Ugradnja plina, cijena, papirologija

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 65592
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#2676 Re: Ugradnja plina, cijena, papirologija

Post by _BataZiv_0809 »

drug_profi wrote: 27/08/2020 15:04
_BataZiv_0809 wrote: 27/08/2020 13:32 Boras popunjen u subotu :run:
Da probaš Mostar?
Ma zvacu Radovica u ponedjeljak, nemam racuna ici dole kad sam vec iscekao ovoliko. Ugasio se CE, sad kako ide na benzinjaru :D
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37278
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#2677 Re: Ugradnja plina, cijena, papirologija

Post by bitanga_sa_otesa »

mozda da skoknes do zagreba :lol:
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 65592
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#2678 Re: Ugradnja plina, cijena, papirologija

Post by _BataZiv_0809 »

Epopeja se nastavlja.

Radovic ne da termin unaprijed nego kao nazovi kad krenes jer trazim sat pred kraj radnog vremena, bez obzira sto nazovem ujutro i trazim bilo koji dan u toku sedmice.

Boras prvo nema slobodnih termina, sad nemaju filtera na stanju pa da nazovem u cetvrtak :-)

Sreca auto vise ne trza pri dodavanju gasa, ali CE i dalje gori :roll:
Naslovnica
Posts: 27647
Joined: 20/03/2013 15:38

#2679 Re: Ugradnja plina, cijena, papirologija

Post by Naslovnica »

_BataZiv_0809 wrote: 08/09/2020 13:34 Epopeja se nastavlja.

Radovic ne da termin unaprijed nego kao nazovi kad krenes jer trazim sat pred kraj radnog vremena, bez obzira sto nazovem ujutro i trazim bilo koji dan u toku sedmice.

Boras prvo nema slobodnih termina, sad nemaju filtera na stanju pa da nazovem u cetvrtak :-)

Sreca auto vise ne trza pri dodavanju gasa, ali CE i dalje gori :roll:
Kakvi šalabajzeri, za nevjerovati!
Kada sam kupovao auto s namjerom da vozim na plin, birao sam isključivo ona bez plina. Ni pod razno. Samo ono što se na moje oči ugradi uz kompletnu papirologiju, i što je najvažnije, garanciju.
Nikada ne bih kupio auto sa već ugrađenim plinom, osim ako nema važeću garanciju, a i tada bih doooobro razmislio.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 65592
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#2680 Re: Ugradnja plina, cijena, papirologija

Post by _BataZiv_0809 »

Sto se tice plinske instalacije koja je meni dosla uz auto, stvarno je skoro besprijekorna. Nema ni blizu Atikerovih musica, ali to je i do kvalitete Landi Renza ali i do nekvaliteta Plin promet Zenica kao ugradjivaca.

Ali ovaj odnos prema klijentu stvarno ne kontam, pa ne trazim da ostanes prekovremeno zbog mene (da trazim sam bih ponudio da platim vise), trazim da dodjem sat i jače prije kraja radnog vremena.

Uostalom ne trazim nista dzaba i vala ne dam da me neko zajebava za moj novac. I sutra kad neko drugi otvori i preotme mu klijente zbog ovakvih stvari, bice ona prica ne moze se u'bosni radit posao, visoki nameti, nema radnika itd... :-)
User avatar
basicm
Posts: 10404
Joined: 16/01/2012 21:38

#2681 Re: Ugradnja plina, cijena, papirologija

Post by basicm »

_BataZiv_0809 wrote: 08/09/2020 13:44 Sto se tice plinske instalacije koja je meni dosla uz auto, stvarno je skoro besprijekorna. Nema ni blizu Atikerovih musica, ali to je i do kvalitete Landi Renza ali i do nekvaliteta Plin promet Zenica kao ugradjivaca.

Ali ovaj odnos prema klijentu stvarno ne kontam, pa ne trazim da ostanes prekovremeno zbog mene (da trazim sam bih ponudio da platim vise), trazim da dodjem sat i jače prije kraja radnog vremena.

