Ukrajina

Glavne udare ukrajinske ofanzive očekujem na pravcima

Poll ended at 26/04/2023 10:03

Svatove-Starobilsk-Luhansk
20
9%
Kremina- Rubizhne - Severodonetsk - Luhansk
19
9%
Bakhmut- Alchevs'k - Luhansk
22
10%
Avdiivka/Marinka - Donetsk
21
10%
Vuhledar - Volnovaha - Mariupol
51
24%
Tokmak - Melitopol/Berdiansk
53
25%
Herson - Sevastopol
29
13%
 
Total votes: 215

Honda Rajvosa
Posts: 791
Joined: 02/11/2021 09:44

#144501 Re: Ukrajina

Post by Honda Rajvosa »

Na klixu clanak o predstojecoj ruskoj ofqnzivo. Svi pricaju o njoj a mi ovdje smo nekqko skeptici d qce budale opet masovno probati. Bojim se da ce opet popusoto foru. Nadam se da ce ukri izdrzat ovaj mjesec.
User avatar
trambusek88
Posts: 4808
Joined: 03/10/2009 23:51

#144502 Re: Ukrajina

Post by trambusek88 »

Sanjarko wrote: 02/02/2023 18:07 Da hoce mandrknut Putin kao sta sam kazivao na proslim stranicama ili negdje drugo. Imao kao viziju misao da hoce mandrknut. Sad bi li sranje ovo stalo kad bi mandrknuo, neznam. Ali bilo bi bolje vjerovatno.
Ako bi ga zamijenio Međed teško.
User avatar
pici
Posts: 43563
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#144503 Re: Ukrajina

Post by pici »

Ruski je spin o ofanzivi, rusi su u ofanzivi u Donbasu vec godinu dana, na svim drugim mjestima su popusili ili vraceni sem juga.Pentagon izbacuje probnni balon i trolla da ukri vise nece vratiti krim.
Ovo su vec po meni signali da sljedeca ukrajinska ofanziva je pravac krim.
Rusima najslabija tacka odbrane je upravo Krim.Sad ukri da krenu na svatove, male su sanse na uspjeh, na Donbas to je direkt sudar dvije armije pa ko popusi, popusio je, jug je diskutabilan za ruse i tu bi mogli izgubiti komplet ono sto su zauzeli. Ove price o ruskoj mobilizaciji, ofanzivi, bjelorusiji itd su price i bajke za malu djecu.Rusi da su mogli, uzeli bi citavu ukrajinu i moldaviju i vijorila bi se ruska zastava na granici sa poljskom.Od te ljubavi nema vise nista, prosla bakica sa kolacima.Sad treba se izvuc iz ukrajinskog blata a NATO obuka ukrajinaca traje i salju se najmodernija oruzija.Ovo je kraj rusije i istoka kakvog poznajemo.SLAVA UKRAJINI.
lajkujMe
Posts: 12248
Joined: 06/04/2011 17:44
Location: Na svom mocnom racunaru

#144504 Re: Ukrajina

Post by lajkujMe »

Honda Rajvosa wrote: 02/02/2023 19:50 Na klixu clanak o predstojecoj ruskoj ofqnzivo. Svi pricaju o njoj a mi ovdje smo nekqko skeptici d qce budale opet masovno probati. Bojim se da ce opet popusoto foru. Nadam se da ce ukri izdrzat ovaj mjesec.
Sjecate se pred ofanzivu cak sedmicama ranije redovno satelitske objave
Sad ih nema gdje su?
Ako Rusi imaju 500.000 u steku gdje su? Sto se ne objavljuju snimke?
User avatar
geralt
Posts: 5184
Joined: 14/09/2017 12:45

#144505 Re: Ukrajina

Post by geralt »

