Ukidanje konstitutivnosti hrvatskoj manjini

Locked
User avatar
hrasno38
Posts: 31485
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#101 Re: Ukidanje konstitutivnosti hrvatskoj manjini

Post by hrasno38 »

Fudo387 wrote:
hrasno38 wrote:E i ta o trecem entitetu je potpuna ista kao i ova ili u prevodu za povracanja!!! A obicno je zapocinju i najgasniju su oni koji bi nakon prvog ispaljenog metka ili padanja prve granate iskopali rovove tamo negdje oko Beca i Minhena.
Molicu lijepo, ne prebacuj lopticu na dijasporu.
Ja vas iskreno podrzavam u nastojanjima da se unormalite i postanete drustvo u kojem ce se lijepo zivjeti, disati punim plucima, a ne
roviti po kontejnerima i sIkirama ganjati za svaku glupost.
i nisam hehehe nego samo na nove potencijalne polozaje :D
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#102 Re: Ukidanje konstitutivnosti hrvatskoj manjini

Post by seln »

Kolinda wrote:
seln wrote:
Kolinda wrote:Jebem ti južinu i kišu imam osjećaj da uopće nisam u Hercegovini , hafize kako je u stolnom ima li kod vas sunca ?
Kolinda, sta ka'es o ideji? Valjal mi ova, ha? :izet:
UkumiLa padati da joj majku i kišu i južina ,fjaka ,u Dubrovniku svojevremeno za ovakvih dana si smatran neuračunjivim ako bi ubio nekoga ...
Hvala za ideju.
User avatar
Henry Chinaski
Posts: 2589
Joined: 03/08/2005 08:12

#103 Re: Ukidanje konstitutivnosti hrvatskoj manjini

Post by Henry Chinaski »

pemanapemani wrote:Onda bi ukinuli konstitutivnost Draganu Vikiću, Komšiću, Lovrenoviću, Kljujiću, probosanskim franjevcima ..., odnosno, cca. 30% BiH Hrvata koji smatraju BiH svojom domovinom.

Iskreno, zbog njih je to šupački uraditi. Ono, kad ste nam trebali onda ste bili dobri, a danas nam ne trebate i danas ste postali ustaše.

Jebi ga, spuštanje na nivo velikosrba koji su praktički ukinuli konstitutivnost svih osim Srba u manjem entitetu.

Protiv fašističkih i segregacijskih elemenata se treba boriti okupljanjem bosanskohercegovačkog bloka, pa taman ga na početku činilo 90% Bošnjaka. Da ne bude zabune - bosanskohercegovačkog, što ne mora nužno značiti i multietnički, jer ne možeš nekog prisiljavati da ne bude fašist.


Ali eto, mi svih ovih godina idemo drugim metodama i evo na šta izađe.
Koja paralela. Nisi konstitutivan i odmah si fašista i državni neprijatelj broj jedan.
User avatar
Adriatic
Posts: 3395
Joined: 03/07/2008 12:32
Location: Šeher

#104 Re: Ukidanje konstitutivnosti hrvatskoj manjini

Post by Adriatic »

pemanapemani wrote:Onda bi ukinuli konstitutivnost Draganu Vikiću, Komšiću, Lovrenoviću, Kljujiću, probosanskim franjevcima ..., odnosno, cca. 30% BiH Hrvata koji smatraju BiH svojom domovinom.

Iskreno, zbog njih je to šupački uraditi. Ono, kad ste nam trebali onda ste bili dobri, a danas nam ne trebate i danas ste postali ustaše.

Jebi ga, spuštanje na nivo velikosrba koji su praktički ukinuli konstitutivnost svih osim Srba u manjem entitetu.

Protiv fašističkih i segregacijskih elemenata se treba boriti okupljanjem bosanskohercegovačkog bloka, pa taman ga na početku činilo 90% Bošnjaka. Da ne bude zabune - bosanskohercegovačkog, što ne mora nužno značiti i multietnički, jer ne možeš nekog prisiljavati da ne bude fašist.


