Ukidanje konstitutivnosti hrvatskoj manjini

Locked
User avatar
hrasno38
Posts: 31464
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#126 Re: Ukidanje konstitutivnosti hrvatskoj manjini

Post by hrasno38 »

Prije nego sto nastavite pogledajte ovog decka koji treba biti primjer i starima i mladima a pogotovo onim svim dronjavim nacionalistima. Ovo je hrabrost a ne nase forumasko preseravanje!!!

pemanapemani
Posts: 5358
Joined: 09/09/2008 15:12

#127 Re: Ukidanje konstitutivnosti hrvatskoj manjini

Post by pemanapemani »

seln wrote:
pemanapemani wrote:Onda bi ukinuli konstitutivnost Draganu Vikiću, Komšiću, Lovrenoviću, Kljujiću, probosanskim franjevcima ..., odnosno, cca. 30% BiH Hrvata koji smatraju BiH svojom domovinom.

Iskreno, zbog njih je to šupački uraditi. Ono, kad ste nam trebali onda ste bili dobri, a danas nam ne trebate i danas ste postali ustaše.

Jebi ga, spuštanje na nivo velikosrba koji su praktički ukinuli konstitutivnost svih osim Srba u manjem entitetu.

Protiv fašističkih i segregacijskih elemenata se treba boriti okupljanjem bosanskohercegovačkog bloka, pa taman ga na početku činilo 90% Bošnjaka. Da ne bude zabune - bosanskohercegovačkog, što ne mora nužno značiti i multietnički, jer ne možeš nekog prisiljavati da ne bude fašist.


Ali eto, mi svih ovih godina idemo drugim metodama i evo na šta izađe.
Reci mi, sta to imaju Vikic, Komsic, Lovrenovic od te konstitutivnosti? Vecu platu? Bolje uslove zivljenja? Sigurnu penziju?
Nemaju ništa, jebo ga ti, to je valjda svima jasno.
Ali kad ih sve staviš u isti koš sa Čovićem i ostalom bandom, onda ljudima nije svejedno.
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#128 Re: Ukidanje konstitutivnosti hrvatskoj manjini

Post by seln »

hrasno38 wrote:
seln wrote:@hrasno38, postujem te kao forumasa, zato moj iskren savjet: odmori od ove teme. Rekao si da si kontra i da smatras temu glupom, ok.
Koji klinac otvaras teme na kojima svakom trecem forumasu govoris da se odmakne od teme :? :D Ako je tvoja tema igra ironije onda postujem ali ako je zaista ozbiljna onda je bas OZBILJNA I OPASNA! Necu pisati ali cu svakako pratiti jer ako jebem sta stignem Dodiku i ekipi koja krsi Ustav necu svakako ostati ni duzam bilo kome drugom ko to radi!! Naravno siguran sam da uzajamno forumasko postovanje psotoji.
Ako ce ti biti lakse, a ti psuj... mozes i meni licno.
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#129 Re: Ukidanje konstitutivnosti hrvatskoj manjini

Post by seln »

Connaisseur Karlin wrote:
seln wrote: Apeliram na vas da preko vasih politickih predstavnika i partijskih organizacija, pocevsi od opcine, iniciirate rezoluciju koja bi bila pocetak politickog procesa, koji ce se zavrsiti oduzimanjem konstitutivnosti manjincima.
Bosnjaci su manjina u Republici Srpskoj !
I tamo ih tako i tretiraju. Kao i tamo gdje god su Hrvati 50% +1
vakat je da se ukljucimo u igru supremacije.
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#130 Re: Ukidanje konstitutivnosti hrvatskoj manjini

Post by seln »

