Uhapšen Naser Orić!

Post Reply
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#1951 Re: Uhapšen Naser Orić!

Post by JThomas »

inače, ne vjerujem da je orić anđeo ni u ratu ni poslije rata. daleko je od toga. ni da nije bilo i srpskih žrtava, otprilike je jasno da jeste. ali tužilac u ovom predmetu je tužilac za montaže, i glavni svjedok je kompromitovani svjedok za montaže. miroslav janjić iz lukavice nije "samo" tužilac u talu s kriminalcima, nego je prešao u sferu da je i sam kriminalac.

ne bih ovo olako napisao ni na ovakvom mediju. i onda se opravdano ruši povjerenje svih u sistem. "naših" što je uopšte optužen, a "njihovih" što nije osuđen. a za ovo nije ni mogao biti osuđen. e kako na sud dospije od tužioca nešto što očito ne može proći i sa kojim ciljevima? mnogo je odgovora, ali nijedan nije lijep ni pošten.
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#1952 Re: Uhapšen Naser Orić!

Post by salik79 »

Ovih 387 zrtava koje spominje da Oric nije procesuiran... Mora da je zaboravio na Hasku presudu. Ili se ona ne racuna?
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#1953 Re: Uhapšen Naser Orić!

Post by insomnia78 »

Pa mora malo i pljucnuti pod plastom objektivnosti jbg ti
julisiz es grant
Posts: 7469
Joined: 27/07/2008 23:34
Location: Oj Kupreško ravno poljce, što pozoba Crnogorce...

#1954 Re: Uhapšen Naser Orić!

Post by julisiz es grant »

salik79 wrote:Ovih 387 zrtava koje spominje da Oric nije procesuiran... Mora da je zaboravio na Hasku presudu. Ili se ona ne racuna?
Šta kaže haška presuda...i kome presuda?
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#1955 Re: Uhapšen Naser Orić!

Post by salik79 »

julisiz es grant wrote:
salik79 wrote:Ovih 387 zrtava koje spominje da Oric nije procesuiran... Mora da je zaboravio na Hasku presudu. Ili se ona ne racuna?
Šta kaže haška presuda...i kome presuda?
Pitam, je li bilo sudjeno Oricu u Hagu? Za sta mu je sudjeno, ako nije za ove navodne zrtve koje se kontinuirano povlace kroz medije. A svi znamo kako je glasila presuda.
User avatar
BHCluster
Posts: 23383
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#1956 Re: Uhapšen Naser Orić!

Post by BHCluster »

salik79 wrote:Ovih 387 zrtava koje spominje da Oric nije procesuiran... Mora da je zaboravio na Hasku presudu. Ili se ona ne racuna?
Koga briga? Vazno je demonizirati.
User avatar
SaraFina
Posts: 20421
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#1957 Re: Uhapšen Naser Orić!

Post by SaraFina »

Ja mislim da će se Naseru suditi još idućih 20 godina, s ciljem da se relativiziraju presude haškog suda za genocid i da se VRS-u ujedno obezbijedi i alibi.
Naser je bitan u cijeloj priči samo iz ta dva razloga.

Ako dokazu da je Naser okrvavio ruke srpskim civilima, (nevezano kojom brojkom) te da je to predhodilo i izazvalo osvetnički pohod i genocid VRS-a, počinjeni genocid imaće drugi značaj... Isforsiranu i osvetničku reakciju VRS, PRETJERANU ali u cilju zaštite srpskih civila.

To je cilj čitavog sudjenja Naseru. Opravdati varvarizam VRS-a.
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#1958 Re: Uhapšen Naser Orić!

Post by salik79 »

BHCluster wrote:
salik79 wrote:Ovih 387 zrtava koje spominje da Oric nije procesuiran... Mora da je zaboravio na Hasku presudu. Ili se ona ne racuna?
Koga briga? Vazno je demonizirati.
Al', najjace je da su oni doslovno zatrpali tuzilastvo tonama "dokaznog materijala" i ovi morali bezveze utuci toliko vremena da odbiju preko 90% "dokaznog materijala"... Mitomanija na djelu.
julisiz es grant
Posts: 7469
Joined: 27/07/2008 23:34
Location: Oj Kupreško ravno poljce, što pozoba Crnogorce...

#1959 Re: Uhapšen Naser Orić!

