Ukrajina

Glavne udare ukrajinske ofanzive očekujem na pravcima

Poll ended at 26/04/2023 10:03

Svatove-Starobilsk-Luhansk
20
9%
Kremina- Rubizhne - Severodonetsk - Luhansk
19
9%
Bakhmut- Alchevs'k - Luhansk
22
10%
Avdiivka/Marinka - Donetsk
21
10%
Vuhledar - Volnovaha - Mariupol
51
24%
Tokmak - Melitopol/Berdiansk
53
25%
Herson - Sevastopol
29
13%
 
Total votes: 215

User avatar
quoter
Posts: 528
Joined: 15/02/2011 23:57

#197176 Re: Ukrajina

Post by quoter »

Kako bi se Rusi odbranili od nuklearnog napada ako ne mogu skinuti ove dronove iznad Moskve, imaju li nešto posebno za rakete?
User avatar
JoseMujica
Posts: 27607
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: škripe oko Lištice
Grijem se na: Legitimnost
Vozim: Političko Sarajevo
Horoskop: Poskok

#197177 Re: Ukrajina

Post by JoseMujica »

apsidejzi wrote: 17/03/2024 09:21
AliceInChains wrote: 16/03/2024 18:11
apsidejzi wrote: 16/03/2024 14:32
A kineska roba je inace vrhunskog kvaliteta sa svim provjerenim certifikatima i kvalitetnim materijalima. Jaro moj, nije isti proizvod kojeg kinez proizvede za Njemacku i Rusiju.

Ja nisam napisao da je ruska ekonomija pred krahiranjem nego da se pretvorila u ratnu ekonomiju. Sva proizvodnja je okrenuta za proizvodnju ratnih dobara. To je isto kao kada ti renoviras kucu i sve pare ulozis u to. Rezultat je renovirana kuca, ali isto tako rezultat su svi ostali oportunitetni troskovi. Nisi putovao, nisi kupio novo auto, nisi kupio novu odjecu. Nisi jeo u restoranima. To rusija sada radi. Sve pare usmjerava na ratnu proizvodnju i za rezultat ce dobiti bolju armiju. Usput, dvije godine nisu obnavljali ceste, nisu ulagali u infrastrukturu, nisu ulagali u rafinerije. Za razliku od njih, amerikanci su u zadnje dvije godine ispalili u atmosferu najveci objekat (raketu) koju je covjecanstvo ikada ispalio i napravili su najvece AI modele. Rusija ne ulaze u razvoj novih tehnologija. Na kraju ce zavrsit kao Argentina. Imaju brdo nafte al je nemaju s cim izvadit. Jedina prednost rusije je sto su dva desetljeca skupljali pare za ovo sranje sto su napravili, a pogotovo zadnjih pet godina. Ali ta kamara se polako trosi a nova ne dolazi. Kinezi ne zele da placaju u rubljama nego u juanima. Sta god im iran dostavi od oruzja, ne zele rublje.

Za kraj, sta mislis kakva je veza izmedju sankcija Rusiji i rekordne cijene bitcoina?
Nazalost, Kinezi su u mnogim sferama usavršili proizvodnju i pucaju patente do u nedogled. Npr. prije par dana je Musk komentirao da BYD proizvodi tehnički savršene automobile, i da se propast zapadnih proizvođača automobila radi jake i kvalitetne kineske konkurencije jedino može preventirat putem debelih carina.

I uvezi AI Kinezi ne spavaju, a ni Rusi.

Kinezi su postali zvanično državni neprijatelj broj 1 Amerima par sedmica nakon sto su objavili 10 godišnji plan u kojem se vide kao broj jedan u digitalizaciji. To smo zaboravili.

Kinezi su sta se tiče razvoja nezaustavljivi, barem ne sa konvencionalnim metodama. Mnogi to kod nas još uvijek nisu skontali.

Sjećali se iko kako su Ameri prije par mjeseci našli nanočipove u novom mobitelu Huaweja, pa bili šokirani? Btw. taj isti Huawei su probali prije par godina raznoraznim metodama skršiti….i to smo zaboravili.

