Uhapšen Jovan Divjak - EDIT: OSLOBODJEN!!!

Post Reply
User avatar
Tranquilizer
Posts: 1865
Joined: 04/06/2010 10:34
Contact:

#576 Re: Jovan Divjak uhapsen u Becu-ima li kraja agresiji na BiH!?

Post by Tranquilizer »

MVP će uraditi sve da se Divjak osobodi

Bh. ambasador u Austriji Haris Hrle i osoblje amabasade su odmah stupili u kontakt sa Divjakom i pružili mu konzularnu zaštitu, rekao je Ministar vanjskih poslova BiH Sven Alkalaj za sarajevski Dnevni avaz.

Alkalaj je istakao da će se Ministarstvo učiniti sve da se general Divjak "oslobodi jer su sve optužbe neosnovane".

"Interpol je na svojoj zadnjoj Generalnoj skupštini obustavio sve potjernice koje nemaju podršku zemlje čiji je ta osoba državljanin. Stoga mislim da bi general Divjak trebao biti pušten. Naš ambasador će raditi na tome. Ne znam kakav će rezultat biti," rekao je Alkalaj.

Kako su ga onda uhapsili pitam se :roll: :roll: :roll:
User avatar
A_I_
Posts: 1211
Joined: 27/01/2003 00:00
Location: Dovlići
Contact:

#577 Re: Jovan Divjak uhapsen u Becu-ima li kraja agresiji na BiH!?

Post by A_I_ »

Qler wrote:Meni nije jasno ovo pozivanje na bojkot robe iz srbje? Pa jel vam to ovo trebalo da se des pa da pocnete? Ja ne kupujem nista proizvedeno van granica bih, ako ima domace. Vec godinama. Rekao sam, kad u Bg i Zg bude isto BH proizvoda kao njihovih ovdje, onda cu razmisliti, mozda da nesto uzmem.

A sto se tice hapsenja Jovana, ovo je samo na obraz nasoj vlasti, i nama, a srbija ce tjerati svoje, dokle god bude imala sredstava jer snage imaju, u to ne sumnjam...
Treba pozivati jer vecina ne gleda sta i odakle kupuje. Ovo je pravi momenat za budjenje svijesti.
User avatar
ravno
Posts: 436
Joined: 06/01/2008 20:10

#578 Re: Jovan Divjak uhapsen u Becu-ima li kraja agresiji na BiH!?

Post by ravno »

Tranquilizer wrote:MVP će uraditi sve da se Divjak osobodi

Bh. ambasador u Austriji Haris Hrle i osoblje amabasade su odmah stupili u kontakt sa Divjakom i pružili mu konzularnu zaštitu, rekao je Ministar vanjskih poslova BiH Sven Alkalaj za sarajevski Dnevni avaz.

Alkalaj je istakao da će se Ministarstvo učiniti sve da se general Divjak "oslobodi jer su sve optužbe neosnovane".

"Interpol je na svojoj zadnjoj Generalnoj skupštini obustavio sve potjernice koje nemaju podršku zemlje čiji je ta osoba državljanin. Stoga mislim da bi general Divjak trebao biti pušten. Naš ambasador će raditi na tome. Ne znam kakav će rezultat biti," rekao je Alkalaj.

Kako su ga onda uhapsili pitam se :roll: :roll: :roll:


Svega mi u ovome ludilu me ne bi začudilo i da imaju podršku (ispod šanka, normala)...
teAMICA
Posts: 1276
Joined: 02/03/2007 08:55

#579 Re: Jovan Divjak uhapsen u Becu-ima li kraja agresiji na BiH!?

Post by teAMICA »

A_I_ wrote:
Qler wrote:Meni nije jasno ovo pozivanje na bojkot robe iz srbje? Pa jel vam to ovo trebalo da se des pa da pocnete? Ja ne kupujem nista proizvedeno van granica bih, ako ima domace. Vec godinama. Rekao sam, kad u Bg i Zg bude isto BH proizvoda kao njihovih ovdje, onda cu razmisliti, mozda da nesto uzmem.

