Ukidanje mjera mashalla

Moderator: O'zone

YouAreMyDestiny
Posts: 2852
Joined: 08/03/2021 17:27

#26 Re: Ukidanje mjera-Danska a trebali bi i drugi mashalla

Post by YouAreMyDestiny »

Hvalim te Bože, polako stvari kreću na bolje.

Šta će sad vakseri, pocrkaće od muke. :lol: :lol:

Nisam se vakcinisala i neću.
paladinka
Posts: 1884
Joined: 23/06/2013 17:08

#27 Re: Ukidanje mjera-Danska a trebali bi i drugi mashalla

Post by paladinka »

Zahvaljujuci vakcini dolazimo u u situaciju gdje se mjere ukidaju.
aldinjo
Posts: 5019
Joined: 03/07/2011 02:49

#28 Re: Ukidanje mjera-Danska a trebali bi i drugi mashalla

Post by aldinjo »

preselio na ahiret wrote: 01/02/2022 23:35 https://www.klix.ba/vijesti/svijet/dans ... /220201189

Konacno,valjda ce kod nas ubrzo isto,nema vise smisla,vakserima ce ovo tesko past :lol:
Piše se mašallah.
grozdana
Posts: 137
Joined: 07/09/2018 07:46

#29 Re: Ukidanje mjera-Danska a trebali bi i drugi mashalla

Post by grozdana »

U danskoj skontali da ih je više umrlo vakcinisanih.
Kod nas bojim se da nema ko da skonta,jer su sve ovo kvazistručnjaci na kvadrat
cassius
Posts: 3943
Joined: 29/06/2014 07:53

#30 Re: Ukidanje mjera-Danska a trebali bi i drugi mashalla

Post by cassius »

paladinka wrote: 03/02/2022 21:23 Zahvaljujuci vakcini dolazimo u u situaciju gdje se mjere ukidaju.
Bas je eto zahvaljujuci vakcini.
User avatar
petunija
Posts: 3045
Joined: 07/05/2009 09:22
Location: United States of Balcan

#31 Re: Ukidanje mjera-Danska a trebali bi i drugi mashalla

Post by petunija »

Sa drugog portala:

Za mjesec dana će biti dvije godine kako se borimo protiv korone i kako se konstantno uvode neke nove mjere kako bi se spriječilo širenje virusa. Nakon ovog perioda jasno može da se vidi koje su to mjere koje su bile potpuno besmislene, a koje su ipak spriječile da kovid eksplodira.
Lockdowni, odnosno zaključavanja, u SAD i Evropi su imala mali ili nikakav uticaj na smanjenje smrtnih slučajeva od kovid-19, rekli su istraživači sa Univerziteta Johns Hopkins.
Rekli su da su blokade tokom rane faze pandemije 2020. smanjile smrtnost od kovid-19 za oko 0,2 odsto.
Međutim, istraživači su rekli da nisu pronašli dokaze da su blokade, zatvaranje škola, zatvaranje granica i ograničavanje okupljanja imali primijetan uticaj na smrtnost od kovida.
Zatvaranje škola smanjilo je stopu smrtnosti za 0,1 odsto, a zatvaranje granica nije imalo nikakvog efekta, pokazalo je istraživanje.
Maske na radnom mjestu, naprimjer, bile su znatno efikasnije. One su mogle da smanje broj smrtnih slučajeva od korone za 24 odsto - zatvaranje klubova i barova za dodatnih 15 odsto, kako su otkrili autori.
Zaključavanje se definiše kao nametanje najmanje jedne obavezne nefarmaceutske intervencije (NPI). NPI su bilo koji vladin mandat koji direktno ograničava mogućnosti ljudi, kao što su politike koje ograničavaju kretanje, zatvaraju škole i preduzeća i zabranjuju međunarodna putovanja.
U studiji pod nazivom „Pregled literature i meta-analiza efekata zatvaranja na smrtnost od kovid-19“ objavljenoj u ponedjeljak (31. januara), istraživači su rekli da su blokade imale „razorne efekte“ na ekonomiju i doprinijele brojnim društvenim problemima.
- Oni su doprinijeli smanjenju ekonomske aktivnosti, povećanju nezaposlenosti, smanjenju školovanja, izazivanju političkih nemira, doprinosu nasilju u porodici i potkopavanju liberalne demokratije - rekli su.
Studija navodi da su podaci o ukupnom broju umrlih u nekoj zemlji daleko precizniji od podataka o smrtnim slučajevima povezanim sa kovidom, koji mogu biti i nedovoljno prijavljeni (zbog nedostatka testova) ili previsoki (jer neki ljudi umiru sa – ali ne zbog – kovida).
Studija je utvrdila da će, ako se karantin produži, smrtnost od kovida prenijeti na druge uzroke (npr. samoubistvo), procjene zasnovane na mortalitetu od kovida će precijeniti efekat karantina.
Slično tome, ako zatvaranja spasavaju živote na druge načine (npr. manje saobraćajnih nesreća), efekat zaključavanja na smrtnost biće potcijenjen.
Izvještaj je zaključio da su naređenja ljudima da ostanu kod kuća takođe neefikasna, uz objašnjenje da su samo smanjila smrtnost od kovid-19 za 2,9%.
Istraživači su rekli da zatvaranje nije bilo efikasan način za smanjenje stope smrtnosti tokom pandemije, barem ne tokom prvog talasa pandemije korona virusa.

