Uhapšen V. V. Batko!

Post Reply
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55671
Joined: 15/12/2008 16:53

#401 Re: Uhapšen V. V. Batko!

Post by ultima_palabra »

...
Last edited by ultima_palabra on 26/10/2010 09:40, edited 1 time in total.
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#402 Re: Uhapšen V. V. Batko!

Post by mO k3 »

treba njega u zatvor..... bez svijetla
Last edited by mO k3 on 26/10/2010 09:44, edited 2 times in total.
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55671
Joined: 15/12/2008 16:53

#403 Re: Uhapšen V. V. Batko!

Post by ultima_palabra »

...
User avatar
zemomak
Posts: 1686
Joined: 30/08/2008 14:47

#404 Re: Uhapšen V. V. Batko!

Post by zemomak »


PRITVORSKA JEDINICA SUDA BIH: Tuča između Đorđa Ždrale i Veselina Vlahovića - Batka

Utorak | 09.11.2010.

U Pritvorskoj jedinici Suda BiH u Sarajevu došlo je do tuče između Veselina Vlahovića Batka, monstruma s Grbavice, i Đorđa Ždrale, koji je u aprilu osuđen na 20 godina zatvora zbog ubistva Ljubiše Savića Mauzera

Veselin Vlahović Batko

Incident, u kojem je navodno deblji kraj izvukao Vlahović, dogodio se tokom šetnje u krugu Pritvorske jedinice, ali nije jasno koji je bio povod i šta se tačno dogodilo.

Ždrale: Osuđen zbog ubistva

Detalj više pokušali smo jučer dobiti u Sudu BiH, ali su nas uputili na Ministarstvo pravde BiH, koje je nadležno za izvršenje kazni. U Ministarstvu je potvrđeno da je, zaista, izbio sukob između Vlahovića i Ždrale, ali da, navodno, nije bilo „ozbiljnijih posljedica“ i da se „ništa dramatično nije desilo“. Više detalja nisu htjeli iznositi u javnost.

Vlahovićev advokat Radivoje Lazarević iz Zvornika također nam nije mogao reći šta se tačno dogodilo. Pokušao je provjeriti detalje o incidentu, ali mu u Pritvorskoj jedinici i Sudu BiH nisu ništa mogli reći. Avaz/** No links **/a.k.
User avatar
poznanik
Posts: 6749
Joined: 12/05/2010 16:18
Location: Novo Sarajevo

#405 Re: Uhapšen V. V. Batko!

Post by poznanik »

zemomak wrote:...Incident, u kojem je navodno deblji kraj izvukao Vlahović, dogodio se tokom šetnje u krugu Pritvorske jedinice, ali nije jasno koji je bio povod i šta se tačno dogodilo.
Kako će osuđenik i optuženik biti zajedno na šetnji :-)
Pera Trta
Posts: 5420
Joined: 06/02/2009 00:20
Location: Zabela kod Požarevca,rodnog mesta predsednika,njegova je zadužbina i njegova verna slika.

#406 Re: Uhapšen V. V. Batko!

Post by Pera Trta »

Vidiš da je to bilo u pritvorskoj jedinici, vjerovatno Ždrale još čeka da se oslobodi mjesto u zatvoru u kome treba služiti kaznu, ili možda do pravosnažnosti presude ostaje u pritvoru, ne znam, ne razumijem se u tu pravnu praksu.
User avatar
poznanik
Posts: 6749
Joined: 12/05/2010 16:18
Location: Novo Sarajevo

#407 Re: Uhapšen V. V. Batko!

Post by poznanik »

Pera Trta wrote:Vidiš da je to bilo u pritvorskoj jedinici, vjerovatno Ždrale još čeka da se oslobodi mjesto u zatvoru u kome treba služiti kaznu, ili možda do pravosnažnosti presude ostaje u pritvoru, ne znam, ne razumijem se u tu pravnu praksu.
Jedan je krug za šetnju.
high_volume
Posts: 5916
Joined: 09/06/2010 22:51

#408 Re: Uhapšen V. V. Batko!

