Ugroženost Hrvata - istine i zablude

Post Reply
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#676 Re: Ugroženost Hrvata - istine i zablude

Post by seln »

BHCluster wrote:
Novak20 wrote:
:zzzz:

Ko je legalizovao RS ? Koliko je tamo ostalo Bošnjaka i kakva je skrb Sarajeva o njima ?
Razmjer zlocina u tom entitetu nad Bosnjacima je dosegao razinu genocida, pametnom bi bilo dosta.
Ali pazi pitanja.... dakle, nije vazno ko ih je pobio, protjerao, spalio im kuce... vazno je ko je potpisao Dayton.
Ako je i od trola, mnogo je.
Mirza007
Posts: 2753
Joined: 02/04/2014 23:26

#677 Re: Ugroženost Hrvata - istine i zablude

Post by Mirza007 »

horkesh wrote:
Mirza007 wrote: Jel' ono neko nekom spocitava fundamentalizam ili mi se samo ucinilo?
Ono je grb "Herceg-Bosne", a istovremeno i (nelegalni) grb ZHK, kao i grb Kantona 10.

Po potrebi, kad treba Bošnjama zabosti prst u oko, je to zastava "Herceg-Bosne". Ako se Bošnje nešto bune, onda je to "zastava hrvatskog naroda".

Uistinu, malo je zastava na području BiH koje odjednom igraju toliko uloga.
Malo je nelogicno. Ako je zastava hrvatskog naroda, zar ne bi trebala biti najprije zastava matice (RH) pa onda dalje nanize?
User avatar
BHCluster
Posts: 23390
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#678 Re: Ugroženost Hrvata - istine i zablude

Post by BHCluster »

horkesh wrote:
Ono je grb "Herceg-Bosne", a istovremeno i (nelegalni) grb ZHK, kao i grb Kantona 10.

Po potrebi, kad treba Bošnjama zabosti prst u oko, je to zastava "Herceg-Bosne". Ako se Bošnje nešto bune, onda je to "zastava hrvatskog naroda".

Uistinu, malo je zastava na području BiH koje odjednom igraju toliko uloga.
Namechu Hrvatima BiH zastavu i grb tzv "hrhb-a" agenta Hrvatske u izvrsenju UZP-a i okupacije, a onda optuzuju Bosnjake da za zlocine optuzuju sve Hrvate.

Zastava Hrvata u Bosni i Hercegovini ima ovaj grb
Image
User avatar
BHCluster
Posts: 23390
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#679 Re: Ugroženost Hrvata - istine i zablude

Post by BHCluster »

seln wrote:
BHCluster wrote:
Novak20 wrote:
:zzzz:

Ko je legalizovao RS ? Koliko je tamo ostalo Bošnjaka i kakva je skrb Sarajeva o njima ?
Razmjer zlocina u tom entitetu nad Bosnjacima je dosegao razinu genocida, pametnom bi bilo dosta.
Ali pazi pitanja.... dakle, nije vazno ko ih je pobio, protjerao, spalio im kuce... vazno je ko je potpisao Dayton.
Ako je i od trola, mnogo je.
Tako ti je kad brani neodbranjivo.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58707
Joined: 03/08/2010 19:04

#680 Re: Ugroženost Hrvata - istine i zablude

Post by kakavdanakneiskustvu »

Mirza007 wrote:
horkesh wrote:
Mirza007 wrote: Jel' ono neko nekom spocitava fundamentalizam ili mi se samo ucinilo?
Ono je grb "Herceg-Bosne", a istovremeno i (nelegalni) grb ZHK, kao i grb Kantona 10.

Po potrebi, kad treba Bošnjama zabosti prst u oko, je to zastava "Herceg-Bosne". Ako se Bošnje nešto bune, onda je to "zastava hrvatskog naroda".