Uostalom ne trazim nista dzaba i vala ne dam da me neko zajebava za moj novac. I sutra kad neko drugi otvori i preotme mu klijente zbog ovakvih stvari, bice ona prica ne moze se u'bosni radit posao, visoki nameti, nema radnika itd... :-)
Nisam upratio, cime si se ponovio?
Naslovnica
Posts: 27647
Joined: 20/03/2013 15:38

#2682 Re: Ugradnja plina, cijena, papirologija

Post by Naslovnica »

_BataZiv_0809 wrote: 08/09/2020 13:44 Sto se tice plinske instalacije koja je meni dosla uz auto, stvarno je skoro besprijekorna. Nema ni blizu Atikerovih musica, ali to je i do kvalitete Landi Renza ali i do nekvaliteta Plin promet Zenica kao ugradjivaca.

Ali ovaj odnos prema klijentu stvarno ne kontam, pa ne trazim da ostanes prekovremeno zbog mene (da trazim sam bih ponudio da platim vise), trazim da dodjem sat i jače prije kraja radnog vremena.

Uostalom ne trazim nista dzaba i vala ne dam da me neko zajebava za moj novac. I sutra kad neko drugi otvori i preotme mu klijente zbog ovakvih stvari, bice ona prica ne moze se u'bosni radit posao, visoki nameti, nema radnika itd... :-)
Ma debili.
Zato Darkom radi k'o "doksa".
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 65592
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#2683 Re: Ugradnja plina, cijena, papirologija

Post by _BataZiv_0809 »

Naslovnica wrote: 08/09/2020 14:02 Ma debili.
Zato Darkom radi k'o "doksa".
Nazalost ne radi Landi Renzo :( ali nema veze ima Boras, ok su oni, ovlasteni zastupnik je uvijek dobra opcija. Nije Vitez preko svijeta, a ni Mostar :thumbup:
User avatar
drug_profi
Posts: 50201
Joined: 16/07/2012 16:00

#2684 Re: Ugradnja plina, cijena, papirologija

Post by drug_profi »

čini mi se da ja platih nešto oko 50 maraka servis zadnji put u Vitezu.
Ako Radović nije bitno jeftiniji onda ne znam što bi se zahebavo. Idem tamo gdje je instalacija ugrađena.
User avatar
bleee_sa
Posts: 42310
Joined: 05/10/2014 22:35
Location: Ispod sunca zlatnoga

#2685 Re: Ugradnja plina, cijena, papirologija

Post by bleee_sa »

_BataZiv_0809 wrote: 08/09/2020 14:08
Naslovnica wrote: 08/09/2020 14:02 Ma debili.
Zato Darkom radi k'o "doksa".
Nazalost ne radi Landi Renzo :( ali nema veze ima Boras, ok su oni, ovlasteni zastupnik je uvijek dobra opcija. Nije Vitez preko svijeta, a ni Mostar :thumbup:
Radil ti onaj na tranzitu taj landi?
NediM17
Posts: 21508
Joined: 05/11/2009 11:49

#2686 Re: Ugradnja plina, cijena, papirologija

Post by NediM17 »

Ma nije dobar sistem skup.

Evo sa Zavolijem okrenuo 120kkm uz jednu korekciju mape nakon 1000km i ciscenje isparivaca nakon 30ak hiljada.

Ostalo mijenjaj filtere i vozi.

Generalno sa autom nikakvih problema vec 5 godina osim poneke sitnice, azijska nakaza guta plin i ne zali se.
530i
Posts: 9169
Joined: 08/12/2009 17:31

#2687 Re: Ugradnja plina, cijena, papirologija

Post by 530i »

_BataZiv_0809 wrote: 08/09/2020 13:34

Radovic ne da termin unaprijed nego kao nazovi kad krenes jer trazim sat pred kraj radnog vremena, bez obzira sto nazovem ujutro i trazim bilo koji dan u toku sedmice.
Ako sam nešto naučio oko auta, to je da kod ovakvih ne idem. Pa makar ne vozio nikako. Ima ih koji ovako posluju, ali ja im nisam mušterija.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 65592
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#2688 Re: Ugradnja plina, cijena, papirologija

