Uklanjanje neregistriranih i pokvarenih vozila sa parkinga

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

corave okice
Posts: 83
Joined: 28/07/2013 10:29

#451 Re: Uklanjanje neregistriranih i pokvarenih vozila sa parkinga

Post by corave okice »

Optimist wrote: 09/06/2021 16:28 Danas u Kotromanica kod mosta Suade i Olge, stoji crveni Kadet na trotoaru bez tablica i u njemu neki cigo kunja.
E onde na cosku bukvalno zive, bude po 2-3 auta, dva kombija vozaju. Skupljaju karton i slazu ga uz ogradu. Par puta sam naisao bas rano kad se bude, bude opste ludilo...
User avatar
Truba
Posts: 81179
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#452 Re: Uklanjanje neregistriranih i pokvarenih vozila sa parkinga

Post by Truba »

Ispred suda neregistrirano vozilo suda mjesecima stoji
splinter
Posts: 7345
Joined: 08/10/2011 12:28

#453 Re: Uklanjanje neregistriranih i pokvarenih vozila sa parkinga

Post by splinter »

Black swan wrote: 15/06/2021 08:12 Ispred suda neregistrirano vozilo suda mjesecima stoji
Stoje i predmeti u ladicama pa nikom ništa
crveni_makovi
Posts: 972
Joined: 09/05/2021 14:34

#455 Re: Uklanjanje neregistriranih i pokvarenih vozila sa parkinga

Post by crveni_makovi »

Jučer u obližnjoj trgovini tražim neke proizvode i ne obraćam pažnju na razgovor između drugog kupca i prodavačice dok ne čujem psovku da Boga i državu.

Pogledam i vidim lika kojeg viđam u komšiluku. Dok je bio u zatvoru, stan mu je bio zapečaćen i u zgradi je bilo čisto i mirno. Otkako je izašao iz zatvora, u zgradi je jako prljavo, lift je ponekad zapišan, ponekad ispovraćan. U prizemlju se bacaju i ostavljaju limenke iz kojih cure sokovi. Na njegova vrata često dolazi policija, puno ljudi sličnih njemu tutnji kroz zgradu i nerijetko se lupa na vrata u svako doba dana i noći.

Uglavnom, nakon bogaranja priča kako je neki dan mislio da mu je ukradeno auto pa je sve pokrenuo da ga nađe i saznao na svoje čuđenje da mu je policija skupa sa službom pauka pokupila auto. Pa je on istraživao zašto pa je saznao da je došao nalog iz opštine. Lik živi na drugoj planeti i ne konta zašto bi ikome smetalo neregistrovano auto ispuhanih guma koje godinama stoji na parkingu. Pa on jebe državu i dođe mu da sve zapali.

Ne mogu reći da sam se odvažila i rekla "ja sam poslala prijavu". A ja sam poslala prijavu za to vozilo i razna druga po naselju bez pojma čija su vozila. Ja uredno plaćam registraciju i obiđem pola naselja dok ne nađem propisno mjesto za parkiranje i naravno da mi smeta tuđi otpad koji se raspada tu gdje bi trebalo biti upotrebljivo mjesto za parking.
kB27
Posts: 1064
Joined: 17/02/2016 17:46

#456 Re: Uklanjanje neregistriranih i pokvarenih vozila sa parkinga

Post by kB27 »

crveni_makovi wrote: 11/07/2021 11:24 Jučer u obližnjoj trgovini tražim neke proizvode i ne obraćam pažnju na razgovor između drugog kupca i prodavačice dok ne čujem psovku da Boga i državu.

Pogledam i vidim lika kojeg viđam u komšiluku. Dok je bio u zatvoru, stan mu je bio zapečaćen i u zgradi je bilo čisto i mirno. Otkako je izašao iz zatvora, u zgradi je jako prljavo, lift je ponekad zapišan, ponekad ispovraćan. U prizemlju se bacaju i ostavljaju limenke iz kojih cure sokovi. Na njegova vrata često dolazi policija, puno ljudi sličnih njemu tutnji kroz zgradu i nerijetko se lupa na vrata u svako doba dana i noći.

Uglavnom, nakon bogaranja priča kako je neki dan mislio da mu je ukradeno auto pa je sve pokrenuo da ga nađe i saznao na svoje čuđenje da mu je policija skupa sa službom pauka pokupila auto. Pa je on istraživao zašto pa je saznao da je došao nalog iz opštine. Lik živi na drugoj planeti i ne konta zašto bi ikome smetalo neregistrovano auto ispuhanih guma koje godinama stoji na parkingu. Pa on jebe državu i dođe mu da sve zapali.