I sad ti isti Kinezi koji nas deru svjetlosnom brzinom još dobili jeftinu “benzinsku pumpu” kako se Rusima volimo smijati pa su u stanju još jeftinije proizvoditi u odnosu na nas. Poneki još uvijek nemaju gripsa da to skontaju.

Nemoj previše slušati na analitičare i statističare. Oni su uvijek donji u prognozama u turbulentnim vremenima. Dokazali su zadnje 4 godine kako znaju fulati.

Btw. ulaganje u proizvodnju i usavršavanje alkohola se isto zna isplatiti, pogotovo kad nađeš dovoljno klijenta. Isto može biti i sa ruskom vojnom industrijom. Nije bas tako da samo Rusi piju i pucaju.

Ne znam sto konstantno ucjenjujemo i ismijavamo Kineze i Ruse. Arogancija ubija, niti je zdrava.
Jedino sto kinezi i rusi imaju zajednicko jeste da propradaju.
izgleda da fali ovom ljubitelju istočnjačkog ludila jedna kvalitetna petoljetka kako bi spoznao čari sopstvenih zabluda u praksi :lol:
Bossona
Posts: 5287
Joined: 21/12/2020 03:28

#197178 Re: Ukrajina

Post by Bossona »

Gore okupatorski helikopteri u okupiranom dijelu Moldavije.


RuZki oZlobodioc Avdiivke šalje pozdravnu poruku svojoj supruzi Larisi i pita šta da donese kući, televizore ili druge električne aparate,...
User avatar
japin_mutapi
Posts: 11529
Joined: 11/06/2011 19:00
Location: Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#197179 Re: Ukrajina

Post by japin_mutapi »

JoseMujica wrote: 17/03/2024 16:59
izgleda da fali ovom ljubitelju istočnjačkog ludila jedna kvalitetna petoljetka kako bi spoznao čari sopstvenih zabluda u praksi :lol:
... ili jedna kulturna revolucija
User avatar
eltroxin
Posts: 2060
Joined: 30/08/2009 23:35

#197180 Re: Ukrajina

Post by eltroxin »

Bossona wrote: 17/03/2024 17:43 Gore okupatorski helikopteri u okupiranom dijelu Moldavije.


RuZki oZlobodioc Avdiivke šalje pozdravnu poruku svojoj supruzi Larisi i pita šta da donese kući, televizore ili druge električne aparate,...
Cucavac, cucavac, a moze i ono na cemu sjedi…
User avatar
JoseMujica
Posts: 27607
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: škripe oko Lištice
Grijem se na: Legitimnost
Vozim: Političko Sarajevo
Horoskop: Poskok

#197181 Re: Ukrajina

Post by JoseMujica »

Bossona wrote: 17/03/2024 17:43 14


RuZki oZlobodioc Avdiivke šalje pozdravnu poruku svojoj supruzi Larisi i pita šta da donese kući, televizore ili druge električne aparate,...

i kad samo pomisliš da ima likova koji misle da je ovo budućnost svijeta :roll:
zigzag
Posts: 5767
Joined: 18/04/2014 11:26

#197182 Re: Ukrajina

Post by zigzag »

Nije problem što srbi pišnu kada se spomene ruska vojska i rusija. Gore je što ima glupana koji nisu srbi da imaju simpatije prema ovim hordama.

Ali jedna činjenica je nepobitna.

Da je Ukrajinu napala ozbiljna država sa ozbiljnom vojskom sve bi i bilo gotovo za tri dana.
Pošto je rusija horda sama po sebi Ukrajina će ih eliminisati prije ili kasnije.

Ukrajinci opet imaju sistematski pristup kako stući ruski kvantitet na moru, u zraku, kopnenoj logistici. Hordu ćeš umlatiti sistematskim pristupom.
User avatar
laserShow
Posts: 4071
Joined: 30/04/2022 22:10
Grijem se na: nacionalizam

#197183 Re: Ukrajina

Post by laserShow »

zigzag wrote: 17/03/2024 19:56 Da je Ukrajinu napala ozbiljna država sa ozbiljnom vojskom sve bi i bilo gotovo za tri dana.
kao npr? Poljska? Njemacka? ili bilo koja EU zemlja :lol:
User avatar
Distortion
Posts: 2856
Joined: 08/09/2007 19:56