Ali eto, mi svih ovih godina idemo drugim metodama i evo na šta izađe.
Još samo objasni pojam "konstitutivnosti" naroda, pa da znamo šta se ukida.
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#105 Re: Ukidanje konstitutivnosti hrvatskoj manjini

Post by seln »

GAU8 wrote:
seln wrote:
Hafis wrote:Ja bih još samo nadodao i da se Ekrem nogira iz kuhinje :)
Ako ti je do kreveljenja, ima dovoljno tema. Ovo je ozbiljna tema.
I, inshallah, pocetak procesa koji ce razbistriti Neretvu.
Ukinuti pojam "konstitutivnost", ostaviti Bosance i Hercegovce
Tema je glupa ko qrac a nadasve je fašistička za početak
Hvala za misljenje. Allahemanet.
Fudo387
Posts: 21793
Joined: 24/01/2015 19:44

#106 Re: Ukidanje konstitutivnosti hrvatskoj manjini

Post by Fudo387 »

seln wrote:Kada je u ljudskoj istoriji neka ideja pocela kao gotov plan? Ako postoji ideja, onda se moze i planirati.
Ja bih nekad u svojim mladalackim danima dosao na ideju da sprcim Pamelu Anderson, ali...nije me nesto islo.
Malo realnosti nije na odmet, pogotovo sto se radi o pitanjima zivoti i smrti.
Nedavno smo za dlaku izbjegli bioloski nestanak, svijet je danas zesca ludara, ne upustati se u avanture ako nemas kila za to.
Plasticno, ne idi u svatove bez qrca.


seln wrote:Bile su.
Nisu.
daddy-kool
Posts: 12709
Joined: 30/07/2012 12:45
Location: muslimansko ostrvo

#107 Re: Ukidanje konstitutivnosti hrvatskoj manjini

Post by daddy-kool »

pemanapemani wrote:Onda bi ukinuli konstitutivnost Draganu Vikiću, Komšiću, Lovrenoviću, Kljujiću, probosanskim franjevcima ..., odnosno, cca. 30% BiH Hrvata koji smatraju BiH svojom domovinom.
Ukinuli bi je i sebi, da ne bude zabune.
User avatar
rajv0sa
Posts: 3145
Joined: 19/10/2010 00:31
Location: sektaland

#108 Re: Ukidanje konstitutivnosti hrvatskoj manjini

Post by rajv0sa »

Fudo387 wrote:
Point. wrote:Prosla su vremena kada su Bosnjaci popustali zarad mira u kuci.
Ne mora se to nuzno definisati kao popustanje.
Mudrost, strpljenje, nema u tome nista lose.
Mislim da je zivjeti sa Srbima i Hrvatima, ovakvim kakvi su danas, a ne imati oruzani konflikt svakih pet minuta, umijece hvale vrijedno.
I Bošnjacima ko što si ti. Ah da opet dijaspora zna kako je nama ovdje jednima sa drugima.
KENJAC
Posts: 4603
Joined: 26/12/2006 13:10

#109 Re: Ukidanje konstitutivnosti hrvatskoj manjini

Post by KENJAC »

I jos jedna tema gdje razvijamo bratstvo i jedinstvo svih nasih naroda i narodnosti !
Sto bi volio kad bi mi neko rekao barem jedan zajednicki cilj , interes nasih naroda i narodnosti. Kada bi imali moc da upravljamo zemljotresima Bosanci bi izabrali da najrazorniji pogodi upravo Bosnu !
Naravno na podrucju koja ne pripada njihovom nacionalnom habitatu !
User avatar
dust in the wind
Posts: 2114
Joined: 26/08/2012 23:52
Location: isključena

#110 Re: Ukidanje konstitutivnosti hrvatskoj manjini

Post by dust in the wind »

uglavnomja wrote:mrsko mi citati sve, tema je svakako antibosanska :zzzz:


konstitutivnost nije bazirana na brojnosti nego na rodnom, starosjedilackom pravu ...