Uistinu, malo je zastava na području BiH koje odjednom igraju toliko uloga.
Malo je nelogicno. Ako je zastava hrvatskog naroda, zar ne bi trebala biti najprije zastava matice (RH) pa onda dalje nanize?

zastava drzave hrvatske

Image

zastava hrvata kao naroda,gdje god zivili je bez ovih 5 pletera,mislim da se to tako zove,mislim zastava onih hrvata kojima je to bitno
Mirza007
Posts: 2753
Joined: 02/04/2014 23:26

#681 Re: Ugroženost Hrvata - istine i zablude

Post by Mirza007 »

kakavdanakneiskustvu wrote:zastava drzave hrvatske

Image

zastava hrvata kao naroda,gdje god zivili je bez ovih 5 pletera,mislim da se to tako zove,mislim zastava onih hrvata kojima je to bitno
A zastava rahmetli HZHB?
User avatar
BHCluster
Posts: 23390
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#682 Re: Ugroženost Hrvata - istine i zablude

Post by BHCluster »

Mirza007 wrote: A zastava rahmetli HZHB?
Ta zastava je nista drugo nego obiljezje politike koja je smislila i provela UZP i onih koji i nakon pravosnažne presude svjesno nastavljaju podrzavati tu istu politiku, a rezultat te politike je svelo Hrvate u tzv "rs-u" na 2.5% a u tzv"fbih" na 10%.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58707
Joined: 03/08/2010 19:04

#683 Re: Ugroženost Hrvata - istine i zablude

Post by kakavdanakneiskustvu »

Mirza007 wrote:
kakavdanakneiskustvu wrote:zastava drzave hrvatske

Image

zastava hrvata kao naroda,gdje god zivili je bez ovih 5 pletera,mislim da se to tako zove,mislim zastava onih hrvata kojima je to bitno
A zastava rahmetli HZHB?

pa ti mogla biti ova druga,bez tih pletera
Mirza007
Posts: 2753
Joined: 02/04/2014 23:26

#684 Re: Ugroženost Hrvata - istine i zablude

Post by Mirza007 »

kakavdanakneiskustvu wrote: pa ti mogla biti ova druga,bez tih pletera
Znaci zastava hrvatskog naroda = zastava rahmetli HZHB?
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58707
Joined: 03/08/2010 19:04

#685 Re: Ugroženost Hrvata - istine i zablude

Post by kakavdanakneiskustvu »

Mirza007 wrote:
kakavdanakneiskustvu wrote: pa ti mogla biti ova druga,bez tih pletera
Znaci zastava hrvatskog naroda = zastava rahmetli HZHB?

valjda
Mirza007
Posts: 2753
Joined: 02/04/2014 23:26

#686 Re: Ugroženost Hrvata - istine i zablude

Post by Mirza007 »

kakavdanakneiskustvu wrote:
Mirza007 wrote:
kakavdanakneiskustvu wrote: pa ti mogla biti ova druga,bez tih pletera
Znaci zastava hrvatskog naroda = zastava rahmetli HZHB?

valjda
A jel' mogu ovi "legitimni predstavnici Hrvatskog naroda" na ovom forumu navesti kada je i gdje ta zastava izglasana ili proglasena zastavom hrvatskog naroda? (G)uznik je opravdano odsutan (Banovici, sluzbeni put) ali imaju ovi ostali.
User avatar
horkesh
Posts: 3380
Joined: 31/03/2008 10:15

#687 Re: Ugroženost Hrvata - istine i zablude

Post by horkesh »

Zastava hrvatskog naroda je početkom rata u BiH izgledala drukčije.

Image

S proglašenjem "Herceg-Bosne", prvo kao zajednice, a kasnije kao republike, promijenila se i zastava.

Image

Nakon ukidanja "Herceg-Bosne", zastavila se nastavila koristiti u oblicima koje sam već pobrojao.

Opet ističem, HDZ-ovci je postavljaju kao zastavu "Herceg-Bosne", a nipošto hrvatskog naroda. To je za njih jedino zastava hrvatskog naroda ako se Bošnjaci pobune.

Primjeri:

Zastava Herceg-Bosne na utrci Formule 1

Image

https://www.dnevnik.ba/dogadaji/zastava ... -formule-1

Dječak (10) u zadaći: Moja zastava je zastava Herceg-Bosne!