Post by julisiz es grant »

salik79 wrote:
julisiz es grant wrote:
salik79 wrote:Ovih 387 zrtava koje spominje da Oric nije procesuiran... Mora da je zaboravio na Hasku presudu. Ili se ona ne racuna?
Šta kaže haška presuda...i kome presuda?
Pitam, je li bilo sudjeno Oricu u Hagu? Za sta mu je sudjeno, ako nije za ove navodne zrtve koje se kontinuirano povlace kroz medije. A svi znamo kako je glasila presuda.
Presuda je bila da nije kriv.
Zato se oni pitaju, s pravom, ili ne, ko je onda kriv za te njihove žrtve, od kojih je masa poginula u borbenim dejstvima (opšte je poznato da su u Kravici i drugim selima i babe učestvovale u odbrani).
User avatar
Sanjarko
Posts: 23237
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#1960 Re: Uhapšen Naser Orić!

Post by Sanjarko »

Mozda mu je najbolje da podnese zahtjev za azil negdje i da se pozove na to da mu je dosad sudzeno tri puta i da je oslobodzen sva tri puta i to jos i u Hagu ako se nevaram ili je tamo osudzen za pljacku imovine, tj. kradzu stoke ako se nevaram.
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#1961 Re: Uhapšen Naser Orić!

Post by salik79 »

julisiz es grant wrote:
salik79 wrote:
julisiz es grant wrote: Šta kaže haška presuda...i kome presuda?
Pitam, je li bilo sudjeno Oricu u Hagu? Za sta mu je sudjeno, ako nije za ove navodne zrtve koje se kontinuirano povlace kroz medije. A svi znamo kako je glasila presuda.
Presuda je bila da nije kriv.
Zato se oni pitaju, s pravom, ili ne, ko je onda kriv za te njihove žrtve, od kojih je masa poginula u borbenim dejstvima (opšte je poznato da su u Kravici i drugim selima i babe učestvovale u odbrani).
Sve legitimno, al' uhvatili se Orica kao "celav kape", a svi moguci sudovi ga "oprase". Na kraju ce izvuci nekog kera, ili macku koju je "masakrirao", u nedostatku svjedoka - samo da bi ga gonili do kraja zivota.

Mislim, kada je vec tako, koliko je stvarno presudjenih ratnih zlocinaca, koji su do sada odlezali svoje kazne, bio bi red da i mi pokrenemo nove tuzbe... Mislim, ako cemo vec "mak na konac".
User avatar
LBVIEW
Posts: 9241
Joined: 01/04/2010 22:35

#1962 Re: Uhapšen Naser Orić!

Post by LBVIEW »

Kad se vec spominje neprocesuiranje zlocinaca u tom kraju trrebalo bi krenuti od, npr. Bratunca i Srebrenice na pocetku rata. Da ne spominjem ostatak I Bosne i Krajinu, gdje je hiljade "eroja" na slobodi :oops:
julisiz es grant
Posts: 7469
Joined: 27/07/2008 23:34
Location: Oj Kupreško ravno poljce, što pozoba Crnogorce...

#1963 Re: Uhapšen Naser Orić!

Post by julisiz es grant »

salik79 wrote: Sve legitimno, al' uhvatili se Orica kao "celav kape", a svi moguci sudovi ga "oprase". Na kraju ce izvuci nekog kera, ili macku koju je "masakrirao", u nedostatku svjedoka - samo da bi ga gonili do kraja zivota.

Mislim, kada je vec tako, koliko je stvarno presudjenih ratnih zlocinaca, koji su do sada odlezali svoje kazne, bio bi red da i mi pokrenemo nove tuzbe... Mislim, ako cemo vec "mak na konac".
Nije jedan srpskih zločinac osuđen više od jedanput za različita djela. Eno ona dvojica iz Prijedora đto neki dan dobiše po 15 godina..jedan je već bio osuđen u Hagu, a drugi čak dva puta pred Sudom BiH.
A Nasera su se uhvatili jer je Naser simbol...i jedini živi komandant sa područja Srebrenice.
Haman2
Posts: 3998
Joined: 09/12/2016 20:04

#1964 Re: Uhapšen Naser Orić!

Post by Haman2 »

Sta mislite da su komunisti sudili Naseru i da se istorija naroda Balkana pisala kao sto se pisala. Sad bi nam po udzbenicima bile slike Karadzica, Mladica i njima slicnim a oni bi bili ugledni gradjani BiH.

Image

Mi treba da pocistima smece u svojoj avliji iz moralnih razloga. Tako i nase istocne i zapadne komsije, pa da se okrenemo gradnji mira, ekonomije itd. Ovo sto sad radimo ne vodi nikuda.
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#1965 Re: Uhapšen Naser Orić!