A sto se tice hapsenja Jovana, ovo je samo na obraz nasoj vlasti, i nama, a srbija ce tjerati svoje, dokle god bude imala sredstava jer snage imaju, u to ne sumnjam...
Treba pozivati jer vecina ne gleda sta i odakle kupuje. Ovo je pravi momenat za budjenje svijesti.
malo offtopic
Kad nam nije bio dovoljan motiv milioni maraka koje dajemo u Hrvatsku (za vodu!!!), ne treba ni ovo. Taj momenat se trebao desiti prije 15 godina!
User avatar
A_I_
Posts: 1211
Joined: 27/01/2003 00:00
Location: Dovlići
Contact:

#580 Re: Jovan Divjak uhapsen u Becu-ima li kraja agresiji na BiH!?

Post by A_I_ »

japijem wrote:
A_I_ wrote:
Qler wrote:Meni nije jasno ovo pozivanje na bojkot robe iz srbje? Pa jel vam to ovo trebalo da se des pa da pocnete? Ja ne kupujem nista proizvedeno van granica bih, ako ima domace. Vec godinama. Rekao sam, kad u Bg i Zg bude isto BH proizvoda kao njihovih ovdje, onda cu razmisliti, mozda da nesto uzmem.

A sto se tice hapsenja Jovana, ovo je samo na obraz nasoj vlasti, i nama, a srbija ce tjerati svoje, dokle god bude imala sredstava jer snage imaju, u to ne sumnjam...
Treba pozivati jer vecina ne gleda sta i odakle kupuje. Ovo je pravi momenat za budjenje svijesti.

E, moj svjesni, ako rat i zločini nisu pobudili svijest u našrem narodu, neće ni ovakve stvari, svijest ili imaš ili nemaš, ne postoji pravi momenat za buđenje.
Sad vec imamo nove generacije koje nisu zapamtile rat, vec uce iz medija i od letargicnih roditelja. Oni su ti koji kupuju slatkise,sokove i koriste mobilnu mrezu iz Srbije.
Mladi uvijek brze i odlucnije reaguju i organizuju se nego letargicni i iscrpljeni stariji.
Last edited by A_I_ on 04/03/2011 11:41, edited 1 time in total.
Cober
Posts: 916
Joined: 14/05/2005 03:26

#581 Re: Jovan Divjak uhapsen u Becu-ima li kraja agresiji na BiH!?

Post by Cober »

prljavi Hare wrote:"Stop agresiji tvorevine zvana Srbija"

Hajducka tvorevina sa kojom dijelimo istocnu granicu a odaziva se na ime"Srbija" ocigledno ni ne
pomislja prestati sa agresijom na nasu zemlju i nase gradjane.
Ovoga puta su prevrsili svaku granicu i vrijeme je da im se to i kaze!!!!! :x :x :x :x
Nema svrhe protestvovati pred austrijskom ambasadom,proteste treba preseliti pred amasadu hajducke
tvorevine i "mirno i dostojanstveno" im reci da njihovo prisustvo ovdje vise nije pozeljno
(makar na ovih 24% teritorije kako to vole reci ovi iz genocidnog entiteta).
Nije kriva drzava Austrija ili bilo koja druga drzava kada hapsi po ovim potjernicama,kriva je tvorevina
Srbija koja iste raspisuje kako joj ce cefne sve u nadi da se krivica za sve zlocine pocinjene na ovim prostorima
moze ravnopravno podijeliti iako i ptice na granama vec znaju odakle je svo ZLO doslo a dolazi i dalje.
To sto tvorevina Srbija ima pravo raspisivati ovakve potjernice jednako je situaciji da pacijentima ludnice
podijelite upute kako se pravi NUKLEARNO ORUZJE i jos im date repromaterijal da isto mogu praviti i
zabavljati se sa njim kada im bude ceif.
Nema svrhe ni optuzivati nase ministarsvo sigurnosti ali onom seljacicu koji glumi ministra treba reci da
prestane skakati po kojekakvim rodjendanima po tvorevini Srbiji i slikati se u pokvarenom helikopteru
dok mu se "ljubazni domacini smiju"!! :x :x Ako treba,moze mu se i ovdje naci pokvaren helikopter pa
nek se seljace igra u slobodno vrijeme.Ono sto ministarstvo treba uraditi je kontaktirati INTERPOL i
uraditi sve sto je u njihovoj nadleznosti DO OVO PRESTANE!!!!
Nasi politicari koji sa njima razgovaraju odmah trebaju zaboraviti diplomatski ton,sa istim treba razgovarati
tonom koji oni najbolje razumiju,onakvim kakav koristi Zeljko Komsic onda kada zatreba.


