Ujedinjenje Krscanstva

Rasprave o vjerskim temama.

Moderator: Bloo

User avatar
Prozor
Posts: 4178
Joined: 23/05/2007 00:54

#1 Ujedinjenje Krscanstva

Post by Prozor »

Sta bi sa time?

Pro, kontra?
sibelius
Posts: 314
Joined: 10/07/2007 01:29

#2

Post by sibelius »

u jebote, kako bi onda srbi i hrvati zdušno krenuli na nas :D
venera888
Posts: 414
Joined: 29/07/2007 15:24

#3 Re: Ujedinjenje Krscanstva

Post by venera888 »

Prozor wrote:Sta bi sa time?

Pro, kontra?
papina najveca zelja


kazu da je puno zblizijo katolicku s ortodoxnom i protestantskom,na kraju krajeva to su sve braca,isto kao i sunniti i sijje
User avatar
cyprus
Posts: 39275
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#4

Post by cyprus »

Ja sam pro, ali mislim da za to još nema realne osnove.
Leonid Breznjev
Posts: 5302
Joined: 04/11/2006 03:32
Location: Kamenskoje

#5

Post by Leonid Breznjev »

povod za diskusiju nema sta... neka i o tome imamo misljenje...
forUMASH
Posts: 2180
Joined: 24/01/2006 04:12
Location: Razjedinjene Drzave BIH

#6

Post by forUMASH »

.....jos nam samo to fali.... :D
_BosanaC
Posts: 8428
Joined: 16/08/2005 14:02
Location: Sarajevo
Contact:

#7

Post by _BosanaC »

Ja ovaj happenenig cekam k'o ozeb'o sunce :D Ili ti ga k'o otvorenje Manga u Saraj'vu :D
User avatar
Citizen-X
Posts: 1533
Joined: 27/04/2007 13:42
Location: Niodaklevci, BlackField - Nidjezemska

#8

Post by Citizen-X »

S obzirom na danasnju "demokraciju" mogu da zamislim kakva bi bila tad :D

Da editujem ponovo odmah nadjoh odgovor :D:

http://www.sarajevo-x.com/clanak/070806013

Vjerovatno ovakva!
User avatar
Bosanac sa dna kace
Posts: 9905
Joined: 27/06/2005 20:21
Location: ponutrače

#9

Post by Bosanac sa dna kace »

a ako se ujedine k. i p crkva hocel se ujedinit Srbija i Hrvatska? :roll:
il more bit Hrvatska i Crna Gora? :roll:
User avatar
Prozor
Posts: 4178
Joined: 23/05/2007 00:54

#10

Post by Prozor »

Mene interesuje po cemu ce se definisati Srbi i Hrvati u BiH?
kub lajkan
Posts: 3514
Joined: 03/12/2004 19:20

#11 Re: Ujedinjenje Krscanstva

Post by kub lajkan »

Prozor wrote:Sta bi sa time?

Pro, kontra?
Pro Arte :D
stranac_
Posts: 28
Joined: 25/07/2007 11:09

#12

Post by stranac_ »

Jevreji tvrde da je Isus kopile koje je napravio Rimski vojnik Pantera...

Krscani su Isusa uzdigli na nivo boga...

I onda je dosao Islam koji je srednji put, i rekao i jednima i drugima da ne pretjeruju u svom extremizmu...Isus je jedan od najvecih poslanika Bozijih i jedan od Bogu najblizih...Rodjen je bez oca i radio je mnoga cuda...

Kada bi Krscani poceli postovati Stari zavjet koji se nalazi u njihovoj Bibliji, vidjeli bi da im je zabranjena svinjetina, i da im je propisano obrezivanje i mnoge druge stvari koje su takodje propisane u Bibliji...To jest kada bi prestali slijediti Paulinsku doktrinu koja im je sve te zakone dozvolila da ne slijede (Paula koji je ubijao krscane i proganjao ih)

Kada bi prestali vjerovati u trojstvo koje nijednom nikad explicitno nije spomenuto u Bibliji...

Kada bi prestali tvrditi da je Isus razapet na krizu...

Kada bi prestali vjerovati u bozansku prirodu Isusa i ideju da je Bog mogao postati covjek ikada bi vjerovali i jednog jedinog Boga koji nema partnera i kojem nista nije nalik...