nekada je bila kraljevina srba, hrvata i slovenaca :D pa postala juga

onda je bosna bila i srpska i hrvatska i muslimanska

i da nije bilo te titove recenice i izdvajanja bih kao posebne republike unutar sfrj ne bi ni 1.3. bilo zastave u un :zzzz:

tako da to pravo konstitutivnosti se ne moze oduzeti dok postoja druga dva.
procentualno gradirana "konstitutivnost" je nesto sto bi taman odgovaralo vicevima o muji i sulji


kad se ukinu konstitutivni i kad svi postanu gradjani sa istim pravom glasa na citavoj teritoriji i kad bude jedan predsjednik, izabran po rezultatima i strucnosti, a ne naciji, onda ce bosna na zelenu granu ... vrbinu, sto grozdje radja
tema je prava fašistička, čudu me da nije zaključana. a i sreća da se o jednom takvom pitanju ne pita pokretač teme...da nam on pokaže kako se mijenja ustav. kakve većine dvotrećinske i bakrači-on bi to po kratkom postupku. mangup 8)
pemanapemani
Posts: 5358
Joined: 09/09/2008 15:12

#111 Re: Ukidanje konstitutivnosti hrvatskoj manjini

Post by pemanapemani »

Henry Chinaski wrote:
pemanapemani wrote:Onda bi ukinuli konstitutivnost Draganu Vikiću, Komšiću, Lovrenoviću, Kljujiću, probosanskim franjevcima ..., odnosno, cca. 30% BiH Hrvata koji smatraju BiH svojom domovinom.

Iskreno, zbog njih je to šupački uraditi. Ono, kad ste nam trebali onda ste bili dobri, a danas nam ne trebate i danas ste postali ustaše.

Jebi ga, spuštanje na nivo velikosrba koji su praktički ukinuli konstitutivnost svih osim Srba u manjem entitetu.

Protiv fašističkih i segregacijskih elemenata se treba boriti okupljanjem bosanskohercegovačkog bloka, pa taman ga na početku činilo 90% Bošnjaka. Da ne bude zabune - bosanskohercegovačkog, što ne mora nužno značiti i multietnički, jer ne možeš nekog prisiljavati da ne bude fašist.


Ali eto, mi svih ovih godina idemo drugim metodama i evo na šta izađe.
Koja paralela. Nisi konstitutivan i odmah si fašista i državni neprijatelj broj jedan.
Jeste paralela malo gruba, ali bi svi pobrojani tako pomislili. Takvim činom bi i ono malo ljudi koji nisu Bošnjaci, a koji vole BiH otjerali od ideje države BiH.
Opet kažem, kako god hoćete.
Ja sam svakako Bosanac i nisam konstitutivan. Većina ljudi me zajebava zbog toga i misle da sam glup, ali tako je kako je.
User avatar
hrasno38
Posts: 31485
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#112 Re: Ukidanje konstitutivnosti hrvatskoj manjini

Post by hrasno38 »

seln wrote:@hrasno38, postujem te kao forumasa, zato moj iskren savjet: odmori od ove teme. Rekao si da si kontra i da smatras temu glupom, ok.
Koji klinac otvaras teme na kojima svakom trecem forumasu govoris da se odmakne od teme :? :D Ako je tvoja tema igra ironije onda postujem ali ako je zaista ozbiljna onda je bas OZBILJNA I OPASNA! Necu pisati ali cu svakako pratiti jer ako jebem sta stignem Dodiku i ekipi koja krsi Ustav necu svakako ostati ni duzam bilo kome drugom ko to radi!! Naravno siguran sam da uzajamno forumasko postovanje psotoji.
Fudo387
Posts: 21793
Joined: 24/01/2015 19:44

#113 Re: Ukidanje konstitutivnosti hrvatskoj manjini

Post by Fudo387 »

rajv0sa wrote:
Fudo387 wrote:
Point. wrote:Prosla su vremena kada su Bosnjaci popustali zarad mira u kuci.
Ne mora se to nuzno definisati kao popustanje.
Mudrost, strpljenje, nema u tome nista lose.
Mislim da je zivjeti sa Srbima i Hrvatima, ovakvim kakvi su danas, a ne imati oruzani konflikt svakih pet minuta, umijece hvale vrijedno.
I Bošnjacima ko što si ti. Ah da opet dijaspora zna kako je nama ovdje jednima sa drugima.
Dobro, nije ni nase maslo vise za Ramazana, slazem se.
Samo, cini mi se da ste vi za koje koplje puno veci destruktivci...al' dobro, hajde sad, mozda ja to kako ti velis i ne vidim bas najbolje iz
dijaspore.
Dr Arsla
Posts: 1188
Joined: 05/01/2013 16:16