pici wrote: 02/02/2023 20:06 Ruski je spin o ofanzivi, rusi su u ofanzivi u Donbasu vec godinu dana, na svim drugim mjestima su popusili ili vraceni sem juga.Pentagon izbacuje probnni balon i trolla da ukri vise nece vratiti krim.
Ovo su vec po meni signali da sljedeca ukrajinska ofanziva je pravac krim.
Rusima najslabija tacka odbrane je upravo Krim.Sad ukri da krenu na svatove, male su sanse na uspjeh, na Donbas to je direkt sudar dvije armije pa ko popusi, popusio je, jug je diskutabilan za ruse i tu bi mogli izgubiti komplet ono sto su zauzeli. Ove price o ruskoj mobilizaciji, ofanzivi, bjelorusiji itd su price i bajke za malu djecu.Rusi da su mogli, uzeli bi citavu ukrajinu i moldaviju i vijorila bi se ruska zastava na granici sa poljskom.Od te ljubavi nema vise nista, prosla bakica sa kolacima.Sad treba se izvuc iz ukrajinskog blata a NATO obuka ukrajinaca traje i salju se najmodernija oruzija.Ovo je kraj rusije i istoka kakvog poznajemo.SLAVA UKRAJINI.
Previse je vojske sa obje strane sada koncentrisano na relativno malenom frontu. Nema vise slabih tacaka ni iznenadnih udara u slabo kao kod Balaklije. Mislim da ce svaka buduca bitka ovog rata biti ceoni sudar dvije vojske.
User avatar
apsidejzi
Posts: 8230
Joined: 25/05/2013 23:49

#144506 Re: Ukrajina

Post by apsidejzi »

zigzag wrote: 02/02/2023 17:35 I nakon godinu dana rade iznenađujuće gluposti.

Prva je bila napasti Ukrajinu. Ali hajd, čovjek misli, velike sile imaju interese i na neki način dođu do njih.
Ovi nisu uradili ništa.

Pa onda misliš, neće biti glupi da besmisleno troše vojsku sa načinom ratovanja od prije sto godina.
A ovi to i dan danas rade.

Nekakve paravojne grupe ne treba ni spominjati. Rusi troše svoje oficire, troše padobrance, specijalne jedinice i ko zna koliko opreme.
Za šta, za nekakav Vuhledar ili Bahmut. Jebo te Vuhledar.

U redu je da velika sila kaže imaću dosta gubitaka ali cilj odrađujem kako sam zamislio. A ljudi ginu ko ovce oko Vuhledara.
Problem u ruskoj logici je taj sto misle da ce ubacivanjem vise resursa postici bolji rezultat. Misle da je linearna krivulja a u stvari je logoritamska krivulja. Ako ne podizes efikasnost, dodatno ljudstvo daje sve manji i manji rezultat.
User avatar
Čitalac
Posts: 5692
Joined: 08/03/2011 07:45
Location: mediteran, uglavnom

#144507 Re: Ukrajina

Post by Čitalac »

O onima koji su voljni da se predaju…u januaru je broj zainteresovanih porastao za 50 odsto.
Tijekom cijelog razdoblja projekta "Želim živjeti", od 15. rujna 2022, zaprimljeno je više od 7600 apela od Rusa i stanovnika privremeno okupiranih teritorija Ukrajine u vezi s mogućnošću predaje, kažu u ukrajinskom koordinacijskom stožeru za postupanje s ratnim zarobljenicima.
U siječnju 2023. broj apela porastao je za gotovo 50 procenata. Stranicu projekta "Želim živjeti" u siječnju je posjetilo 5,6 milijuna korisnika, od kojih 4,7 milijuna iz Rusije i 350 tisuća iz Ukrajine (uglavnom s privremeno okupiranih teritorija).
Najveći interes za dobrovoljnu predaju uočen je među stanovnicima Moskve, Sankt Peterburga, Krasnodarskog kraja, Rostovske i Nižnjenovgorodske oblasti Ruske Federacije. Među stanovnicima Ukrajine, veliku većinu čine stanovnici Donjecke regije i Autonomne Republike Krim. Konkretno, samo iz grada Sevastopolja web stranicu projekta u siječnju je posjetilo 59 tisuća korisnika.
Prema riječima Andrija Jusova, predstavnika Koordinacijskog stožera za postupanje s ratnim zarobljenicima, uglavnom se ruske oružane snage i članovi njihovih obitelji, kao i građani kojima prijeti mobilizacija, obraćaju projektu "Želim živjeti".
lajkujMe
Posts: 12248
Joined: 06/04/2011 17:44
Location: Na svom mocnom racunaru

