Uhapšen Naser Orić!

Post Reply
User avatar
dobojlija81
Posts: 3541
Joined: 20/07/2012 22:03

#1801 Re: Uhapšen Naser Orić!

Post by dobojlija81 »

P
2x
PM72
Posts: 17782
Joined: 30/04/2012 16:54

#1803 Re: Uhapšen Naser Orić!

Post by PM72 »

Umro Zulfo i treba sve svalit' na njega.Isto kao što su rekli da je Caco sve pokl'o i pobio.
junior3
Posts: 9078
Joined: 20/02/2014 01:02

#1804 Re: Uhapšen Naser Orić!

Post by junior3 »

:thumbup:
Nema šta PM najjači si lik na forumu. :mrgreen:
Fudo387
Posts: 21793
Joined: 24/01/2015 19:44

#1805 Re: Uhapšen Naser Orić!

Post by Fudo387 »

PM72 wrote:Umro Zulfo i treba sve svalit' na njega.Isto kao što su rekli da je Caco sve pokl'o i pobio.
Nema sta, stvarno si najjaci lik u kantonu.
PM72
Posts: 17782
Joined: 30/04/2012 16:54

#1806 Re: Uhapšen Naser Orić!

Post by PM72 »

:thumbup:
Po onoj staroj da nad mrtvim vukom i zec kurac šilji...
Fudo387
Posts: 21793
Joined: 24/01/2015 19:44

#1807 Re: Uhapšen Naser Orić!

Post by Fudo387 »

PM72 wrote::thumbup:
Po onoj staroj da nad mrtvim vukom i zec kurac šilji...
De, dok se nisi zalaufo, zvekni sebi jedan samar, otpuhni, pa onda...polako.
PM72
Posts: 17782
Joined: 30/04/2012 16:54

#1808 Re: Uhapšen Naser Orić!

Post by PM72 »

Dobri moj pošteni Fudara,
ne trebam ja sebi pucati šamare jer niti sam budala niti luđak da ne znam šta se radi...
Ti si odavno van svakih BH tokova i događaja i pratiš ih samo preko interneta.Ja sam ovdje i svakodnevno preživljavam balijske smicalice i namještaljke.U mojoj firmi se pojavio manjak nafte i to su svalili na jednog rahmetliju.Tako je najlakše.Orić,heroj i zločinac,profiter i kriminalac vadi se na nekog Tursuma koji odavno ore nebeske njive.Mušan Topalović Caco,crna mrlja i sramota sarajevske odbrane navodno je pobio 50-tak Srba civila i nekoliko ponajboljih boraca Armije BiH.Sve su na njega svalili a stvarne ubice su još među nama.Nije da ga pravdam ali on nije pobio ni 10% onog što mu privaljuju.Upucali su ga jer je navodno pokušao bježati a bile mu polomljene obje noge i ruke kad su ga uhapsili.Svakom iole razumnom insanu jasno je o čemu se radi ali tebi čovjek mora crtat'...

Stoga,nemoj me proglašavati budalom niti mazlumom jer ja savršeno dobro znam šta se radi a ti si preko bare-bar 10 000 km daleko i boli te ona stvar za nama...
User avatar
KB9
Posts: 8449
Joined: 26/10/2014 08:20

#1809 Re: Uhapšen Naser Orić!

Post by KB9 »

oni iz amerike sve znaju a za svercerku hilari se glasalo :lol:
walk_M-A-N
Posts: 2003
Joined: 09/05/2007 16:35

#1810 Re: Uhapšen Naser Orić!

Post by walk_M-A-N »

Orić je danas i odavno KRIMINALAC I MAFIJAŠ, koji putem pritisaka, ucjena, prebijanja, prijetnji ubistvima, ako ne i ubistvima, koje provode njegovi izvršioci, dobija poslove za svoje firme i odrađuje zahtjeve onih od kojih dobija te poslove, uglavnom iz Stranke, ali i drugih taldžija.
Samo što je pravosuđe takvo da i neće i ne smije se baviti takvim predmetima, gdje je Stranka duboko upletena. A žrtve to znaju, i ne prijavljuju, idealni zločin.
User avatar
SkyLimit
Posts: 5193
Joined: 10/10/2012 15:49

#1811 Re: Uhapšen Naser Orić!