Image

https://www.dnevnik.ba/teme/djecak-10-u ... rceg-bosne

Primijetite da je ovdje dječak sam napisao da je to zastava hrvatskog naroda u BiH, ali ga je Dnevnikov Ivan Crnjac ispravio - to je zastava "Herceg-Bosne", a isto je uradio i Karamatić na Facebooku.

Sljedeći primjer mi je najbolji. Na Dnevniku, koji je tekst i slike preuzeo s portala "Čapljinski portal", naslov stoji ovako:

U središtu Čapljine postavljena ogromna zastava hrvatskog naroda u BiH

Image

Inace, naziv slike im je "capljina_hb.png" :-)

https://www.dnevnik.ba/dogadaji/u-sredi ... roda-u-bih

Originalni tekst s Čapljinskog portala za naslov ima:

Najveća zastava Herceg-Bosne ikada postavljena u Čapljini

https://caportal.net/2018/09/06/najveca ... -capljini/

Ukratko, ova sintagma "zastava hrvatskog naroda" se u većini slučajeva koristi po onoj staroj "da se Vlasi ne dosjete".
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#688 Re: Ugroženost Hrvata - istine i zablude

Post by mO k3 »

ponovo Stipe :shock:
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58707
Joined: 03/08/2010 19:04

#689 Re: Ugroženost Hrvata - istine i zablude

Post by kakavdanakneiskustvu »

Mirza007 wrote:
kakavdanakneiskustvu wrote:
Mirza007 wrote: pa ti mogla biti ova druga,bez tih pletera
Znaci zastava hrvatskog naroda = zastava rahmetli HZHB?

valjda
A jel' mogu ovi "legitimni predstavnici Hrvatskog naroda" na ovom forumu navesti kada je i gdje ta zastava izglasana ili proglasena zastavom hrvatskog naroda? (G)uznik je opravdano odsutan (Banovici, sluzbeni put) ali imaju ovi ostali.[/quote]


ja nisam legitimni predstavnik nicega pa ni hrvata,osim samog sebe,valjda pocetkom raspada sfrj,znam da su u slavoniji npr. ljudi i prije rata imali ovakve zastave po kucama
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#690 Re: Ugroženost Hrvata - istine i zablude

Post by seln »

horkesh wrote:Zastava hrvatskog naroda je početkom rata u BiH izgledala drukčije.


Nakon ukidanja "Herceg-Bosne", zastavila se nastavila koristiti u oblicima koje sam već pobrojao.

Opet ističem, HDZ-ovci je postavljaju kao zastavu "Herceg-Bosne", a nipošto hrvatskog naroda. To je za njih jedino zastava hrvatskog naroda ako se Bošnjaci pobune.


Ukratko, ova sintagma "zastava hrvatskog naroda" se u većini slučajeva koristi po onoj staroj "da se Vlasi ne dosjete".
Ako im zastave i domaca zadaca ne donesu treci, onda nece nista...
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#691 Re: Ugroženost Hrvata - istine i zablude

Post by spreca »

Novak20 wrote:
BHCluster wrote:
Novak20 wrote:Neka je RS bila legalna i kao takva legalizirana. 8-)
Da u kojoj je ostalo manje Hrvata nego u recimo jednom Sarajevu. :wink:
:zzzz:

Ko je legalizovao RS ? Koliko je tamo ostalo Bošnjaka i kakva je skrb Sarajeva o njima ?
Franjo Tudjman.............evo sta kaze Fra Komarica i nije on jedini koji to kaze...ili mozda on nije dovoljno dobar Hrvat jer nije u HDZ....HDZ ce ocistiti Hrvate iz BiH iz pola je vec ocisitio prije 25 godina
User avatar
Fudo Bosna
Posts: 2462
Joined: 18/10/2012 16:23

#692 Re: Ugroženost Hrvata - istine i zablude

Post by Fudo Bosna »

kakavdanakneiskustvu wrote:
kakavdanakneiskustvu wrote:mislim da su 98 % stanovnika tog kantona hrvati,tako da je prilicno tesko za ocekivati da imaju ministra bosnjaka ili srbina jer nemaju vjerovatno ni stranku koja bi ih kandidovala za neku takvu funkciju
To nicim ne opravdava da je taj Kanton tzv; "hrvatsko katolicka" teritorija, bez ikakvih obiljezja BIH i bez barem jednog ministra iz drugih konstitutivnih naroda.

