Ugroženost Hrvata - istine i zablude

Post Reply
User avatar
muha_sa
Posts: 128484
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#651 Re: Ugroženost Hrvata - istine i zablude

Post by muha_sa »

koji idiotizam i ko neka ugroženost ovih il onih :-)

ovdje je ugrožen sve i jedan covjek koji pošteno radi i pošteno živi
User avatar
horkesh
Posts: 3380
Joined: 31/03/2008 10:15

#652 Re: Ugroženost Hrvata - istine i zablude

Post by horkesh »

kakavdanakneiskustvu wrote:
Fudo Bosna wrote:
kakavdanakneiskustvu wrote:mislim da su 98 % stanovnika tog kantona hrvati,tako da je prilicno tesko za ocekivati da imaju ministra bosnjaka ili srbina jer nemaju vjerovatno ni stranku koja bi ih kandidovala za neku takvu funkciju
To nicim ne opravdava da je taj Kanton tzv; "hrvatsko katolicka" teritorija, bez ikakvih obiljezja BIH i bez barem jednog ministra iz drugih konstitutivnih naroda.

I broj Hrvata u Sarajevskom, Zenickom , Unskosanskom, Gorazdanskom kantonu je vise nego simbolican , pa nigdje nisu samo bosnjacki simboli i svugdje hrvati imaju svoje ministre.

U Hercegovackoneretvanskom Kantonu razlika u broju Hrvata i Bosnjaka je u "korist" Hrvata ,za velicinu jedne sarajevske prosjecne mjesne zajednice, 20 tak hiljada Hrvata vise, pa se teritorija dijela tog kantona "zapisava" iskljucivo jednonacionalnim simbolima bez ikakvog osjecaja da zivis u BIH. To je potpuno vidljivo juzno od Blagaja mada cak i u tim opstinama ima puno Bosnjaka, npr; Capljina, Stolac i sl; i Bosnjaka, "ni na mapi"...

Srednjebosanski Kanton se zove "mijesanim" mada su Bosnjaci , jos malo pa 2/3 vecina i tu cak Hrvati imaju vise ministara, valjda da se ne bi osjecali "ugrozenim"...

"Ugrozenost" je jedna velika laz i mit pogotovu kada istu propagira HDZ koji na teritoriji gdje obnasa vlast vrsi najvecu u BIH diskriminaciju, te vjersku i nacionalnu segregaciju drugih naroda...

je li shvatas da u citavom tom kantonu,koji mislim ima manje stanovnika nego grad zenica,ima mozda 1000 nehrvata,i da nema stranke koja bi kandidovaka nekog nehrvata,ne ocekuje neko valjda da hdz imenuje nekog bosnjaka ili srbina od tih 1000 nehrvata u citaom tom kantonu za ministra?

u ze-do kantonu je procentualno daleko vise hrvata nego sto je u zapadnohercegovackom nehrvata
ZHK je etnički najhomogenije područje Bosne i Hercegovine, a takvo je bilo i prije rata. Ministri, dakle, nisu problem.

Jesu problem zastava, grb i neke druge stvari.
Novak20
Posts: 13929
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#653 Re: Ugroženost Hrvata - istine i zablude

Post by Novak20 »

Da su pametni ovi iz ZHK i drugih "hrvatskih" kantona, uradili bi sve kao Podrinjski kanton Goražde sa Hrvatom Edimom Fejzićem tako da imaju min. 4-5 svojih Bošnjaka u DN F BiH.

Bošnjak Antu, Bošnjak Ivana, Bošnjak Marka itd. :lol:
Mirza007
Posts: 2753
Joined: 02/04/2014 23:26

#654 Re: Ugroženost Hrvata - istine i zablude

Post by Mirza007 »

Novak20 wrote:Da su pametni ovi iz ZHK i drugih "hrvatskih" kantona, uradili bi sve kao Podrinjski kanton Goražde sa Hrvatom Edimom Fejzićem tako da imaju min. 4-5 svojih Bošnjaka u DN F BiH.

Bošnjak Antu, Bošnjak Ivana, Bošnjak Marka itd. :lol:
De genijalac pojasni neukima kako je tako nesto i tehnicki moguce?
Ne bi li onda tom logikom iz BPK moglo biti 4-5 Hrvata biranih u dom naroda FBiH?
hizo ramidovic
Posts: 4462
Joined: 26/03/2013 18:20
Location: imam, na ilidju, 1/1 na mene

#655 Re: Ugroženost Hrvata - istine i zablude

Post by hizo ramidovic »

Novak20 wrote:Da su pametni ovi iz ZHK i drugih "hrvatskih" kantona, uradili bi sve kao Podrinjski kanton Goražde sa Hrvatom Edimom Fejzićem tako da imaju min. 4-5 svojih Bošnjaka u DN F BiH.