Kolinda wrote: Također se za tih dana davao oprost za samoubojstvo jer se inače smatrao grijehom pa nisi mogao u Raj zbog toga ,ali eto dubrovčani ko dubrovčani ,pored toga što su bili poznati trgovci evo imali su i specifične zakone . Jedina sreća u svemu tome je što u to vrijeme nije bilo smoga ni zagađenja pa su barem bili pošteđeni tih nedaća. Istini za volju zaprežna kola su zbog ko zna čega ( nisam pronašao povijesne izvore ) vozili par nepar. Ponedjeljak, srijeda ,petak parni a utorak, četvrtak,subota neparni ,nedjelja je bila neradni dan od 08-16 h.
Ovo si izvukao iz guzice, kao i vecinu onog sto pises.
ne brini, sva tvoj amanjinska prava ce biti garantovana.
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20595
Joined: 31/01/2016 16:16

#131 Re: Ukidanje konstitutivnosti hrvatskoj manjini

Post by Connaisseur Karlin »

udario Bosnjak Bosanac i hercegovac na radikalnog Bosnjaka poput selna :thumbup:

drago mi je da ima Bosanjaka koji nisu kao Bosanjak seln :thumbup: Bosnjaci poput foruamsha seln narusavaju ugled neradiklanih Bosnjaka :)
User avatar
Kolinda
Posts: 5443
Joined: 08/01/2015 13:24

#132 Re: Ukidanje konstitutivnosti hrvatskoj manjini

Post by Kolinda »

Hafis wrote:
Kolinda wrote:Jebem ti južinu i kišu imam osjećaj da uopće nisam u Hercegovini , hafize kako je u stolnom ima li kod vas sunca ?
A nema na žalost. Samo jest južina spucala, i toplo brate, ne možeš ni u kratkim rukavima od žege. Ne palim grijanje ima već drugi dan.
Šta misliš kako ovo djeluje na onaj smog u trokutistanu ?
Ma ništa to ,namjenska,arapski turizam , proizvodnja auto dijelova su očistili zrak i smoga više nema ,ugalj se prestao ložiti već odavno a par nepar za Božić je do kraja očistio dolinu . .
Fudo387
Posts: 21793
Joined: 24/01/2015 19:44

#133 Re: Ukidanje konstitutivnosti hrvatskoj manjini

Post by Fudo387 »

seln wrote:
Fudo387 wrote:
seln wrote:Bile su.
Nisu.
Jesu. Srbi su bili Herrenrasse na Kosovu, pa gdje su sad? U Hrvatskoj bez njih nije moglo nista... sada moze.
Problem je u tome sto je nama toliko utupljeno da se moramo dogovoriti sa srbima i hrvatima, da smo spremni na sve pristati.
E, pa ne moramo.
Nisu.
Ne granicis ni sa jednom prijateljskom zemljom, ili ako vec hoces da budem skroz precizan, opkoljen si.
Kraj price, bar kad se radi o identicnim situacijama.
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20595
Joined: 31/01/2016 16:16

#134 Re: Ukidanje konstitutivnosti hrvatskoj manjini

Post by Connaisseur Karlin »

seln wrote:
Connaisseur Karlin wrote:
seln wrote: Apeliram na vas da preko vasih politickih predstavnika i partijskih organizacija, pocevsi od opcine, iniciirate rezoluciju koja bi bila pocetak politickog procesa, koji ce se zavrsiti oduzimanjem konstitutivnosti manjincima.
Bosnjaci su manjina u Republici Srpskoj !
I tamo ih tako i tretiraju. Kao i tamo gdje god su Hrvati 50% +1
vakat je da se ukljucimo u igru supremacije.
:shock: :lol: :run:
User avatar
Kolinda
Posts: 5443
Joined: 08/01/2015 13:24