I broj Hrvata u Sarajevskom, Zenickom , Unskosanskom, Gorazdanskom kantonu je vise nego simbolican , pa nigdje nisu samo bosnjacki simboli i svugdje hrvati imaju svoje ministre.

U Hercegovackoneretvanskom Kantonu razlika u broju Hrvata i Bosnjaka je u "korist" Hrvata ,za velicinu jedne sarajevske prosjecne mjesne zajednice, 20 tak hiljada Hrvata vise, pa se teritorija dijela tog kantona "zapisava" iskljucivo jednonacionalnim simbolima bez ikakvog osjecaja da zivis u BIH. To je potpuno vidljivo juzno od Blagaja mada cak i u tim opstinama ima puno Bosnjaka, npr; Capljina, Stolac i sl; i Bosnjaka, "ni na mapi"...

Srednjebosanski Kanton se zove "mijesanim" mada su Bosnjaci , jos malo pa 2/3 vecina i tu cak Hrvati imaju vise ministara, valjda da se ne bi osjecali "ugrozenim"...

"Ugrozenost" je jedna velika laz i mit pogotovu kada istu propagira HDZ koji na teritoriji gdje obnasa vlast vrsi najvecu u BIH diskriminaciju, te vjersku i nacionalnu segregaciju drugih naroda...

je li shvatas da u citavom tom kantonu,koji mislim ima manje stanovnika nego grad zenica,ima mozda 1000 nehrvata,i da nema stranke koja bi kandidovaka nekog nehrvata,ne ocekuje neko valjda da hdz imenuje nekog bosnjaka ili srbina od tih 1000 nehrvata u citaom tom kantonu za ministra?

u ze-do kantonu je procentualno daleko vise hrvata nego sto je u zapadnohercegovackom nehrvata[/quote]

ZHK je etnički najhomogenije područje Bosne i Hercegovine, a takvo je bilo i prije rata. Ministri, dakle, nisu problem.

Jesu problem zastava, grb i neke druge stvari.[/quote]


kakav grb bi se moglo ocekivati da ima kanton u kojem je 98 % hrvata?

meni licno je problem krst jer je ovo sekularna drzava[/quote]




















Koliki Hrvata ima Gorazde pa nije Bosnjacka kantonalna "dzamahirija"?

Nista manje "etnicki cist" , sa izrazitom bosnjackom vecinom nije ni USKanton, ni Kanton Gorazde/Podrinjski pa nema ni bosnjacka ni islamska vjerska obiljezja.

Tako da taj argument da treba pravdati UZP ili HZHB zastavu jer je, pobogu 97 ili procenat gore ili dole Hrvata , pa treba kao "ignorisati" manjinske , Srbe i Bosnjake jako licemjeran "argument"... I Unsko Sanski Kanton je npr vecinski bosnjacki u sarajevskom je svega oko 7% Hrvata pa cesto imas gradonacelnika Hrvata , cesto predsjednika skupstine kantona, to je, ( bilo gdje gdje je Hrvata 51 % ili 97% vise u odnosu na ostale SF naucna fantastika),znaci kmece za Komsica a aparthejd gdje ih je i 5% vise , ili sl...

Dakle nemas jednonacionalna ni islamaka obiljezja tako da to , ima li 95% ili 50% Hrvata nije " opravdanje" za sovinizam i nepostivanje drzave BIH i njenih konstitutivnih naroda !
Last edited by Fudo Bosna on 19/12/2018 17:58, edited 1 time in total.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58707
Joined: 03/08/2010 19:04

#693 Re: Ugroženost Hrvata - istine i zablude

Post by kakavdanakneiskustvu »

ja prvi to ne pravdam
User avatar
Fudo Bosna
Posts: 2462
Joined: 18/10/2012 16:23

#694 Re: Ugroženost Hrvata - istine i zablude

Post by Fudo Bosna »

Pravda bosanski HDZ ,kaze , "obiljezja hrvatskoga naroda", pravda Plenkovic i Kolinda, dakle cisto politicko licemjerje...