#144508 Re: Ukrajina

Post by lajkujMe »

geralt wrote: 02/02/2023 20:12
pici wrote: 02/02/2023 20:06 Ruski je spin o ofanzivi, rusi su u ofanzivi u Donbasu vec godinu dana, na svim drugim mjestima su popusili ili vraceni sem juga.Pentagon izbacuje probnni balon i trolla da ukri vise nece vratiti krim.
Ovo su vec po meni signali da sljedeca ukrajinska ofanziva je pravac krim.
Rusima najslabija tacka odbrane je upravo Krim.Sad ukri da krenu na svatove, male su sanse na uspjeh, na Donbas to je direkt sudar dvije armije pa ko popusi, popusio je, jug je diskutabilan za ruse i tu bi mogli izgubiti komplet ono sto su zauzeli. Ove price o ruskoj mobilizaciji, ofanzivi, bjelorusiji itd su price i bajke za malu djecu.Rusi da su mogli, uzeli bi citavu ukrajinu i moldaviju i vijorila bi se ruska zastava na granici sa poljskom.Od te ljubavi nema vise nista, prosla bakica sa kolacima.Sad treba se izvuc iz ukrajinskog blata a NATO obuka ukrajinaca traje i salju se najmodernija oruzija.Ovo je kraj rusije i istoka kakvog poznajemo.SLAVA UKRAJINI.
Previse je vojske sa obje strane sada koncentrisano na relativno malenom frontu. Nema vise slabih tacaka ni iznenadnih udara u slabo kao kod Balaklije. Mislim da ce svaka buduca bitka ovog rata biti ceoni sudar dvije vojske.

Odlicno si rekao, sve manje sanse za manje akcije s limitiranim brojevima i uz to s manje sanse da dozivis fatalni poraz.

S velikim akcijama velikim brojevima dolaze i teski udarci i mogucnost za slom neprijatelja.
To je opasna igra za obe strane, Rusi bi s propascu goleme ofanzive dozivjeli mozda i fatalni udarac od kojeg se nece moci oporaviti
User avatar
pici
Posts: 43563
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#144509 Re: Ukrajina

Post by pici »

geralt wrote: 02/02/2023 20:12
pici wrote: 02/02/2023 20:06 Ruski je spin o ofanzivi, rusi su u ofanzivi u Donbasu vec godinu dana, na svim drugim mjestima su popusili ili vraceni sem juga.Pentagon izbacuje probnni balon i trolla da ukri vise nece vratiti krim.
Ovo su vec po meni signali da sljedeca ukrajinska ofanziva je pravac krim.
Rusima najslabija tacka odbrane je upravo Krim.Sad ukri da krenu na svatove, male su sanse na uspjeh, na Donbas to je direkt sudar dvije armije pa ko popusi, popusio je, jug je diskutabilan za ruse i tu bi mogli izgubiti komplet ono sto su zauzeli. Ove price o ruskoj mobilizaciji, ofanzivi, bjelorusiji itd su price i bajke za malu djecu.Rusi da su mogli, uzeli bi citavu ukrajinu i moldaviju i vijorila bi se ruska zastava na granici sa poljskom.Od te ljubavi nema vise nista, prosla bakica sa kolacima.Sad treba se izvuc iz ukrajinskog blata a NATO obuka ukrajinaca traje i salju se najmodernija oruzija.Ovo je kraj rusije i istoka kakvog poznajemo.SLAVA UKRAJINI.
Previse je vojske sa obje strane sada koncentrisano na relativno malenom frontu. Nema vise slabih tacaka ni iznenadnih udara u slabo kao kod Balaklije. Mislim da ce svaka buduca bitka ovog rata biti ceoni sudar dvije vojske.
Rusima ja najteze braniti jug.Iza njih je crno more, granica daleko, tako da koncentracija velikih zaliha i trupa ne dolazi u obzir, bili bi Hirmasovani.Krim je vise ostrvo nego poluostrvo.Mozes braniti al si u zamci u slucaju prodora, tu rusi ne smiju koncentrisati veliku vojsku jer bi prosli gore nego na mostobranu oko Hersona.Jug je najprihvatljiviji.Ovo ostalo je sudar dvije vojske frontalni a i ruska granica i zalihe su blize i sigurnije.

Sljedeci udar, pravac JUG.
User avatar
pici
Posts: 43563
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#144510 Re: Ukrajina

Post by pici »



"Novi ′urali′, kupljeni sredstvima fonda, heroja Rusije Ahmata-hadži Kadirova. MO Rusije ih je opremilo 23-milimetarskim protivavionskim topovima ′šilka′. Njihova brzina paljbe dostiže 2000 metaka u minuti. Sa njima, naši vojnici nema čega da se plaše ′leoparda′, niti nekih tamo ′abramsa′", napisao je Kadirov na telegram kanalu.