#135 Re: Ukidanje konstitutivnosti hrvatskoj manjini

Post by Kolinda »

seln wrote:
Kolinda wrote: Također se za tih dana davao oprost za samoubojstvo jer se inače smatrao grijehom pa nisi mogao u Raj zbog toga ,ali eto dubrovčani ko dubrovčani ,pored toga što su bili poznati trgovci evo imali su i specifične zakone . Jedina sreća u svemu tome je što u to vrijeme nije bilo smoga ni zagađenja pa su barem bili pošteđeni tih nedaća. Istini za volju zaprežna kola su zbog ko zna čega ( nisam pronašao povijesne izvore ) vozili par nepar. Ponedjeljak, srijeda ,petak parni a utorak, četvrtak,subota neparni ,nedjelja je bila neradni dan od 08-16 h.
Ovo si izvukao iz guzice, kao i vecinu onog sto pises.
ne brini, sva tvoj amanjinska prava ce biti garantovana.
Nisam Josipa mi Broza , Marko Marulić u svom bestseler u to napisa u knjizi slom Dubrovnika 1945 u kasnu jesen po okončanju 1. svjetskog rata
kockakockica
Posts: 1706
Joined: 25/01/2017 14:47

#136 Re: Ukidanje konstitutivnosti hrvatskoj manjini

Post by kockakockica »

Za one sto pisu da bi se neki Hrvati okrenuli protiv BiH ako bi se ukinula izmisljena konstitutivnost, to jednostavno nije istina. Ko voli BiH, on ce je voljeti kao sto je i volio kad je trebalo braniti od agresora, kad je trebalo stititi od poplava itd. Dakle, to su naivcima usadjene bajke kroz price odraslih, kao ona kad smo bili djeca o babarogi ispod kreveta.Oni su se u vecini grupisali i 25 godina unistavaju ovu drzavu. To je prevara koja se plasira godinama, to je kolektivna psihologija po razradjenom obrascu, jer licno tvrdim da nema vise od 20% Hrvata koji iskreno smatraju BiH svojom domovinom. To znaci da je potpuno nevazno sta uradis, oni ce imati isti cilj, a to je otkinuti komad BiH i podebljati kiflu. Eto, svjedoci ste da je SDA igrala kako je HDZ svirao ove zadnje dvije godine,i , sta se promjenilo? Nista, osim da su zahtjevi jos veci, jaci i glasniji!!

Sta treba raditi? Biti pametan i izbjegavati sukobe, hodati linijom i pametno balansirati. Ovo sto HDZ radi je nasilnistvo, podmetanje, lazi i najnizi oblik na granici zivotinjskog i ljudskog. Covic je otvoreno nastupio protiv BiH, zub nas zabolio, valja traziti lijeka.

Samo polahko krenuti u ofanzivu, papirima, lobiranjem i sve sa jednim ciljem. Evo samo na mogucnost pokretanja jeden takve akcije se kmeci, sta bi tek bilo da se stvari ozvanice. Pritiskat i popustati, ali non stop drzati u neizvjesnosti. Treba doci u tu fazu, kad ce reci "stanite ljudi da vidimo, da razgovaramo", kao sto to Dodik sad radi i pokusava

Ja najvise volim onu tehniku kad mi hanuma reze mezu, a ja je milujem po guzi. Ja sit, ona sretna :izet:
User avatar
Kolinda
Posts: 5443
Joined: 08/01/2015 13:24

#137 Re: Ukidanje konstitutivnosti hrvatskoj manjini

Post by Kolinda »

Dupli
Last edited by Kolinda on 02/02/2017 14:49, edited 1 time in total.
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#138 Re: Ukidanje konstitutivnosti hrvatskoj manjini

Post by seln »

Connaisseur Karlin wrote:udario Bosnjak Bosanac i hercegovac na radikalnog Bosnjaka poput selna :thumbup:

drago mi je da ima Bosanjaka koji nisu kao Bosanjak seln :thumbup: Bosnjaci poput foruamsha seln narusavaju ugled neradiklanih Bosnjaka :)
Znas kako nas zaboli za ugled Bosnjaka u ocima manjinaca...
vecina nas vidi kao Muju i Sulju, pa kad bi svako vece isli u operu.
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#139 Re: Ukidanje konstitutivnosti hrvatskoj manjini

Post by Hafis »