Ali neka, nikada dvostruki arsini nikom nisu donijeli nekog dobra... :bih:
Mirza007
Posts: 2753
Joined: 02/04/2014 23:26

#695 Re: Ugroženost Hrvata - istine i zablude

Post by Mirza007 »

Fudo Bosna wrote:Pravda bosanski HDZ ,kaze , "obiljezja hrvatskoga naroda", pravda Plenkovic i Kolinda, dakle cisto politicko licemjerje...

Ali neka, nikada dvostruki arsini nikom nisu donijeli nekog dobra... :bih:
A kako tu zastavu hrvatskog naroda nigdje u RH ne mozes vidjeti? Tamo zive gotovo iskljucivo Hrvati.
User avatar
moa
Posts: 3631
Joined: 19/09/2007 13:08
Location: nestala lokacija

#696 Re: Ugroženost Hrvata - istine i zablude

Post by moa »

Mirza007 wrote:
Fudo Bosna wrote:Pravda bosanski HDZ ,kaze , "obiljezja hrvatskoga naroda", pravda Plenkovic i Kolinda, dakle cisto politicko licemjerje...

Ali neka, nikada dvostruki arsini nikom nisu donijeli nekog dobra... :bih:
A kako tu zastavu hrvatskog naroda nigdje u RH ne mozes vidjeti? Tamo zive gotovo iskljucivo Hrvati.
Ugrožen identitet pusti ih.
User avatar
Novi_Nick
Posts: 2886
Joined: 24/08/2003 00:00

#697 Re: Ugroženost Hrvata - istine i zablude

Post by Novi_Nick »

moa wrote:
Mirza007 wrote:
Fudo Bosna wrote:Pravda bosanski HDZ ,kaze , "obiljezja hrvatskoga naroda", pravda Plenkovic i Kolinda, dakle cisto politicko licemjerje...

Ali neka, nikada dvostruki arsini nikom nisu donijeli nekog dobra... :bih:
A kako tu zastavu hrvatskog naroda nigdje u RH ne mozes vidjeti? Tamo zive gotovo iskljucivo Hrvati.
Ugrožen identitet pusti ih.
Ma nije to, vidis da hercegovacki Hrvati hoce sa Covicem i Dodikom pod Rusiju, nece oni u NATO kao ni Dodik.
Last edited by Novi_Nick on 20/12/2018 12:38, edited 1 time in total.
Mirza007
Posts: 2753
Joined: 02/04/2014 23:26

#698 Re: Ugroženost Hrvata - istine i zablude

Post by Mirza007 »

Stvarno me zanima. U RH svako malo zastava ali niti jedna niije ona "hrvatskom naroda". Kako to?
User avatar
Point.
Posts: 27752
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#699 Re: Ugroženost Hrvata - istine i zablude

Post by Point. »

Mirza007 wrote:Stvarno me zanima. U RH svako malo zastava ali niti jedna niije ona "hrvatskom naroda". Kako to?
Sad će reći da je ovo zastava hrvatskog naroda u BiH.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58707
Joined: 03/08/2010 19:04

#700 Re: Ugroženost Hrvata - istine i zablude

Post by kakavdanakneiskustvu »

Mirza007 wrote:
Fudo Bosna wrote:Pravda bosanski HDZ ,kaze , "obiljezja hrvatskoga naroda", pravda Plenkovic i Kolinda, dakle cisto politicko licemjerje...

Ali neka, nikada dvostruki arsini nikom nisu donijeli nekog dobra... :bih:
A kako tu zastavu hrvatskog naroda nigdje u RH ne mozes vidjeti? Tamo zive gotovo iskljucivo Hrvati.
pa imaju svoju drzavnu zastavu
Post Reply