01/2011 19:51

#26080 Re: Ukrajina

Post by Tercius »

Danas osim sporadicnih krsenja Minsk sporazuma u podrucju Donjeckog bazena nista, vec generalno danas juce prekljuce decembra 2013 itd.
džakailibu
Posts: 615
Joined: 08/05/2013 11:37

#26081 Re: Ukrajina

Post by džakailibu »

Tercius wrote:Danas osim sporadicnih krsenja Minsk sporazuma u podrucju Donjeckog bazena nista, vec generalno danas juce prekljuce decembra 2013 itd.
zivim u kijevu, javim ti se sutra sa mojim gledanjem sa stanje stvari. a minsk sporazum se svakodnevno krsi, rekao bih vec poslovicno.
User avatar
pici
Posts: 43563
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#26082 Re: Ukrajina

Post by pici »

doklena su ruje... stigosel pred berlin
User avatar
Tercius
Posts: 1572
Joined: 21/01/2011 19:51

#26083 Re: Ukrajina

Post by Tercius »

džakailibu wrote:
Tercius wrote:Danas osim sporadicnih krsenja Minsk sporazuma u podrucju Donjeckog bazena nista, vec generalno danas juce prekljuce decembra 2013 itd.
zivim u kijevu, javim ti se sutra sa mojim gledanjem sa stanje stvari. a minsk sporazum se svakodnevno krsi, rekao bih vec poslovicno.
Ti mi trebas. :thumbup:Hvala.
džakailibu
Posts: 615
Joined: 08/05/2013 11:37

#26084 Re: Ukrajina

Post by džakailibu »

pici wrote:doklena su ruje... stigosel pred berlin
u fazi pregrupisanja a pred berlinom eto ih ubrzo. samo da harkiv i dnepro odrade a odesa ce sapatom pasti.
džakailibu
Posts: 615
Joined: 08/05/2013 11:37

#26085 Re: Ukrajina

Post by džakailibu »

Tercius wrote:
džakailibu wrote:
Tercius wrote:Danas osim sporadicnih krsenja Minsk sporazuma u podrucju Donjeckog bazena nista, vec generalno danas juce prekljuce decembra 2013 itd.
zivim u kijevu, javim ti se sutra sa mojim gledanjem sa stanje stvari. a minsk sporazum se svakodnevno krsi, rekao bih vec poslovicno.
Ti mi trebas. :thumbup:Hvala.
e tu sam javi se sta te interesuje.
Zorge
Posts: 337
Joined: 27/01/2018 13:15

#26086 Re: Ukrajina

Post by Zorge »

Tamo si , kakva je situcija. Kako narod živi? Odnos prema rusiji , šta misli narod ( političari su drugo)? Vidim na netu da se baš srozao BDP , pa ukrajina ima BDP kao Srbija i Hrvatska (mislim zajedno).
The 51st State
Posts: 16743
Joined: 12/01/2008 12:06

#26087 Re: Ukrajina

Post by The 51st State »

petokolonas ili patriota?
User avatar
Challenger_
Posts: 13551
Joined: 05/03/2013 21:09
Location: 永恆 - bez podrumskih entiteta i taketo-maketo koalicije
Contact:

#26088 Re: Ukrajina

Post by Challenger_ »

Sakašvili uhapšen i protjeran iz Ukrajine.
User avatar
Tercius
Posts: 1572
Joined: 21/01/2011 19:51

#26089 Re: Ukrajina

Post by Tercius »

džakailibu wrote: e tu sam javi se sta te interesuje.
Poz druze.Ono sto znam jeste da nista ne znam i uopste ne znam ni kako da ti postavim pitanje, nema nista specificno sto bih volio znati, medjutim sva ta slika u Ukrajini mi je poprilicno blurry.Poprilicno sam uradio update informacija u vezi svega tamo ganjam i ja neki posao u Ukrajini pa mi je pod must odlicno poznavanje trenutne situacije u Ukrajini a i u poprilicnoj sam stisci s vremenom pa mi se preklapaju i mjesaju informacije.Ovo sa DPR,LPR Rusijom i Krimom je poprilicno jasna stvar, medjutim malo me bune te Ukrajinske frkacije ,najvise me bune ovi ebeni neonacisti banderisti ili kako ih vec zovu a poprilicno mi je zbunjujuce da je AZOV odred-bataljon ili sta je vec uvrsten u formalne snage Ukrajinskog MUP-a, pa bi eto moje pitanje bilo da mi malo pojasnis trenutnu politicku i vojnu situaciju u Ukrajini osim ovih neonacista ima li jos nekih frakcija, da li je ukrajinski narod jedinstven po pitanju ovog konflikta ako nije sto nije itd.Moram biti iskren da sma ja stvorio neku sliku u glavi tipa da je to porpilcno mjesavina svega od Ukrajinaca koji su za EU Ukrajinca koji su za RU, Rusa koji su za RU i Rusa koji su da sve bude kako je bilo ali ako ikako moze bez EU i sve nesto kontam da cu naletiti na neku frakciju koja bi najradije da ih se vrati nazad u Poljsku ako nije frka.
džakailibu
Posts: 615
Joined: 08/05/2013 11:37