ODMAH TREBA BOJKOTOVATI SVE,ALI SVE PROIZVODE KOJE DOLAZE IZ TVOREVINE SRBIJE,ZA SVA VREMENA!!
OVO SE SADA MORA RIJESITI I ZAUSTAVITI,OVO NIJE SAMO BORBA ZA NASEG JOVU DIVJAKA,OVO JE BORBA
ZA SVE NAS!!!!!
IDEMO!!!!!


:bih: :bih: :bih: :bih: :bih: :bih: :bih: :bih: :bih: :bih: :bih: :bih: :bih: :bih: :bih: :bih: :bih:

PUNI BOJKOT SVEGA ODMAH !!!
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#582 Re: Jovan Divjak uhapsen u Becu-ima li kraja agresiji na BiH!?

Post by Alfons Kauders »

A_I_ wrote:
Sad vec imamo nove generacije koje nisu zapamtile rat, vec uce iz medija i od letargicnih roditelja. Oni su ti koji kupuju slatkise i koriste mobilnu mrezu iz Srbije.
nisu care, nisu... ne mogu djeca potrositi 400 miliona godisnje ne srpsku robu... narod kupuje, merhametli bosnje...

meze srpski cips, piju srpsku pivu i gledaju srpski pink...
User avatar
A_I_
Posts: 1211
Joined: 27/01/2003 00:00
Location: Dovlići
Contact:

#583 Re: Jovan Divjak uhapsen u Becu-ima li kraja agresiji na BiH!?

Post by A_I_ »

Ekonomija je osnovni pokretac i kocnicar svega(ukljucujuci i sukobe/rat) pa se puno efektivnije djeluje ekonomskim nego politickim pritiskom.

Uz bojkot obavezno sutra pred nase institucije i centre moci (Trg BiH, Predsjednistvo i SDA SBIH gnijezda)
User avatar
BHCluster
Posts: 23424
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#584 Re: Jovan Divjak uhapsen u Becu-ima li kraja agresiji na BiH!?

Post by BHCluster »

Tranquilizer wrote:MVP će uraditi sve da se Divjak osobodi

Bh. ambasador u Austriji Haris Hrle i osoblje amabasade su odmah stupili u kontakt sa Divjakom i pružili mu konzularnu zaštitu, rekao je Ministar vanjskih poslova BiH Sven Alkalaj za sarajevski Dnevni avaz.

Alkalaj je istakao da će se Ministarstvo učiniti sve da se general Divjak "oslobodi jer su sve optužbe neosnovane".

"Interpol je na svojoj zadnjoj Generalnoj skupštini obustavio sve potjernice koje nemaju podršku zemlje čiji je ta osoba državljanin. Stoga mislim da bi general Divjak trebao biti pušten. Naš ambasador će raditi na tome. Ne znam kakav će rezultat biti," rekao je Alkalaj.

Kako su ga onda uhapsili pitam se :roll: :roll: :roll:
A zamisli dan nam je MVP SNSD-ovac!!!
User avatar
Better Man
Posts: 16773
Joined: 01/10/2006 20:10

#585 Re: Jovan Divjak uhapsen u Becu-ima li kraja agresiji na BiH!?

Post by Better Man »

Ovo je jo jedna sramota i odgovornst snose naše nesposobne vlasti koje nisu u stanju da zaštite naše građane. Za Divjaka mogu reči da je jedan od največih gospodina koje ova država ima!
User avatar
-LIBERO-
Čiča Gliša
Posts: 15604
Joined: 11/02/2008 01:27
Location: Vedran Puljic R.I.P- Istina za Vedrana!-Nepravda bilo gdje, prijetnja je pravdi svugdje-M.L.King.

#586 Re: Jovan Divjak uhapsen u Becu-ima li kraja agresiji na BiH!?

Post by -LIBERO- »

Ne znam zasto je kao problem pocetak demonstracija pred ambasadom Austrije.
Cisto se treba dati do znanja da gradjani Sarajeva stoje iz Divjaka. Jako je lako kasnije otici i do ambasade Srbije a i do naseg predsjednistva.


