Ukrajina

Post Reply

Glavne udare ukrajinske ofanzive očekujem na pravcima

Poll ended at 26/04/2023 10:03

Svatove-Starobilsk-Luhansk
20
9%
Kremina- Rubizhne - Severodonetsk - Luhansk
19
9%
Bakhmut- Alchevs'k - Luhansk
22
10%
Avdiivka/Marinka - Donetsk
21
10%
Vuhledar - Volnovaha - Mariupol
51
24%
Tokmak - Melitopol/Berdiansk
53
25%
Herson - Sevastopol
29
13%
 
Total votes: 215

User avatar
It_is_a_Leclerc
Posts: 19223
Joined: 23/05/2012 23:51
Location: Osmatračnica

#26 Re: Ukrajina

Post by It_is_a_Leclerc »

Interes moje zemlje je svaki mogući poraz Rusije, kao dokazanog neprijatelja.
Ako će to biti distanciranje Ukrajine, podržavam to svesredno. I u inat ovim "boljševicima".
User avatar
sabina1
Posts: 8203
Joined: 24/11/2010 20:44
Location: Ministarstvo za istraživanje ruda i gubljenje vremena.
Contact:

#27 Re: Ukrajina

Post by sabina1 »

cyprus wrote:Ukrajini treba sposobno liderstvo koje bi balansiralo između EU i Rusije, odnosno proevropskog i proruskog dijela svoje populacije... To jeste izuzetno težak zadatak, ali prava alternativa tom putu ne postoji...
:thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup:

I jedni i drugi je žele radi vlastitih interesa. Kod prvih naravno postoji više građanskih prava i sloboda.
Najbolje je im je da ipak ostanu - nezavisni ;-)
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#28 Re: Ukrajina

Post by Kikibombona »

cyprus wrote:Ukrajini treba sposobno liderstvo koje bi balansiralo između EU i Rusije, odnosno proevropskog i proruskog dijela svoje populacije... To jeste izuzetno težak zadatak, ali prava alternativa tom putu ne postoji...
To je to. :thumbup:
User avatar
pici
Posts: 43563
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#29 Re: Ukrajina

Post by pici »

našHi parlamentarci su male mace za ove ukrajinske...






EU je luda ako ovo primi u uniju...jebo sibirske meĐŽede kaki su ovi, još pola njiHa za rusima noše nosaju...


KLIČKA ZA PRDCENIKA !!!! :thumbup:
User avatar
CSKA
Posts: 3627
Joined: 20/02/2008 16:28

#30 Re: Ukrajina

Post by CSKA »

Ukrajina,Srbija u malom :D

Mislim da ce Ukrajina postati clan EU kada i Rusija postane clanica.
User avatar
Challenger__
Posts: 26509
Joined: 25/03/2012 09:31
Location: In weiter Ferne, so nah!
Contact:

#31 Re: Ukrajina

Post by Challenger__ »

Znači - nikad.
User avatar
CSKA
Posts: 3627
Joined: 20/02/2008 16:28

#32 Re: Ukrajina

Post by CSKA »

A mozda ni tada.Rusi da puste Ukrajinu zapadu...Sva sreca da u njoj ne zive plemena kao na Balkanu,inace bi zaratili medjusobom.
User avatar
japin_mutapi
Posts: 11523
Joined: 11/06/2011 19:00
Location: Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#33 Re: Ukrajina

Post by japin_mutapi »

CSKA wrote:A mozda ni tada.Rusi da puste Ukrajinu zapadu...Sva sreca da u njoj ne zive plemena kao na Balkanu,inace bi zaratili medjusobom.
što ih ne bi pustili
kad je tako loše u eu i kada se svakako raspadaju za par godina eto ukrajine nazad u zagrljaj majčice rusije a tek tada bi ih rusija pritegnula baš onako majčinski

zar to ne bio genijalan potez tate vladimira tako reći napoleonski
User avatar
Challenger__
Posts: 26509
Joined: 25/03/2012 09:31
Location: In weiter Ferne, so nah!
Contact:

#34 Re: Ukrajina

Post by Challenger__ »

CSKA wrote:A mozda ni tada.Rusi da puste Ukrajinu zapadu...Sva sreca da u njoj ne zive plemena kao na Balkanu,inace bi zaratili medjusobom.
Ukrajina nije monolitna zemlja:

Image

Na zapadu imaš Galiciju (obilježeno žutom) , katolićku i rusofobnu, na istoku Ruse i sam Kijev koji je ni na nebu ni na zemlji, neka "srednja vrijednost" ova dva ekstrema iako je kulturno, religijsko i političko sjedište prve (Kijevske) Rusije.
Last edited by Challenger__ on 02/12/2013 00:17, edited 1 time in total.
User avatar
CSKA
Posts: 3627
Joined: 20/02/2008 16:28

#35 Re: Ukrajina

Post by CSKA »

japin_mutapi wrote:
CSKA wrote:A mozda ni tada.Rusi da puste Ukrajinu zapadu...Sva sreca da u njoj ne zive plemena kao na Balkanu,inace bi zaratili medjusobom.
što ih ne bi pustili
kad je tako loše u eu i kada se svakako raspadaju za par godina eto ukrajine nazad u zagrljaj majčice rusije a tek tada bi ih rusija pritegnula baš onako majčinski

zar to ne bio genijalan potez tate vladimira tako reći napoleonski
Niko nije rekao da je lose u EU,nego samo kazem da nema sanse da Moskva pusti Ukrajinu u EU.Ako nisu uspjeli da zaustave Litvaniju i druge balticke zemlje da udju,Ukrajinu ce svim silama pokusati.
2005.god pobijedio zapad,2013. god istok.

