Ukrajina

Glavne udare ukrajinske ofanzive očekujem na pravcima

Poll ended at 26/04/2023 10:03

Svatove-Starobilsk-Luhansk
20
9%
Kremina- Rubizhne - Severodonetsk - Luhansk
19
9%
Bakhmut- Alchevs'k - Luhansk
22
10%
Avdiivka/Marinka - Donetsk
21
10%
Vuhledar - Volnovaha - Mariupol
51
24%
Tokmak - Melitopol/Berdiansk
53
25%
Herson - Sevastopol
29
13%
 
Total votes: 215

lajkujMe
Posts: 12355
Joined: 06/04/2011 17:44
Location: Na svom mocnom racunaru

#200276 Re: Ukrajina

Post by lajkujMe »

Poslije dugoooo vremena prijavljen Ka52 kao oboren



Rusi tih nemaju vise puno
lajkujMe
Posts: 12355
Joined: 06/04/2011 17:44
Location: Na svom mocnom racunaru

#200277 Re: Ukrajina

Post by lajkujMe »

Bossona
Posts: 5383
Joined: 21/12/2020 03:28

#200278 Re: Ukrajina

Post by Bossona »


Putlerovac Denis Kharitonov, zastupnik Astrahanske regionalne dume iz Jedinstvene Rusije se roštilja u okupiranoj Ukrajini makon što su mu ukrajinski partizani priredili dobrodošlicu.



Slava braniocima, slava Ukrajini!
User avatar
apsidejzi
Posts: 8364
Joined: 25/05/2013 23:49

#200279 Re: Ukrajina

Post by apsidejzi »

madner wrote: 13/05/2024 07:19 Rat iscrpljivavanjem ima druge zakone od rata koji se rjesi velikim potezima. WWI su Njemci izgubili dok ententa jos nije bila u Njemackoj.

Ili Irak Iran, odlucujuci Iracki napad je dokazao da mogu i onda je Teheran prihvatio poraz. U tom momentu mislim da je glavni pravac bio oko 20km u Iranu.

Zapad ocito jos ne uzima Rusiju ozbiljno nakon debakla 2022, kepec ne zna bolje i to dovodi do ovog. Od oslobadjanje dvije ali minimum jedne oblasti prije godinu dana do gubljenja gradica
od ojacanih izvidjackih ceta.

Ako su ova cetri pravca imala zadatak da nadju slabu tacku, odgovor je da. I to 40km of drugog grada Ukraine.
Ma to je pickin dim. Isto kad ona gerila uleti haman do Belgoroda. il kad Prigozin dodje do Moskve haman. Nije fazon uc jer granica je duga ko od Bosne do Svedske. Ne moze sve bit pokriveno. Al je bitno poklopit kad ovi negdje dodju. Budemo vidjeli koliko je odrzivo. Ovih 50k ruskih vojnika fali u Donjecku.
Bossona
Posts: 5383
Joined: 21/12/2020 03:28

#200280 Re: Ukrajina

Post by Bossona »



Gruzijci, koji se bore za neovisnost. Zapad ignoriše rusku agresiju i otpor prema njoj sve dok se ne prolije krv!

User avatar
Peacean
Posts: 2899
Joined: 11/09/2017 11:13
Location: Sarajevo

#200281 Re: Ukrajina

Post by Peacean »

Vidi ace diplomate :D

CrveniKuk
Posts: 2987
Joined: 22/04/2022 21:54

#200282 Re: Ukrajina

Post by CrveniKuk »

Neko je spomenuo, ruske dobrovoljce, koji se nalaze u sastavu ZSU, kako ih nema nigdje od kako je ruska armija prešla granicu Harkivskoj oblasti…po ovome, ipak ih ima.
sumirprimus
Posts: 81952
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#200283 Re: Ukrajina

Post by sumirprimus »


Trenutak dizanja u zrak skladista blizu ruske granice. Dugo ovo nismo gledali
CrveniKuk
Posts: 2987
Joined: 22/04/2022 21:54

#200284 Re: Ukrajina

Post by CrveniKuk »

Ukrajinci se javljaju iz centra Vovchanska.
sumirprimus
Posts: 81952
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#200285 Re: Ukrajina

Post by sumirprimus »


Ne znam jel ovo istina al ovo je ludost cuj 1o godina zatvora ako se predaju :shock: :lol:
User avatar
Čitalac
Posts: 5835
Joined: 08/03/2011 07:45
Location: mediteran, uglavnom