Post by SkyLimit »

Tekst od prije 13 godina kada mu je suđeno u Hagu, Vasvija ih uzimala lopatom, mada nije se ni hvaliti pored ovakvih svjedoka :D

Rat za hranu

Svedočenje o napadu na selo Bjelovac, decembra 1992. godine, za koji se tereti Naser Orić, tadašnji komandant Armije BiH u području Srebrenice

U nastavku dokaznog postupka optužbe na sudjenju Naseru Oriću, bivšem komandantu združenih snaga Armije BiH u području Srebrenice, tužilac izvodi dokaze o napadu na sela Bjelovac i Sikirići u bratunačkoj opštini, 14. decembra 1992. godine.

Orić se tereti za bezobzirno razaranje gradova, sela i naselja koje nije opravdano vojnom nuždom, kao i za pljačku javne ili privatne imovine. U optužnici se navodi da je lično komandovao snagama koje su izmedju 14. i 19. decembra 1992. spalile i uništile srpske kuće u selima bratunačke opštine.

U napadu na Bjelovac, prema svedočenju Slavke Matić, poginulo je 68 meštana, Srba. Svedokinja tvrdi da u Bjelovcu 1992. nije bilo vojske, već su meštani samoinicijativno organizovali seoske straže. U trenutku napada, u mestu ili njegovoj blizini nije bilo jedinica Vojske Republike Srpske - izjavila je svedokinja i dodala da verovatno ne bi bilo toliko poginulih da je selu bilo vojske. Matić, takodje, tvrdi da je 14. decembra videla kako gore srpske kuće u Bjelovcu i obližnjim Sikirićima.

Tokom unakrsnog ispitivanja branilac optuženog Orića, sarajevski advokat Vasvija Vidović je nastojala da dokaže da je, suprotno tvrdnjama svedoka, u Bjelovcu u drugoj polovini 1992. postojala jedinica Teritorijalne odbrane - od koje je kasnije nastao IV bataljon Bratunačke brigade VRS. Prema platnim spiskovima Bratunačke brigade, jedinica seoske Teritorijalne odbrane je brojala 160 vojnika, a imala je i vod minobacača i oklopno-mehanizovanu jedinicu.

Potkrepljujući svoje tvrdnje dokumentacijom Bratunačke brigade, advokat Vidović je navela da je Slavka Matić radila kao kuvarica u TO, a da su njen muž i dve kćerke poginuli u borbama 14. decembra 1992. kao pripadnici VRS.
Svedokinja prihvata da su joj ćerke - mimo njene volje - bile u seoskoj straži odnosno TO, ali tvrdi da su ubijene "na kućnom pragu". Mada se i njeno ime nalazilo na platnom spisku Bratunačke brigade, Slavka Matić negira da je bila njenom sastavu i kaže da je samo ponekad pomagala u školi u Bjelovcu, prilikom pripreme hrane za seosku stražu. Odbrana, sa svoje strane, tvrdi da je u Bjelovcu bilo skladište hrane za potrebe VRS i da je to bio glavni motiv napada izgladnelih bošnjačkih vojnika i civila, blokiranih u srebreničkoj enklavi.

Sudjenje Naseru Oriću nastaviće se danas posle podne iskazom novog svedoka optužbe.

Sense - agency
User avatar
BHCluster
Posts: 23419
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#1812 Re: Uhapšen Naser Orić!

Post by BHCluster »

User avatar
BHCluster
Posts: 23419
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#1813 Re: Uhapšen Naser Orić!

Post by BHCluster »

SUĐENJE ZA RATNE ZLOČINE: Naseru Oriću ukinuta oslobađajuća presuda
Sud BiH izrekao je 9. oktobra prošle godine oslobađajuću prvostepenu presudu ratnom komandantu Armije RBiH Naseru Oriću i pripadniku Armije Sabahudinu Muhiću.

Apelacijsko vijeće Suda BiH donijelo je odluku kojom ukida oslobađajuću presudu ratnom komandantu Armije RBiH u Srebrenici Naseru Oriću, saznaje Srna.
:lol:
hAZNADAR
Posts: 11029
Joined: 09/01/2012 08:12

#1814 Re: Uhapšen Naser Orić!