Kadirov je precizirao da će svaka jedinica dobiti po dva nova Urala sa protivavionskim topovima, dok će čečenske jedinice imati ukupno više od 50.
:lol: gledajte s cime se nafurava tiktok zdepasti prada kepec.Pa jebo arabe kolko je ovaj zatucan.Stavio na kamione PAT-ove i misli zaustavljat tenkove s tim.
Himera
Posts: 496
Joined: 17/01/2005 19:34

#144511 Re: Ukrajina

Post by Himera »

Hame_ wrote: 02/02/2023 17:32 Uz podršku modernih tenkova i avijacije, ovi će momci moći odbraniti Bakhmut i osloboditi cijeli Donbas.

Image

Image


Heroima Slava :bih: :bih:
User avatar
Čitalac
Posts: 5692
Joined: 08/03/2011 07:45
Location: mediteran, uglavnom

#144512 Re: Ukrajina

Post by Čitalac »

Zelenski je danas održao redovni sastanak sa vojnim i političkom vrhom. Razmatrana je situacija na frontu, ali i borba protiv „unutrašnjih neprijatelja“.
Prema predsjedniku, agresor je u "specifičnoj fazi". "Strateški poraz Rusije je već jasan. Ali, taktički, oni još uvijek imaju resurs za pokušaj ofenzivnih akcija...Oni traže opcije, pokušavaju promijeniti tijek rata. U službu agresije stavljaju potencijal svih teritorija koje još uvijek kontroliraju“, rekao je on.
Zelenski je također rekao da će se Ukrajina nastaviti boriti protiv unutarnjeg neprijatelja: "Zahvaljujem Službi sigurnosti, Uredu glavnog tužitelja i svima onima koji su uključeni u čišćenje naše države. Bit će novih koraka."
User avatar
geralt
Posts: 5184
Joined: 14/09/2017 12:45

#144513 Re: Ukrajina

Post by geralt »

pici wrote: 02/02/2023 20:52
Spoiler
Show


"Novi ′urali′, kupljeni sredstvima fonda, heroja Rusije Ahmata-hadži Kadirova. MO Rusije ih je opremilo 23-milimetarskim protivavionskim topovima ′šilka′. Njihova brzina paljbe dostiže 2000 metaka u minuti. Sa njima, naši vojnici nema čega da se plaše ′leoparda′, niti nekih tamo ′abramsa′", napisao je Kadirov na telegram kanalu.

Kadirov je precizirao da će svaka jedinica dobiti po dva nova Urala sa protivavionskim topovima, dok će čečenske jedinice imati ukupno više od 50.
:lol: gledajte s cime se nafurava tiktok zdepasti prada kepec.Pa jebo arabe kolko je ovaj zatucan.Stavio na kamione PAT-ove i misli zaustavljat tenkove s tim.
Kadirov je idiot i njegovo buncanje o Abramsima i Leopardima treba ignorisati, ali ovo moze biti opasno oruzje protiv ukrajinskih malih dronova. I Ukrajinci imaju ovih Shilki po skladistima na bacanje, cudi me da i oni nisu nesto slicno poceli da masovno prave.
Himera
Posts: 496
Joined: 17/01/2005 19:34

#144514 Re: Ukrajina

Post by Himera »

jedno pitanje ako more :oops: :oops: :oops: :oops:

Naime već čitav dan kontam ,kad završi ovaj rat,kako če to izgledati na Ukro - mordorskoj grani - jebo grancu izmedju Sjeverne in Južne Koreje kako će tamo bit, more bit i koja NATO baza ,da budalama nikad više napamet ne pane hajmo se rata igrat. Ukri če morati imati uvijek najmanje 35 milja vojnika pod punom bojevom spremom svaki dan,jer ovo itekako uči. Ukrajina ko država če sama izači u stilu daleko Azijskog tigra tipa J.Koreja , Taiwan
Japan i Singapur.


Moja želja je da izadju Ukri ko pobjednici i da zajedno sa ostalim demokratijama nadje svoje mjesto u Evropi gdje naravno i :bih: :bih: :bih: :bih: :bih: :bih: :bih: :bih: :bih: :bih:



Halalite
Honda Rajvosa
Posts: 791
Joined: 02/11/2021 09:44

#144515 Re: Ukrajina

Post by Honda Rajvosa »

lajkujMe wrote: 02/02/2023 20:07
Honda Rajvosa wrote: 02/02/2023 19:50 Na klixu clanak o predstojecoj ruskoj ofqnzivo. Svi pricaju o njoj a mi ovdje smo nekqko skeptici d qce budale opet masovno probati. Bojim se da ce opet popusoto foru. Nadam se da ce ukri izdrzat ovaj mjesec.
Sjecate se pred ofanzivu cak sedmicama ranije redovno satelitske objave
Sad ih nema gdje su?
Ako Rusi imaju 500.000 u steku gdje su? Sto se ne objavljuju snimke?
Prije svega drago mi je da oprt malo aktivnije pišeš tj danas si aktivniji nego inace. To za 500000 si upravu.nema snimaka, a u februaru prosče godine smo svi gledali te snimke. Ja ipak mislim da ce napasti negdje. Onaj beric majmun kaze da sad kao pametnije kriju vojsku u nekim reonima u kojima idu u akciju.