#26090 Re: Ukrajina

Post by džakailibu »

Tercius wrote:
džakailibu wrote: e tu sam javi se sta te interesuje.
Poz druze.Ono sto znam jeste da nista ne znam i uopste ne znam ni kako da ti postavim pitanje, nema nista specificno sto bih volio znati, medjutim sva ta slika u Ukrajini mi je poprilicno blurry.Poprilicno sam uradio update informacija u vezi svega tamo ganjam i ja neki posao u Ukrajini pa mi je pod must odlicno poznavanje trenutne situacije u Ukrajini a i u poprilicnoj sam stisci s vremenom pa mi se preklapaju i mjesaju informacije.Ovo sa DPR,LPR Rusijom i Krimom je poprilicno jasna stvar, medjutim malo me bune te Ukrajinske frkacije ,najvise me bune ovi ebeni neonacisti banderisti ili kako ih vec zovu a poprilicno mi je zbunjujuce da je AZOV odred-bataljon ili sta je vec uvrsten u formalne snage Ukrajinskog MUP-a, pa bi eto moje pitanje bilo da mi malo pojasnis trenutnu politicku i vojnu situaciju u Ukrajini osim ovih neonacista ima li jos nekih frakcija, da li je ukrajinski narod jedinstven po pitanju ovog konflikta ako nije sto nije itd.Moram biti iskren da sma ja stvorio neku sliku u glavi tipa da je to porpilcno mjesavina svega od Ukrajinaca koji su za EU Ukrajinca koji su za RU, Rusa koji su za RU i Rusa koji su da sve bude kako je bilo ali ako ikako moze bez EU i sve nesto kontam da cu naletiti na neku frakciju koja bi najradije da ih se vrati nazad u Poljsku ako nije frka.
druze izvini molim te, nepredvidjeni problemi i malo sam zauzet. javim se u ovih par dana sa mojim gledanjem stvari. prica o rusima u ukrajini previse naglasena, ima etnickih rusa ali ne veliki broj za sranja koja se desavaju. ta se linija pokusava uspostaviti u kontekstu jezika a opet to je poprilicno bilingualna nacija. ne mali broj puta na tv ili radiu cujem pitanjem na ukrajinskom a odgovor na ruskom. iako je ruski jezik ulice a ukrajinski jezik administracije, skola i institucija. za mene je najvaznija informacija od koje krecem da je najveci spoljnitrgovinski partner ukrajini za 2016 rusija. skoro 8 puta vise nego sa cini mi se holandijom koja je na drugom mjestu. kada krenese od te informacije shvatis konture cirkusa. javim se u ovih par dana sa mojim opservacijama. pita neko petokolonas ili patriote- ukrajinci su ok i nisu agresivni kao ljudi i na njihovoj sam strani ali mi se ne svidja bildanje nacionalnog identiteta koji furaju.misljenja sam da u xxi vijeku to moze bolje i pametnije.
javim se
User avatar
AleksoMKD
Posts: 7503
Joined: 01/03/2012 15:03
Location: Tamo gdje vjecno sunce sja

#26091 Re: Ukrajina

Post by AleksoMKD »

Nadia Shavchenko, koja je kao pilot Ukrajinskog RV-a oborena pa sudjena u Rusiji pre 2 godine je jucer uhapsena odkako joj je ukinut poslanicki imunitet zbog zlocina protiv drzavne bezbednosti. Navodno je najavila strajk gladju.

https://strana.ua/articles/131336-chem- ... enko-.html
https://112.ua/politika/savchenko-obyav ... 38669.html

Uhapsena je 22.03.2018, tocno 2 godine odkako je osudjena u Rusiji 22.03.2018 :-)