- Nalazimo malo ili nimalo dokaza da su obavezna blokada u Evropi i Sjedinjenim Državama imala primijetan uticaj na stope smrtnosti od COVID-19 - napisali su istraživači.

- Naši rezultati su u skladu sa grupom Svjetske zdravstvene organizacije, koja kaže: ‘Izvještaji o pandemiji gripa iz 1918. pokazuju da mjere socijalnog distanciranja nisu prestale ili dramatično smanjile prenošenje zaraze' - naveli su.
Naslovnica
Posts: 27934
Joined: 20/03/2013 15:38

#32 Re: Ukidanje mjera-Danska a trebali bi i drugi mashalla

Post by Naslovnica »

grozdana wrote: 04/02/2022 09:51 U danskoj skontali da ih je više umrlo vakcinisanih.
Kod nas bojim se da nema ko da skonta,jer su sve ovo kvazistručnjaci na kvadrat
Pa statisticki je to itekako moguce.
Zamisli da je 100% vakcinisanih.
Naravno da ce u tom slucaju svako ko umre biti - vakcinisan.
Mislim, ovo je pojednostavljeno, cisto da razbijemo to sta stoji iza cinjenice da je "umrlo vise vakcinisanih".
ajdamo
Posts: 1054
Joined: 02/07/2016 17:11
Location: Hercegovina Kalifornija
Grijem se na: Sunce
Vozim: Dvotočkaš

#33 Re: Ukidanje mjera-Danska a trebali bi i drugi mashalla

Post by ajdamo »

Svi će ukinuti mjere čim isteknu rokovi vakcina koje države imaju na zalihama.

Lockdown i obavezna vakcinacija više nemaju nikakvog smisla. Ovaj koronavirus je već dosta oslabio u svijetu već postoje mnogo ozbiljnije bolesti pa se zbog njih ne uvode nikakve restrikcije.
RtrnOfSalisbury
Posts: 3603
Joined: 13/02/2008 04:52
Location: Tullarosa

#34 Re: Ukidanje mjera-Danska a trebali bi i drugi mashalla

Post by RtrnOfSalisbury »

gde si sada fajzeruuu :skoljka:
User avatar
doktornauke
Posts: 686
Joined: 14/01/2022 12:49
Location: Hospital

#35 Re: Ukidanje mjera-Danska a trebali bi i drugi mashalla

Post by doktornauke »

ajdamo
Posts: 1054
Joined: 02/07/2016 17:11
Location: Hercegovina Kalifornija
Grijem se na: Sunce
Vozim: Dvotočkaš

#36 Re: Ukidanje mjera-Danska a trebali bi i drugi mashalla

Post by ajdamo »

doktornauke wrote: 04/02/2022 21:04
Hahaha vidi ovog gurua
Hendrix
Posts: 4114
Joined: 27/02/2004 00:00

#37 Re: Ukidanje mjera-Danska a trebali bi i drugi mashalla

Post by Hendrix »

klix wrote: 03/02/2022 15:12 Hvalim te Bože, polako stvari kreću na bolje.