@Challenger

Pa da zacudim uvijek kako je ukrajinski narod miran,pored svega sto se desava u toj zemlji od narandzaste revolucije pa do danas.Jesu to protesti,ali nista vise ni manji nego kao npr u Grckoj.
User avatar
Challenger__
Posts: 26509
Joined: 25/03/2012 09:31
Location: In weiter Ferne, so nah!
Contact:

#36 Re: Ukrajina

Post by Challenger__ »

Tačno, ali imaju mnogo veću geopolitičku težinu.
User avatar
It_is_a_Leclerc
Posts: 19223
Joined: 23/05/2012 23:51
Location: Osmatračnica

#37 Re: Ukrajina

Post by It_is_a_Leclerc »

Čitam na twitteru : Demonstranti ruše Lenjinov spomenik u centru Kijeva, uz povike - "Dolje komunizam". Ima i slika nekog čike na lojtrama što veže omčom spomenik. :thumbup:
User avatar
Šveđanin
Posts: 5648
Joined: 13/06/2013 00:19

#38 Re: Ukrajina

Post by Šveđanin »

Ako Ukrajina krene ka zapadu, bio bi to veliki šamar za Rusiju..

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk 4
User avatar
Šveđanin
Posts: 5648
Joined: 13/06/2013 00:19

#39 Re: Ukrajina

Post by Šveđanin »

Da li je uopšte rađeno ispitivanje javnog mišljenja.. Okvirno koliko % je za istok, koliko za zapad od ukupnog broja ljudi..

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk 4
User avatar
Gad Tedeschi
Posts: 33
Joined: 02/12/2013 02:43

#40 Re: Ukrajina

Post by Gad Tedeschi »

It_is_a_Leclerc wrote:Preko pola miliona slobodoumnih Ukrajinaca maršira u želji da uruši taj rusofilski sistem. Predvodi ih hrabri Vitaly Klichko. Bit će ih svakako sve više, jer Ukrajinci, još uvijek pod snažnom traumom zbog zločina staljinizma, ne žele rusofilstvo, kao ideologiju, niti putinovštinu kao idolopokloništvo. Ukrajinci su evropski narod, njihovo mjesto je među svim drugim narodima Evrope. Istovremeno, uloga Evrope je da bude uz Ukrajince dok pokušavaju pobjeći iz dugogodišnjeg zarobljeništva rusofila Viktora Janukoviča. Jer, Putin bolestan od ambicije, želi da EU s njim pregovora oko ukrajinskog članstva u EU. To je skandalozno, nedopustivo, za vaku osudu i međunarodnu sankciju jer se radi o ekltantnom primjeru jedne diplomatske talačke krize.
kakvo rusofilstvo, o cemu ti buncas... da ne patis od rusofobije?
theTruePath
Posts: 8483
Joined: 26/12/2009 15:23

#41 Re: Ukrajina

Post by theTruePath »

Oove demonstracije je zapad namjestio
User avatar
Truba
Posts: 81647
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#42 Re: Ukrajina

Post by Truba »

negdje sam čitao da europa mnogo traži od ukrajine
a zauzvrat ne nudi mnogo osim obećanja
u njihovom konkretnom slučaju za razliku recimo od hrvatske... odmah će se osjetiti negativne posljedice pristupanja eu zbog blizine i povezanosti s rusijom
User avatar
Gojeni H
Posts: 10228
Joined: 28/04/2012 09:54

#43 Re: Ukrajina

Post by Gojeni H »

Šveđanin wrote:Da li je uopšte rađeno ispitivanje javnog mišljenja.. Okvirno koliko % je za istok, koliko za zapad od ukupnog broja ljudi..

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk 4
Zadnje sto sam citao je da je oko 60% stanovnistva za priblizavanje EU, a samo 27% za ekonomsku uniju sa Rusijom.
Posto kupio po to prodao.
I da 90% Ukrajinaca zeli u EU a ne vjerujem da ce to biti lagano ostvariti. Rusiji su Ukrajina i Jermenija previse vazne da bi ih pustili.
User avatar
Russki
Posts: 19647
Joined: 28/05/2012 15:38
Location: Mentmore Towers

#44 Re: Ukrajina

Post by Russki »

Black swan wrote:negdje sam čitao da europa mnogo traži od ukrajine
a zauzvrat ne nudi mnogo osim obećanja
u njihovom konkretnom slučaju za razliku recimo od hrvatske... odmah će se osjetiti negativne posljedice pristupanja eu zbog blizine i povezanosti s rusijom
a ba propast ce ko grcka, ko spanjolska...sve ce im uzet a nece im nista dat osim par milijuna eura u neke fondove
User avatar
AleksoMKD
Posts: 7503
Joined: 01/03/2012 15:03
Location: Tamo gdje vjecno sunce sja

#45 Re: Ukrajina

Post by AleksoMKD »

nosara wrote:
AleksoMKD wrote:Jadnici, skroz podeljena drzava, korumpirano do besvesti a ekonomski su zavisni od Rusije.