Sve je tu u 500 metara.
User avatar
A_I_
Posts: 1211
Joined: 27/01/2003 00:00
Location: Dovlići
Contact:

#587 Re: Jovan Divjak uhapsen u Becu-ima li kraja agresiji na BiH!?

Post by A_I_ »

japijem wrote:
A_I_ wrote:
japijem wrote:

E, moj svjesni, ako rat i zločini nisu pobudili svijest u našrem narodu, neće ni ovakve stvari, svijest ili imaš ili nemaš, ne postoji pravi momenat za buđenje.
Sad vec imamo nove generacije koje nisu zapamtile rat, vec uce iz medija i od letargicnih roditelja. Oni su ti koji kupuju slatkise,sokove i koriste mobilnu mrezu iz Srbije.
Mladi uvijek brze i odlucnije reaguju i organizuju se nego letargicni i iscrpljeni stariji.
a ko je kriv, ako je malađa generacijqa koju si stvorio(ako jesi) neinformirana o ratu, vjeruj, moj sve troje, imaju sve informacije i nisu ih dobili u školi.
Drustvo koje cine gradjani, i to posebno oni gradjani koji se primarno ne osjecaju gradjanima vec 'narodima' ove i one nacije, time se zatvarajuci u torove i slusajuci do guse korumpirane pastire umjesto svoju savjest i razum iznad svega. Vecina naroda i dan danas slavi i hvali(sto javno sto privatno) sarajevske ratne profitere i kriminalce. Kako onda takva vecina da vrsi pritisak na recimo obdanista u vezi odvajanja djece po nacionalnosti ili gluho bilo na medije da vise vrse pozitivnu propagandu u svrhu podizanja svijesti GRADJANA o licnom doprinosu izgradnji pozitivnijeg drustva. Da ne idem dalje u off-topic :roll:
User avatar
veljaca
Posts: 7753
Joined: 11/03/2008 14:25
Location: Za Zelju se ne navija - Zeljo se VOLI ....

#588 Re: Jovan Divjak uhapsen u Becu-ima li kraja agresiji na BiH!?

Post by veljaca »

BEOGRAD - Ministarstvo pravde Srbije zatražiće od Austrije izručenje penzionisanog generala BiH Jovana Divjaka, koji je uhapšen u Beču, potvrđeno je danas Srni u Ministarstvu pravde Srbije. Kako je rečeno, Biro Interpola u Beču obavijestio je beogradski Interpol da je Divjak uhapšen u Austriji na osnovu srpske potjernice i Ministarstvo pravde će u zakonskom roku...

... podnijeti molbu nadležnim organima Austrije za njegovo izručenje.

Bivši general Armije BiH Jovan Divjak uhapšen je sinoć oko 21.00 čas na aerodromu u Beču na osnovu Interpolove potjernice, koju je raspisala Srbija.

Divjak je optužen za ratni zločin u Dobrovoljačkoj ulici u Sarajevu 3. maja 1992. godine, kada je u napadu na kolonu JNA koja se povlačila iz grada ubijena 42, ranjena 73 i zarobljeno 215 pripadnika JNA.



(Vijesti.ba/Srna)


----------

Cuj " u Dobrovoljačkoj ulici u Sarajevu 3. maja 1992. godine, kada je u napadu na kolonu JNA koja se povlačila iz grada ubijena 42 pripadnika JNA ..."

Pa dokle ce ovi vise da lazu i obmanjuju :x .....
Pera Trta
Posts: 5420
Joined: 06/02/2009 00:20
Location: Zabela kod Požarevca,rodnog mesta predsednika,njegova je zadužbina i njegova verna slika.

#589 Re: Jovan Divjak uhapsen u Becu-ima li kraja agresiji na BiH!?

Post by Pera Trta »

Dok postoje... :(
User avatar
Tranquilizer
Posts: 1865
Joined: 04/06/2010 10:34
Contact:

#590 Re: Jovan Divjak uhapsen u Becu-ima li kraja agresiji na BiH!?