Post by _BataZiv_0809 »

bleee_sa wrote: 08/09/2020 16:57 Radil ti onaj na tranzitu taj landi?
Ne znam tog na tranzitu :? :?
530i wrote: 08/09/2020 19:31Ako sam nešto naučio oko auta, to je da kod ovakvih ne idem. Pa makar ne vozio nikako. Ima ih koji ovako posluju, ali ja im nisam mušterija.
Ma vala slazem se. Ako je u pola u poslu salabajzer kao sto je oko dogovaranja termina, onda ce mi sjebat nesto umjesto da popravi :roll: Mislim stvarno da ne povjerujes kakav odnos prema klijentu. Razumijem ja da on ima posla sa svakakom bagrom, da je mozda davao tako termine i druge odbijao pa mu se ljudi ne pojave, ali ne mogu da shvatim takav bolikurcizam, ono ni da ponudi bilo kakvu opciju, nego nazovi me pa sta ti bog da...
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37278
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#2689 Re: Ugradnja plina, cijena, papirologija

Post by bitanga_sa_otesa »

_BataZiv_0809 wrote: 08/09/2020 20:05
bleee_sa wrote: 08/09/2020 16:57 Radil ti onaj na tranzitu taj landi?
Ne znam tog na tranzitu :? :?

ako mislite na PCS zatvoreno je ...
Naslovnica
Posts: 27647
Joined: 20/03/2013 15:38

#2690 Re: Ugradnja plina, cijena, papirologija

Post by Naslovnica »

_BataZiv_0809 wrote: 08/09/2020 20:05
bleee_sa wrote: 08/09/2020 16:57 Radil ti onaj na tranzitu taj landi?
Ne znam tog na tranzitu :? :?
530i wrote: 08/09/2020 19:31Ako sam nešto naučio oko auta, to je da kod ovakvih ne idem. Pa makar ne vozio nikako. Ima ih koji ovako posluju, ali ja im nisam mušterija.
Ma vala slazem se. Ako je u pola u poslu salabajzer kao sto je oko dogovaranja termina, onda ce mi sjebat nesto umjesto da popravi :roll: Mislim stvarno da ne povjerujes kakav odnos prema klijentu. Razumijem ja da on ima posla sa svakakom bagrom, da je mozda davao tako termine i druge odbijao pa mu se ljudi ne pojave, ali ne mogu da shvatim takav bolikurcizam, ono ni da ponudi bilo kakvu opciju, nego nazovi me pa sta ti bog da...
Kod Darkoma isto tako nema najavljivanja, ali ja se nikada nisam zadrzao duze vremena.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 65592
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#2691 Re: Ugradnja plina, cijena, papirologija

Post by _BataZiv_0809 »

Znaci i u Darkomu se samo pojavis pa sta ti bog da?
Naslovnica
Posts: 27647
Joined: 20/03/2013 15:38

#2692 Re: Ugradnja plina, cijena, papirologija

Post by Naslovnica »

_BataZiv_0809 wrote: 08/09/2020 20:50 Znaci i u Darkomu se samo pojavis pa sta ti bog da?
yup
User avatar
drug_profi
Posts: 50201
Joined: 16/07/2012 16:00

#2693 Re: Ugradnja plina, cijena, papirologija

Post by drug_profi »

Ali kod Darka se zavrsi unutar sat vremena.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 65592
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#2694 Re: Ugradnja plina, cijena, papirologija

Post by _BataZiv_0809 »

Evo napokon zavrsih servis u Borasu, filteri su bili jako prljavi :-) a recimo i to da u sirokom luku zaobilazim Hifu i no name pumpe i da sipam gotovo isključivo na EP i Petrolu.

Ono što nisu baš dobre vijesti je to da mi je rasplinjač/isparivač skoro pa zreo za zamjenu. Cijena je 550 KM. Jbga auto je uvezeno sa ugrađenim plinom, isključivo se na plin vozalo i eto mene je zapalo da to mijenjam. Šta je tu je, takve stvari su očekivane kad se kupuje polovno auto. Obzirom da u njemu ima još života i da mi se sad bliže zimske gume i registracija, to prebacujem za proljeće. A taman tad mislio preventivno mijenjat kvačilo :lol: Na kraju će biti dosta ulaganja u auto koje nemam namjeru vozati godinama, ali šta da se radi.

