Uklanjanje mladeza

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

zensko_zlo
Posts: 1
Joined: 30/08/2013 09:16

#26 Re: Uklanjanje mladeza

Post by zensko_zlo »

Ima li itko da je uklanjao madez u Mostaru i kakva su iskustva??
User avatar
Partijaner
Posts: 15365
Joined: 17/10/2010 13:56
Location: Südkurve München

#27 Re: Uklanjanje mladeza

Post by Partijaner »

Radi li ko u Sarajevu lasersko otklanjanje mladeza ?
User avatar
Skyfox
Posts: 7489
Joined: 27/09/2003 00:00
Location: Selo Strumfova

#28 Re: Uklanjanje mladeza

Post by Skyfox »

ima li neko da preporuci privatnu kliniku koja vrsi odstranjivanje benova u SA?
User avatar
Sarayman
Posts: 1313
Joined: 25/10/2006 09:12
Location: Sarajevo

#29 Re: Uklanjanje mladeza

Post by Sarayman »

Skyfox wrote:ima li neko da preporuci privatnu kliniku koja vrsi odstranjivanje benova u SA?
Karabeg, bio ja nedavno. Cijena nije mala, 240 KM po komadu ali za te pare imaš odličan (bez čekanja) i puni tretman uključujući nalaz s patologije. Poslije odstranjivanja mladeža, imaš još dva dolaska na kliniku, prvi je skidanje zavoja i čišćenje rane, a drugi je skidanje konaca 12 dana nakon uklanjanja mladeža. Još nešto te zanima?
Imaš i Našu malu kliniku na D. Malti, ali ne znam ništa o tretmanu i cijenama jer sam već ranije bio kod Karabega pa znam da nema rizika.
User avatar
Skyfox
Posts: 7489
Joined: 27/09/2003 00:00
Location: Selo Strumfova

#30 Re: Uklanjanje mladeza

Post by Skyfox »

Sarayman wrote:
Skyfox wrote:ima li neko da preporuci privatnu kliniku koja vrsi odstranjivanje benova u SA?
Karabeg, bio ja nedavno. Cijena nije mala, 240 KM po komadu ali za te pare imaš odličan (bez čekanja) i puni tretman uključujući nalaz s patologije. Poslije odstranjivanja mladeža, imaš još dva dolaska na kliniku, prvi je skidanje zavoja i čišćenje rane, a drugi je skidanje konaca 12 dana nakon uklanjanja mladeža. Još nešto te zanima?
Imaš i Našu malu kliniku na D. Malti, ali ne znam ništa o tretmanu i cijenama jer sam već ranije bio kod Karabega pa znam da nema rizika.
hvala za info, imam jos par pitanja za PM :)
User avatar
Mayhem
Posts: 149
Joined: 01/11/2013 11:12

#31 Re: Uklanjanje mladeza

Post by Mayhem »

zna li neko proceduru narucivanja za dermatoskopiju na KCUS-u? osim sto mi treba uputnica od mog ljekara, narucuje li se preko telefona ili licno isl? :) hvala! :)
miki27A
Posts: 718
Joined: 18/04/2008 13:58
Location: IL

#32 Re: Uklanjanje mladeza

Post by miki27A »

Da podignem temu i svima preporucim odlazak doktorima na godisnji pregled mladeza, a evo i zasto: kolegica plave oci, svijetao ten, crvena kosa: na ljeto sam primijetila kad smo bile na bazenu (krema sa minimalno SPF 30 se treba konstantno nanositi svaka tri sata, i nakon kupanja) lijevo od pupka novi mladez koji je bio nepravilnog oblika i ruzne smedje boje, znaci neujednacene boje. Ja kakva sam nagovarala je da ode na godisnji pregled, ona sve odgadjala i na kraju u januaru napokon ode i bas taj mladez i jos jedan na ledjima joj odmah uklone za biopsiju (velicine kovanice od 2 KM). 20 dana kasnije poziv iz bolnice: veoma abnormalne celije nadjene u tom na stomaku, sumnja na melanom. Curi je 32 godine, i ima slucajeve melanoma u porodici (jos jedan razlog da se ide pregledati na godisnjoj bazi).

Dan nakon poziva mini lokalna operacija (8 inekcija lokalne anestezije): uklonjeno jos po 5 mm od ruba, i da bi se sad ova rana mogla zasiti jos sa svake strane po 2,5 cm, dubinski savovi, i povrsinski savovi. Sad se ceka nalaz druge biopsije i onda bi bilo OK.
Ne igrajte se, da nije otisla, pitanje je sta bi bilo, pogotovo sa historijom melanoma u porodici.