Post by salik79 »

julisiz es grant wrote:
salik79 wrote: Sve legitimno, al' uhvatili se Orica kao "celav kape", a svi moguci sudovi ga "oprase". Na kraju ce izvuci nekog kera, ili macku koju je "masakrirao", u nedostatku svjedoka - samo da bi ga gonili do kraja zivota.

Mislim, kada je vec tako, koliko je stvarno presudjenih ratnih zlocinaca, koji su do sada odlezali svoje kazne, bio bi red da i mi pokrenemo nove tuzbe... Mislim, ako cemo vec "mak na konac".
Nije jedan srpskih zločinac osuđen više od jedanput za različita djela. Eno ona dvojica iz Prijedora đto neki dan dobiše po 15 godina..jedan je već bio osuđen u Hagu, a drugi čak dva puta pred Sudom BiH.
A Nasera su se uhvatili jer je Naser simbol...i jedini živi komandant sa područja Srebrenice.
Nusam upratio... Je li zlocin pocinjen na istom podrucju?

Jasno je meni da oni Nasera ganjaju upravo zbog toga. Ali, do kada? Kada se moze konacno "podvuci crta" ?
Mirza007
Posts: 2753
Joined: 02/04/2014 23:26

#1966 Re: Uhapšen Naser Orić!

Post by Mirza007 »

Haman2 wrote:Sta mislite da su komunisti sudili Naseru i da se istorija naroda Balkana pisala kao sto se pisala. Sad bi nam po udzbenicima bile slike Karadzica, Mladica i njima slicnim a oni bi bili ugledni gradjani BiH.
Nije ti adekvatna analogija.
julisiz es grant
Posts: 7469
Joined: 27/07/2008 23:34
Location: Oj Kupreško ravno poljce, što pozoba Crnogorce...

#1967 Re: Uhapšen Naser Orić!

Post by julisiz es grant »

salik79 wrote:
julisiz es grant wrote:
salik79 wrote: Sve legitimno, al' uhvatili se Orica kao "celav kape", a svi moguci sudovi ga "oprase". Na kraju ce izvuci nekog kera, ili macku koju je "masakrirao", u nedostatku svjedoka - samo da bi ga gonili do kraja zivota.

Mislim, kada je vec tako, koliko je stvarno presudjenih ratnih zlocinaca, koji su do sada odlezali svoje kazne, bio bi red da i mi pokrenemo nove tuzbe... Mislim, ako cemo vec "mak na konac".
Nije jedan srpskih zločinac osuđen više od jedanput za različita djela. Eno ona dvojica iz Prijedora đto neki dan dobiše po 15 godina..jedan je već bio osuđen u Hagu, a drugi čak dva puta pred Sudom BiH.
A Nasera su se uhvatili jer je Naser simbol...i jedini živi komandant sa područja Srebrenice.
Nusam upratio... Je li zlocin pocinjen na istom podrucju?

Jasno je meni da oni Nasera ganjaju upravo zbog toga. Ali, do kada? Kada se moze konacno "podvuci crta" ?
Jeste, ali su zločini bili različiti.
Karakteristika mnogih srpskih zločinaca je da su bili "dosljedni" u činjenju zločina, pa je mnogo njih učestvovalo u većem broju masovnih ili pojedinačnih ubistava.
User avatar
BHCluster
Posts: 23383
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#1968 Re: Uhapšen Naser Orić!

Post by BHCluster »

Koliko se samo puta ponovila laz na forumu da je Oric osudjen u Hagu na 2 godine.
Vilajet_Bosna
Posts: 542
Joined: 03/11/2018 13:51

#1969 Re: Uhapšen Naser Orić!

Post by Vilajet_Bosna »

Orić je legenda kakva se rijetko rađa u narodu. kamo sreće da je svaka općina u Bosni imala po jednog Orića, ne bi izginulo 35 000 bošnjačkih civila.
User avatar
MarshalDodik
Posts: 1330
Joined: 20/11/2018 16:45

#1970 Re: Uhapšen Naser Orić!

Post by MarshalDodik »

Vilajet_Bosna wrote:Orić je legenda kakva se rijetko rađa u narodu. kamo sreće da je svaka općina u Bosni imala po jednog Orića, ne bi izginulo 35 000 bošnjačkih civila.
Koliko znam tamo gdje je Oric komandovao izginulo ih je cirka 10- tak hiljada. 1/3 od ukupnog broja kojeg si naveo.
User avatar
rajv0sa
Posts: 3145
Joined: 19/10/2010 00:31
Location: sektaland

#1971 Re: Uhapšen Naser Orić!