Druga stvar, otkrili su da su mi benzinske dizne prljave, naročito se 2 ističu. Naravno posljedica konstantnog vozanja na plin. Imate li koga preporučiti ko radi čišćenje dizni i koliko je to veselje orjenatciono para :D
Naslovnica
Posts: 27647
Joined: 20/03/2013 15:38

#2695 Re: Ugradnja plina, cijena, papirologija

Post by Naslovnica »

_BataZiv_0809 wrote: 19/09/2020 13:12 Evo napokon zavrsih servis u Borasu, filteri su bili jako prljavi :-) a recimo i to da u sirokom luku zaobilazim Hifu i no name pumpe i da sipam gotovo isključivo na EP i Petrolu.

Ono što nisu baš dobre vijesti je to da mi je rasplinjač/isparivač skoro pa zreo za zamjenu. Cijena je 550 KM. Jbga auto je uvezeno sa ugrađenim plinom, isključivo se na plin vozalo i eto mene je zapalo da to mijenjam. Šta je tu je, takve stvari su očekivane kad se kupuje polovno auto. Obzirom da u njemu ima još života i da mi se sad bliže zimske gume i registracija, to prebacujem za proljeće. A taman tad mislio preventivno mijenjat kvačilo :lol: Na kraju će biti dosta ulaganja u auto koje nemam namjeru vozati godinama, ali šta da se radi.

Druga stvar, otkrili su da su mi benzinske dizne prljave, naročito se 2 ističu. Naravno posljedica konstantnog vozanja na plin. Imate li koga preporučiti ko radi čišćenje dizni i koliko je to veselje orjenatciono para :D
Šta mi prvo pada na pamet je da uradiš komplet novi plin s garancijom. :?
Mislim, isparivač 550, čišćenje dizni, ko zna šta je slijedeće.
Znam da Darkom ima onu posudu za čišćenje dizni, provjeri da li rade to.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 65592
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#2696 Re: Ugradnja plina, cijena, papirologija

Post by _BataZiv_0809 »

Naslovnica wrote: 19/09/2020 13:51 Šta mi prvo pada na pamet je da uradiš komplet novi plin s garancijom. :?
Mislim, isparivač 550, čišćenje dizni, ko zna šta je slijedeće.
Znam da Darkom ima onu posudu za čišćenje dizni, provjeri da li rade to.
Benzinske dizne su u pitanju. Nasao sam na piku neki servis u Jukicevoj tamo iza Renoa, 110 do 160 je cijena čišćenja dizni.
User avatar
mk ultra
Posts: 19228
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#2697 Re: Ugradnja plina, cijena, papirologija

Post by mk ultra »

@_BataZiv_0809

https://www.olx.ba/artikal/34474311/liq ... tz-motore/

Mada ako je bas prljavo nema nista od aditiva :mrgreen:
NediM17
Posts: 21508
Joined: 05/11/2009 11:49

#2698 Re: Ugradnja plina, cijena, papirologija

Post by NediM17 »

Preskupo je to Bato za ciscenje obicnih benzinskih injektora.
Rade to obicno plinasi, ultrazvucno ciscenje benzinskih injektora, i ne bi trebalo biti vise od 60KM za cetiri injektora.

Vezano za isparivac, 550KM je ogromna cifra.
Ako je kuciste isparivaca ispravno (a jeste sigurno), fino se kupi set za reparaciju, gumice, federi, promijeni se, i vozis dalje.

Pokusaj negdje u papirima naci koji je isparivac u pitanju (ili probaj procitati na autu ako je pristupacan), narucis set za reparaciju na netu, a svaki imalo pismen plinas ti moze uraditi reparaciju, radio ili ne Landi.

Uglavnom, mozes proci dosta povoljnije i imati uredan auto. Na osnovu cega su zakljucili da je isparivac pred kraj?
Ja evo 121kkm presao, sve ocekujem da nesto od komponenti pocne zajebavati, ali ne ureklo se, sve radi kao sat.