Post by high_volume »

karanana wrote:... a ako se izjasni da je kriv sto je i rekao u spaniji, onda nema sudjenja, svjedoka i tako toga nego se odmah ide na presudu, jeli?
high_volume wrote: I dodatno pitanje: Postoji li mogućnost da mu odbrana postigne neuračunljivost?
Kao što sam i pretpostavio:


Morali ga vezati

Vlahović se žali na psihičke probleme, moguće psihijatrijsko vještačenje

Odbrana Veselina Vlahovića Batka, osumnjičenog za zločine na Grbavici, zatražit će psihijatrijsko vještačenje ukoliko se on i dalje bude žalio na psihičke probleme, saznaje BIRN - Justice Report.


"Vlahović kaže da se ne osjeća dobro. Ako on meni i dalje bude tvrdio tako, ja kao profesionalac moram reagovati i zatražiti da ga ljekari pregledaju radi procjene njegove sposobnosti da prati suđenje“, kaže Radivoje Lazarević, Vlahovićev branilac

On je napomenuo da je postupak protiv Vlahovića još u fazi istrage i da će zahtjev za psihijatrijsko vještačenje eventulno biti podnesen nakon optužnice.

Vlahović je osumnjičen za zločine nad Bošnjacima i Hrvatima u sarajevskom naselju Grbavica, uključujući ubistva hladnim i vatrenim oružjem, zlostavljanja, pljačkanja, silovanja, kao i prisilna odvođenja mnogih civila iz njihovih stavnova.

U pritvoru se nalazi od 26. avgusta 2010. godine, kada je izručen iz Španije gdje je i uhapšen.

"Vlahović mi je rekao da je imao ljekarski tretman i da koristi, kako je kazao, nekih šest tableta, sedativa dnevno, ali da mu to ne pomaže. Rekao je da je jednom lupao glavom u zid i da su ga, koliko sam shvatio, morali svezati“, rekao je Lazarević.

On je u subotu, 13. novembra, posjetio Vlahovića u Pritvorskoj jedinici Suda BiH, a nakon što je sedam dana ranije došlo do fizičkog sukoba između njegovog branjenika i Đorđa Ždrale, pravosnažno osuđenog na 20 godina zatvora zbog ubistva.

"On mi je potvrdio da je došlo do nekog incidenta između njega i gospodina Ždrale. Nije mi govorio o razlozima i ja se nisam upuštao ko je kriv. Uglavnom, vidnih i ozbiljnih povreda nema“, naveo je Lazarević.

Prema riječima Lazarevića, Vlahović želi da bude odvojen od ostalih pritvorenika u Privorskoj jedinici Suda BiH.

"On traži da bude izdvojen od ostalih, jer se boji da ne napravi još neki problem, ali to je unutrašnja stvar zatvora", rekao je Lazarević.
http://www.sarajevo-x.com/bih/clanak/101115062
User avatar
smoki_choko
Posts: 4962
Joined: 13/07/2010 22:43
Location: 1,618

#409 Re: Uhapšen V. V. Batko!

Post by smoki_choko »

eno jos mu 3 mjeseca produzili pritvor. kad mu namjeravaju poceti suditi
User avatar
PipiDugaDevetka
Posts: 19071
Joined: 25/12/2003 00:00
Location: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#410 Re: Uhapšen V. V. Batko!

Post by PipiDugaDevetka »

http://www.oslobodjenje.ba/index.php?id=11284 wrote:Vlahoviću je jaknu poslao brat iz Španije, a on je prodao Ždrali za 400 KM, ali ovaj mu nije dao pareNakon što smo od državnog tužioca Behaije Krnjića, koji provodi istragu u predmetu Veselina Vlahovića Batka, saznali da je Sud BiH od njega zatražio mišljenje da li Vlahović može kontaktirati sa svojim bratom i sestrom, a što je tražio, zatražili smo od Odjela za javnost Suda BiH informaciju šta je na kraju odlučeno.

„Ja nisam dobio povratnu informaciju", rekao nam je Krnjić.

Interesovalo nas je, međutim, i to da li je tačno da je nedavni incident, između Vlahovića i Ždrale, izbio, kao što naš izvor tvrdi, zbog jakne koju je Vlahoviću, prema tom izvoru, poslao brat iz Španije.