P.S. dermatolog je poslao oftalmologu da vidi da nema slucajno freckles (pjegice) u ocima, jer se i tu zna melanoma javiti. Ovo nisam znala, ali nekako ima logike.
samira183
Posts: 23
Joined: 03/08/2014 19:52

#33 Re: Uklanjanje mladeza

Post by samira183 »

Zna li neko koliko "komada" mogu odjednom skinuti ? Rodica za mjesec odseli, a ima oko 10-15 da ih skine.. Pa kontam ona bi sigurno da joj to zavrse u 2-3 navrata.. Inace je u pitanju hirursko skidanje na UKC-u Tuzla.
Zer0
Posts: 99
Joined: 02/08/2013 20:25

#34 Re: Uklanjanje mladeza

Post by Zer0 »

Kakva je sad procedura gore na Koševu ako hoću da uklonim mladez. Idem li prvo na dip pa na plasticnu hirurgiju ili mogu direktno kod specijaliste da ne moram čekati?
palmica
Posts: 102
Joined: 16/03/2011 20:40

#35 Re: Uklanjanje mladeza

Post by palmica »

I mene interesuje ali izgleda da nema svježih informacija...
La_Forge
Posts: 644
Joined: 14/06/2002 00:00
Location: Sarajevo

#36 Re: Uklanjanje mladeza

Post by La_Forge »

Imaš ovdje dobar spisak dermatologa, većina ih ovo može ponuditi vjerujem...

http://zdraviji.ba/pretraga?djelatnost=12
Zer0
Posts: 99
Joined: 02/08/2013 20:25

#37 Re: Uklanjanje mladeza

Post by Zer0 »

palmica wrote:I mene interesuje ali izgleda da nema svježih informacija...
Bio sam neki dan i procedura im je da ides prvo u ambulantu na DIP pa te tamo upute dalje. Ali ako hoces kod konketno nekog doktora pitas za njega kad je u ambulanti ili ga potrazis tamo u okrugloj zgradi ako ne radi dezure.
denisbar
Posts: 81
Joined: 14/02/2014 13:30

#38 Re: Uklanjanje mladeza

Post by denisbar »

Ja imam mladezna stomaku (izraslina,ali nije veliki) i volio bih ga odstraniti. U cemu je razlika izmedju tog pigmentnog i ovog u vidu izrasline??
User avatar
sheilak
Posts: 17840
Joined: 29/12/2006 21:44
Location: kod njega

#39 Re: Uklanjanje mladeza

Post by sheilak »

Ako moze kome pomoci
Imao mladez na obrazu
Otisao rekoh onima na prijavnici zelim odstraniti mladez
Inace radi se o nasoj maloj klinici u adila grrbe na skenderiji
Pita jel imate zakazano rekoh ne
Kaze da vidim kad moze jer smo sada puni
A sada mozda sa doktorom konsultacije
Ok
Usao tamo rekao kako sam zakacio brijacem i on odmah trebalo bi to ukloniti
Rekoh ja bih to odmah
Kaze doktor sacekaj da vidimo
U roku 15 minuta na stolu bio popunio onu saglasnost i sta treba
Anestezija lokalna odstranjen mladez u roku 20 minuta maksimalno
Cijena na licu je 300 al je on kao jeftinije od 200 a i na stranici pise da su cijene od 200-300
Uglavnom kontrola za 3 dana i to je zasad to
Ja licno zadovoljan uslugom i brzinom primanja i operativnog zahvata u mom slucaju (r)
no_sikiriki
Posts: 17067
Joined: 11/12/2012 13:21

#40 Re: Uklanjanje mladeza

Post by no_sikiriki »

Zna li iko negdje u Sa da rade radiotalasno uklanjanje mladeza?
User avatar
esmasaric
Posts: 3763
Joined: 03/11/2015 02:36
Location: https://twitter.com/esmasaric
Contact:

#41 Re: Uklanjanje mladeza

Post by esmasaric »

Da li neko zna za slučaj uklanjanja mladeža na "oku" tj. očnom kapku?

Imam mali mladež na donjem kapku, baš kod oka, kad sam otišla na konsultacije kod doktora,
rečeno mi je da u slučaju hirurškog zahvata bi trebalo skinuti i taj komad kapka... što bi estetski baš izgledalo ružno.
Za sada je na nezgodnom mjestu, jer s godinama bi mogao rasti i donji kapak bi se od te težine spustio.