Pre 2 godine je McCain drzao govor o njoj u senatu
Image

Revolucija jede svoju decu.
User avatar
GandalfSivi
Posts: 18219
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#26092 Re: Ukrajina

Post by GandalfSivi »

AleksoMKD wrote:Nadia Shavchenko, koja je kao pilot Ukrajinskog RV-a oborena pa sudjena u Rusiji pre 2 godine je jucer uhapsena odkako joj je ukinut poslanicki imunitet zbog zlocina protiv drzavne bezbednosti. Navodno je najavila strajk gladju.

https://strana.ua/articles/131336-chem- ... enko-.html
https://112.ua/politika/savchenko-obyav ... 38669.html

Uhapsena je 22.03.2018, tocno 2 godine odkako je osudjena u Rusiji 22.03.2018 :-)

Pre 2 godine je McCain drzao govor o njoj u senatu
Image

Revolucija jede svoju decu.
Pala na kupovini oruzja od pobunjenika za napad na parlament. Nije ni porekla, nego se vadi da je performans u pitanju. Cvaka neka zesca...
User avatar
AleksoMKD
Posts: 7503
Joined: 01/03/2012 15:03
Location: Tamo gdje vjecno sunce sja

#26093 Re: Ukrajina

Post by AleksoMKD »

GandalfSivi wrote: Pala na kupovini oruzja od pobunjenika za napad na parlament. Nije ni porekla, nego se vadi da je performans u pitanju. Cvaka neka zesca...
E jebiga, Ukrajina je otisla u kurac. Od heroine do drzavnog neprijatelja. Koliko mogu upratiti neki optuzbe porede sa Berijom i Staljinom, stvarno mi ne ide u glavu zasto bi napala parlament?
User avatar
stakasa
Posts: 8959
Joined: 14/11/2013 11:23

#26094 Re: Ukrajina

Post by stakasa »

Zasto na Zapadu nema izbjeglica iz Ukrajine?
User avatar
Challenger_
Posts: 13551
Joined: 05/03/2013 21:09
Location: 永恆 - bez podrumskih entiteta i taketo-maketo koalicije
Contact:

#26095 Re: Ukrajina

Post by Challenger_ »

stakasa wrote:Zasto na Zapadu nema izbjeglica iz Ukrajine?
Touché!

:oops:

Najbolje moguće pitanje.
User avatar
stakasa
Posts: 8959
Joined: 14/11/2013 11:23

#26096 Re: Ukrajina

Post by stakasa »

Challenger_ wrote:
stakasa wrote:Zasto na Zapadu nema izbjeglica iz Ukrajine?
Touché!

:oops:

Najbolje moguće pitanje.
Ali nikada nisam cuo da se je neko javno zapitao ovdje gdje zivim (Svedska). Inace imaju vremena da se bave svim problemima ovoga svijeta
User avatar
Challenger_
Posts: 13551
Joined: 05/03/2013 21:09
Location: 永恆 - bez podrumskih entiteta i taketo-maketo koalicije
Contact:

#26097 Re: Ukrajina

Post by Challenger_ »

stakasa wrote:Ali nikada nisam cuo da se je neko javno zapitao ovdje gdje zivim (Svedska). Inace imaju vremena da se bave svim problemima ovoga svijeta
Zato što zadire u tabue a tabui se ne diraju.
User avatar
GandalfSivi
Posts: 18219
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#26098 Re: Ukrajina

Post by GandalfSivi »

Challenger_ wrote:
stakasa wrote:Zasto na Zapadu nema izbjeglica iz Ukrajine?
Touché!

:oops:

Najbolje moguće pitanje.
To vi ozbiljno? Kakvi strucnjaci, nevidjeno. Onolika drzava, na par posto iste se vodi kao rat, ostatak zemlje zivi normalno. Gdje ce na zapad u PM, ostatak drzave im otvoren.

Boze dragi, svega na ovom dunjaluku...
User avatar
Truba
Posts: 81623
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#26099 Re: Ukrajina

Post by Truba »

tako je
imaju prigodu da budu sirotinja u slavojansku i mariupolu ili u kijevu i lvivu :D
lajkujMe
Posts: 12235
Joined: 06/04/2011 17:44
Location: Na svom mocnom racunaru

#26100 Re: Ukrajina

Post by lajkujMe »

Pogresan post brisi
Post Reply