Post by hAZNADAR »

Posto je sudstvo vise politika a ne pravo - izgleda da ce Bosnjaci morati zbog predstave nepristrasnosti i objektivnosti suda nekoga zrtvovati.

Oric ili Dudakovic?
User avatar
malakh
Posts: 7178
Joined: 05/02/2016 22:11
Location: šeher rajvosa - http://aqicn.org/city/bosnia-herzegovin ... s-embassy/

#1815 Re: Uhapšen Naser Orić!

Post by malakh »

do kada ce ovog covjeka maltretirati?

stvarno sam pobornik da svako odgovara za zlocine, pa cak i pripadnici armije u kojoj sam i sam bio, ali ovo je vec tortura.

haski tribunal ga je oslobodio, uhapsili su ga po interpolovoj potjernici, pa oslobodili, sud bih ga oslobodio i opet sudjenje.

da ne spominjem montiranje laznih svjedoka i obecavanje azila u slucaju sudjenja protiv nasera orica.

samo mi nikada nece biti jasno, sta je on to ucinio i kome se toliko zamjerio da ga ne pustaju na miru...
User avatar
CPT
Posts: 6246
Joined: 16/05/2018 11:13

#1816 Re: Uhapšen Naser Orić!

Post by CPT »

malakh wrote:do kada ce ovog covjeka maltretirati?

stvarno sam pobornik da svako odgovara za zlocine, pa cak i pripadnici armije u kojoj sam i sam bio, ali ovo je vec tortura.

haski tribunal ga je oslobodio, uhapsili su ga po interpolovoj potjernici, pa oslobodili, sud bih ga oslobodio i opet sudjenje.

da ne spominjem montiranje laznih svjedoka i obecavanje azila u slucaju sudjenja protiv nasera orica.

samo mi nikada nece biti jasno, sta je on to ucinio i kome se toliko zamjerio da ga ne pustaju na miru...
Dok ga ne osude... Sasvim svejedno za sta jer i Bosnjaci moraju imati svog "Mladica". Ko nas bre zavadi, svi cinili zlocine i ta prica.

Iz izvora bliskih pravosuđu BiH saznaje se da je uvažena žalba tužitelja Miroslava Janjića u predmetu "Naser Orić" u vezi sa neusklađenošću javno objavljene i napisane presude.

:roll:
hAZNADAR
Posts: 11029
Joined: 09/01/2012 08:12

#1817 Re: Uhapšen Naser Orić!

Post by hAZNADAR »

CPT wrote:
malakh wrote:do kada ce ovog covjeka maltretirati?

stvarno sam pobornik da svako odgovara za zlocine, pa cak i pripadnici armije u kojoj sam i sam bio, ali ovo je vec tortura.

haski tribunal ga je oslobodio, uhapsili su ga po interpolovoj potjernici, pa oslobodili, sud bih ga oslobodio i opet sudjenje.

da ne spominjem montiranje laznih svjedoka i obecavanje azila u slucaju sudjenja protiv nasera orica.

samo mi nikada nece biti jasno, sta je on to ucinio i kome se toliko zamjerio da ga ne pustaju na miru...
Dok ga ne osude... Sasvim svejedno za sta jer i Bosnjaci moraju imati svog "Mladica". Ko nas bre zavadi, svi cinili zlocine i ta prica.

Iz izvora bliskih pravosuđu BiH saznaje se da je uvažena žalba tužitelja Miroslava Janjića u predmetu "Naser Orić" u vezi sa neusklađenošću javno objavljene i napisane presude.

:roll:
Ako se nemo mora zrtvovati - koga radije Orica ili Dudakovica. Recimo da mora jedan od njih u zatvor.
User avatar
dr.gog
Posts: 4945
Joined: 09/09/2007 12:52
Location: S@nitet-X
Grijem se na: briketi kanabisa
Horoskop: Vodolija

#1818 Re: Uhapšen Naser Orić!

Post by dr.gog »

Ko li će kurbane ove godine rastalit....
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#1819 Re: Uhapšen Naser Orić!

