Ujedinimo se protiv pljačke.

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderator: O'zone

Post Reply

?

Kablovska
3
27%
Digitalna
4
36%
Satelitska
1
9%
Zemlja-zrak:)
2
18%
Nešto drugo
1
9%

Total votes: 11

davis.ba

Ujedinimo se protiv pljačke.

Post by davis.ba » 13/06/2006 13:21

Pokušao sam na drugoj temi da dobijem par informacija o mogućnostima gledanja kanala preko satelitske ali nakon 2 dana nikakvog odgovora. Volio bih da se udružimo kada je ova tema u pitanju jer ja stvarno namjeravam tražiti neko bolje riješenje od kablovske. Neću više da trpim što moram zavisiti od nekog drugog te hoće li se njemu dati pa da pruži adekvatnu uslugu.

Zanima me šta je najbolje riješenje koje drugi imaju, je li to digitalna, satelitska ili nešto drugo? Otvorio sam ovu temu da bude više istaknuto ovo pitanje i da pozovem da se udružimo da bojkotujemo svi zajedno, ako ništa, naredni mjesec pretplate kablovskoj.

Što se tiče satelitske ovo je ono što trenutno pretpostavljam:

Ovi kanali su besplatni: eurosport, dsf, mtv, rtl, rtl2, sat1, pro7, vox, viva, kabel1, super rtl, ard, zdf, n-tv, nova?, rtl(hrvatski)?, euronews?, cartoon network?, vh1?, discovery? rai?
Kanali koji se plaćaju: hrt paket (oko 300 KM godišnje)

Ako je nešto drugačije napišite pa ću osvježiti.

Cijena tanjira i recivera?
Cijena digitalne(priključak + pretpalata)?

Sve ostalo što znate dobro došlo je.

P.S.
I da naravno, 99, alfa, igman, vogošća su besplatni ako koga zanima. :evil:

Bojkot slijedeći mjesec kablovskoj!

PipiDugaDevetka
Location: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

Post by PipiDugaDevetka » 13/06/2006 15:38

CATV ASK Ilidža - odjavio još u novembru 2005. kada sam shvatio o kakvim se vlasnicima radi!

Uklj. tv. - isklj. pamet!

Umjereno gledanje tv. je najbolje za zdrav duh i tijelo.

sanco

Post by sanco » 15/06/2006 17:27

Znas potpuno si u pravu ovo je ispumpavanje novca ko iza svega stoji..neki driblireli iz banja luke u sprezi sa slovencima koliko sam cuo :D

Jebes hrvatski i istocno pogotovo ionako puno pricaju ko kakve babe

davis.ba

Post by davis.ba » 19/06/2006 19:02

Ja na šta je spao ovaj forum. Postavio prije 6 dana temu i još niko da doprinese temi konkretno. Kada treba na bez cenzure štancati postove svi su tu da pišu besmislenosti, kad treba o politici, kada treba pametovati svi su naravno tu a sada ovdje ništa. Svi gledaju televiziju i svako se može izjasniti makar šta ko preferira i zašto u anketi ali i tu tri glasa svega. :roll:

Otvaralo se na stotinu tema posvećenim problemu sa SP i kabovskim a sada kada pitam nešto konkretno(tipa koji kanali su besplatni) niko da pomogne a kamoli da nešto bude od bojkota kablovske pretplate.

Uvijek je forum bio 95% mahalski i beskoristan ali ovo postaje besmisleno. :oops:

mIRCerka
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

Post by mIRCerka » 19/06/2006 19:23

davis.ba wrote:Ja na šta je spao ovaj forum. Postavio prije 6 dana temu i još niko da doprinese temi konkretno. Kada treba na bez cenzure štancati postove svi su tu da pišu besmislenosti, kad treba o politici, kada treba pametovati svi su naravno tu a sada ovdje ništa. Svi gledaju televiziju i svako se može izjasniti makar šta ko preferira i zašto u anketi ali i tu tri glasa svega. :roll:

Otvaralo se na stotinu tema posvećenim problemu sa SP i kabovskim a sada kada pitam nešto konkretno(tipa koji kanali su besplatni) niko da pomogne a kamoli da nešto bude od bojkota kablovske pretplate.