#200286 Re: Ukrajina

Post by Čitalac »

Izgradnja fortifikacija oko Harkova prerasta u ozbiljan skandal. Centar za borbu protiv korupcije ukazuje da se očito radi o organizovanom kriminalu: tako je ugovor od 6 miliona eura zaključen sa osobom koja je zbog krađe viskija iz lokalne prodavnice osuđena na 100 sati društveno korisnog rada.
Stotine milijuna grivni vjerojatno su ukradene na izgradnji utvrda u regiji Harkov. Regionalna vojna uprava zaključila je multimilijunske ugovore s fiktivnim i novoregistriranim no-name tvrtkama i samostalnim poduzetnicima. Vlasnici tih tvrtki imaju desetke sudskih postupaka, od krađe viskija do obiteljskog nasilja, nekima su oduzeta roditeljska prava i vode se ovršni postupci zbog dugova bankama. Još jedan zanimljiv detalj je da se čini da oni ne shvaćaju da su milijunaši jer nastavljaju raditi u smjenama na poljima i u tvornicama.
Očito je da su izvođači vojnih ugovora pedantno traženi – riječ je o ljudima koji nisu bogati, imaju niz sudskih procesa i dugova, a neki od njih su čak međusobno povezani. Shema je započela zaključenjem ugovora od 270 milijuna grivni (6,3 milijuna eura) s „privatnim poduzetnikom“ po imenu Chaus Ihor Olehovych te tvrtkama Hertz, Satysbud i Voskhod. Chaus je u tom trenu imao ovršni postupak za kaznu od policije, a ranije je zbog krađe viskija odradio 100 sati društveno korisnog rada.
Victoria Smolyak, vlasnica tvrtke Hertz, registrirane u lipnju 2023, ima pet ovršnih postupaka za povrat od banaka, a u pijanom je stanju počinila obiteljsko nasilje nad majkom. No, iako je u devet mjeseci zaključila ugovore vrijedne 116 milijuna grivni (2,7 milijuna eura) radi u metalurškom pogonu Dnjepar. Nije li to čudno za vlasnicu uspješne tvrtke?
Druga „poslovna žena“ je Natalia Koval. Kao i Smolyak, i ona je iz mjesta Kamjanske (regija Dnipro), a tvrtku Satisbud registrirala je tri dana nakon Smolyakove. Za izgradnju fortifikacija ona je dobila više od 52 milijuna grivni (1,2 milijuna eura). Koval ima hrpu sudskih sporova, i to u vezi s oduzimanjem roditeljskih prava, pijanstvom na javnom mjestu te obiteljskim nasiljem nad suprugom. Trenutno radi u smjenama na poljima. Zanimljivo je da i Hertz i Satysbud imaju istog direktora – Dmytra Knorozova. Vlasnici i menadžeri uključeni su u još više od 30 novonastalih tvrtki širokog spektra djelatnosti.
Prema ovoj shemi, golim okom se može vidjeti kako netko, na državnoj poziciji, nemilosrdno registrira nove firme, koristeći ljude koji toga možda nisu ni svjesni. Taj netko nastavlja zarađivati na krvi branitelja Ukrajine.
User avatar
karanana
Posts: 47412
Joined: 26/02/2004 00:00

#200287 Re: Ukrajina

Post by karanana »

hahaha, jebo ruse, ovi prekucali. sovjetska skola
kako se firma zvala, malina, suncokret....?
blizu sam bio....voskhod znaci izlazak sunca

u sustini ova sranja koja im se desavaju prave moj zivot laksim. ptsd se bio probudio, bio sam duboko ulozen u ukr, kad nesto padne ko kad je kod nas padalo. a sad, jebat ih, ako se oni zajebavaju i vecinu boli karina, sta ja imam s tim, mozda i jesu kompatibilniji sa rusima a oni koji nece ce pobjeci ili su vec shmugnuli. rus nece u nato smjeti udariti a vjerovatno nece ni cijelu ukrajinu uzeti, mozda neka ruska pobjedica ustvari nama i pomogne kao sto nam je njihov inicijelni poraz pomogo. samo zali boze stotina hiljada finih i hrabrih i postenih ljudi sto poginuse braneci zemlju.
zigzag
Posts: 5878
Joined: 18/04/2014 11:26

#200288 Re: Ukrajina

Post by zigzag »

Ukrajinci ratuju sebi. Hoće li tri godine ili osam i na koji način će ga završiti to uvijek zavisi od njih.