Šta će sad vakseri, pocrkaće od muke. :lol: :lol:

Nisam se vakcinisala i neću.
Papa savjetuje ljude da se vakcinisu.... Saudijska Arabija i ostale zaljevske monarhije imaju obavezno vakcinisanje za sve gradjane bez iznimke... oni se ne uzdaju u Boga kao ti ili je nesto drugo u pitanju? Ili Papa nije pravi katolik a Saudijci nisu pravi muslimani?

Thoughts and prayers metoda je odavno pokazala da ne djeluje, malo je zalosno da u 21 vijeku imamo ovakvo vidjenje stvari.
Karikaturist
Posts: 3832
Joined: 20/12/2020 10:03

#38 Re: Ukidanje mjera-Danska a trebali bi i drugi mashalla

Post by Karikaturist »

Hendrix wrote: 08/02/2022 00:13
klix wrote: 03/02/2022 15:12 Hvalim te Bože, polako stvari kreću na bolje.

Šta će sad vakseri, pocrkaće od muke. :lol: :lol:

Nisam se vakcinisala i neću.
Papa savjetuje ljude da se vakcinisu.... Saudijska Arabija i ostale zaljevske monarhije imaju obavezno vakcinisanje za sve gradjane bez iznimke... oni se ne uzdaju u Boga kao ti ili je nesto drugo u pitanju? Ili Papa nije pravi katolik a Saudijci nisu pravi muslimani?

Thoughts and prayers metoda je odavno pokazala da ne djeluje, malo je zalosno da u 21 vijeku imamo ovakvo vidjenje stvari.
Saudijci prave zgrade od zlata dok su oko njih ljudi gladni, hajmo ih i u tome pratiti..
User avatar
Truba
Posts: 81797
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#39 Re: Ukidanje mjera-Danska a trebali bi i drugi mashalla

Post by Truba »

Hendrix wrote: 08/02/2022 00:13
klix wrote: 03/02/2022 15:12 Hvalim te Bože, polako stvari kreću na bolje.

Šta će sad vakseri, pocrkaće od muke. :lol: :lol:

Nisam se vakcinisala i neću.
Papa savjetuje ljude da se vakcinisu.... Saudijska Arabija i ostale zaljevske monarhije imaju obavezno vakcinisanje za sve gradjane bez iznimke... oni se ne uzdaju u Boga kao ti ili je nesto drugo u pitanju? Ili Papa nije pravi katolik a Saudijci nisu pravi muslimani?

Thoughts and prayers metoda je odavno pokazala da ne djeluje, malo je zalosno da u 21 vijeku imamo ovakvo vidjenje stvari.
papa je prvenstveno kemičar :D
User avatar
dr_Evil
Posts: 12436
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Ispod Koscele

#40 Re: Ukidanje mjera-Danska a trebali bi i drugi mashalla

Post by dr_Evil »

Ravnozemljasko izvrtanje cinjenica.

Danska zemlja koja ima najveci stepen vakcinacije stanovnistva ukida mjere. Ukida ih upravo zbog vakcine. Virus je mutirao da je stopa hospitalizacije i smrtnosti mnogo manja, moze se reci zanemariva.

Mutirao sam od sebe ili zahvaljujuci sto su ljudi bili vakcinisani, ne znam, nije ni bitno. Vazno je samo da smo se rijesili ove dosade i krvopije. Nadam se da nece okrenuti naopako u mutaciji.

Vrijeme je da skinu sve mjere dok je ovaj virus slab, da prirodnom imunitetu se da sansa.
Trappist
Posts: 4301
Joined: 12/09/2020 08:52

#41 Re: Ukidanje mjera-Danska a trebali bi i drugi mashalla

Post by Trappist »

dr_Evil wrote: 08/02/2022 12:08 Ravnozemljasko izvrtanje cinjenica.

Danska zemlja koja ima najveci stepen vakcinacije stanovnistva ukida mjere. Ukida ih upravo zbog vakcine. Virus je mutirao da je stopa hospitalizacije i smrtnosti mnogo manja, moze se reci zanemariva.

Mutirao sam od sebe ili zahvaljujuci sto su ljudi bili vakcinisani, ne znam, nije ni bitno. Vazno je samo da smo se rijesili ove dosade i krvopije. Nadam se da nece okrenuti naopako u mutaciji.