Izvor tvrdi da je Vlahović prodao jaknu Ždrali za 400 KM, a ovaj, navodno, nije dao pare.

Iz Odjela za javnost su odgovorili:

"Ova pitanja trebate uputiti Tužilaštvu BiH i Ministarstvu pravde (pritvorska jedinica je u njihovoj nadležnosti). S obzirom na to da je predmet u fazi istrage, mi ne možemo davati bilo kakve informacije."
nadležnosti). S obzirom na to da je predmet u fazi istrage, mi ne možemo davati bilo kakve informacije."

Opširnije u Oslobođenju...
User avatar
karanana
Posts: 47251
Joined: 26/02/2004 00:00

#411 Re: Uhapšen V. V. Batko!

Post by karanana »

jeli zavrseno ovo? koliko je dobio?
User avatar
smoki_choko
Posts: 4962
Joined: 13/07/2010 22:43
Location: 1,618

#412 Re: Uhapšen V. V. Batko!

Post by smoki_choko »

"Monstrum s Grbavice" uskoro u sudnici: Najopsežnija optužnica za najgore zločine o kojima se do sada čulo

http://www.dnevniavaz.ba/dogadjaji/iz-m ... a-ulo.html
hercegovac_pravi
Posts: 6672
Joined: 14/03/2009 22:59
Location: Klinika za maDŽorizaciju

#413 Re: Uhapšen V. V. Batko!

Post by hercegovac_pravi »

drug bevc wrote:vake samo bacit lavovima........
kako suđenje i kur.c palac......
Čuj sad bi ga bacili lavovima...dok je biJo izraz demokrarske volje jednog naroda onda je bio slavljen ko "kraljević marko"...Ovakvi će VAS proganjati još najmanje 50 godina.
Pera Trta
Posts: 5420
Joined: 06/02/2009 00:20
Location: Zabela kod Požarevca,rodnog mesta predsednika,njegova je zadužbina i njegova verna slika.

#414 Re: Uhapšen V. V. Batko!

Post by Pera Trta »

Govno danas pred sudom tvrdi da su zločini montirani...učio momak od Slobe, al' slabo mu to ide, nekako jadno, neuvjerljivo. Rekoše da je ovo najduža optužnica podignuta do sada za ratne zločine pred Sudom BiH. Čak i onaj njegov advokat djeluje kao da mu je jasno da se protiv takvih optužbi neće moći puno učiniti.
Nadam se da će najveću kaznu dobiti, ali, znajući nas i našu sklonost da zaboravljamo i opraštamo, samo čekam nekoga od "starih Sarajlija" da se javi ovdje i u ime lažnog bratstva-jedinstva kaže "jeste Batko bio zločinac, ALI..."...to famozno "ali" koje relativizuje sve kao da već čujem iz usta onih koji bi da se vrate "stara raja", u koju su spadali i Nele Karajlić i Slobodan Lalović i Denis Petrović...i Batko.
User avatar
Hemel
Posts: 6605
Joined: 08/11/2003 00:00
Location: prije i poslije tobe ista

#415 Re: Uhapšen V. V. Batko!

Post by Hemel »

Evo kako radi nase Tuzilastvo...
Za ubistvo bošnjačkih civila
Lazaru Ristiću 20, a Predragu Deviću 12 godina zatvora


Vijeće kantonalnog suda u Bihaću osudilo je Lazara Ristića na 20 godina, a Predraga Devića na 12 godina zatvora za ubistvo 15 civila bošnjačke nacionalnosti 10. oktobra 1995. godine.
Kantonalni sud BihaćRistić je prvooptuženi za ovo krivično djelo, Dević trećeoptuženi, dok je drugooptuženi Petar Arsenić ranije postigao sporazum sa Tužilaštvom Unsko-sanskog kantona i izrečena mu je kazna zatvora od 10 godina.

U izrečenu kaznu zatvora za prvooptuženog Lazara Ristića uračunata je i ranija kazna ovog suda za ubistvo dvije žene bošnjačke nacionalnosti 1992. godine u Sanskom Mostu.