#114 Re: Ukidanje konstitutivnosti hrvatskoj manjini

Post by Dr Arsla »

Dejtonskim mirovnim sporazumom to je tako definirano i tačka. Jedino stavljanjem van snage DMS pa da se nastavi gdje se stalo u Oktobru 95 tj. rat. Po meni najbolja borba za interese Bošnjaka i opstanak BIH je ekonomski patriotizam. Npr. predstavništva najvećih CRO firmi kao što su Saponia, Podravka, Vindija, Ledo itd su po Lištici, Grudama i drugim vukojebinama kamenitog i krševitog dijela BIH umjesto u Sarajevu. Jednostavno bojkovati kupovinu bilo kojeg CRO proizvoda koji ima predstavništvo u Zapadnoj Hercegovini. Time ih ekonomski slabiš a uplata poreza i povrat PDV išla bi u Sarajevo, Zenicu, Tuzlu. :izet: Jačanje namjenske vojne industrije i vraćanje vojnog roka. Vrijeme Bošnjacima ionako ide na ruku, 91 po Popisu nas je bilo 43,7 % a 2013 prešli smo 50 % :-D
pemanapemani
Posts: 5358
Joined: 09/09/2008 15:12

#115 Re: Ukidanje konstitutivnosti hrvatskoj manjini

Post by pemanapemani »

daddy-kool wrote:
pemanapemani wrote:Onda bi ukinuli konstitutivnost Draganu Vikiću, Komšiću, Lovrenoviću, Kljujiću, probosanskim franjevcima ..., odnosno, cca. 30% BiH Hrvata koji smatraju BiH svojom domovinom.
Ukinuli bi je i sebi, da ne bude zabune.
Ne piše tako u naslovu teme.
Ili je ona stara dobra - de da tebi prvo ukinemo, pa ćemo odmah poslije sebi. :)
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#116 Re: Ukidanje konstitutivnosti hrvatskoj manjini

Post by Hafis »

Kolinda wrote:Jebem ti južinu i kišu imam osjećaj da uopće nisam u Hercegovini , hafize kako je u stolnom ima li kod vas sunca ?
A nema na žalost. Samo jest južina spucala, i toplo brate, ne možeš ni u kratkim rukavima od žege. Ne palim grijanje ima već drugi dan.
Šta misliš kako ovo djeluje na onaj smog u trokutistanu ?
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20595
Joined: 31/01/2016 16:16

#117 Re: Ukidanje konstitutivnosti hrvatskoj manjini

Post by Connaisseur Karlin »

Adriatic wrote:Konstitutivnost je podvala kako bi se vršio teror manjine nad većinom.
Ovo treba forsirati preko evropskih sudova za ljudska prava.
Niko ne može imati veća prava od nekog drugog samo radi nacionalne pripadnosti.
To je diskriminacija.
:thumbup:
daddy-kool
Posts: 12709
Joined: 30/07/2012 12:45
Location: muslimansko ostrvo

#118 Re: Ukidanje konstitutivnosti hrvatskoj manjini

Post by daddy-kool »

pemanapemani wrote:
daddy-kool wrote:
pemanapemani wrote:Onda bi ukinuli konstitutivnost Draganu Vikiću, Komšiću, Lovrenoviću, Kljujiću, probosanskim franjevcima ..., odnosno, cca. 30% BiH Hrvata koji smatraju BiH svojom domovinom.
Ukinuli bi je i sebi, da ne bude zabune.
Ne piše tako u naslovu teme.
Ili je ona stara dobra - de da tebi prvo ukinemo, pa ćemo odmah poslije sebi. :)
Ja mogu u svoje ime, a postavljač teme neka se izjasni. :thumbup:
User avatar
dust in the wind
Posts: 2114
Joined: 26/08/2012 23:52
Location: isključena