Vrijeme je da skinu sve mjere dok je ovaj virus slab, da prirodnom imunitetu se da sansa.
"Broj novih dnevnih slučajeva gotovo je pet puta veći nego dva tjedna ranije kada je omikron varijanta počela dominirati, no broj ozbiljnih zaraza ostao je na razinama s kojima se moguće nositi, poručile su vlasti.

Dužnosnici su u petak najavili da će produžiti mjere fizičke distance za još barem dva tjedna, uključujući i policijski sat za poslovne djelatnosti u devet sati navečer i ograničenje od šest osoba za privatna okupljanja.

Sveukupno, Južna Koreja je zabilježila 1.009.688 slučajeva covida-19 i 6873 smrti.

Gotovo 86 posto zemlje od 52 milijuna stanovnika u potpunosti je cijepljeno, a više od 54.5 posto primilo je booster dozu."

Aha, tako je.
User avatar
dr_Evil
Posts: 12436
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Ispod Koscele

#42 Re: Ukidanje mjera-Danska a trebali bi i drugi mashalla

Post by dr_Evil »

Trappist wrote: 08/02/2022 12:12
Sveukupno, Južna Koreja je zabilježila 1.009.688 slučajeva covida-19 i 6873 smrti.

Gotovo 86 posto zemlje od 52 milijuna stanovnika u potpunosti je cijepljeno, a više od 54.5 posto primilo je booster dozu."

Aha, tako je.
Juzna Koreja je ekonomski div, pored toga je nanedhehiva u obrazovanju i nauci.

To je samo dokaz koliko su doktori odlicni u J.Koreji.

Sada postavi broj zarazenih i mrtvi na Balkanu pa da vidis gdje smo mi.

Druga stvar je takodjer, da ljudi ne umiru, zato jer su vakcinisani, i jer je zahvaljujuci tome virus mutirao, vise zarazan, zanemarivo opasan. Sto ne znaci da se mutacija ne moze okrenuti u suprotnom smjeru, nadam se da nece, ko bi izdurao jos 2 godine ovoga :S

Da je manje ravnozemljasa i Faruka iz Podgorice, ovo otvaranje bi bilo prosle godine jos!
User avatar
RagibUzoriti
Posts: 2658
Joined: 05/12/2018 14:07
Location: Zemlja snijega,lososa i plavusa
Vozim: Vozim se na struju

#43 Re: Ukidanje mjera-Danska a trebali bi i drugi mashalla

Post by RagibUzoriti »

dr_Evil wrote: 08/02/2022 12:08 Ravnozemljasko izvrtanje cinjenica.

Danska zemlja koja ima najveci stepen vakcinacije stanovnistva ukida mjere. Ukida ih upravo zbog vakcine. Virus je mutirao da je stopa hospitalizacije i smrtnosti mnogo manja, moze se reci zanemariva.

Mutirao sam od sebe ili zahvaljujuci sto su ljudi bili vakcinisani, ne znam, nije ni bitno. Vazno je samo da smo se rijesili ove dosade i krvopije. Nadam se da nece okrenuti naopako u mutaciji.

Vrijeme je da skinu sve mjere dok je ovaj virus slab, da prirodnom imunitetu se da sansa.
Lijepo bi bilo kada se navode cinjenice da se navedu obje strane medalje.

Istina je da je Danska ukinula sve restrikcije,i za Danskom se povela i Norveska. Ali sta se desilo?

Dok su Norvezani kasnili par dana za Danskom sa ukidanjem restrikcija,ovi im porucivali " nemojte uraditi istu gresku kao i mi !!! "

Sta se desilo/desava?

Istina da broj smrtnih slucajeva je opao,ali i dalje su na snazi pravila o samoizolaciji kod pozitivnog testa. Tako da ukinuli restrikcije,povecao se broj zarazenih, i mnoge firme i ustanove nemaju dovoljan broj ljudstva da podmire obaveze. Medju svim tim ustanovama su i bolnice.