Uvijek je forum bio 95% mahalski i beskoristan ali ovo postaje besmisleno. :oops:

ne znam koji su besplatni niti u posljednje vrijeme gledam strane programe...obzirom da mi glavna zgrada jednog od pljackasa naroda ometa signal, morala sam uzeti digitalni receiver za kablovsku (mislim da sam jedna od 5 u Sarajevu) kako bih ove domace kanale pratila bez da neko na krovu drzi antenu dok ja gledam seriju :D

bojkotovati ne mogu, jer mama poleti da plati... 11KM...plus ja platim 6KM na tel racunu....

receiver me sa antenom kostao mensechini 160 KM...s tim da, ako zelim razvod po cijelom stanu, onda po TV aparatu moram uzeti jedan receiver...
ebo TV...

manijak1
Has thanked: 6 times
Been thanked: 3 times

Post by manijak1 » 19/06/2006 20:49

Davis.ba , ako je forum mahalaški i besmislen onda se postavlja pitanje kako se ti u svemu tome vidiš .
Što se tiče TV-a najbolja je digitalna TV ali i tu bi od nekog zavisio ....ili od kabl operatera ili od vlasnika IP paketa .....što će T-com već u jesen uvesti u susjednoj Hrvatskoj.
Dalje da se vratimo temi , za mjesec juni neću platiti pretplatu kablovskoj .
Što se tiče gore nabrojanih kanala plaćaju se Nova TV koja opet ima neki tal s OBN-om u stvari vlasnik im je isti :D plaća se Animal Planet , Discovery i HRT -ovi ali koliko ja stvarno ne znam a i da znam :oops: možda su podaci koji se vode kao poslovna ( pljačkaška :D ) tajna.
Nekako nakon svega ovoga u vezi i oko SP-a kablovske operatere posmatram kao "legalna" preduzeća koja služe za pranje novca ........i ne znam jel' se plaća CNN ili je i on džabaluk preko satalajta :D a njega nisi ni stavio gore.
Mojih pet kanala su :D
1. Nova TV
2. HRT1
3.HRT2
4.BHT
5.FTV. .....a sad da mahalamo ...... :D ko u stvari kontrolira cjelokupan proces rada kabl operatera , ko im izdaje dozvole za rad na određenom području i šta su dužni uraditi da im se plaća pretplata i jedino što ja vidim da krajnji korisnici vazda ispadnu zajebani .
Dakle za 06/2006 ........neka od svojih pokrovitelja ......traže sredstva :D
A sad šta gledam na TV-u ?
Vijesti ..... :D Sport :D Filmovi ( dokumentarni i igrani ) i to je sve :D a sada nakon Potvrdi vraćam se tvojoj anketi ......smislenoj :oops: :D

Glasao sam za option .....zemlja zrak zemlja :D

neutral

Post by neutral » 19/06/2006 20:59

Za ovaj mjesec sam vec najavila NEplacanje...7 dana su me drzali bez signala ( digitalna )...vec sam o tome pisala :)

manijak1
Has thanked: 6 times
Been thanked: 3 times

Post by manijak1 » 19/06/2006 21:01

Izvini , Elob je krivac ? Ili već daj link đe si to pisala :oops:

Qler

Post by Qler » 19/06/2006 21:12

na kablovskoj najcesce gledam cartoonnetwork i discovery jer mi je dosta i politike i svega.... onda ovi nas svi od BHT do ntv99 :D nema izuzetaka :) doduse malo se zadrzavam na ntv99 uvijek im ono iz sata u sat :D ima na pinku dobrih talk show-a a i ima i smallvill :D ma ima svaka TV kuca nesto dobro neke manje neke vise.. samo mi je najgore kad se potrefi da na ni jednoj nema ama bas nista...

ja i jos mi nikako nije jasno koji ce mi quratz oni silni njemacki kanali a onako malo sa eng. govornog podrucja... hebo ih pro7 i sl... kad nista ne kontam :D

neutral

Post by neutral » 19/06/2006 21:18

da to za njemacke kanale sam i ja jednom rekla komsijama iz zgrade koji isto kao ja imaju digitalnu i oops... dobih odgovor : "pa jao komsinice al nasa djeca samo te kanale gledaju znata mi smo cijeli rat bili u Njemackoj i bla bla..." :)

Post Reply