Hebiga nemaju izbora.
Oni, naprotiv, imaju izbora... MI nemamo... Zemce... :wink:
Pa i nije im neki izbor, ekonomski ih kontrolise Rusija a EU sigurno nece odresiti kesu, narod je najebao u oba slucaja.
A i pro-Ruska i pro-EU strana je korumpirana do daske tako da dzaba im je sve.

Na kraju krajeva EU i Rusija imaju vise zajednickih ekonomskih interesa nego EU i Ukrajina.

To vam je ko kad se natezu ljudi u Srbiji za majku Rusiju ili kod vas za bratsku Tursku kad je Rusiji Turska vaznija od Srbije, kao i Turskoj Rusija vaznija od BiH jer im je medjusebna godisnja trgovina vredna 40 milijardi dolara a Vlado i Erdo su potpisali dogovore kako bi to poraslo na 100 milijardi sto je ipak za njih prijoritetnije i od Srbije i od Bosne.

Isto ce biti sa Ukrajinom.
Avetinho
Posts: 7135
Joined: 07/09/2012 21:22
Location: Ja sam odavle

#46 Re: Ukrajina

Post by Avetinho »

Cudi me da mladi ruski dobrovoljci jos uvijek nisu spomenuli atlantisticko-cionisticko-vahabijsko-imperijalisticku zavjeru.
Avetinho
Posts: 7135
Joined: 07/09/2012 21:22
Location: Ja sam odavle

#47 Re: Ukrajina

Post by Avetinho »

Izgleda da se Viktor ukakao. Ali ko zna, mozda mu Putin ipak posalje ruske tenkove u pomoc.
Ukrainian News wrote:President Viktor Yanukovych and the European Commission's President Jose Manuel Barroso have agreed to continue consultations on signing the association agreement between Ukraine and the European Union.

The European Commission announced this in a statement.

According to the statement, Yanukovych and Barroso held a telephone conversation on Monday, December 2, during which Yanukovych asked the European Commission to receive a delegation from Ukraine to discuss some aspects of the association agreement and the Free Trade Area.

Barroso confirmed the readiness of the European Commission to receive such a delegation at the appropriate level.

Barroso underlined that the European Commission was ready to discuss aspects of implementation related to the agreements already initialed, but not to re-open any kind of negotiations.

According to the statement, Yanukovych accepted these terms, and it was decided that the timing and the level of this consultation should be arranged through the appropriate diplomatic channels.
http://un.ua/eng/article/479804.html
User avatar
nosara
Posts: 22695
Joined: 30/03/2005 12:10
Location: Socijalistička Federativna Republika Jugoslavija

#48 Re: Ukrajina

Post by nosara »

Imaju samo jednu drzavu... Ako je bace u ralje ovog zapadnjackog olosa, do njih je...

Uostalom, plina ima i u Africi... :D
Avetinho
Posts: 7135
Joined: 07/09/2012 21:22
Location: Ja sam odavle

#49 Re: Ukrajina

Post by Avetinho »

Strani ukrajinski placenici, ukrajinske vehabije i ukrajinske cionisticke sluge potpomognute unutrasnjim imperijalistickim neprijateljem, odlucile su se za sramni cin pokazivanja srednjeg prsta dragom vodji Putinku, kroz nezapamceni cin terorizma prema vascijelom slobodarskom svijetu na celu sa majcicom Rusijom, ponekad Kinom, a uglavnom Iranom i Venecuelom.

Ups, Iran se poceo uvlaciti u pakas sahu KSA i iluminatima, zeljan petro-dolara. Maduro od Venecuele je jedan od najbogatijih oligarha na planeti. A tek drage komunisticke vodje u Kini! Ne znas ciji su dzepovi puniji. Putinko ponajbogatiji oligarh.

A ja se sve nadao ovi likovi ce spasiti svijet.
Forbes wrote:Ukraine Moves To Join EU In Russia Snub

Ukrainian protesters have successfully forced the hand of their president, getting him to reconsider signing a trade deal with the European Union even if it means irking one Vladimir Putin in Moscow.
http://www.forbes.com/sites/kenrapoza/2 ... ssia-snub/
User avatar
japin_mutapi
Posts: 11523
Joined: 11/06/2011 19:00
Location: Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#50 Re: Ukrajina

Post by japin_mutapi »

vehabo-ukrajinski vehabocionisti
vehabo-ukrajinski atlantistički imerijalisti
vehabo-ukrajinsko bjelosvjetski bankari
vehabo-ukrajinski teroristi kanibali
Post Reply