Ugradnja tuš kade/kabine

Post Reply
seman
Posts: 188
Joined: 12/06/2010 00:35

#1 Ugradnja tuš kade/kabine

Post by seman »

Renoviram stan, 12. sprat, trebao bih savjet oko tuš kade/kabine.

Trenutna situacija je ovako: https://ibb.co/vxm9fNS

Kontao sam plitku tuš kadu, ali su mi ovi majstori malo omašili sifon (i svašta nešto) pa to više nije opcija (neću ništa da rovim ponovo). Sad razmišljam da li neko "podignuto" zidano/tursko/kakoGodSeZove na podu da bude, sa onom ugrađenom kanalicom, ili običnu tuš kadu sa oblogom koja će podignut istu, ili čak nazidat pločicama 10ak cm i stavit ovu plitku opet. :D

Gore sam mislio standardno staklo, i to najgoru opciju, klizno na obje strane (tako da se ulazi na ćošak), jer sam ograničen prostorom sa svih strana, a kabina je 90x90.

Šta vi preporučujete, meni je nekako ovo zidano/tursko najljepše, al' strah me to radit, da ne bi komšija ispod imo problema. I kako god, gdje da nađem dobrog majstora da mi ovo uradi. Da ne kažem sa nekom "garancijom" (ne mora bit prava, samo da imam taj utisak barem xD).

:?
zijancer
Posts: 4749
Joined: 03/08/2004 20:52
Location: 39

#2 Re: Ugradnja tuš kade/kabine

Post by zijancer »

Image

možda ovako ako imaš prostora za zidani tuš dim. 0.90 x 1.20-1.30-1.40 m

jug: zid visine 1.80-2.0 m
istok: staklena ploha iste visine, sa vratima dim. 0.60-0.70 m koja rotiraju ka unutra
sjever: zid sa šarenim pločicama

hhaha, čitam ponovo, znači već je zakucana dim. 90 x 90.. čime li ste zauzeli tih 50 cm koji bi falili za komotan tuš :D
u toj varijanti ne bih ni stavljala vrata, samo staklenu stijenu sa jedne strane, i to one gdje je kritičnije da se nešto ne smoči
:-)
seman
Posts: 188
Joined: 12/06/2010 00:35

#3 Re: Ugradnja tuš kade/kabine

Post by seman »

Ma nema prostora, to je to što ima, 4m2 - treba negdje postavit i ostale gluposti, jedino da mašinu na balkon izbacim. :D
zijancer
Posts: 4749
Joined: 03/08/2004 20:52
Location: 39

#4 Re: Ugradnja tuš kade/kabine

Post by zijancer »

nešto nije u redu, ili si pretumbavao raspored ili pokušavaš ubaciti više elemenata nego što kupatilo može podnijeti
pa gdje je bila klasična kada u izvornom rasporedu (da nije bio samo taj tuš 90x90)..i veš mašina?

__________
hajd slikaj sve, daj kakav panoramski snimak gdje se vidi položaj vertikale, vrata i prozora sko ga ima.
seman
Posts: 188
Joined: 12/06/2010 00:35

#5 Re: Ugradnja tuš kade/kabine

Post by seman »

zijancer wrote: 17/09/2020 18:34 nešto nije u redu, ili si pretumbavao raspored ili pokušavaš ubaciti više elemenata nego što kupatilo može podnijeti
pa gdje je bila klasična kada u izvornom rasporedu (da nije bio samo taj tuš 90x90)..i veš mašina?

__________
hajd slikaj sve, daj kakav panoramski snimak gdje se vidi položaj vertikale, vrata i prozora sko ga ima.
Ma joj, jesam mijenjao raspored. Ovako je sad: https://prnt.sc/ujbhzg

Prije je sa desne strane bila kada cijelom dužinom, šolja na istom mjestu (vertikala iza) i odmah s desne strane lavabo maleni bio, tako da je mašina bila na lijevoj strani.

Sad sam lavabo prebacio lijevo, šolja je tu gdje jeste (biće ona na zidu, ovo je stara) i desno kabina i veš mašina pored. Šta je tu je. :-)
zijancer
Posts: 4749
Joined: 03/08/2004 20:52
Location: 39

#6 Re: Ugradnja tuš kade/kabine

Post by zijancer »

seman wrote: 18/09/2020 08:21 ...
A dimenzije kupatila su 2x2 m, vrata na sredini 75-80 cm, sa strane vrata ostaje po 60 cm zida?

200 cm - 60 cm (veš mašina), ostaje 140 cm.
Onda imaš mjesta za tuš 90 x140 cm.
edit, ovako nekako
Image:

a mogao si zadržati i stari raspored :cry:
https://i.postimg.cc/0N8v07s8/90.png

mada smatram da to što si opisao nije mogao biti originalni raspored, trebalo bi da je išlo ovako:
desno kada cijelom dužinom zida, lijevo wc šolja, a pravo umivaonik (prostor za veš mašinu bi trebao biti ostavljen lijevo ispred wc šolje)
sve drugo je besmisleno
Post Reply