Kolinda wrote:
Hafis wrote:
Kolinda wrote:Jebem ti južinu i kišu imam osjećaj da uopće nisam u Hercegovini , hafize kako je u stolnom ima li kod vas sunca ?
A nema na žalost. Samo jest južina spucala, i toplo brate, ne možeš ni u kratkim rukavima od žege. Ne palim grijanje ima već drugi dan.
Šta misliš kako ovo djeluje na onaj smog u trokutistanu ?
Ma ništa to ,namjenska,arapski turizam , proizvodnja auto dijelova su očistili zrak i smoga više nema ,ugalj se prestao ložiti već odavno a par nepar za Božić je do kraja očistio dolinu . .
Ma nešto ne vjerujem u sve. To s arapskim turizmom i te slične špice što onaj mali upaljeni olanđanin voli dipliti i ovi drugi delegati...sve je to prenapuhano. Tu se osim nekakvih maketa koje smo stalno poturaju u medijima u najčešćem broju slučajeva kupi kakva kuća ili plac, i malo šljivika, lova iz ruke u ruku, malo Arap proćući tu dok je ljeto i onda kući s bismilom. Tanka ti je tu para, više priča u busanje u prsa patrijotska. A namjenska industrija je ok. Ostala tehnika i kadar iz Titina doba i to se može dilati dalje. A ćumur...obzirom na standard i navike, to će se vazda ložiti i tu lijeka nema, mada ne ipak ne treba zanemariti učinke božićne akcije par-nepar.
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#140 Re: Ukidanje konstitutivnosti hrvatskoj manjini

Post by seln »

Kolinda wrote:
Hafis wrote:
Kolinda wrote:Jebem ti južinu i kišu imam osjećaj da uopće nisam u Hercegovini , hafize kako je u stolnom ima li kod vas sunca ?
A nema na žalost. Samo jest južina spucala, i toplo brate, ne možeš ni u kratkim rukavima od žege. Ne palim grijanje ima već drugi dan.
Šta misliš kako ovo djeluje na onaj smog u trokutistanu ?
Ma ništa to ,namjenska,arapski turizam , proizvodnja auto dijelova su očistili zrak i smoga više nema ,ugalj se prestao ložiti već odavno a par nepar za Božić je do kraja očistio dolinu . .
Sto jest-jest...vama manjincima najbolje ide monolog.
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20595
Joined: 31/01/2016 16:16

#141 Re: Ukidanje konstitutivnosti hrvatskoj manjini

Post by Connaisseur Karlin »

kockakockica wrote:Za one sto pisu da bi se neki Hrvati okrenuli protiv BiH ako bi se ukinula izmisljena konstitutivnost, to jednostavno nije istina. Ko voli BiH, on ce je voljeti kao sto je i volio kad je trebalo braniti od agresora, kad je trebalo stititi od poplava itd. Dakle, to su naivcima usadjene bajke kroz price odraslih, kao ona kad smo bili djeca o babarogi ispod kreveta.Oni su se u vecini grupisali i 25 godina unistavaju ovu drzavu. To je prevara koja se plasira godinama, to je kolektivna psihologija po razradjenom obrascu, jer licno tvrdim da nema vise od 20% Hrvata koji iskreno smatraju BiH svojom domovinom. To znaci da je potpuno nevazno sta uradis, oni ce imati isti cilj, a to je otkinuti komad BiH i podebljati kiflu. Eto, svjedoci ste da je SDA igrala kako je HDZ svirao ove zadnje dvije godine,i , sta se promjenilo? Nista, osim da su zahtjevi jos veci, jaci i glasniji!!

Sta treba raditi? Biti pametan i izbjegavati sukobe, hodati linijom i pametno balansirati. Ovo sto HDZ radi je nasilnistvo, podmetanje, lazi i najnizi oblik na granici zivotinjskog i ljudskog. Covic je otvoreno nastupio protiv BiH, zub nas zabolio, valja traziti lijeka.