#119 Re: Ukidanje konstitutivnosti hrvatskoj manjini

Post by dust in the wind »

hrasno38 wrote:
seln wrote:@hrasno38, postujem te kao forumasa, zato moj iskren savjet: odmori od ove teme. Rekao si da si kontra i da smatras temu glupom, ok.
Koji klinac otvaras teme na kojima svakom trecem forumasu govoris da se odmakne od teme :? :D Ako je tvoja tema igra ironije onda postujem ali ako je zaista ozbiljna onda je bas OZBILJNA I OPASNA! Necu pisati ali cu svakako pratiti jer ako jebem sta stignem Dodiku i ekipi koja krsi Ustav necu svakako ostati ni duzam bilo kome drugom ko to radi!! Naravno siguran sam da uzajamno forumasko postovanje psotoji.
pa otvorio da laje, da piše sikte (fetiš mu) i da se slaže sam sa sobom... I očekivao je da će naići na podršku, mislim da je na krivom mjestu. Drago mi je. :bih:
User avatar
volta dzontra
Posts: 1587
Joined: 06/03/2012 10:50

#120 Re: Ukidanje konstitutivnosti hrvatskoj manjini

Post by volta dzontra »

seln wrote:Kako se kaze, ime je program: naslov ove teme precizno odredjuje o cemu cemo diskutirati.
Smatram da je apsolutno nepravedno da jedna 12% manjina (stvarni postotak je vjerovatno negdje oko 9-10%) ima ista prava kao i vecinski narod.
Skandalozna je podjela vlasti pri kojoj Bosnjaci dobiju nominalnih 50% vlasti (u stvarnosti jos manje), a jedna etnija koja postoji samo u tragovima dobije takodje 50%, a prakticno jos i vise.
Hrvatska manjina konstitutivnost permanentno koristi za opstruiranje razvoja drzave i privrede, za lopovluk i korupciju, kao i za supremaciju u dijelovima zemlje gdje su vecina. Stara poslovica kaze: ne daj budali stap u ruke.
Krajnje je vrijeme da se manjincima oduzme to orudje ucjena i opstrukcije.
Apeliram na vas da preko vasih politickih predstavnika i partijskih organizacija, pocevsi od opcine, iniciirate rezoluciju koja bi bila pocetak politickog procesa, koji ce se zavrsiti oduzimanjem konstitutivnosti manjincima.
Eh puste želje i obećanja....vazda nešto mrljate....krajnje je vrijeme da se jasno profilira politika i da prave patriote krenu u taj proces. Po svemu sudeći s Reufom na čelu koji se već izbiriko na tim temama
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20595
Joined: 31/01/2016 16:16

#121 Re: Ukidanje konstitutivnosti hrvatskoj manjini

Post by Connaisseur Karlin »

seln wrote: Apeliram na vas da preko vasih politickih predstavnika i partijskih organizacija, pocevsi od opcine, iniciirate rezoluciju koja bi bila pocetak politickog procesa, koji ce se zavrsiti oduzimanjem konstitutivnosti manjincima.
Bosnjaci su manjina u Republici Srpskoj !
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#122 Re: Ukidanje konstitutivnosti hrvatskoj manjini

Post by seln »

pemanapemani wrote:Onda bi ukinuli konstitutivnost Draganu Vikiću, Komšiću, Lovrenoviću, Kljujiću, probosanskim franjevcima ..., odnosno, cca. 30% BiH Hrvata koji smatraju BiH svojom domovinom.

Iskreno, zbog njih je to šupački uraditi. Ono, kad ste nam trebali onda ste bili dobri, a danas nam ne trebate i danas ste postali ustaše.

Jebi ga, spuštanje na nivo velikosrba koji su praktički ukinuli konstitutivnost svih osim Srba u manjem entitetu.

Protiv fašističkih i segregacijskih elemenata se treba boriti okupljanjem bosanskohercegovačkog bloka, pa taman ga na početku činilo 90% Bošnjaka. Da ne bude zabune - bosanskohercegovačkog, što ne mora nužno značiti i multietnički, jer ne možeš nekog prisiljavati da ne bude fašist.