Dobili veliki broj zarazenih koji moraju biti kuci,a nema ko da radi u bolnicama...
User avatar
dr_Evil
Posts: 12436
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Ispod Koscele

#44 Re: Ukidanje mjera-Danska a trebali bi i drugi mashalla

Post by dr_Evil »

RagibUzoriti wrote: 08/02/2022 12:20
dr_Evil wrote: 08/02/2022 12:08 Ravnozemljasko izvrtanje cinjenica.

Danska zemlja koja ima najveci stepen vakcinacije stanovnistva ukida mjere. Ukida ih upravo zbog vakcine. Virus je mutirao da je stopa hospitalizacije i smrtnosti mnogo manja, moze se reci zanemariva.

Mutirao sam od sebe ili zahvaljujuci sto su ljudi bili vakcinisani, ne znam, nije ni bitno. Vazno je samo da smo se rijesili ove dosade i krvopije. Nadam se da nece okrenuti naopako u mutaciji.

Vrijeme je da skinu sve mjere dok je ovaj virus slab, da prirodnom imunitetu se da sansa.
Lijepo bi bilo kada se navode cinjenice da se navedu obje strane medalje.

Istina je da je Danska ukinula sve restrikcije,i za Danskom se povela i Norveska. Ali sta se desilo?

Dok su Norvezani kasnili par dana za Danskom sa ukidanjem restrikcija,ovi im porucivali " nemojte uraditi istu gresku kao i mi !!! "

Sta se desilo/desava?

Istina da broj smrtnih slucajeva je opao,ali i dalje su na snazi pravila o samoizolaciji kod pozitivnog testa. Tako da ukinuli restrikcije,povecao se broj zarazenih, i mnoge firme i ustanove nemaju dovoljan broj ljudstva da podmire obaveze. Medju svim tim ustanovama su i bolnice.

Dobili veliki broj zarazenih koji moraju biti kuci,a nema ko da radi u bolnicama...
Norveska je zemlja uhljeba gorih nego kod nas, ljudi planiraju 5 dana bolovanja unaprijed kad treba da trecu vakcinu prime. Istina skok zarazenih je nevjerovatan u Norveskoj, istovremeno nema tezih slucajeva i slabo se ide u bolnicu, zdrastveni sistem vrsi pritisak za vise para.

Da, samoizolacija kod pozitivnog testa, mislim da i Danska to ima, bar se nadam da ima.
Hendrix
Posts: 4114
Joined: 27/02/2004 00:00

#45 Re: Ukidanje mjera-Danska a trebali bi i drugi mashalla

Post by Hendrix »

Karikaturist wrote: 08/02/2022 12:00
Hendrix wrote: 08/02/2022 00:13

Papa savjetuje ljude da se vakcinisu.... Saudijska Arabija i ostale zaljevske monarhije imaju obavezno vakcinisanje za sve gradjane bez iznimke... oni se ne uzdaju u Boga kao ti ili je nesto drugo u pitanju? Ili Papa nije pravi katolik a Saudijci nisu pravi muslimani?

Thoughts and prayers metoda je odavno pokazala da ne djeluje, malo je zalosno da u 21 vijeku imamo ovakvo vidjenje stvari.
Saudijci prave zgrade od zlata dok su oko njih ljudi gladni, hajmo ih i u tome pratiti..
Ja govorim o Saudiji i Papi kao vrhovnim vjerskim autoritetima... ne o zlatnim zgradama. Dakle, zasto ne pratimo vjerske autoritete? Ili je i to po lokalnom nahodjenju kako pojedincu odgovara kao i sve ostalo u ovoj pandemiji? Smeta mi maska pa cu usvojiti da ona uopste ne pomaze... isto i sa vakcinom.

Zemlja razmazenih tinejdzera u tijelima odraslih ljudi.
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#46 Re: Ukidanje mjera-Danska a trebali bi i drugi mashalla

Post by salik79 »

Hendrix wrote: 08/02/2022 23:28
Karikaturist wrote: 08/02/2022 12:00

Saudijci prave zgrade od zlata dok su oko njih ljudi gladni, hajmo ih i u tome pratiti..
Ja govorim o Saudiji i Papi kao vrhovnim vjerskim autoritetima... ne o zlatnim zgradama. Dakle, zasto ne pratimo vjerske autoritete? Ili je i to po lokalnom nahodjenju kako pojedincu odgovara kao i sve ostalo u ovoj pandemiji? Smeta mi maska pa cu usvojiti da ona uopste ne pomaze... isto i sa vakcinom.