Sto se tice juga tu ce biti zanimljivo kako ce i odakle napasti ruse. Da ne bude prvo himarisanje, bucanje pvo, helikopteri i brodovi preko rijeke.to bi mozda bila luda akcija.

Gledao sam intervju denisa šelera. On je rekao da s druge strane rijeke imaju krimska brda koja su pogodna za odbranu i da ruske jedinice nemoraju stalno biti s druge strane dnjepra. (Kruzili su snimci pustih naselja itd)
Bobi
Forum administrator
Posts: 32142
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#144516 Re: Ukrajina

Post by Bobi »

Ako ne smanje korupciju biti ce nešto kao mi 30 godina nakon našeg rata :D.
User avatar
GAU8
Posts: 9128
Joined: 05/01/2011 09:18

#144517 Re: Ukrajina

Post by GAU8 »

geralt wrote: 02/02/2023 21:28
pici wrote: 02/02/2023 20:52
Spoiler
Show
:lol: gledajte s cime se nafurava tiktok zdepasti prada kepec.Pa jebo arabe kolko je ovaj zatucan.Stavio na kamione PAT-ove i misli zaustavljat tenkove s tim.
Kadirov je idiot i njegovo buncanje o Abramsima i Leopardima treba ignorisati, ali ovo moze biti opasno oruzje protiv ukrajinskih malih dronova. I Ukrajinci imaju ovih Shilki po skladistima na bacanje, cudi me da i oni nisu nesto slicno poceli da masovno prave.
Hajde nek' skine granatu da ga vidim.
Čim ispale par rafala odali su položaj...
User avatar
Dope_Man
Posts: 7773
Joined: 03/06/2016 16:31

#144518 Re: Ukrajina

Post by Dope_Man »

Himera wrote: 02/02/2023 21:31 jedno pitanje ako more :oops: :oops: :oops: :oops:

Naime već čitav dan kontam ,kad završi ovaj rat,kako če to izgledati na Ukro - mordorskoj grani - jebo grancu izmedju Sjeverne in Južne Koreje kako će tamo bit, more bit i koja NATO baza ,da budalama nikad više napamet ne pane hajmo se rata igrat. Ukri če morati imati uvijek najmanje 35 milja vojnika pod punom bojevom spremom svaki dan,jer ovo itekako uči. Ukrajina ko država če sama izači u stilu daleko Azijskog tigra tipa J.Koreja , Taiwan
Japan i Singapur.


Moja želja je da izadju Ukri ko pobjednici i da zajedno sa ostalim demokratijama nadje svoje mjesto u Evropi gdje naravno i :bih: :bih: :bih: :bih: :bih: :bih: :bih: :bih: :bih: :bih:



Halalite
Pa i bice im stalne baze i vjezbe vojske bas u tim regijama. Sto zbog rusa s druge strane grane, sto zbog lokalnog proruski orijentisanog stanovnistva. I vrlo vjerovatno da ce dobar dio granice biti uvrdjen i miniran.
sitni svercer
Posts: 995
Joined: 08/09/2018 14:43

#144519 Re: Ukrajina

Post by sitni svercer »

Bobi wrote: 02/02/2023 21:42 Ako ne smanje korupciju biti ce nešto kao mi 30 godina nakon našeg rata :D.
kao mi ce im biti i ovako i onako 8)
melac
Posts: 1574
Joined: 25/08/2008 19:33

#144520 Re: Ukrajina

Post by melac »

sitni svercer wrote: 02/02/2023 22:07
Bobi wrote: 02/02/2023 21:42 Ako ne smanje korupciju biti ce nešto kao mi 30 godina nakon našeg rata :D.
kao mi ce im biti i ovako i onako 8)
Oni su vec sad bolji, oni se u pola agresije aktivno bore protiv korupcije. Vec tu su bolji.
User avatar
tramvajtrojka
Posts: 10717
Joined: 27/04/2021 22:52