#197184 Re: Ukrajina

Post by Distortion »

User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45505
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#197185 Re: Ukrajina

Post by Chmoljo »

belfy wrote: 17/03/2024 16:17
Chmoljo wrote: 16/03/2024 20:16
belfy wrote: 16/03/2024 16:11

bilo bi dobro da ih Kifla posjeti i napomene da i mi imamo resurse i sve ostalo potrebno za isto, a da nam samo treba investitor... i jos tome da doda da i ameri vec investiraju...
i dušmane u državi koji će uredno sve rusima odati. pa prije će te ovi "legitimni" zavaliti samo da nemaš takvu fabriku ovdje. ionako im je u Bosni najdraže šurovati zajedno.
istina, ali NI i uprkos tome uspijeva dobrano da posluje i siri kapacitete. sto znaci da moze... naravno, uvijek je pitanje i volje i zalaganja sa strane koja to zeli...
Jest, al jedno je proizvoditi municiju, nešto drugo složene sisteme poput borbenih vozila i tenkova, a pogotovo novije generacije gdje bi duži period određene komponente trebale biti tajne.

No ruku na srce, gledajući šta se dešava sa njemačkim sigurnosnim aparatom mi smo kgb za njih :lol:

Btw, saznao sam da određene instance zaista rade na proizvodnji dronova, tako da ono što je Zukan izjavljivao nije potpuna ubleha. Vidjećemo na šta će izaći, ali bi bilo hvale vrijedno.
belfy
Posts: 7699
Joined: 06/08/2007 09:00

#197186 Re: Ukrajina

Post by belfy »

Distortion wrote: 17/03/2024 12:33
ovo je jako pojednostavljena slika procesa i ne znaci ama bas nista. ako zelis da unistis rafineriju gadjas u srce, a srce sve i jedne rafinerije je FCC. pitanje je sta su tamo pogodili. ja se nadam da jesu pravu stvar, ali ako je samo dio pogona onda to nije to. onda samo jedan ili dva produkta ispastaju. ostali idu i dalje standardno k'o na traci...
belfy
Posts: 7699
Joined: 06/08/2007 09:00

#197187 Re: Ukrajina

Post by belfy »

Chmoljo wrote: 17/03/2024 20:47
belfy wrote: 17/03/2024 16:17
Chmoljo wrote: 16/03/2024 20:16

i dušmane u državi koji će uredno sve rusima odati. pa prije će te ovi "legitimni" zavaliti samo da nemaš takvu fabriku ovdje. ionako im je u Bosni najdraže šurovati zajedno.
istina, ali NI i uprkos tome uspijeva dobrano da posluje i siri kapacitete. sto znaci da moze... naravno, uvijek je pitanje i volje i zalaganja sa strane koja to zeli...
Jest, al jedno je proizvoditi municiju, nešto drugo složene sisteme poput borbenih vozila i tenkova, a pogotovo novije generacije gdje bi duži period određene komponente trebale biti tajne.

No ruku na srce, gledajući šta se dešava sa njemačkim sigurnosnim aparatom mi smo kgb za njih :lol:

Btw, saznao sam da određene instance zaista rade na proizvodnji dronova, tako da ono što je Zukan izjavljivao nije potpuna ubleha. Vidjećemo na šta će izaći, ali bi bilo hvale vrijedno.
nisam mislio ni na sta od toga. nikakva vozila i tenkove, nego samo municiju i granate (eventualno rakete kratkog dometa). jer sve to dobijes iz jedne fabrike koju mi trenutacno nemamo, jer je Vitezit otpisan...
Hendrix
Posts: 4117
Joined: 27/02/2004 00:00

#197188 Re: Ukrajina

Post by Hendrix »

zigzag wrote: 17/03/2024 19:56 Nije problem što srbi pišnu kada se spomene ruska vojska i rusija. Gore je što ima glupana koji nisu srbi da imaju simpatije prema ovim hordama.

Ali jedna činjenica je nepobitna.

Da je Ukrajinu napala ozbiljna država sa ozbiljnom vojskom sve bi i bilo gotovo za tri dana.
Pošto je rusija horda sama po sebi Ukrajina će ih eliminisati prije ili kasnije.