I ako mene pitas, iskreno, to za pumpe je suplja prica.
Sipam uvijek gdje je najjeftnije, nekada osjetim da mi auto ide malo losije, nekada malo bolje, mijenjam filtere na 15kkm, i nikad nijednog problema.
Kada sam sipao na Hifi, istina, bilo je najvise onog grafita po filterima i najlosije je auto isao, ali nikada nije prebacivao na benzin niti se nesto zacepilo, niti je palio CE lampicu, tako da...
Naslovnica
Posts: 27647
Joined: 20/03/2013 15:38

#2699 Re: Ugradnja plina, cijena, papirologija

Post by Naslovnica »

_BataZiv_0809 wrote: 19/09/2020 13:54
Naslovnica wrote: 19/09/2020 13:51 Šta mi prvo pada na pamet je da uradiš komplet novi plin s garancijom. :?
Mislim, isparivač 550, čišćenje dizni, ko zna šta je slijedeće.
Znam da Darkom ima onu posudu za čišćenje dizni, provjeri da li rade to.
Benzinske dizne su u pitanju. Nasao sam na piku neki servis u Jukicevoj tamo iza Renoa, 110 do 160 je cijena čišćenja dizni.
U Jukićevoj, tamo blizu Bosnalijeka, Opančić.
Meni je naplatio 160KM za Elantru, nije bilo neke razlike, mada ih je zaista očistio.
Elem, ne znam koje ti je auto, kupi nove dizne preko Alliexpressa za 1/4 cijene i piči. Ili set za reparaciju, skupa s filterima i dihtunzima. Boli te qrac. 8-)
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 65592
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#2700 Re: Ugradnja plina, cijena, papirologija

Post by _BataZiv_0809 »

Da, i ja sam ostao šokiran cijenom isparivača. :lol: To je maltene polovina cijene ugradnje potpuno novog sistema. Mada je meni jasno da je njima cilj da prodaju dijelove i da nemaju hljeba samo od filtera. Zbog isparivača sam i raskrstio sa Plin prometom Zenica, jer su u garantnom roku svim silama skretali priču na druge probleme, da bi mi frajer na prvom narednom servisu, ovako 2-3 mjeseca nakon isteka garancije mrtav hladan rekao "trebalo bi ovaj isparivač zamijeniti" :lol: :run: Tako da sam izuzetno osjetljiv na priču o isparivačima :evil:

Navodno pokazuje neki problem sa pristiskom pri prvom prebacivanju na plin, ali se sistem brzo "dozove" i onda radi manje više besprijekorno...ali spominjao sam već da mi se par puta dešavalo trzanje pri dodavanju gasa i....uglavnom, razmislit ću, ne žuri mi se, a iskreno nisam za varijante da ja nešto naručujem sa aliexpressa i da tražim majstora koji će mi to repariirat...kada bih našao nekog pouzdanog da on sve nabavi šta treba i da mi to sredi a da ja samo platim, to je ok...sad ostaje pitanje koga ću naći i koliko bi me sve to koštalo...vidjećemo sve..

Što se tiče dizni, još su mi one ostale na listi uzročnika onog periodičnog nemirnog rada na leru. Svjećice su nove, klapna gasa očišćena, lambda sonda očišćena, bobina dobra...to svakako moram uraditi, nevezano za eventualnu zamjenu isparivača... Veliš radio si kod ovih u Jukićevoj @Naslovnica, ali nisi osjetio razliku. :? Meni ovi iz Borasa vele da su 2 pravo zaprljane i da je auto iako generalno jako uredno i korektno, klasičan primjerak auta koje je non stop vozano na plin..

I @NediM17 mislim da si ti to auto kupio novo ili relativno novo i da si mu ti ugradio plin, ako se ne varam :hm: zato se teško možemo porediti sa tobom mi koji smo kupili izvozane primjerke iz inostranstva sa 200k na satu, a naročito ja koji sam kupio auto sa već ugrađenim plinom i na kojem je neko drugi napravio 100 k kilometara.
Post Reply