Ne mogu reći da sam se odvažila i rekla "ja sam poslala prijavu". A ja sam poslala prijavu za to vozilo i razna druga po naselju bez pojma čija su vozila. Ja uredno plaćam registraciju i obiđem pola naselja dok ne nađem propisno mjesto za parkiranje i naravno da mi smeta tuđi otpad koji se raspada tu gdje bi trebalo biti upotrebljivo mjesto za parking.
:thumbup:
I ne trebas se odvaziti jer nista tim ne postizes - ne treba ti da te takav divljak ni poprijeko pogleda a ne nesto vise. Sto je trebalo uradila si, pa nek on jebe drzavu koliko hoce. I ja sam bar 15ak njih prijavio na Viber sa fotografijama i lokacijom, doduse davno, i od prije reda mjesec dana nema nijednog. Nek ih voze na svoju livadu negdje.
User avatar
Rockefeller
Posts: 7219
Joined: 02/02/2015 13:05
Location: Rijeka Sćona

#457 Re: Uklanjanje neregistriranih i pokvarenih vozila sa parkinga

Post by Rockefeller »

crveni_makovi wrote: 11/07/2021 11:24 Jučer u obližnjoj trgovini tražim neke proizvode i ne obraćam pažnju na razgovor između drugog kupca i prodavačice dok ne čujem psovku da Boga i državu.

Pogledam i vidim lika kojeg viđam u komšiluku. Dok je bio u zatvoru, stan mu je bio zapečaćen i u zgradi je bilo čisto i mirno. Otkako je izašao iz zatvora, u zgradi je jako prljavo, lift je ponekad zapišan, ponekad ispovraćan. U prizemlju se bacaju i ostavljaju limenke iz kojih cure sokovi. Na njegova vrata često dolazi policija, puno ljudi sličnih njemu tutnji kroz zgradu i nerijetko se lupa na vrata u svako doba dana i noći.

Uglavnom, nakon bogaranja priča kako je neki dan mislio da mu je ukradeno auto pa je sve pokrenuo da ga nađe i saznao na svoje čuđenje da mu je policija skupa sa službom pauka pokupila auto. Pa je on istraživao zašto pa je saznao da je došao nalog iz opštine. Lik živi na drugoj planeti i ne konta zašto bi ikome smetalo neregistrovano auto ispuhanih guma koje godinama stoji na parkingu. Pa on jebe državu i dođe mu da sve zapali.

Ne mogu reći da sam se odvažila i rekla "ja sam poslala prijavu". A ja sam poslala prijavu za to vozilo i razna druga po naselju bez pojma čija su vozila. Ja uredno plaćam registraciju i obiđem pola naselja dok ne nađem propisno mjesto za parkiranje i naravno da mi smeta tuđi otpad koji se raspada tu gdje bi trebalo biti upotrebljivo mjesto za parking.
Ko ga jebe.

Treba ga liferovat iz zgrade.
al-em
Posts: 3115
Joined: 01/03/2014 00:26

#458 Re: Uklanjanje neregistriranih i pokvarenih vozila sa parkinga

Post by al-em »

Ovi rade sporo ali rade. Uklonli su 3 vozila ispred moje zgrade, uslikao sam još par na drugim lokacijama ali nisam provjerio da li su i njih odvukli.
Dzematlija
Posts: 559
Joined: 29/04/2015 12:06

#459 Re: Uklanjanje neregistriranih i pokvarenih vozila sa parkinga

Post by Dzematlija »

al-em wrote: 11/07/2021 15:24 Ovi rade sporo ali rade. Uklonli su 3 vozila ispred moje zgrade, uslikao sam još par na drugim lokacijama ali nisam provjerio da li su i njih odvukli.
Tačno tako. I kod mene isti slučaj.
Valjda imaju dosta prijavljenih auta.
IlijaLadin
Posts: 1218
Joined: 24/10/2004 23:46
Location: Soli

#460 Re: Uklanjanje neregistriranih i pokvarenih vozila sa parkinga

Post by IlijaLadin »

Boze, posalji pauka i u nasu mahalu. E, da... mi smo druga drzava. TK
User avatar
hopi
Posts: 5626
Joined: 05/03/2009 23:03
Location: zemlja moja

#461 Re: Uklanjanje neregistriranih i pokvarenih vozila sa parkinga

Post by hopi »

I kod mene su skloniki jedno što sam poslao. Sporo, ali opet su ga odvukli što je najbitnije.
Ne znam je li otišao onaj kadet sa ciglana, morati ću pogledati, tu je bio jedan passat 5.5 karavan dugo stajao njega nema više.
Melisa84
Posts: 217
Joined: 14/09/2010 13:21

#462 Re: Uklanjanje neregistriranih i pokvarenih vozila sa parkinga

Post by Melisa84 »

Da li pravilo za uklanjanje neregistrovanih vozila važi i za ona vozila koja sa stranim tablicama stoje na istom mjestu već 3 mjeseca?
Pretp. da samo okače na trulju neke tablice iz EU, a koje su istekle i tako izbjegavaju primjenu Zakona o uklanjanju neregistrovanih vozila sa javnih površina.
oruzana_pobuna
Posts: 1756
Joined: 15/04/2021 11:24
Location: Prdimahovljani