Ali eto, mi svih ovih godina idemo drugim metodama i evo na šta izađe.
Reci mi, sta to imaju Vikic, Komsic, Lovrenovic od te konstitutivnosti? Vecu platu? Bolje uslove zivljenja? Sigurnu penziju?
pemanapemani
Posts: 5358
Joined: 09/09/2008 15:12

#123 Re: Ukidanje konstitutivnosti hrvatskoj manjini

Post by pemanapemani »

Adriatic wrote:
pemanapemani wrote:Onda bi ukinuli konstitutivnost Draganu Vikiću, Komšiću, Lovrenoviću, Kljujiću, probosanskim franjevcima ..., odnosno, cca. 30% BiH Hrvata koji smatraju BiH svojom domovinom.

Iskreno, zbog njih je to šupački uraditi. Ono, kad ste nam trebali onda ste bili dobri, a danas nam ne trebate i danas ste postali ustaše.

Jebi ga, spuštanje na nivo velikosrba koji su praktički ukinuli konstitutivnost svih osim Srba u manjem entitetu.

Protiv fašističkih i segregacijskih elemenata se treba boriti okupljanjem bosanskohercegovačkog bloka, pa taman ga na početku činilo 90% Bošnjaka. Da ne bude zabune - bosanskohercegovačkog, što ne mora nužno značiti i multietnički, jer ne možeš nekog prisiljavati da ne bude fašist.


Ali eto, mi svih ovih godina idemo drugim metodama i evo na šta izađe.
Još samo objasni pojam "konstitutivnosti" naroda, pa da znamo šta se ukida.
Neka objasni kolega @seln (kojeg stvarno izuzetno poštujem i slažem se u 95% sa onim što piše).

Da se razumijemo, jesam za ukidanje konstitutivnosti, jer je to blasfemična institucija, ali smatram da bi ukidanje konstitutivnosti jednima dovelo do razjebavanja BiH. Ne zbog toga što je BiH neki tronožac, jer uopće nije, nego zato što nebi imao podršku nikoga iz međunarodne zajednice.
Kada se branila nezavisnost BiH imali smo deklarativnu podršku čitavog svijeta, pa evo kako je ispalo.
Pitam se kako bi ispalo kada ne bi imali podršku.
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#124 Re: Ukidanje konstitutivnosti hrvatskoj manjini

Post by seln »

Fudo387 wrote:
seln wrote:Bile su.
Nisu.
Jesu. Srbi su bili Herrenrasse na Kosovu, pa gdje su sad? U Hrvatskoj bez njih nije moglo nista... sada moze.
Problem je u tome sto je nama toliko utupljeno da se moramo dogovoriti sa srbima i hrvatima, da smo spremni na sve pristati.
E, pa ne moramo.
User avatar
Kolinda
Posts: 5443
Joined: 08/01/2015 13:24

#125 Re: Ukidanje konstitutivnosti hrvatskoj manjini

Post by Kolinda »

seln wrote:
seln wrote:
Kolinda wrote:
Kolinda, sta ka'es o ideji? Valjal mi ova, ha? :izet:
UkumiLa padati da joj majku i kišu i južina ,fjaka ,u Dubrovniku svojevremeno za ovakvih dana si smatran neuračunjivim ako bi ubio nekoga ...
Hvala za ideju.[/quote]
Također se za tih dana davao oprost za samoubojstvo jer se inače smatrao grijehom pa nisi mogao u Raj zbog toga ,ali eto dubrovčani ko dubrovčani ,pored toga što su bili poznati trgovci evo imali su i specifične zakone . Jedina sreća u svemu tome je što u to vrijeme nije bilo smoga ni zagađenja pa su barem bili pošteđeni tih nedaća. Istini za volju zaprežna kola su zbog ko zna čega ( nisam pronašao povijesne izvore ) vozili par nepar. Ponedjeljak, srijeda ,petak parni a utorak, četvrtak,subota neparni ,nedjelja je bila neradni dan od 08-16 h.
Locked