Bošnjak Antu, Bošnjak Ivana, Bošnjak Marka itd. :lol:
odlicna ideja...
imam i ja jednog komsiju, Hrvat Enver se zove, mogao bi i on za ministra u vladi ks, da popuni hrvatsku kvotu...
Mirza007
Posts: 2753
Joined: 02/04/2014 23:26

#656 Re: Ugroženost Hrvata - istine i zablude

Post by Mirza007 »

hizo ramidovic wrote:
Novak20 wrote:Da su pametni ovi iz ZHK i drugih "hrvatskih" kantona, uradili bi sve kao Podrinjski kanton Goražde sa Hrvatom Edimom Fejzićem tako da imaju min. 4-5 svojih Bošnjaka u DN F BiH.

Bošnjak Antu, Bošnjak Ivana, Bošnjak Marka itd. :lol:
odlicna ideja...
imam i ja jednog komsiju, Hrvat Enver se zove, mogao bi i on za ministra u vladi ks, da popuni hrvatsku kvotu...
Pitaj ga molim te, nebilo ti tesko, da li se on, kao Hrvat, osjeca ugrozen ili, daleko bilo, majoriziran od strane Bosnjaka?
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58435
Joined: 03/08/2010 19:04

#657 Re: Ugroženost Hrvata - istine i zablude

Post by kakavdanakneiskustvu »

horkesh wrote:
kakavdanakneiskustvu wrote:
kakavdanakneiskustvu wrote:mislim da su 98 % stanovnika tog kantona hrvati,tako da je prilicno tesko za ocekivati da imaju ministra bosnjaka ili srbina jer nemaju vjerovatno ni stranku koja bi ih kandidovala za neku takvu funkciju
To nicim ne opravdava da je taj Kanton tzv; "hrvatsko katolicka" teritorija, bez ikakvih obiljezja BIH i bez barem jednog ministra iz drugih konstitutivnih naroda.

I broj Hrvata u Sarajevskom, Zenickom , Unskosanskom, Gorazdanskom kantonu je vise nego simbolican , pa nigdje nisu samo bosnjacki simboli i svugdje hrvati imaju svoje ministre.

U Hercegovackoneretvanskom Kantonu razlika u broju Hrvata i Bosnjaka je u "korist" Hrvata ,za velicinu jedne sarajevske prosjecne mjesne zajednice, 20 tak hiljada Hrvata vise, pa se teritorija dijela tog kantona "zapisava" iskljucivo jednonacionalnim simbolima bez ikakvog osjecaja da zivis u BIH. To je potpuno vidljivo juzno od Blagaja mada cak i u tim opstinama ima puno Bosnjaka, npr; Capljina, Stolac i sl; i Bosnjaka, "ni na mapi"...

Srednjebosanski Kanton se zove "mijesanim" mada su Bosnjaci , jos malo pa 2/3 vecina i tu cak Hrvati imaju vise ministara, valjda da se ne bi osjecali "ugrozenim"...

"Ugrozenost" je jedna velika laz i mit pogotovu kada istu propagira HDZ koji na teritoriji gdje obnasa vlast vrsi najvecu u BIH diskriminaciju, te vjersku i nacionalnu segregaciju drugih naroda...

je li shvatas da u citavom tom kantonu,koji mislim ima manje stanovnika nego grad zenica,ima mozda 1000 nehrvata,i da nema stranke koja bi kandidovaka nekog nehrvata,ne ocekuje neko valjda da hdz imenuje nekog bosnjaka ili srbina od tih 1000 nehrvata u citaom tom kantonu za ministra?

u ze-do kantonu je procentualno daleko vise hrvata nego sto je u zapadnohercegovackom nehrvata
ZHK je etnički najhomogenije područje Bosne i Hercegovine, a takvo je bilo i prije rata. Ministri, dakle, nisu problem.

Jesu problem zastava, grb i neke druge stvari.[/quote]


kakav grb bi se moglo ocekivati da ima kanton u kojem je 98 % hrvata?

meni licno je problem krst jer je ovo sekularna drzava
User avatar
horkesh
Posts: 3380
Joined: 31/03/2008 10:15

#658 Re: Ugroženost Hrvata - istine i zablude

Post by horkesh »

kakavdanakneiskustvu wrote: kakav grb bi se moglo ocekivati da ima kanton u kojem je 98 % hrvata?

meni licno je problem krst jer je ovo sekularna drzava
Grb je već proglašen neustavnim, kao i zastava, isto kao i u Kantonu 10.