Zemlja razmazenih tinejdzera u tijelima odraslih ljudi.
Od kd su to Saudijci nekome "vrhovni vjerski autoriteti"?! :-) :-) :-)

Prestrasno kakve se stvari ovdje pisu :run:
User avatar
Tesla Edison
Posts: 8364
Joined: 08/05/2017 19:17

#47 Re: Ukidanje mjera-Danska a trebali bi i drugi mashalla

Post by Tesla Edison »

Hendrix wrote: 08/02/2022 23:28
Karikaturist wrote: 08/02/2022 12:00

Saudijci prave zgrade od zlata dok su oko njih ljudi gladni, hajmo ih i u tome pratiti..
Ja govorim o Saudiji i Papi kao vrhovnim vjerskim autoritetima... ne o zlatnim zgradama. Dakle, zasto ne pratimo vjerske autoritete? Ili je i to po lokalnom nahodjenju kako pojedincu odgovara kao i sve ostalo u ovoj pandemiji? Smeta mi maska pa cu usvojiti da ona uopste ne pomaze... isto i sa vakcinom.

Zemlja razmazenih tinejdzera u tijelima odraslih ljudi.
Čuj Saudija nekome autoritet :lol: :lol:

Haj ne lupaj živ bio.
Hendrix
Posts: 4114
Joined: 27/02/2004 00:00

#48 Re: Ukidanje mjera-Danska a trebali bi i drugi mashalla

Post by Hendrix »

Tesla Edison wrote: 09/02/2022 07:24
Hendrix wrote: 08/02/2022 23:28

Ja govorim o Saudiji i Papi kao vrhovnim vjerskim autoritetima... ne o zlatnim zgradama. Dakle, zasto ne pratimo vjerske autoritete? Ili je i to po lokalnom nahodjenju kako pojedincu odgovara kao i sve ostalo u ovoj pandemiji? Smeta mi maska pa cu usvojiti da ona uopste ne pomaze... isto i sa vakcinom.

Zemlja razmazenih tinejdzera u tijelima odraslih ljudi.
Čuj Saudija nekome autoritet :lol: :lol:

Haj ne lupaj živ bio.
Otidji onda na Hadz i reci im to... :D

To sto mi nesta seremo i ne priznajemo ocigledno.... Saudija je u islamu isto ko i Vatikan u katolicanstvu. Elem poenta je da su kod njih najstrozije mjere vakcinacije na svijetu... kod navodno najpoboznije nacije na svijetu, a vakcinisu se svi. Kako to u pm?
Hendrix
Posts: 4114
Joined: 27/02/2004 00:00

#49 Re: Ukidanje mjera-Danska a trebali bi i drugi mashalla

Post by Hendrix »

salik79 wrote: 09/02/2022 06:29
Hendrix wrote: 08/02/2022 23:28

Ja govorim o Saudiji i Papi kao vrhovnim vjerskim autoritetima... ne o zlatnim zgradama. Dakle, zasto ne pratimo vjerske autoritete? Ili je i to po lokalnom nahodjenju kako pojedincu odgovara kao i sve ostalo u ovoj pandemiji? Smeta mi maska pa cu usvojiti da ona uopste ne pomaze... isto i sa vakcinom.

Zemlja razmazenih tinejdzera u tijelima odraslih ljudi.
Od kd su to Saudijci nekome "vrhovni vjerski autoriteti"?! :-) :-) :-)

Prestrasno kakve se stvari ovdje pisu :run:
Ja koliko znam Meka je u Saudiji...

Doduse ti si kontras svemu pa sto ne bi bio i ovome, revolucionar iz udobnosti fotelje.
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#50 Re: Ukidanje mjera-Danska a trebali bi i drugi mashalla

Post by salik79 »

Hendrix wrote: 09/02/2022 08:17
salik79 wrote: 09/02/2022 06:29

Od kd su to Saudijci nekome "vrhovni vjerski autoriteti"?! :-) :-) :-)

Prestrasno kakve se stvari ovdje pisu :run:
Ja koliko znam Meka je u Saudiji...
Ja, i?!
Locked