#463 Re: Uklanjanje neregistriranih i pokvarenih vozila sa parkinga

Post by oruzana_pobuna »

Melisa84 wrote: 04/12/2021 11:19 Da li pravilo za uklanjanje neregistrovanih vozila važi i za ona vozila koja sa stranim tablicama stoje na istom mjestu već 3 mjeseca?
Pretp. da samo okače na trulju neke tablice iz EU, a koje su istekle i tako izbjegavaju primjenu Zakona o uklanjanju neregistrovanih vozila sa javnih površina.
na svim tablicama EU ima stiker kada je tehnicki uradjen - tako da je legalno podic takav auto i poslat na otpad ili aukciju....

ja sam u njemackoj kad sam kupio auto dobio na parkingu koji je bio vise nego prazan crvenu cestitku od njemacke policije da se auto ili iymjesti ili registruje jer sam ceko ZOLL table iz ZOLLAMTa jerbo je prerevnoj njemackoj gospodi smetalo sto auto nije imalo tablice jedan dan nabijem ih na kurac.....
User avatar
Optimist
Posts: 13566
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#464 Re: Uklanjanje neregistriranih i pokvarenih vozila sa parkinga

Post by Optimist »

Na njemackim tablicama ima stiker, dok na mnogim drugim bas iz EU nema nikakvog podatka da li je auto registrovan i koliko se moze voziti.
Melisa84
Posts: 217
Joined: 14/09/2010 13:21

#465 Re: Uklanjanje neregistriranih i pokvarenih vozila sa parkinga

Post by Melisa84 »

Vozilo je na francuskim tablama. :roll:
User avatar
belafonte
Posts: 1206
Joined: 29/05/2006 17:54

#466 Re: Uklanjanje neregistriranih i pokvarenih vozila sa parkinga

Post by belafonte »

Jel još ovaj broj aktivan il su nakon Dubai epizode prioritet neregistrirani i pokvareni avioni?
User avatar
hopi
Posts: 5626
Joined: 05/03/2009 23:03
Location: zemlja moja

#467 Re: Uklanjanje neregistriranih i pokvarenih vozila sa parkinga

Post by hopi »

Radi li ovaj broj još, ili gjde im se javiti? Poslao sam sliku, ali mi nema niti delivered. Micibuši galant treba biti odvučen.
The BEN10
Posts: 7558
Joined: 19/09/2011 09:03

#468 Re: Uklanjanje neregistriranih i pokvarenih vozila sa parkinga

Post by The BEN10 »

hopi wrote: 11/07/2022 11:15 Radi li ovaj broj još, ili gjde im se javiti? Poslao sam sliku, ali mi nema niti delivered. Micibuši galant treba biti odvučen.
I mene interesuje odvoze li još uvijek vozila.
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37278
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#469 Re: Uklanjanje neregistriranih i pokvarenih vozila sa parkinga

Post by bitanga_sa_otesa »

odvozim ja na zeljezo,samo dajte adrese :D
shandrprcSA
Posts: 9789
Joined: 23/02/2013 08:16

#470 Re: Uklanjanje neregistriranih i pokvarenih vozila sa parkinga

Post by shandrprcSA »

The BEN10 wrote: 11/07/2022 15:49
hopi wrote: 11/07/2022 11:15 Radi li ovaj broj još, ili gjde im se javiti? Poslao sam sliku, ali mi nema niti delivered. Micibuši galant treba biti odvučen.
I mene interesuje odvoze li još uvijek vozila.
ne odvoze vise jer nema mjesta za odlaganje
NediM17
Posts: 21480
Joined: 05/11/2009 11:49

#471 Re: Uklanjanje neregistriranih i pokvarenih vozila sa parkinga

Post by NediM17 »

Das rok, ko ne dodje po svoje i ne plati odvozenje i lezarinu, pod presu, pa u zeljezaru.
User avatar
kabal1337
Posts: 7794
Joined: 11/02/2012 21:08
Location: DIY
Vozim: Destroy it yourself

#472 Re: Uklanjanje neregistriranih i pokvarenih vozila sa parkinga

Post by kabal1337 »

NediM17 wrote: 11/07/2022 20:50 Das rok, ko ne dodje po svoje i ne plati odvozenje i lezarinu, pod presu, pa u zeljezaru.
Ma kod nas je sve nepromisljeno i nekome odgovara da je tako.
User avatar
Truba
Posts: 81179
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#473 Re: Uklanjanje neregistriranih i pokvarenih vozila sa parkinga

Post by Truba »

Opet su se poceli kotiti neregiatrirani
User avatar
insaneinthebrain
Posts: 20397
Joined: 12/08/2013 12:51

#475 Re: Uklanjanje neregistriranih i pokvarenih vozila sa parkinga

Post by insaneinthebrain »

Najbolji nacin za uklanjanje :thumbup:
Direkt na otpad i u staro zeljezo
Post Reply