Mi im samo trebamo zahvaliti što su nas kutarisali prijetnje srpskog svijeta za narednih nekoliko decenija.

Ostalo posmatramo i eventualno učimo ako nam šta zatreba.
ramizovstrasni388
Posts: 328
Joined: 18/10/2021 21:15

#200289 Re: Ukrajina

Post by ramizovstrasni388 »

karanana wrote: 13/05/2024 18:59 hahaha, jebo ruse, ovi prekucali. sovjetska skola
kako se firma zvala, malina, suncokret....?
blizu sam bio....voskhod znaci izlazak sunca

u sustini ova sranja koja im se desavaju prave moj zivot laksim. ptsd se bio probudio, bio sam duboko ulozen u ukr, kad nesto padne ko kad je kod nas padalo. a sad, jebat ih, ako se oni zajebavaju i vecinu boli karina, sta ja imam s tim, mozda i jesu kompatibilniji sa rusima a oni koji nece ce pobjeci ili su vec shmugnuli. rus nece u nato smjeti udariti a vjerovatno nece ni cijelu ukrajinu uzeti, mozda neka ruska pobjedica ustvari nama i pomogne kao sto nam je njihov inicijelni poraz pomogo. samo zali boze stotina hiljada finih i hrabrih i postenih ljudi sto poginuse braneci zemlju.
Je l pao Kupjansk, zna li se šta
User avatar
Čitalac
Posts: 5835
Joined: 08/03/2011 07:45
Location: mediteran, uglavnom

#200290 Re: Ukrajina

Post by Čitalac »

Zelenski, redovno večernje obraćanje...
U svom večernjem obraćanju predsjednik Ukrajine Volodimir Zelenski rekao je da su zabilježene neprijateljske aktivnosti u regijama Sumi i Černihiv, riječ je o diverzantskim grupama i granatiranju.
„Saslušao sam izvješća zapovjednika i ministra obrane o stanju na svim frontama. Naš protuudar nastavlja se u regiji Harkov, smjer je ojačan, posebno Vovchansk i pogranična područja općenito. Brigadni general Mykhailo Drapatyi odgovoran je izravno na licu mjesta. Istovremeno, razumijemo kako neprijatelj djeluje. Naravno, ne ostavljamo smjer Donjecka bez potrebne potpore i opskrbe. Stalna pozornost na smjer Kupyansk. Također, bilježimo neprijateljske aktivnosti u regijama Sumi i Černihiv – diverzantske skupine i granatiranje. Odgovaramo vatrom.
Naš zadatak je potpuno jasan – osujetiti pokušaj Rusije da proširi rat. Ispunjavanje ove zadaće ovisi doslovno o svima koji su trenutno na položajima – od Černihiva do Vovčanska, od Harkova do Donjecke oblasti", rekao je Zelenski.
User avatar
Peacean
Posts: 2899
Joined: 11/09/2017 11:13
Location: Sarajevo

#200291 Re: Ukrajina

Post by Peacean »

Sve je bliže...

User avatar
karanana
Posts: 47412
Joined: 26/02/2004 00:00

#200292 Re: Ukrajina

Post by karanana »

ramizovstrasni388 wrote: 13/05/2024 19:18
karanana wrote: 13/05/2024 18:59 hahaha, jebo ruse, ovi prekucali. sovjetska skola
kako se firma zvala, malina, suncokret....?
blizu sam bio....voskhod znaci izlazak sunca

u sustini ova sranja koja im se desavaju prave moj zivot laksim. ptsd se bio probudio, bio sam duboko ulozen u ukr, kad nesto padne ko kad je kod nas padalo. a sad, jebat ih, ako se oni zajebavaju i vecinu boli karina, sta ja imam s tim, mozda i jesu kompatibilniji sa rusima a oni koji nece ce pobjeci ili su vec shmugnuli. rus nece u nato smjeti udariti a vjerovatno nece ni cijelu ukrajinu uzeti, mozda neka ruska pobjedica ustvari nama i pomogne kao sto nam je njihov inicijelni poraz pomogo. samo zali boze stotina hiljada finih i hrabrih i postenih ljudi sto poginuse braneci zemlju.
Je l pao Kupjansk, zna li se šta
upravo se radi na tom kotlicu, ova inkurzija sa sjevera.