Post by Tranquilizer »

Meni se cini kako se ovo sve sada zakuhava da Austrija kao i Engleska u slucaju Ganic nema nikakve veze, ljudi rade svoje obaveze prema interpolu koje je nahuškalo srbijansko tužilaštvo, isto tako i Srbijanska privreda ne mislim da to ima puno nekog uticaja (ne kažem da nema, ali nema velikog i brzog....citaj efektivnog)... :roll:

Ovo je svinjarija naših ljudi, prije svega Alkalaja i MVP, treba tamo spucati proteste i tražiti smjene sve do jednog odgovornog iz ministarstva... :!: :!: :!:
Vernes_AMG
Posts: 1001
Joined: 21/03/2010 12:28

#591 Re: Jovan Divjak uhapsen u Becu-ima li kraja agresiji na BiH!?

Post by Vernes_AMG »

Pera Trta wrote:Dok postoje... :(
Nadam se ne jos dugo ...
Pera Trta
Posts: 5420
Joined: 06/02/2009 00:20
Location: Zabela kod Požarevca,rodnog mesta predsednika,njegova je zadužbina i njegova verna slika.

#592 Re: Jovan Divjak uhapsen u Becu-ima li kraja agresiji na BiH!?

Post by Pera Trta »

Tranquilizer wrote:Meni se cini kako se ovo sve sada zakuhava da Austrija kao i Engleska u slucaju Ganic nema nikakve veze, ljudi rade svoje obaveze prema interpolu koje je nahuškalo srbijansko tužilaštvo, isto tako i Srbijanska privreda ne mislim da to ima puno nekog uticaja (ne kažem da nema, ali nema velikog i brzog....citaj efektivnog)... :roll:

Ovo je svinjarija naših ljudi, prije svega Alkalaja i MVP, treba tamo spucati proteste i tražiti smjene sve do jednog odgovornog iz ministarstva... :!: :!: :!:
Evo sad kažu da interpolova potjernica više ne postoji.
User avatar
SadaMeHuseine
Posts: 281
Joined: 15/12/2010 10:14
Location: Rajvosa

#593 Re: Jovan Divjak uhapsen u Becu-ima li kraja agresiji na BiH!?

Post by SadaMeHuseine »

Svi smo mi

Image

S obzirom da je na FB krenula akcija sa izmjenom fotografija korisnika , ja predlazem da i mi na SAX svi stavimo slike Jovan Divjaka umjesto naših avatara...

Pozz

:bih: :bih: :bih:
User avatar
swirl
Posts: 1534
Joined: 15/01/2009 13:48
Location: Sarajevo

#594 Re: Jovan Divjak uhapsen u Becu-ima li kraja agresiji na BiH!?

Post by swirl »

Srbija će tražiti izručenje Divjaka

BEOGRAD - Ministarstvo pravde Srbije saopštilo je danas da će podneti molbu Austriji za izručenje pripadnika vojske BiH Jovana Divjaka.

Molba će biti podneta u skladu sa rokom predviđenim Evropskim konvencijom o ekstradiciji, precizirano je u saopštenju. Bivši general armije BiH danas će biti izveden pred austrijskog istražnog sudiju.

Portparol Ministastva unutrašnjih poslova Austrije Rudolf Golia potvrdio je da je Divjak uhapšen na osnovu međunarodne poternice koju je raspisala Srbija. Divjak je na istoj poternici kao i nekadašnji član Predsedništva BiH Ejup Ganić i još 17 lica, koja se terete za zločine nad vojnicima JNA u Dobrovoljačkoj ulici u Sarajevu 1992.U Sarajevu su već usledile oštre reakcije jer je javnost verovala da je sa slučajem Ganić zaključena i priča o poternici za “Dobrovoljačku”.

Vest o privođenju Jovana Divjaka u četvrtak kasno uveče potvrdio je za sarajevske medije ambasador Bosne i Hercegovine u Beču Haris Hrle, naglašavajući da je penzionisani general Armije Bosne i Hercegovine zadržan na bečkom aerodromu na osnovu poternice koju je za njim raspisalo pravosuđe Srbije.

Sarajevski mediji su objavili da je Divjak zadržan na osnovu poternice za slučaj Dobrovoljačke ulice u Sarajevu, iste one na osnovu koje je prošle godine u Londonu uhapšen bivši član ratnog Predsedništva BiH Ejup Ganić. Iz Tužilaštva BiH nisu mogli da potvrde te navode, ali je portparol te sudske institucije Boris Grubešić ponovo poručio da je za slučaj “Dobrovoljačka” nadležno pravosuđe BiH.