Optuženi su u pritvoru od 5. maja 2010. godine.
karikature od suda i tuzilastva... :x
User avatar
HAVANA
Posts: 32695
Joined: 19/08/2008 23:04

#416 Re: Uhapšen V. V. Batko!

Post by HAVANA »

Pera Trta wrote:Govno danas pred sudom tvrdi da su zločini montirani...učio momak od Slobe, al' slabo mu to ide, nekako jadno, neuvjerljivo. Rekoše da je ovo najduža optužnica podignuta do sada za ratne zločine pred Sudom BiH. Čak i onaj njegov advokat djeluje kao da mu je jasno da se protiv takvih optužbi neće moći puno učiniti.
Nadam se da će najveću kaznu dobiti, ali, znajući nas i našu sklonost da zaboravljamo i opraštamo, samo čekam nekoga od "starih Sarajlija" da se javi ovdje i u ime lažnog bratstva-jedinstva kaže "jeste Batko bio zločinac, ALI..."...to famozno "ali" koje relativizuje sve kao da već čujem iz usta onih koji bi da se vrate "stara raja", u koju su spadali i Nele Karajlić i Slobodan Lalović i Denis Petrović...i Batko.


Govno tvrdi da su i svjedoci montirani,da je sve montirano...al govno ga je popusilo.Toliko je svjedoka i dokaza protiv njega da se zna da ce dobiti najvecu mogucu kaznu.Nikada ja necu ni zaboraviti ni oprostiti ali isto tako necu nikada ni trpati sve u isti kos...Cmar od covjeka je cmar bez obzira kako se on zvao...a cesto u danasnjem bolesnom drustvu cujem formirana misljenja o nekome samo na osnovu njegovog imena...Imam tih situacija i sa svojim prijateljima iz tog bratstva i jedinstava koje mi usput budi receno i danas bez problema zivimo...pa do moje zene koja je imala par jako ruznih situacija radi njenog imena...a ista ona sada,rado...sa dozom straha ,sto je sasvim normalno, svjedoci protiv ovog smrada Batka...Vjerovatno nisi mislio na mene kada si napisao ovo ali dize mi se kosa na glavi od takvih stvari a i dosta puta na ovom forumu od nekih budala sam prozivan komunjarom,cafirom,saloncem,balijom :-)
Ja jednostavno o svakoj temi pisem iz vlastitog iskustva i bez zastupanja samo jedne strane...Nit je prije sve bilo idealno nit je sad...Nit su sve stare sarajlije stara dobra raja nit su sadasnje...Nit cu ikada zaboraviti cetnicima sta su mi uradili od zivota nit cu ikada sutiti o onim stvarima koje su se desile u manjem obimu ovde...ali su se ipak desavale...Svako onaj ko je u stanju sve ljude po imenu trpati u isti kos a na drugoj strani braniti jednog cacu...za mene nit je stara raja nit je normalan covjek...Nagovorih se ja tebi,jos ce neko pomisliti da si me ti prozivao :roll: a jok,nego...nesto mi doslo...Cuj denis petrovic :x Otkud njega znas,hebo li ga vlado,mrtvi :evil:
Pera Trta
Posts: 5420
Joined: 06/02/2009 00:20
Location: Zabela kod Požarevca,rodnog mesta predsednika,njegova je zadužbina i njegova verna slika.

#417 Re: Uhapšen V. V. Batko!

Post by Pera Trta »

HAVANA wrote:
Pera Trta wrote:Govno danas pred sudom tvrdi da su zločini montirani...učio momak od Slobe, al' slabo mu to ide, nekako jadno, neuvjerljivo. Rekoše da je ovo najduža optužnica podignuta do sada za ratne zločine pred Sudom BiH. Čak i onaj njegov advokat djeluje kao da mu je jasno da se protiv takvih optužbi neće moći puno učiniti.
Nadam se da će najveću kaznu dobiti, ali, znajući nas i našu sklonost da zaboravljamo i opraštamo, samo čekam nekoga od "starih Sarajlija" da se javi ovdje i u ime lažnog bratstva-jedinstva kaže "jeste Batko bio zločinac, ALI..."...to famozno "ali" koje relativizuje sve kao da već čujem iz usta onih koji bi da se vrate "stara raja", u koju su spadali i Nele Karajlić i Slobodan Lalović i Denis Petrović...i Batko.