#144521 Re: Ukrajina

Post by tramvajtrojka »

geralt wrote: 02/02/2023 21:28
pici wrote: 02/02/2023 20:52
Spoiler
Show
:lol: gledajte s cime se nafurava tiktok zdepasti prada kepec.Pa jebo arabe kolko je ovaj zatucan.Stavio na kamione PAT-ove i misli zaustavljat tenkove s tim.
Kadirov je idiot i njegovo buncanje o Abramsima i Leopardima treba ignorisati, ali ovo moze biti opasno oruzje protiv ukrajinskih malih dronova. I Ukrajinci imaju ovih Shilki po skladistima na bacanje, cudi me da i oni nisu nesto slicno poceli da masovno prave.
kolika god da je kadirov budala , ovo nije losa ideja nabaciti pat na kamion , brza mobilnost opali nekoliko rafala i gas i tako u krug a ubojitost protiv zive sile :run: , i Ukrajinci su nesto radili na ovaj fazon al odavno nisu pokazali nova vozila
User avatar
drug_profi
Posts: 50575
Joined: 16/07/2012 16:00

#144522 Re: Ukrajina

Post by drug_profi »

geralt wrote: 02/02/2023 21:28
pici wrote: 02/02/2023 20:52
Spoiler
Show
:lol: gledajte s cime se nafurava tiktok zdepasti prada kepec.Pa jebo arabe kolko je ovaj zatucan.Stavio na kamione PAT-ove i misli zaustavljat tenkove s tim.
Kadirov je idiot i njegovo buncanje o Abramsima i Leopardima treba ignorisati, ali ovo moze biti opasno oruzje protiv ukrajinskih malih dronova. I Ukrajinci imaju ovih Shilki po skladistima na bacanje, cudi me da i oni nisu nesto slicno poceli da masovno prave.
Ma glupost. Nezasticen cilj potpuno. Cim bude otkriven bice i unisten. Minobacacima 82 ce ga sjebat.
lajkujMe
Posts: 12248
Joined: 06/04/2011 17:44
Location: Na svom mocnom racunaru

#144523 Re: Ukrajina

Post by lajkujMe »

Znate mislio sam do sinoc da je Dnjepr nepremostiva barijera
Dok nisam odgledao dokumentarac od Kings and Generals o Yom Kippur ratu.

Gdje su Egipcani napali okupirani dio Sinaja od strane Izraela preko Sueckog Kanala.

Sad vise nisam toliko siguran da je Dnjepr strasna prepreka.
A rijeka i teren su vrlo slicni.
Iako je Egipat ipak zijanio tada tesko su potukli Izraelcane i na kraju poslije sukoba Sinaj je vracen Egiptu.

Sa vrlo dobrom pripremom Dnjepr je premostiv a Rusi naivno smatraju da nije.

Glavna tacka ne bi bio sami napad preko nego nakon toga osiguranje mostobrana i dotura logistike.

Zelim naglastiti da povijest poznaje uspjesna iskrscavanja najpoznatije mozda D day 1944 godine.
Kad su Saveznici prevazisli more da bi doprijeli do tamo i uspjeli odrzavati logistiku.

S obzirom da tu nema toliko Rusa zbog svoje aigurnosti vracam na tablu mogucnost velikog desanta iz pravca Khersonske oblasti.
Nemojte zaboraviti Mikolayevsko brodogradiliste je blizu mogu brzo sklepati improvizovane Barze i mostove i time omoguciti veliki napad.
Bobi
Forum administrator
Posts: 32142
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#144524 Re: Ukrajina

Post by Bobi »

User avatar
512MB
Posts: 10549
Joined: 03/01/2014 22:39
Location: ¯\_(ツ)_/

#144525 Re: Ukrajina

Post by 512MB »

pici wrote: 02/02/2023 20:52


"Novi ′urali′, kupljeni sredstvima fonda, heroja Rusije Ahmata-hadži Kadirova. MO Rusije ih je opremilo 23-milimetarskim protivavionskim topovima ′šilka′. Njihova brzina paljbe dostiže 2000 metaka u minuti. Sa njima, naši vojnici nema čega da se plaše ′leoparda′, niti nekih tamo ′abramsa′", napisao je Kadirov na telegram kanalu.

Kadirov je precizirao da će svaka jedinica dobiti po dva nova Urala sa protivavionskim topovima, dok će čečenske jedinice imati ukupno više od 50.
:lol: gledajte s cime se nafurava tiktok zdepasti prada kepec.Pa jebo arabe kolko je ovaj zatucan.Stavio na kamione PAT-ove i misli zaustavljat tenkove s tim.
Biće taj rad

Image
Post Reply