- Imamo informaciju da se najverovatnije radi o predmetu srpskog pravosuđa, ali to su sve pretpostavke u ovom trenutku. Radi se o predmetu gde je mesto izvršenja u BiH i osumnjičene osobe su državljani BiH i jedino su pravosudne institucije BiH nadležne za postupanje u takvim predmetima - rekao je Grubešić.

Institucije Bosne i Hercegovine će, kako je potvrdio ministar spoljih poslova Sven Alkalaj, preduzeti sve potrebne mere kako bi general Divjak imao adekvatnu pravnu zaštitu odmah nakon što u BiH dođe zvanični izveštaj austrijskih vlasti.

- Mi ne znamo o čemu se tu radi. Kao što je poznato, nakon najnovije odluke Interpola, ne može se pokrenuti ni jedna poternica bez pristanka zemlje čiji je dotični građanin državljanin - kazao je Alkalaj.

Sarajevski mediji podsećaju da je privođenje Divjaka izvedeno istovetno kao i u slučaju Ganića, a nezadovoljni građani već sinoć su se okupili na protestnom skupu u centru Sarajeva, tražeći od pravosudnih institucija BiH hitnu akciju da general Divjak što pre bude oslobođen.
izvor: blic.rs
User avatar
Tranquilizer
Posts: 1865
Joined: 04/06/2010 10:34
Contact:

#595 Re: Jovan Divjak uhapsen u Becu-ima li kraja agresiji na BiH!?

Post by Tranquilizer »

Pera Trta wrote:
Tranquilizer wrote:Meni se cini kako se ovo sve sada zakuhava da Austrija kao i Engleska u slucaju Ganic nema nikakve veze, ljudi rade svoje obaveze prema interpolu koje je nahuškalo srbijansko tužilaštvo, isto tako i Srbijanska privreda ne mislim da to ima puno nekog uticaja (ne kažem da nema, ali nema velikog i brzog....citaj efektivnog)... :roll:

Ovo je svinjarija naših ljudi, prije svega Alkalaja i MVP, treba tamo spucati proteste i tražiti smjene sve do jednog odgovornog iz ministarstva... :!: :!: :!:
Evo sad kažu da interpolova potjernica više ne postoji.

Ma bolje zna Becki drot jel' postoji nego citav MVP, budi siguran u to...ma sve ih treba :dance: :dance: :dance:
User avatar
swirl
Posts: 1534
Joined: 15/01/2009 13:48
Location: Sarajevo

#596 Re: Jovan Divjak uhapsen u Becu-ima li kraja agresiji na BiH!?

Post by swirl »

Tranquilizer wrote:Meni se cini kako se ovo sve sada zakuhava da Austrija kao i Engleska u slucaju Ganic nema nikakve veze, ljudi rade svoje obaveze prema interpolu koje je nahuškalo srbijansko tužilaštvo, isto tako i Srbijanska privreda ne mislim da to ima puno nekog uticaja (ne kažem da nema, ali nema velikog i brzog....citaj efektivnog)... :roll:

Ovo je svinjarija naših ljudi, prije svega Alkalaja i MVP, treba tamo spucati proteste i tražiti smjene sve do jednog odgovornog iz ministarstva... :!: :!: :!:
Zasto Alkalaja i MVP-a? Predsjednistvo BiH je nadlezno za vanjsku politiku BiH, i Predsjednistvo diktira kako ce raditi MVP.
samo malo
Posts: 2313
Joined: 04/05/2009 13:50

#597 Re: Jovan Divjak uhapsen u Becu-ima li kraja agresiji na BiH!?

Post by samo malo »

veljaca wrote:BEOGRAD - Ministarstvo pravde Srbije zatražiće od Austrije izručenje penzionisanog generala BiH Jovana Divjaka, koji je uhapšen u Beču, potvrđeno je danas Srni u Ministarstvu pravde Srbije. Kako je rečeno, Biro Interpola u Beču obavijestio je beogradski Interpol da je Divjak uhapšen u Austriji na osnovu srpske potjernice i Ministarstvo pravde će u zakonskom roku...

... podnijeti molbu nadležnim organima Austrije za njegovo izručenje.

Bivši general Armije BiH Jovan Divjak uhapšen je sinoć oko 21.00 čas na aerodromu u Beču na osnovu Interpolove potjernice, koju je raspisala Srbija.