Govno tvrdi da su i svjedoci montirani,da je sve montirano...al govno ga je popusilo.Toliko je svjedoka i dokaza protiv njega da se zna da ce dobiti najvecu mogucu kaznu.Nikada ja necu ni zaboraviti ni oprostiti ali isto tako necu nikada ni trpati sve u isti kos...Cmar od covjeka je cmar bez obzira kako se on zvao...a cesto u danasnjem bolesnom drustvu cujem formirana misljenja o nekome samo na osnovu njegovog imena...Imam tih situacija i sa svojim prijateljima iz tog bratstva i jedinstava koje mi usput budi receno i danas bez problema zivimo...pa do moje zene koja je imala par jako ruznih situacija radi njenog imena...a ista ona sada,rado...sa dozom straha ,sto je sasvim normalno, svjedoci protiv ovog smrada Batka...Vjerovatno nisi mislio na mene kada si napisao ovo ali dize mi se kosa na glavi od takvih stvari a i dosta puta na ovom forumu od nekih budala sam prozivan komunjarom,cafirom,saloncem,balijom :-)
Ja jednostavno o svakoj temi pisem iz vlastitog iskustva i bez zastupanja samo jedne strane...Nit je prije sve bilo idealno nit je sad...Nit su sve stare sarajlije stara dobra raja nit su sadasnje...Nit cu ikada zaboraviti cetnicima sta su mi uradili od zivota nit cu ikada sutiti o onim stvarima koje su se desile u manjem obimu ovde...ali su se ipak desavale...Svako onaj ko je u stanju sve ljude po imenu trpati u isti kos a na drugoj strani braniti jednog cacu...za mene nit je stara raja nit je normalan covjek...Nagovorih se ja tebi,jos ce neko pomisliti da si me ti prozivao :roll: a jok,nego...nesto mi doslo...Cuj denis petrovic :x Otkud njega znas,hebo li ga vlado,mrtvi :evil:
:thumbup:
Pera Trta
Posts: 5420
Joined: 06/02/2009 00:20
Location: Zabela kod Požarevca,rodnog mesta predsednika,njegova je zadužbina i njegova verna slika.

#418 Re: Uhapšen V. V. Batko!

Post by Pera Trta »

Svašta sam o ovom đubretu slušao i čitao, više fragmentarno, jer nemam snage za to, sve je još suviše friško, mnogo je još ovakvih Batka na slobodi...mnogo ih nikada neće na ovom svijetu odgovarati, koji su možda i gore stvari činili, ali on je bio lajav, kurčio se, dok su mnogi drugi zaboravljeni i sada mirno žive. Da je Batko bio malo pametniji, možda bi i njega zaboravili, možda bi postao i poslanik u kakvom parlamentu, kao vojvoda Mirko od Semberije, ili onaj gad iz Bratunca čije ime ne znam, a koji je koljačima izručio (ili je lično ubio) onu trudnu ženu, a slika njenog mumificiranog leša sa djetetom u utrobi nakon ekshumacije je obišla svijet.
Kada sam sinoć čuo dio izlaganja tužioca, kada navodi kako je Batko silova ženu u sedmom mjesecu trudnoće i tjerao njenu malu kćerku da gleda...smučilo mi se...kao da prvi put čujem takve stvari, kao da nisam preživio rat, na kraju krajeva, kao da ne poznajem istoriju ovih prostora pa da znam da ovakvi zločinci nisu ekscesi, već redovna pojava, često nacionalni heroji.
Nadam se da mu se u Zenici vesele buduće zatvorske kolege...i da ga čeka bol...bol fizički i duševni (ako je takav u stanju osjetiti)...do kraja pasijeg života.
Pera Trta
Posts: 5420
Joined: 06/02/2009 00:20
Location: Zabela kod Požarevca,rodnog mesta predsednika,njegova je zadužbina i njegova verna slika.