Samo polahko krenuti u ofanzivu, papirima, lobiranjem i sve sa jednim ciljem. Evo samo na mogucnost pokretanja jeden takve akcije se kmeci, sta bi tek bilo da se stvari ozvanice. Pritiskat i popustati, ali non stop drzati u neizvjesnosti. Treba doci u tu fazu, kad ce reci "stanite ljudi da vidimo, da razgovaramo", kao sto to Dodik sad radi i pokusava

Ja najvise volim onu tehniku kad mi hanuma reze mezu, a ja je milujem po guzi. Ja sit, ona sretna :izet:
identicno se moze primjeniti na Bosanjake i Srbe :)

popis je dokazao da nikoga nije briga vlastitom drzavom BiH ;-)
Fudo387
Posts: 21793
Joined: 24/01/2015 19:44

#142 Re: Ukidanje konstitutivnosti hrvatskoj manjini

Post by Fudo387 »

Kolinda wrote:
Hafis wrote:
Kolinda wrote:Jebem ti južinu i kišu imam osjećaj da uopće nisam u Hercegovini , hafize kako je u stolnom ima li kod vas sunca ?
A nema na žalost. Samo jest južina spucala, i toplo brate, ne možeš ni u kratkim rukavima od žege. Ne palim grijanje ima već drugi dan.
Šta misliš kako ovo djeluje na onaj smog u trokutistanu ?
Ma ništa to ,namjenska,arapski turizam , proizvodnja auto dijelova su očistili zrak i smoga više nema ,ugalj se prestao ložiti već odavno a par nepar za Božić je do kraja očistio dolinu . .
Al' dobro majke vam, je li vi fakat mislite kako su te vase tupave kamenjarske doskocice humoristicne?
Da je bar neko kvalitetno sHupanje, pa da se nasmijem, neka je i na moj racun.
Al' jaro, podsjecate na dva krezava debila u nekoj usmrdjenoj kafani koji jedan drugom cijedeci bambuchu i karijes, kao nabacuju na volej.
De to malo majku mu, bar zehru bolje.
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20595
Joined: 31/01/2016 16:16

#143 Re: Ukidanje konstitutivnosti hrvatskoj manjini

Post by Connaisseur Karlin »

seln wrote:
Connaisseur Karlin wrote:udario Bosnjak Bosanac i hercegovac na radikalnog Bosnjaka poput selna :thumbup:

drago mi je da ima Bosanjaka koji nisu kao Bosanjak seln :thumbup: Bosnjaci poput foruamsha seln narusavaju ugled neradiklanih Bosnjaka :)
Znas kako nas zaboli za ugled Bosnjaka u ocima manjinaca...
vecina nas vidi kao Muju i Sulju, pa kad bi svako vece isli u operu.
pa ti napadas svoje Bosnjake na temi :D :lol:

pa takvi poput tebe upravo jesu Sulje i Muje iz viceva :D
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#144 Re: Ukidanje konstitutivnosti hrvatskoj manjini

Post by seln »

Fudo387 wrote:
Nisu.
Ne granicis ni sa jednom prijateljskom zemljom, ili ako vec hoces da budem skroz precizan, opkoljen si.
Kraj price, bar kad se radi o identicnim situacijama.
Eeee, s te strane mi dodji... znaci, ne radi se o pravu, vec o sili.
Dakle, Bosnjaci se moraju saginjati, jer su okruzeni bioloskim neprijateljima.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66188
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#145 Re: Ukidanje konstitutivnosti hrvatskoj manjini

Post by _BataZiv_0809 »

Eto nek ti nisi iz viceva...
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#146 Re: Ukidanje konstitutivnosti hrvatskoj manjini

Post by mO k3 »

Jedan čovjek jedan glas ....
kockakockica
Posts: 1706
Joined: 25/01/2017 14:47

#147 Re: Ukidanje konstitutivnosti hrvatskoj manjini

Post by kockakockica »