Ukrajinci opet imaju sistematski pristup kako stući ruski kvantitet na moru, u zraku, kopnenoj logistici. Hordu ćeš umlatiti sistematskim pristupom.
Pa to je istq bagra koja svrsava na svaku pobjedu Djokovica "on je prije svega gospodin" ili "prije svega sportista". Lik koji je jedan od vodecih likova srpske propagande i mitomanije al ok...prije svega gospodin.

Svaki interviju spomene se Nato bombardovanje i Kosovo, sport prije svega jel.
User avatar
ovo_malo_duse
Posts: 2802
Joined: 01/11/2006 12:59
Location: U magazi, udji slobodno nije zatvoreno

#197189 Re: Ukrajina

Post by ovo_malo_duse »

Distortion wrote: 17/03/2024 20:03
Opet poligonsko gadjanje. Fakat mi nije jasno koja je to taktika i sta je cilj . O cemu razmisljaju ovi sto su danas gledali kako su ovi ispusili i mozda ih se par vratilo i sutra ono krenu opet , mora bit nesto u dorucku sto neutralise zdrav razum.
Pa jebo te ko glineni golubovi i dzaba hajmo ho -ruk.
Romanija
Posts: 2006
Joined: 02/10/2008 15:56
Location: All over the UK

#197190 Re: Ukrajina

Post by Romanija »

M2 vs BTR i pjesadije - ili ono sto je ostalo od nje, podsjeca na neke rane snimke iz Mariuoplja

User avatar
AliceInChains
Posts: 3332
Joined: 09/02/2010 19:40

#197191 Re: Ukrajina

Post by AliceInChains »

zigzag wrote: 17/03/2024 19:56 Nije problem što srbi pišnu kada se spomene ruska vojska i rusija. Gore je što ima glupana koji nisu srbi da imaju simpatije prema ovim hordama.

Ali jedna činjenica je nepobitna.

Da je Ukrajinu napala ozbiljna država sa ozbiljnom vojskom sve bi i bilo gotovo za tri dana.
Pošto je rusija horda sama po sebi Ukrajina će ih eliminisati prije ili kasnije.

Ukrajinci opet imaju sistematski pristup kako stući ruski kvantitet na moru, u zraku, kopnenoj logistici. Hordu ćeš umlatiti sistematskim pristupom.
Skup….pameti :lol:

Sve logićno i očito, pogotovo ovo na kraju. Zato se Rusi trenutno povlače naprijed a Ukrajinci napadaju rikverc.

Osim toga, ako se uspjeh Ukrajinske borbe vaga na koncu, dali će francuske trupe učestvovati u borbi, onda pod hitno da slušaju na Papu.
zigzag
Posts: 5767
Joined: 18/04/2014 11:26

#197192 Re: Ukrajina

Post by zigzag »

Piš,piš
User avatar
tramvajtrojka
Posts: 10798
Joined: 27/04/2021 22:52

#197193 Re: Ukrajina

Post by tramvajtrojka »

Chmoljo wrote: 17/03/2024 20:47
belfy wrote: 17/03/2024 16:17
Chmoljo wrote: 16/03/2024 20:16

i dušmane u državi koji će uredno sve rusima odati. pa prije će te ovi "legitimni" zavaliti samo da nemaš takvu fabriku ovdje. ionako im je u Bosni najdraže šurovati zajedno.
istina, ali NI i uprkos tome uspijeva dobrano da posluje i siri kapacitete. sto znaci da moze... naravno, uvijek je pitanje i volje i zalaganja sa strane koja to zeli...
Jest, al jedno je proizvoditi municiju, nešto drugo složene sisteme poput borbenih vozila i tenkova, a pogotovo novije generacije gdje bi duži period određene komponente trebale biti tajne.