#419 Re: Uhapšen V. V. Batko!

Post by Pera Trta »

PS. A odakle se sjetih Denisa? Pa vidim, sa sjetom i nostalgijom neki ovdje spominju (i pravdaju) Brneta, pa reko' da dodam još jednog u galeriju. Što bi Andrićevi junaci rekli: "Ovo pas, a ono mu brat."
User avatar
PipiDugaDevetka
Posts: 19071
Joined: 25/12/2003 00:00
Location: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#420 Re: Uhapšen V. V. Batko!

Post by PipiDugaDevetka »

Slučaj protiv Veselina Vlahovića vodi tužilac koji nije uspio dokazati odgovornost ratnog ministra pravosuđa u Karadžićevoj vladi
Sarajevo, 17.07.2011 - FTV
Optužnica protiv Veselina Vlahovića, zvanog Batko, za zločine protiv civilnog stanovništva u sarajevskim naseljima Grbavica, Kovačići i Vraca najopsežnija je optužnica Tužilaštva BiH protiv nekog pojedinca. Optužbu u ovome predmetu zastupa tužilac Behaija Krnjić. Isti onaj po čijim su optužnicama pravomoćno oslobođeni Momčilo Mandić, ratni ministar pravosuđa u Karadžićevoj vladi, te Radoje Lalović i Soniboj Škiljević, ratni upravnici Kazneno-popravnoga doma Butmir na Kuli.
____________
Tv prilog pogledati na web. stranici FTV klikom na stiliziranu kameru + riječ VIDEO.
http://www.rtvfbih.ba/loc/template.wbsp ... 7&ID=39339
__________________________________
Kuku nama sa ovakvim tužiocem!
User avatar
prljavi Hare
Posts: 10553
Joined: 28/02/2011 09:14
Location: Šta se ono u Njujorku plavi,Donaldovi prameni na glavi

#421 Re: Uhapšen V. V. Batko!

Post by prljavi Hare »

Koljača bi najbolje bilo predati na "čuvanje" jednom mom saborcu iz brigade,garantujem da bi svaka
žrtva ovoga krvoloka,koliko god je to moguće na ovom svijetu,bila obeštećena! :D

A za onaj svijet,on se ne vidi nadležan,ali u ovom....ma lik bi se potrudio da satisfakcija bude kompletna,
koliko je u ljudskim mogućnostima,a talenta i volje mu ne nedostaje,naprotiv! :dance: :dance:
popajic
Posts: 5738
Joined: 16/07/2007 09:55
Location: Sarajevo

#422 Re: Uhapšen V. V. Batko!

Post by popajic »

PipiDugaDevetka wrote:Slučaj protiv Veselina Vlahovića vodi tužilac koji nije uspio dokazati odgovornost ratnog ministra pravosuđa u Karadžićevoj vladi
Sarajevo, 17.07.2011 - FTV
Optužnica protiv Veselina Vlahovića, zvanog Batko, za zločine protiv civilnog stanovništva u sarajevskim naseljima Grbavica, Kovačići i Vraca najopsežnija je optužnica Tužilaštva BiH protiv nekog pojedinca. Optužbu u ovome predmetu zastupa tužilac Behaija Krnjić. Isti onaj po čijim su optužnicama pravomoćno oslobođeni Momčilo Mandić, ratni ministar pravosuđa u Karadžićevoj vladi, te Radoje Lalović i Soniboj Škiljević, ratni upravnici Kazneno-popravnoga doma Butmir na Kuli.
____________
Tv prilog pogledati na web. stranici FTV klikom na stiliziranu kameru + riječ VIDEO.
http://www.rtvfbih.ba/loc/template.wbsp ... 7&ID=39339
__________________________________
Kuku nama sa ovakvim tužiocem!
Ili - blago Zlotvoru sa Behaijom :x
Kad se sjetim Mandica na sudjenju. Place ko p.! Vec se vidio u trajnoj muriji , samo tada nije znao kakav levat ga optuzuje :x
Kako je sposoban, odbranit ce Behaija i Batka :x
Post Reply