Post by Maraschino »

hAZNADAR wrote:Posto je sudstvo vise politika a ne pravo - izgleda da ce Bosnjaci morati zbog predstave nepristrasnosti i objektivnosti suda nekoga zrtvovati.

Oric ili Dudakovic?
Karinu im treba zrtvovati.
Je li mislis da bi se time zadovoljili djikani?
hAZNADAR
Posts: 11029
Joined: 09/01/2012 08:12

#1820 Re: Uhapšen Naser Orić!

Post by hAZNADAR »

Maraschino wrote:
hAZNADAR wrote:Posto je sudstvo vise politika a ne pravo - izgleda da ce Bosnjaci morati zbog predstave nepristrasnosti i objektivnosti suda nekoga zrtvovati.

Oric ili Dudakovic?
Karinu im treba zrtvovati.
Je li mislis da bi se time zadovoljili djikani?
Naravno da ne treba niti jednog. I naravno da se srpski nacionalisti nebi time zadovoljili.
Ali predstava ipak i dalje traje - i sta da moras jednog od njih izabrati?
Haman2
Posts: 3998
Joined: 09/12/2016 20:04

#1821 Re: Uhapšen Naser Orić!

Post by Haman2 »

Covjeka stalno hapse i oslobadjaju. Da li je kriv ili nije????????
User avatar
BHCluster
Posts: 23419
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#1822 Re: Uhapšen Naser Orić!

Post by BHCluster »

hAZNADAR wrote:
Maraschino wrote:
hAZNADAR wrote:Posto je sudstvo vise politika a ne pravo - izgleda da ce Bosnjaci morati zbog predstave nepristrasnosti i objektivnosti suda nekoga zrtvovati.

Oric ili Dudakovic?
Karinu im treba zrtvovati.
Je li mislis da bi se time zadovoljili djikani?
Naravno da ne treba niti jednog. I naravno da se srpski nacionalisti nebi time zadovoljili.
Ali predstava ipak i dalje traje - i sta da moras jednog od njih izabrati?
A Mahmuljin, a Vikic...?
hAZNADAR
Posts: 11029
Joined: 09/01/2012 08:12

#1823 Re: Uhapšen Naser Orić!

Post by hAZNADAR »

BHCluster wrote:
hAZNADAR wrote:
Maraschino wrote:
Karinu im treba zrtvovati.
Je li mislis da bi se time zadovoljili djikani?
Naravno da ne treba niti jednog. I naravno da se srpski nacionalisti nebi time zadovoljili.
Ali predstava ipak i dalje traje - i sta da moras jednog od njih izabrati?
A Mahmuljin, a Vikic...?
Da isto. Cija osuda od spomenutih bi za nas bila najbolnija ili najmanje bolna. Plus politicki odjek i posljedice.

Podsjecam - nije u pitanju moj licni stav ili prijedlog. Ja bi ih sve dzuture oslobodio i jos dao odstetu za dosadasnje sudjenje.

Ali mi sve ovo mirisi na predstavu objektivnog i nepristrasnog Suda gdje ce neko od nasih morati biti zrtvovan.
User avatar
BHCluster
Posts: 23419
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#1824 Re: Uhapšen Naser Orić!

Post by BHCluster »

hAZNADAR wrote: Da isto. Cija osuda od spomenutih bi za nas bila najbolnija ili najmanje bolna. Plus politicki odjek i posljedice.

Podsjecam - nije u pitanju moj licni stav ili prijedlog. Ja bi ih sve dzuture oslobodio i jos dao odstetu za dosadasnje sudjenje.

Ali mi sve ovo mirisi na predstavu objektivnog i nepristrasnog Suda gdje ce neko od nasih morati biti zrtvovan.
Cinjenica je da ne bi bili sretni da sve jednog vojika/officira Armije Republike BiH sve dok ne zavrse zapoceto.
User avatar
relativno84
Posts: 15330
Joined: 26/10/2012 16:49
Location: mahala

#1825 Re: Uhapšen Naser Orić!

Post by relativno84 »

Mogu da mu puse kao sto su i do sad. Nema toliko svjedoka koliko ima poslovnih prijatelja spremnih da poguraju s one strane.
Post Reply