sve sto ste me zajebavali jel palo ovo jel palo ono, je palo. na kraju se ispostavlja da sam ja u zadnjih godinu i po najvise u pravu bio ovde na temi. nije da se hvalim ali eto...
sumirprimus
Posts: 81952
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#200293 Re: Ukrajina

Post by sumirprimus »





Na naski ovo su mesni talasi
sumirprimus
Posts: 81952
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#200294 Re: Ukrajina

Post by sumirprimus »

U zadnjih godinu pao bahmut i abdivka
Za nekoga ko je pretendiro da je imperija tj 2 vojna sila svijeta bijedni rezultati sa kolosalnim gubicima u ljudstvu i tehnici i slici koju rujani ostqvljaju globalno . Nikad manje ruske opreme nije prodato, a nikad veca potraznja za zapadnim sredstvima . O pr da ne govorimo
Last edited by sumirprimus on 13/05/2024 21:03, edited 2 times in total.
User avatar
madner
Posts: 56807
Joined: 09/08/2004 16:35

#200295 Re: Ukrajina

Post by madner »

Stoji li jos anketa o glavnom pravcu ofanzive?
sumirprimus
Posts: 81952
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#200296 Re: Ukrajina

Post by sumirprimus »

Doci ce na red kad tad, prvo da se skladista isprazne i da ukri nadju nacin da eliiminisu vise orka na dnevnoj bazi
sumirprimus
Posts: 81952
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#200297 Re: Ukrajina

Post by sumirprimus »


Ovo sve izgleda ko priprema
sumirprimus
Posts: 81952
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#200298 Re: Ukrajina

Post by sumirprimus »

Čitalac wrote: 13/05/2024 19:21 Zelenski, redovno večernje obraćanje...
U svom večernjem obraćanju predsjednik Ukrajine Volodimir Zelenski rekao je da su zabilježene neprijateljske aktivnosti u regijama Sumi i Černihiv, riječ je o diverzantskim grupama i granatiranju.
„Saslušao sam izvješća zapovjednika i ministra obrane o stanju na svim frontama. Naš protuudar nastavlja se u regiji Harkov, smjer je ojačan, posebno Vovchansk i pogranična područja općenito. Brigadni general Mykhailo Drapatyi odgovoran je izravno na licu mjesta. Istovremeno, razumijemo kako neprijatelj djeluje. Naravno, ne ostavljamo smjer Donjecka bez potrebne potpore i opskrbe. Stalna pozornost na smjer Kupyansk. Također, bilježimo neprijateljske aktivnosti u regijama Sumi i Černihiv – diverzantske skupine i granatiranje. Odgovaramo vatrom.
Naš zadatak je potpuno jasan – osujetiti pokušaj Rusije da proširi rat. Ispunjavanje ove zadaće ovisi doslovno o svima koji su trenutno na položajima – od Černihiva do Vovčanska, od Harkova do Donjecke oblasti", rekao je Zelenski.
Otkako je dosao na celo sirski potencira ovaj kuojansk pravac na kom se nista ne desava. Za to vrijeme avdivka marinka bahmut chasiv jar evo i sjever harkiv. Neko negdje napisa i izgleda je u pravu da je tu glavna razlika izmedju zaluznog i sirskog :-)
User avatar
Čitalac
Posts: 5835
Joined: 08/03/2011 07:45
Location: mediteran, uglavnom

#200299 Re: Ukrajina

Post by Čitalac »

Po Žorinu iz Treće jurišne, Ukrajina bi morala da izbacuje iz stroja najmanje tri hiljade Rusa na dnevnom nivou, kako bi preokrenula situaciju. Kako kaže, to možda zvuči puno, ali nije neizvodljivo.
sumirprimus
Posts: 81952
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#200300 Re: Ukrajina

Post by sumirprimus »

Čitalac wrote: 13/05/2024 21:12 Po Žorinu iz Treće jurišne, Ukrajina bi morala da izbacuje iz stroja najmanje tri hiljade Rusa na dnevnom nivou, kako bi preokrenula situaciju. Kako kaže, to možda zvuči puno, ali nije neizvodljivo.
Dakle imamo cifru, sad samo moraju naci nacin kako sprovesti u djelo. Hladno proracunato jer je u pitamju opstanak, mora agrserou postati ova eksurzija preskupa, skuplja od potencijalnig dobitka.
Post Reply