Konstitutivnost znači da svaki pedalj ove zemlje pripada i drugim narodima, čak i u slučaju zapadne Hercegovine.
hizo ramidovic
Posts: 4462
Joined: 26/03/2013 18:20
Location: imam, na ilidju, 1/1 na mene

#659 Re: Ugroženost Hrvata - istine i zablude

Post by hizo ramidovic »

Mirza007 wrote:
hizo ramidovic wrote: odlicna ideja...
imam i ja jednog komsiju, Hrvat Enver se zove, mogao bi i on za ministra u vladi ks, da popuni hrvatsku kvotu...
Pitaj ga molim te, nebilo ti tesko, da li se on, kao Hrvat, osjeca ugrozen ili, daleko bilo, majoriziran od strane Bosnjaka?
vec sam pitao, kaze covjek da se ovaj zulum vise ne moze izdrzati...ne moze, veli, vise trpiti mrke poglede na ulici...
i eto, zavrsava papire da ide vani
User avatar
pici
Posts: 43538
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#660 Re: Ugroženost Hrvata - istine i zablude

Post by pici »

moljem pokretaČa teme da ispravi majorizirani naslov na temi, nije ugroženost nego ugrozba... hvala.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58435
Joined: 03/08/2010 19:04

#661 Re: Ugroženost Hrvata - istine i zablude

Post by kakavdanakneiskustvu »

horkesh wrote:
kakavdanakneiskustvu wrote: kakav grb bi se moglo ocekivati da ima kanton u kojem je 98 % hrvata?

meni licno je problem krst jer je ovo sekularna drzava
Grb je već proglašen neustavnim, kao i zastava, isto kao i u Kantonu 10.

Konstitutivnost znači da svaki pedalj ove zemlje pripada i drugim narodima, čak i u slučaju zapadne Hercegovine.

to nisam znao

da
Mirza007
Posts: 2753
Joined: 02/04/2014 23:26

#662 Re: Ugroženost Hrvata - istine i zablude

Post by Mirza007 »

.
Last edited by Mirza007 on 19/12/2018 10:42, edited 1 time in total.
Mirza007
Posts: 2753
Joined: 02/04/2014 23:26

#663 Re: Ugroženost Hrvata - istine i zablude

Post by Mirza007 »

horkesh wrote:
kakavdanakneiskustvu wrote: kakav grb bi se moglo ocekivati da ima kanton u kojem je 98 % hrvata?

meni licno je problem krst jer je ovo sekularna drzava
Grb je već proglašen neustavnim, kao i zastava, isto kao i u Kantonu 10.

Konstitutivnost znači da svaki pedalj ove zemlje pripada i drugim narodima, čak i u slučaju zapadne Hercegovine.
Haj' sad probajte zamisliti slijedecu situaciju. Nova vlada USK slika se ispod grba RBiH a do njega na zidu polumjesec. I to sve u javnoj ustanovi (btw. ogradjujem se od usporedbe grbova jer ne skontah na slici da li je ono grb rahmetli HZHB ili RH; neka sahovnica jeste svakako u pitanju; grb RBiH je medjutim bio legalan simbol jedne medjunarodno priznate drzave dok je grb rahmetli HZHB bio simbol jedne sudski presudjene zlocinacke paradrzave koju niko, pa ni RH nije priznala).
Jel' ono neko nekom spocitava fundamentalizam ili mi se samo ucinilo?
Mirza007
Posts: 2753
Joined: 02/04/2014 23:26

#664 Re: Ugroženost Hrvata - istine i zablude

Post by Mirza007 »

.
Last edited by Mirza007 on 19/12/2018 10:42, edited 1 time in total.
Mirza007
Posts: 2753
Joined: 02/04/2014 23:26

#665 Re: Ugroženost Hrvata - istine i zablude

Post by Mirza007 »

.
Novak20
Posts: 13929
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#667 Re: Ugroženost Hrvata - istine i zablude

Post by Novak20 »

Neka je RS bila legalna i kao takva legalizirana. 8-)
User avatar
BHCluster
Posts: 23302
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#668 Re: Ugroženost Hrvata - istine i zablude

Post by BHCluster »

Novak20 wrote:Da su pametni ovi iz ZHK i drugih "hrvatskih" kantona, uradili bi sve kao Podrinjski kanton Goražde sa Hrvatom Edimom Fejzićem tako da imaju min. 4-5 svojih Bošnjaka u DN F BiH.