Connaisseur Karlin wrote:
kockakockica wrote:Za one sto pisu da bi se neki Hrvati okrenuli protiv BiH ako bi se ukinula izmisljena konstitutivnost, to jednostavno nije istina. Ko voli BiH, on ce je voljeti kao sto je i volio kad je trebalo braniti od agresora, kad je trebalo stititi od poplava itd. Dakle, to su naivcima usadjene bajke kroz price odraslih, kao ona kad smo bili djeca o babarogi ispod kreveta.Oni su se u vecini grupisali i 25 godina unistavaju ovu drzavu. To je prevara koja se plasira godinama, to je kolektivna psihologija po razradjenom obrascu, jer licno tvrdim da nema vise od 20% Hrvata koji iskreno smatraju BiH svojom domovinom. To znaci da je potpuno nevazno sta uradis, oni ce imati isti cilj, a to je otkinuti komad BiH i podebljati kiflu. Eto, svjedoci ste da je SDA igrala kako je HDZ svirao ove zadnje dvije godine,i , sta se promjenilo? Nista, osim da su zahtjevi jos veci, jaci i glasniji!!

Sta treba raditi? Biti pametan i izbjegavati sukobe, hodati linijom i pametno balansirati. Ovo sto HDZ radi je nasilnistvo, podmetanje, lazi i najnizi oblik na granici zivotinjskog i ljudskog. Covic je otvoreno nastupio protiv BiH, zub nas zabolio, valja traziti lijeka.

Samo polahko krenuti u ofanzivu, papirima, lobiranjem i sve sa jednim ciljem. Evo samo na mogucnost pokretanja jeden takve akcije se kmeci, sta bi tek bilo da se stvari ozvanice. Pritiskat i popustati, ali non stop drzati u neizvjesnosti. Treba doci u tu fazu, kad ce reci "stanite ljudi da vidimo, da razgovaramo", kao sto to Dodik sad radi i pokusava

Ja najvise volim onu tehniku kad mi hanuma reze mezu, a ja je milujem po guzi. Ja sit, ona sretna :izet:
identicno se moze primjeniti na Bosanjake i Srbe :)

popis je dokazao da nikoga nije briga vlastitom drzavom BiH ;-)



:? haaaaaaaa
User avatar
Kolinda
Posts: 5443
Joined: 08/01/2015 13:24

#148 Re: Ukidanje konstitutivnosti hrvatskoj manjini

Post by Kolinda »

Fudo387 wrote:
Al' dobro majke vam, je li vi fakat mislite kako su te vase tupave kamenjarske doskocice humoristicne?
Da je bar neko kvalitetno sHupanje, pa da se nasmijem, neka je i na moj racun.
Al' jaro, podsjecate na dva krezava debila u nekoj usmrdjenoj kafani koji jedan drugom cijedeci bambuchu i karijes, kao nabacuju na volej.
De to malo majku mu, bar zehru bolje
Evo ću se potHruditi i sHledeći put ću zeHru bolje ....
Fudo387
Posts: 21793
Joined: 24/01/2015 19:44

#149 Re: Ukidanje konstitutivnosti hrvatskoj manjini

Post by Fudo387 »

seln wrote:
Fudo387 wrote:
Nisu.
Ne granicis ni sa jednom prijateljskom zemljom, ili ako vec hoces da budem skroz precizan, opkoljen si.
Kraj price, bar kad se radi o identicnim situacijama.
Eeee, s te strane mi dodji... znaci, ne radi se o pravu, vec o sili.
Dakle, Bosnjaci se moraju saginjati, jer su okruzeni bioloskim neprijateljima.
Mozda je tebi to saginjanje, meni to vise lici na neprestanu borbu, prsa u prsa.
Isto Sutjeska.
Saginjanje bi bilo da smo pristali na ulogu cvijeca, ili, vratili veri pradedovskoj.
Sto se tice sile, ja sam gori od tebe.
Sekunde se ne bih libio da je upotrijebim, samo jbg, nema je, bar ne u tolikoj mjeri za ono sto ti predlazes da se uradi na horuk.
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20595
Joined: 31/01/2016 16:16

#150 Re: Ukidanje konstitutivnosti hrvatskoj manjini

Post by Connaisseur Karlin »

mO k3 wrote:Jedan čovjek jedan glas ....
a glas dijaspore :oops:
Locked