No ruku na srce, gledajući šta se dešava sa njemačkim sigurnosnim aparatom mi smo kgb za njih :lol:

Btw, saznao sam da određene instance zaista rade na proizvodnji dronova, tako da ono što je Zukan izjavljivao nije potpuna ubleha. Vidjećemo na šta će izaći, ali bi bilo hvale vrijedno.
Cummins motor
allison mjenjac
timoney vjesanje
pancirni celik made in slovenia
michelin run flat gume

i tjt. sve proizvodi koje kupis naveliko bez ikakvih specijalnih vojnih dozvola ovo su ti najvažniji dijelovi "za srpska oklopna" vozila, na istu foru radi i despot jedino sto oni rade je da sastave te dijelove i povare čelik :mrgreen:
User avatar
Distortion
Posts: 2856
Joined: 08/09/2007 19:56

#197194 Re: Ukrajina

Post by Distortion »

Česi kazu da su pronasli jos 700.000 granata na trzistu i da je to sa onih 800.0p ukupno 1.500.00 komada, kosta 3,3 milijarde.
User avatar
drug_profi
Posts: 50614
Joined: 16/07/2012 16:00

#197195 Re: Ukrajina

Post by drug_profi »

Iz Vogošće mogu 100K nabaviti do kraja godine.
A da ne mogu iz EU, USA i ostatka svijeta.

Priča o municiji je šupljak, a saznaćemo valjda nekad zašto.
Benjo34
Posts: 1998
Joined: 21/01/2018 00:49

#197196 Re: Ukrajina

Post by Benjo34 »

eltroxin wrote: 17/03/2024 18:41
Bossona wrote: 17/03/2024 17:43 Gore okupatorski helikopteri u okupiranom dijelu Moldavije.


RuZki oZlobodioc Avdiivke šalje pozdravnu poruku svojoj supruzi Larisi i pita šta da donese kući, televizore ili druge električne aparate,...
Cucavac, cucavac, a moze i ono na cemu sjedi…
Iskreno ne znam zasto Moldavija sad ne pokusa rijesit ovaj problem. Neki vid pomoci I od Ukr bi mogli dobit sigurno, ne znam kakvo im je stanje sto se tice vojske, morala, ali ako im je ova paradrzava problem, mislim da je ovo trenutak da se pokusa rijesit, kao sto su Azeri rijesili Karabah.
User avatar
HerrFlick999
Posts: 189
Joined: 08/02/2021 09:44

#197197 Re: Ukrajina

Post by HerrFlick999 »

User avatar
Slo Burner
Posts: 5360
Joined: 09/03/2012 14:20
Location: Apsurdistan
Grijem se na: Pelet
Vozim: Bembaru

#197198 Re: Ukrajina

Post by Slo Burner »

Benjo34 wrote: 18/03/2024 00:11
eltroxin wrote: 17/03/2024 18:41
Bossona wrote: 17/03/2024 17:43 Gore okupatorski helikopteri u okupiranom dijelu Moldavije.


RuZki oZlobodioc Avdiivke šalje pozdravnu poruku svojoj supruzi Larisi i pita šta da donese kući, televizore ili druge električne aparate,...
Cucavac, cucavac, a moze i ono na cemu sjedi…
Iskreno ne znam zasto Moldavija sad ne pokusa rijesit ovaj problem. Neki vid pomoci I od Ukr bi mogli dobit sigurno, ne znam kakvo im je stanje sto se tice vojske, morala, ali ako im je ova paradrzava problem, mislim da je ovo trenutak da se pokusa rijesit, kao sto su Azeri rijesili Karabah.
Neki sa strane bi rekli zašto mi RS sad ne rjesimo
User avatar
apsidejzi
Posts: 8278
Joined: 25/05/2013 23:49

#197199 Re: Ukrajina

Post by apsidejzi »

Slo Burner wrote: 18/03/2024 04:27 Neki sa strane bi rekli zašto mi RS sad ne rjesimo
Azerbejdzan je rijesio Nogorno Karabah.
User avatar
Peacean
Posts: 2689
Joined: 11/09/2017 11:13
Location: Sarajevo

#197200 Re: Ukrajina

Post by Peacean »

apsidejzi wrote: 18/03/2024 07:58
Slo Burner wrote: 18/03/2024 04:27 Neki sa strane bi rekli zašto mi RS sad ne rjesimo
Azerbejdzan je rijesio Nogorno Karabah.
Daleko smo mi od sile kakva je Azerbejdžan :(
Post Reply