Islam i Krscantvo bi bili haman pa ista vjera...
_BosanaC
Posts: 8428
Joined: 16/08/2005 14:02
Location: Sarajevo
Contact:

#13

Post by _BosanaC »

Da mi samo hoce jos neko navesti citat gdje se, konkretno, zabranjuje svinjetina :D

Nebitno koja religija :roll:

A ovaj post je jos trebalo zavrsiti onom: kada bi jos krscani i svi ostali postali muslimani i presli na Islam (dalje dodajte sami) :D 8-)
stranac_
Posts: 28
Joined: 25/07/2007 11:09

#14

Post by stranac_ »

Levitski zakonik - Knjiga 11:
11
11Jahve reče Mojsiju i Aronu: 3 svaku koja ima papke, ali papke razdvojene, i koja preživa možete jesti. 4 Ali ove, iako preživaju ili papke imaju, ne smijete jesti: devu, jer iako preživa, razdvojena papka nema - za vas je nečista; 5 svisca, jer iako preživa, razdvojena papka nema - za vas je nečist; 6 arnebeta, iako preživa, razdvojena papka nema - za vas je nečist. 7 A svinja, iako ima papak, i to papak razdvojen, ne preživa - za vas je nečista. 9 Od svih vodenih životinja ove možete jesti: sve što živi u vodi, bilo u morima, bilo u rijekama, a ima peraje i ljuske možete jesti.
Matija - knjiga 5
17 "Ne mislite da sam došao ukinuti Zakon ili Proroke. Nisam došao ukinuti, nego ispuniti. 18 Zaista, kažem vam, dok ne prođe nebo i zemlja, ne, ni jedno slovce, ni jedan potezić iz Zakona neće proći, dok se sve ne zbude.

Kur'an 2:172-173
2.172. O vjernici, jedite ukusna djela koja smo vam podarili i budite Allahu zahvalni, ta vi se samo Njemu klanjate!

2.173. On vam jedino zabranjuje: strv i krv i svinjsko meso, i ono sto je zaklano u necije drugo ime, a ne u Allahovo. A onome ko bude primoran, ali ne iz zelje, tek toliko da glad utoli, njemu grijeh nije. - Allah zaista prasta i milostiv je.
_BosanaC
Posts: 8428
Joined: 16/08/2005 14:02
Location: Sarajevo
Contact:

#15

Post by _BosanaC »

Hvala @stranac_.

A koliko vidim, pored svinje, musliman ne bi smjeo jesti nikakvo meso koje nije halal odnosno koje nije zaklano u ime Allaha?
User avatar
Citizen-X
Posts: 1533
Joined: 27/04/2007 13:42
Location: Niodaklevci, BlackField - Nidjezemska

#16

Post by Citizen-X »

stranac_ wrote:Jevreji tvrde da je Isus kopile koje je napravio Rimski vojnik Pantera...

Krscani su Isusa uzdigli na nivo boga...

I onda je dosao Islam koji je srednji put, i rekao i jednima i drugima da ne pretjeruju u svom extremizmu...Isus je jedan od najvecih poslanika Bozijih i jedan od Bogu najblizih...Rodjen je bez oca i radio je mnoga cuda...

Kada bi Krscani poceli postovati Stari zavjet koji se nalazi u njihovoj Bibliji, vidjeli bi da im je zabranjena svinjetina, i da im je propisano obrezivanje i mnoge druge stvari koje su takodje propisane u Bibliji...To jest kada bi prestali slijediti Paulinsku doktrinu koja im je sve te zakone dozvolila da ne slijede (Paula koji je ubijao krscane i proganjao ih)

Kada bi prestali vjerovati u trojstvo koje nijednom nikad explicitno nije spomenuto u Bibliji...

Kada bi prestali tvrditi da je Isus razapet na krizu...

Kada bi prestali vjerovati u bozansku prirodu Isusa i ideju da je Bog mogao postati covjek ikada bi vjerovali i jednog jedinog Boga koji nema partnera i kojem nista nije nalik...

Islam i Krscantvo bi bili haman pa ista vjera...

U sustini to i jeste jedna te ista vjera jer su i Krscani-Hriscani Sljedbenici Knjige ali ... Dalje ne bih licit ce na vrijedjanje i nijekanje!

A kad se pogledaju imena:
Mojsije - Musa
Adam - Adem
Eva - Hava
Marija - Merjema
Abraham - Ibrahim
Jismael - Ismail...

Tora - Tevrat
JevaNDJELJE - Indzil

Ocito! Ne treba komentar...
fia
Posts: 737
Joined: 03/02/2007 16:00

#17

Post by fia »

stranac_ wrote:Matija - knjiga 5

17 "Ne mislite da sam došao ukinuti Zakon ili Proroke. Nisam došao ukinuti, nego ispuniti. 18 Zaista, kažem vam, dok ne prođe nebo i zemlja, ne, ni jedno slovce, ni jedan potezić iz Zakona neće proći, dok se sve ne zbude.