Bošnjak Antu, Bošnjak Ivana, Bošnjak Marka itd. :lol:
Zasto da ne kad mogu imati one koji zanoće kao Hrvat a probudi se Srbin kao Opsenica ili Covi sa Jugoslovena na Hrvata itd... :lol:
User avatar
BHCluster
Posts: 23302
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#669 Re: Ugroženost Hrvata - istine i zablude

Post by BHCluster »

Novak20 wrote:Neka je RS bila legalna i kao takva legalizirana. 8-)
Da u kojoj je ostalo manje Hrvata nego u recimo jednom Sarajevu. :wink:
User avatar
horkesh
Posts: 3380
Joined: 31/03/2008 10:15

#670 Re: Ugroženost Hrvata - istine i zablude

Post by horkesh »

Mirza007 wrote:
horkesh wrote:
kakavdanakneiskustvu wrote: kakav grb bi se moglo ocekivati da ima kanton u kojem je 98 % hrvata?

meni licno je problem krst jer je ovo sekularna drzava
Grb je već proglašen neustavnim, kao i zastava, isto kao i u Kantonu 10.

Konstitutivnost znači da svaki pedalj ove zemlje pripada i drugim narodima, čak i u slučaju zapadne Hercegovine.
Haj' sad probajte zamisliti slijedecu situaciju. Nova vlada USK slika se ispod grba RBiH a do njega na zidu polumjesec. I to sve u javnoj ustanovi (btw. ogradjujem se od usporedbe grbova jer ne skontah na slici da li je ono grb rahmetli HZHB ili RH; neka sahovnica jeste svakako u pitanju; grb RBiH je medjutim bio legalan simbol jedne medjunarodno priznate drzave dok je grb rahmetli HZHB bio simbol jedne sudski presudjene zlocinacke paradrzave koju niko, pa ni RH nije priznala).
Jel' ono neko nekom spocitava fundamentalizam ili mi se samo ucinilo?
Ono je grb "Herceg-Bosne", a istovremeno i (nelegalni) grb ZHK, kao i grb Kantona 10.

Po potrebi, kad treba Bošnjama zabosti prst u oko, je to zastava "Herceg-Bosne". Ako se Bošnje nešto bune, onda je to "zastava hrvatskog naroda".

Uistinu, malo je zastava na području BiH koje odjednom igraju toliko uloga.
Novak20
Posts: 13929
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#671 Re: Ugroženost Hrvata - istine i zablude

Post by Novak20 »

BHCluster wrote:
Novak20 wrote:Neka je RS bila legalna i kao takva legalizirana. 8-)
Da u kojoj je ostalo manje Hrvata nego u recimo jednom Sarajevu. :wink:
:zzzz:

Ko je legalizovao RS ? Koliko je tamo ostalo Bošnjaka i kakva je skrb Sarajeva o njima ?
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#672 Re: Ugroženost Hrvata - istine i zablude

Post by seln »

Novak20 wrote:Neka je RS bila legalna i kao takva legalizirana. 8-)
Ko vam je kriv kad niste i vi sproveli genocid, vec samo UZP.
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#673 Re: Ugroženost Hrvata - istine i zablude

Post by seln »

Novak20 wrote:
BHCluster wrote:
Novak20 wrote:Neka je RS bila legalna i kao takva legalizirana. 8-)
Da u kojoj je ostalo manje Hrvata nego u recimo jednom Sarajevu. :wink:
:zzzz:

Ko je legalizovao RS ? Koliko je tamo ostalo Bošnjaka i kakva je skrb Sarajeva o njima ?
Izmedju ostalog, Franjo Tdjman. Vise nego Hrvata, pa da jebe rak raka. Slaba, ali ih bar nisu otpisali, kao Cirilo Hrvate izvan virtuelne HZHB.
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#674 Re: Ugroženost Hrvata - istine i zablude

Post by seln »

"Neka, hocemol po baklavu, pa da pocMemo guziti HDZ?"

Image
User avatar
BHCluster
Posts: 23302
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#675 Re: Ugroženost Hrvata - istine i zablude

Post by BHCluster »

Novak20 wrote:
BHCluster wrote:
Novak20 wrote:Neka je RS bila legalna i kao takva legalizirana. 8-)
Da u kojoj je ostalo manje Hrvata nego u recimo jednom Sarajevu. :wink:
:zzzz:

Ko je legalizovao RS ? Koliko je tamo ostalo Bošnjaka i kakva je skrb Sarajeva o njima ?
Razmjer zlocina u tom entitetu nad Bosnjacima je dosegao razinu genocida, pametnom bi bilo dosta.
Post Reply