Ukinut HRT2

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Jasho
Posts: 503
Joined: 05/06/2003 00:00
Location: Sarajevo

#76

Post by Jasho »

Prava istina je da je kablovskim operaterima istekla licenca za prikazivanje HRT 2, još u Martu i da su oni umjesto da obnove ugovor nama nelegalno prikazivali HRT 2 nakon isteka licence! Dakle mi više ne ćemo imati HRT 2, izuzev ako kablovski operateri odluče da sklope novi ugovor i kupe licencu za BiH! Dakle jedini krivac u svemu ovome su kablovski operateri koji su htjeli na nezakonit račun da preko leđa građana ostvare extra profit! Što se tiće utakmica svjetskog na BHT 1, glavni je problem što se ne ulaže u kvalitet i što se ne ulaže u obrazovanje sportskih novinara! Da su imali trunku zdravog razuma, mogli su čitavo prvenstvo da rade sa lica mjesta, dakle uživo, a ne iz studija! Mnogi kažu da je u moru sivila od naših novinara Baho najbolji. Ja se s tim ne bih složio, jer je upravo on jedan od najlošijih i smeta mi njegovo urlikanje i histerisanje bez potrebe! Za mene lično najnormalniji naš komentator, koji to radi sasvim ok i bez kreveljenja i urlikanja je Igor Kristić! Desi se i njemu koji lapsus (to je sasvim normalno i oni na HRT-u ih imaju), ali sigurno ih nema ni blizu kao Baho, Velid, Kemo ili Šuko. Momak je iz Sarajeva i jedno je normalno gradsko dijete! Prije par godina su mu zamjerali što ne govori Hrvatskim jezikom na televiziji, na šta im je on odgovorio, da je on Bosanac iz Sarajeva i da može govoriti samo Bosanskim jezikom, a ne Hrvatskim!
edikamedika
Posts: 252
Joined: 10/06/2006 11:56

#77

Post by edikamedika »

Jasho wrote:Prava istina je da je kablovskim operaterima istekla licenca za prikazivanje HRT 2, još u Martu i da su oni umjesto da obnove ugovor nama nelegalno prikazivali HRT 2 nakon isteka licence! Dakle mi više ne ćemo imati HRT 2, izuzev ako kablovski operateri odluče da sklope novi ugovor i kupe licencu za BiH! Dakle jedini krivac u svemu ovome su kablovski operateri koji su htjeli na nezakonit račun da preko leđa građana ostvare extra profit!
I to je to, cijela istina.
User avatar
manijak1
Posts: 47640
Joined: 16/01/2003 00:00
Location: https://www.klix.ba/
Contact:

#78

Post by manijak1 »

I koje su sankcije za iste prekršioce ......?
Naime .....neko iz RAK-a je izjavio kako kablovski operateri .....u ovom slučaju isključivanja HRT2 -a samo poštuju zakon .......pa onda kako neke regije u BiH ....mogu pratiti HRT2 i preko kablovskih operatera jer isti kao primaju :D zemaljski signal ......meni je jedino jasno da u svemu ovome ispade da su ti operateri .....vrlo dobro organizirana podružnica za pranje novca.
edikamedika
Posts: 252
Joined: 10/06/2006 11:56

#79

Post by edikamedika »

Da vratimo malo temu gore

U julu i avgustu na HRT2 smo mogli gledati Mucke , Mash, Crnu guju, Allo Allo, Oz, CSI Miami, Law & Order: Trial by Jury, Alias, Las Vegas (kompletne serije)

Na BHT cemo gledati italijanske, njemacke i ceske serije ZLJ kategorije koje su Cesi, Nijemci i Italijani menadzmentu BHT-a platili samo da ih ovi uzmu, u stilu "samo to nosite od nas, evo platicemo vam".
Last_one
Posts: 349
Joined: 20/05/2006 01:00
Location: Sarajevo..Hrasno

#80 Re: Ukinut HRT2

Post by Last_one »

eeeeeee wrote:Ukinut je HRT2 na HS kablovskoj TV i to izgleda ne samo za vrijeme svjetskog prvenstva vec za stalno kao alternativa ponuden je "mocan program KISS televizije" nema sta svaka vam cast...

Imamo li mi kako korsnici kablovske televizije ikakava prava ili nam jedino preostaje da i dalje gledamo Ž i KLJ kanale europske produkcije i placamo 11.50KM pretplate???
Ma jel ovo sigurno?
Najavljeno je da ce biti ukinut samo za vrijeme svjetskog prvenstva! :? :? :? :? :? :? :? :? :? :?
Post Reply