Uhapšen Naser Orić!

Post Reply
swanfilter
Posts: 7806
Joined: 06/06/2008 18:52

#2001 Re: Uhapšen Naser Orić!

Post by swanfilter »

Koliko mene sjecanje sluzi, te tvrdnje nisu nastale nakone smrti Delica, nego za zivota ...
User avatar
MarshalDodik
Posts: 1330
Joined: 20/11/2018 16:45

#2002 Re: Uhapšen Naser Orić!

Post by MarshalDodik »

Vilajet_Bosna wrote:
MarshalDodik wrote:
Oric je ratio u bivsoj YU tj. izvan BiH kao i vecina ostalih. Radio je posao kao (bar) stotine ostalih. A to "eskviranje finanalnog obracuna" mi smrdi na guslanje uz malo relativizacije genocida.
Relativizovati genocid je nemoguce ma koliko neko mislio da bi eventualno nekavom presudom Oricu ili bilo kome drugom to uspjelo !!!

Izrazavati sumnju, pa na kraju krajeva i imati odredjeni stav prema ovakvoj jednoj licnosti kakav je Oric zbog niza cinjenica i indicija je sasvim obicna pojava u slobodnom, demokratskom drustvu.
I ne samo prema njemu, vec prema kompletnom generalstabu i vrhu ABiH i njihovom (ne)djelovanju, (ne)sposbnosti, ne(ispravnosti), (ne)mogucnostima, (ne)odlucnosti......

Najveca laz je nije moglo vise, ni drugacije, eh ako je ovo bio maksimum kristalno mi je jasna nasa proslost, tek ova sadasnjost, a o buducnosti stvarno ne bih :izet:[/quote]

:lol:

providan si.

ne brini se ti za budućnost Bošnjaka, dokazali su da su sposobni odbraniti se od pomahnitalih četničkih koljačkih hordi, uprkos (ne)djelovanju, (ne)sposbnosti, ne(ispravnosti), (ne)mogucnostima, (ne)odlucnosti cijelog generalštaba ABiH :lol:

klasični pokušaj da nam se kaže da ne samo da ne valja Naser, nego niko ba u tom generalštabu ko nas je vodio, i da sljedeći put samo stavimo glavu na panj i poturimo leđa nekom Mitru jal Obradu da na dotuče do smrti kablom od pegle ko u školi u Bratuncu. pazi da ne bude tako :izet:[/quote]

:o
Razotkriven sam.
Mogu li promijeniti misljenje u Oric je legenda kakva se rijetko radja u narodu. Kamo srece da je svaka opcina imala po jednog Orica ne bi izginulo 35 000 bosnjackih civila :zoka:
Eto ako (ne daj Boze) opet zarati bilo bi mi drago da prepoznas novog Orica i potcinis mu se pod komandu.
Vilajet_Bosna
Posts: 542
Joined: 03/11/2018 13:51

#2003 Re: Uhapšen Naser Orić!

Post by Vilajet_Bosna »

Razotkriven sam.
Mogu li promijeniti misljenje u Oric je legenda kakva se rijetko radja u narodu
kasno ti je sad. već si i sam skontao, razotkriven si ;-)
User avatar
BHCluster
Posts: 23346
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#2004 Re: Uhapšen Naser Orić!

Post by BHCluster »

ŠOKANTNI ISKAZ VUČIĆEVOG KLJUČNOG SVJEDOKA PROTIV NASERA ORIĆA: "Što me niste ispoštovali, sada bi ga imali u zatvoru?"

Da se kulupko, izgleda, raspetljava, može se zaključiti i nakon što je, Samir Avdić, nekadašnji „ključni svjedok“ Tužilaštva Srbije u onom slučaju zbog kojeg će Orić biti uhapšen u Švicarskoj po beogradskoj potjernici juna 2015. godine, odlučio da progovori u javnosti!



Mjesec i pol nakon što su Naser Orić i Sabahudin Muhić oslobođeni optužbi za ratni zločin u okolini Srebrenice tokom 1992. godine donekle postaje jasnija i uloga države Srbije u ovom predmetu, a zbog čijih insistiranja je ratni komndant Srebrenice, barem sudeći prema javnim istupima predsjednika susjedne zemlje, Aleksandra Vučića, po svaku cijenu morao biti kriv. Čak i ako su dva suda, uključujući i onaj u Hagu, utvrdili da nema dokaza za njegove ratne zločine.

Da se kulupko, izgleda, raspetljava, može se zaključiti i nakon što je, Samir Avdić, nekadašnji „ključni svjedok“ Tužilaštva Srbije u onom slučaju zbog kojeg će Orić biti uhapšen u Švicarskoj po beogradskoj potjernici juna 2015. godine, odlučio da progovori u javnosti!..
Haman2
Posts: 3998
Joined: 09/12/2016 20:04

#2005 Re: Uhapšen Naser Orić!

Post by Haman2 »

Ovaj ne moze biti pouzdan svjedok. Cim ga covjek pogleda i poslusa sta i kako prica, odmah ce zakljuciti da se radi o nezreloj osobi za svoje godine, prevrtljivcu i osobi sklonom laganju. Cudim se da Srbija nije mogla naci pouzdanijeg svjedoka. Ako vec placa, da bar ima i neki ucinak u ostvarivanju svojih ciljeva, izjednacavanju krivnje itd.
User avatar
bingov buraz
Posts: 11329
Joined: 14/04/2009 20:23

#2006 Re: Uhapšen Naser Orić!

Post by bingov buraz »

Pročitah životnu priču ovog nesretnika,povlačim sve.Od Srbije i nije očekivati bolje.
User avatar
Mx
Posts: 1073
Joined: 17/07/2003 00:00

#2007 Re: Uhapšen Naser Orić!

Post by Mx »

Post Reply