Post by rajv0sa »

Pa tamo gdje je bio Orić je najviše i izginulo ? Da je pravde orić bi odgovarao pred vojnim sudom Armije BiH zašto je napustio srebrenicu neposredno prije pada i ostavio na cjedilu svoje borce i narod, i ko je kao taj neko ko je to naredio. Orić nije zločinac, ali Bogami nije ni heroj on je nešto drugo
User avatar
BHCluster
Posts: 23383
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#1972 Re: Uhapšen Naser Orić!

Post by BHCluster »

MarshalDodik wrote:
Vilajet_Bosna wrote:Orić je legenda kakva se rijetko rađa u narodu. kamo sreće da je svaka općina u Bosni imala po jednog Orića, ne bi izginulo 35 000 bošnjačkih civila.
Koliko znam tamo gdje je Oric komandovao izginulo ih je cirka 10- tak hiljada. 1/3 od ukupnog broja kojeg si naveo.
Izginulo? UN-ova zasticena zona napadnuta od strane VRS koja je tu iizmeđu ostalog pociniula genocid. Pametnom dosta.
Vilajet_Bosna
Posts: 542
Joined: 03/11/2018 13:51

#1973 Re: Uhapšen Naser Orić!

Post by Vilajet_Bosna »

MarshalDodik wrote:
Vilajet_Bosna wrote:Orić je legenda kakva se rijetko rađa u narodu. kamo sreće da je svaka općina u Bosni imala po jednog Orića, ne bi izginulo 35 000 bošnjačkih civila.
Koliko znam tamo gdje je Oric komandovao izginulo ih je cirka 10- tak hiljada. 1/3 od ukupnog broja kojeg si naveo.
nije Naser kriv jer su genocidni četnici strijeljali ljude od 88 godina i dječake otete iz majčinih ruku u Potočarima od 12 godina.
Naser se bar potrudio da četnici u nekoj srebreničkoj školi ne premlaćuju do smrti 400 Bošnjaka pajserima i palicama, kao što su to radili u bratunačkoj školi sredinom maja 1992 g. jest da su četnici ubili i popalili pedesetak živih ljudi od 18. aprila do 8 maja 1992 godina koliko su dugo držali i harali Srebrenicom ali to se nije dešavalo nakon oslobođenja Srebrenicu sa 8-mog na 9-ti maj 1992 godine. istina ljudi su od četničkih granatiranja ginuli svakodnevno, ali ne možemo zbog toga kriviti Nasera, ili možda možemo? što se jogunio, mogao se rahat predat ko što su se predali Zvorničani, Vlaseničani, Bratunčani (pa ih četnici nagurivali u logore u Karakaju kod Zvornika, Sušicu kod Vlasenice, školu u Bratuncu) hoćeš to da kažeš??
User avatar
rajv0sa
Posts: 3145
Joined: 19/10/2010 00:31
Location: sektaland

#1974 Re: Uhapšen Naser Orić!

Post by rajv0sa »

Ne može se kriviti ali mu se ne mogu ni pripisivati neke fiktivne zasluge. On jr istaknut u prvi plan isključivo zbog namjerr srpske politike da pokuša izjednačiti stvari i pronaći neki pandan mladiću. Naravno nisu našli neki realan pandan pa su istakli njega. Naser je kao bivsi slobin tjelohranitelj idealan kandidat za nekog mustafu koji je zbog murata izdao lazara.
To je žalosno prije svega zbog desetina komandanata po cijeloj Bosni koji su puno zaslužniji za svoj narod od nekog nasera, ali danas se njih niko ne sjeća
User avatar
MarshalDodik
Posts: 1330
Joined: 20/11/2018 16:45

#1975 Re: Uhapšen Naser Orić!

Post by MarshalDodik »

Ne, nego hocu da kazem upravo ovo sto sam prethodno kazao kao repliku na tvoj komentar koji glasi "Orić je legenda kakva se rijetko rađa u narodu. kamo sreće da je svaka općina u Bosni imala po jednog Orića, ne bi izginulo 35 000 bošnjačkih civila" :-) :sad: :( :cry:

Na ovo se Nanic i svi ostali borci- sehidi ( sa naglaskom na borci) prevrcu u grobovima
Post Reply