Divjak je optužen za ratni zločin u Dobrovoljačkoj ulici u Sarajevu 3. maja 1992. godine, kada je u napadu na kolonu JNA koja se povlačila iz grada ubijena 42, ranjena 73 i zarobljeno 215 pripadnika JNA.



(Vijesti.ba/Srna)


----------

Cuj " u Dobrovoljačkoj ulici u Sarajevu 3. maja 1992. godine, kada je u napadu na kolonu JNA koja se povlačila iz grada ubijena 42 pripadnika JNA ..."

Pa dokle ce ovi vise da lazu i obmanjuju :x .....
Oni lazu sami sebe.

Proslog maja je na RTRS-u gostovao nekakav oficir JNA koji je tog dana ranjen i zarobljen, on rece da je tog dana ubijeno 5 ili 6 pripadnika JNA, od toga par pukovnika (nisam siguran u cin) u nekom sanitetskom vozilu, i da je poginula jedna zena, civil, slucajni prolaznik.

Eto, ako laze koza, ne laze rog.
User avatar
A_I_
Posts: 1211
Joined: 27/01/2003 00:00
Location: Dovlići
Contact:

#598 Re: Jovan Divjak uhapsen u Becu-ima li kraja agresiji na BiH!?

Post by A_I_ »

swirl wrote:
Tranquilizer wrote:Meni se cini kako se ovo sve sada zakuhava da Austrija kao i Engleska u slucaju Ganic nema nikakve veze, ljudi rade svoje obaveze prema interpolu koje je nahuškalo srbijansko tužilaštvo, isto tako i Srbijanska privreda ne mislim da to ima puno nekog uticaja (ne kažem da nema, ali nema velikog i brzog....citaj efektivnog)... :roll:

Ovo je svinjarija naših ljudi, prije svega Alkalaja i MVP, treba tamo spucati proteste i tražiti smjene sve do jednog odgovornog iz ministarstva... :!: :!: :!:
Zasto Alkalaja i MVP-a? Predsjednistvo BiH je nadlezno za vanjsku politiku BiH, i Predsjednistvo diktira kako ce raditi MVP.
Evo ga prebacivanje ping pong loptice - pa nisu u MVP roboti koji slijepo izvrsavaju naredbe
10
20
30
:x
User avatar
Tranquilizer
Posts: 1865
Joined: 04/06/2010 10:34
Contact:

#599 Re: Jovan Divjak uhapsen u Becu-ima li kraja agresiji na BiH!?

Post by Tranquilizer »

swirl wrote:
Tranquilizer wrote:Meni se cini kako se ovo sve sada zakuhava da Austrija kao i Engleska u slucaju Ganic nema nikakve veze, ljudi rade svoje obaveze prema interpolu koje je nahuškalo srbijansko tužilaštvo, isto tako i Srbijanska privreda ne mislim da to ima puno nekog uticaja (ne kažem da nema, ali nema velikog i brzog....citaj efektivnog)... :roll:

Ovo je svinjarija naših ljudi, prije svega Alkalaja i MVP, treba tamo spucati proteste i tražiti smjene sve do jednog odgovornog iz ministarstva... :!: :!: :!:
Zasto Alkalaja i MVP-a? Predsjednistvo BiH je nadlezno za vanjsku politiku BiH, i Predsjednistvo diktira kako ce raditi MVP.
Pa mislim da kreiranje vanjske politike = predsjedništvo a sam provedba i djelovanje = MVP, osim toga u ovom slucaju treba gledati šta je brže, ili bi bolje bilo cekati da Radmanovic uloži Vitalnu nacionalnu erekciju, uh pardon znacaj...

Osim toga zar Ganic nije predao dokumente u predsjedništvo koji objašnjavaju postupak i razloge zbog kojij je pušten, gdje su ti dokumenti, zar stvarno mišliš da su došli do MVP-a...ma daj Wake Up :!: :!: :!:
User avatar
BegA_
Posts: 4029
Joined: 28/02/2011 21:28
Location: Kod amidze Vincenta

#600 Re: Jovan Divjak uhapsen u Becu-ima li kraja agresiji na BiH!?

Post by BegA_ »

Pravda za Jovana!

Jurisic, Ganic, Purda, Divjak,...ko je sad na redu?
Last edited by BegA_ on 04/03/2011 12:19, edited 1 time in total.
Post Reply