Da li neko možda ima iskustva sa skidanjem mladeža na ovim malo "težim" mjestima?
username_here
Posts: 263
Joined: 03/04/2019 18:05

#42 Re: Uklanjanje mladeza

Post by username_here »

no_sikiriki wrote: 08/09/2020 08:17 Zna li iko negdje u Sa da rade radiotalasno uklanjanje mladeza?
Mozda ovi >
no_sikiriki
Posts: 17067
Joined: 11/12/2012 13:21

#43 Re: Uklanjanje mladeza

Post by no_sikiriki »

Gledala sam i ja taj video, to mi je i zapravo dalo ideju za to radiotalasno uklanjanje, ali to je od prije par godina kad je taj dr. dosao kod njih, Maab je beauty salon, ne bave se inace time. Ima jos Derma Estetika, ali ugovoriti termin s njima je visa nauka, a nisu mi nesto poznati, da ima neko da preporuci nekoga bilo bi dobro, ali mislim da nema u Sarajevu ta vrsta uklanjanje osim ovo gdje spomenuh.
YouAreMyDestiny
Posts: 2852
Joined: 08/03/2021 17:27

#44 Re: Uklanjanje mladeza

Post by YouAreMyDestiny »

Po vrijedila sam mladež, krvario je. Da li se dugo čeka na termin na Koševu ili da idem privatno?
dudlov
Posts: 1913
Joined: 25/10/2010 11:46
Location: sarajevo

#45 Re: Uklanjanje mladeza

Post by dudlov »

klix wrote: 11/09/2022 09:12 Po vrijedila sam mladež, krvario je. Da li se dugo čeka na termin na Koševu ili da idem privatno?
Radio uklanjanje dva mladeža na koševu i sve proteklo ok. Otiđi i vidi koliko se čeka. Uglavnom, radio sam uklanjanje na plastičnoj hirurgiji al sam zaboravio jesam li čekao i koliko, jer to je bilo 2004. godine
Forsaken
Posts: 824
Joined: 11/02/2005 10:51

#46 Re: Uklanjanje mladeza

Post by Forsaken »

skinuo sam jedno 10ak mladeza u nasoj maloj klinici, iz 3puta. nikad nikakvih problema. u pocetku je doktor skidao hirurski al zadnji put sa onim aparatom sto sprzi. u biti mnogo jednostavnije nego skidanje bradavice recimo. naravno ovo nije moguce ako je mladez u nivou koze. takodjer, ako nije sumnjiv, a vjerovatno nije, ne trebate beze placati slanje na patologiju, bezveze trosak. meni je skinuo vise mladeza a za cijenu jednog plus mi je poskidao onih bradavica malih sto vise, dok je ceko da se nesta ohladi :D ja prezadovoljan. mladezi su bili na vratu i ledjima.

sljecei su par na stomaku i na glavi.

cijena je ko sto neko rece 200 - 300km ja sam platio 200.

sve preporuke nasa mala klinika
haroks
Posts: 22
Joined: 01/03/2021 09:06

#47 Re: Uklanjanje mladeza

Post by haroks »

Uklonio skoro 10 mladeza dosad u Abdullah Nakas (Vojnoj bolnici). Procedura je sljedeća:
- uzimas uputnicu u ambulanti za plastičnu hirurgiju ili opstu hirurgiju (ja sam uzeo prvi put za plastičnu, pa su me sa plasticne prebacili na opstu i sve naredno sam radio na opstoj, to su vrata jedna do drugih)
- dolazis, cekas 2h minimalno, doktor te pita koji mladez, baci oko na njega, i da ti termin
- prije termina, uzimas veliku uputnicu opet iz ambulante
- dolazis na dan termina, cekas opet 2h
- doktor te poziva da vidi koji mladez skidas
- dadnu ti papire, ides u glavnu zgradu na prijem
- ako si osiguran placas participaciju 2 KM na blagajnoj
- ako nisi osiguran, ne znam sta je procedura
- ako si na birou ili oslobodjen bilo kakvog placanja, vjerovatno moras priloziti neki dokaz
- dajes papire na prijemu da te unesu u sistem
- sa istim papirima se vracas i cekas svoj red za operaciju
- anestezija, operacija 10-15m, obicno 3 konca, sljedeci dan skines sam zavoj i peres redovno ranu vodom i sapunom
- dan iza operacije iza 14h uzeti otpusnicu iz glavne zgrade sa prijema
- kontrola za 7/10/15 dana, zavisno kako im se cefne (najbolje da je min. 10 dana da nebi kao ja dosli jednom, cekali 2h da bi ti doktor rekao rano je jos vaditi konce)
- za kontrolu je dovoljna otpusnica, ne treba nova uputnica iz ambulante
- na kontroli je moguce uzeti termin za sljedeci mladez koji hocete ukloniti, tako da ne dolazite posebno drugi dan i gubite dodatna 2h za novi termin

Moguce je ukloniti max. 2 mladeza na istom lokalitetu.
Po mogucnosti, prije bilo kojeg uklanjanja, naruciti se posebno kod dermatologa da ti pregleda sve mladeze i kaze jel OK ili ne uklanjati ih, koji prvi uklanjati i slično. Dermatolog je na KCUS.
nikeze
Posts: 572
Joined: 07/12/2018 12:57

#48 Re: Uklanjanje mladeza

Post by nikeze »

Sve je to teoretski tako i rutinski, samo znam slučaj gdje se poslije 8 godina nakon uklanjanja razvio karcinom i došlo do smrtnog ishoda.
Uklanjanje mladeža nije igrarija.
Post Reply