Da, tačno citiraš - „nisam došao ukinuti, nego ispuniti“ Kristus je bio ispunjenje svrhe Zakona….

komično kako kažete da se Biblija promijenila i kad vama paše… iz nje citirate.... :D :D
zaboravio si još nešto…
Jeremija:
31:31 "Evo dolaze dani - riječ je Jahvina - kad ću s domom Izraelovim i s domom Judinim sklopiti Novi savez.

31:32 Ne Savez kakav sam sklopio s ocima njihovim u dan kad ih uzeh za ruku da ih izvedem iz zemlje egipatske, Savez što ga oni razvrgoše premda sam ja gospodar njihov - riječ je Jahvina.

31:33 Nego, ovo je Savez što ću ga sklopiti s domom Izraelovim poslije onih dana - riječ je Jahvina: Zakon ću svoj staviti u dušu njihovu i upisati ga u njihovo srce. I bit ću Bog njihov, a oni narod moj.

31:34 I neće više učiti drug druga ni brat brata govoreći: 'Spoznajte Jahvu!' nego će me svi poznavati, i malo i veliko - rijeć je Jahvina - jer ću oprostiti bezakonje njihovo i grijeha se njihovih neću više spominjati."


pozdrav
Last edited by fia on 07/08/2007 10:21, edited 1 time in total.
User avatar
danas
Posts: 18796
Joined: 11/03/2005 19:40
Location: 10th circle...

#18

Post by danas »

_BosanaC wrote:Da mi samo hoce jos neko navesti citat gdje se, konkretno, zabranjuje svinjetina :D

Nebitno koja religija :roll:
nadjoh slicicu koja bi adekvatno ilustrovala ovaj post, ali cu se ipak suzdrzati :D :D
_BosanaC
Posts: 8428
Joined: 16/08/2005 14:02
Location: Sarajevo
Contact:

#19

Post by _BosanaC »

danas wrote:
_BosanaC wrote:Da mi samo hoce jos neko navesti citat gdje se, konkretno, zabranjuje svinjetina :D

Nebitno koja religija :roll:
nadjoh slicicu koja bi adekvatno ilustrovala ovaj post, ali cu se ipak suzdrzati :D :D
Ako neces ti hoce Fair Life :D
User avatar
Bosanac sa dna kace
Posts: 9905
Joined: 27/06/2005 20:21
Location: ponutrače

#20

Post by Bosanac sa dna kace »

stranac_ wrote:Kada bi Krscani poceli postovati Stari zavjet koji se nalazi u njihovoj Bibliji, vidjeli bi da im je zabranjena svinjetina, i da im je propisano obrezivanje i mnoge druge stvari koje su takodje propisane u Bibliji...To jest kada bi prestali slijediti Paulinsku doktrinu koja im je sve te zakone dozvolila da ne slijede (Paula koji je ubijao krscane i proganjao ih)

...
u sustini postali bi neka vrsta Jevreja koja priznaje Isusa :-)
User avatar
danas
Posts: 18796
Joined: 11/03/2005 19:40
Location: 10th circle...

#21

Post by danas »

pa hriscanstvo i nije nista drugo nego jevrejeska sekta u osnovi :D :D
User avatar
Bosanac_21
Posts: 1313
Joined: 07/05/2005 04:56
Location: Bosanski Novi

#22

Post by Bosanac_21 »

Onaj prosli papa je makar bio covjek, smirivao je svijet, docim otkako ovaj
dodje samo se huska. Cas je napadao Islam, pa zeli da se Evropa brani od
Islama :? Pa treba ojacati korijenje krscanstva, itd.
Nigdje nije maknuo, nema posjeta sirom svijeta za razliiku pape Ivana Pavla II
koji je obisao svijet i uzduz i poprijeko, bio po dzamijama, sastajo se
svakakvim vjerskim poglavarima, smirivao svijet.
rikardoreis
Posts: 1957
Joined: 03/08/2006 00:01
Location: ulica san martin, buenos aires

#23

Post by rikardoreis »

ja sam za ujedinjenje...jedan neprijatelj manje :D :D

sala mala! :)
User avatar
pitt
Posts: 27093
Joined: 03/12/2002 00:00
Location: Steelers Nation

#24

Post by pitt »

danas wrote:pa hriscanstvo i nije nista drugo nego jevrejeska sekta u osnovi :D :D
cuj masonke....sto baca koske da se krizari kolju :D:D:D
User avatar
danas
Posts: 18796
Joined: 11/03/2005 19:40
Location: 10th circle...

#25

Post by danas »

pitt wrote:
danas wrote:pa hriscanstvo i nije nista drugo nego jevrejeska sekta u osnovi :D :D
cuj masonke....sto baca koske da se krizari kolju :D:D:D
mi masoni vazda istinu zborimo :D :P
Post Reply