Ugodno s korisnim

Vijesti sa cijele zemaljske kugle o dešavanjima u bh. dijaspori, zanimljivosti o drugim državama i slično.

Moderator: Bloo

klasa-7
Posts: 4
Joined: 27/04/2011 17:49

#1 Ugodno s korisnim

Post by klasa-7 »

E ovako,prvi put otvaram temu i ne znam kako ce se kome svidjeti...
predlozio bih da se jave djevojke/momci iz dijaspore koje bi se udale/ozenili a da ne mogu naci idealnu osobu za to..
U Bosni ima dosta fine i pametne omladine koja bi na taj nacin sredila svoj zivot,a druge strane vi bi dobili zivotnog saputnika koji bi znao cijeniti ponudjeno..lp
User avatar
SpecialOffer
Posts: 2593
Joined: 16/05/2015 12:49

#2 Re: Ugodno s korisnim

Post by SpecialOffer »

Niđe veze.
User avatar
muha_sa
Posts: 128605
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#3 Re: Ugodno s korisnim

Post by muha_sa »

bitno se ispalit
Keiko
Posts: 1238
Joined: 01/02/2013 21:52

#4 Re: Ugodno s korisnim

Post by Keiko »

Good luck! :-D
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#5 Re: Ugodno s korisnim

Post by insomnia78 »

:lol:
User avatar
bosan
Posts: 1581
Joined: 15/05/2005 21:34

#6 Re: Ugodno s korisnim

Post by bosan »

Jel ti to zbog omladine il zbog sebe ? :D :D
User avatar
trcicu trceci
Posts: 2677
Joined: 30/04/2011 22:32

#7 Re: Ugodno s korisnim

Post by trcicu trceci »

:roll:
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#8 Re: Ugodno s korisnim

Post by insomnia78 »

Ako ikad oceram ovu svoju, dovodim dvije od 18, obecavam :lol: :lol: :lol:
User avatar
bosan
Posts: 1581
Joined: 15/05/2005 21:34

#9 Re: Ugodno s korisnim

Post by bosan »

insomnia78 wrote:Ako ikad oceram ovu svoju, dovodim dvije od 18, obecavam :lol: :lol: :lol:
Ja jos malo pa bi mogo i tri :D :D :D
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#10 Re: Ugodno s korisnim

Post by insomnia78 »

:lol:
Do 4 je dozvoljeno :D
User avatar
forumskivojnik
Posts: 592
Joined: 03/10/2014 14:13

#11 Re: Ugodno s korisnim

Post by forumskivojnik »

:run: :skoljka:
User avatar
muminovic
Posts: 3306
Joined: 17/08/2013 15:10

#12 Re: Ugodno s korisnim

Post by muminovic »

klasa-7 wrote:E ovako,prvi put otvaram temu i ne znam kako ce se kome svidjeti...
predlozio bih da se jave djevojke/momci iz dijaspore koje bi se udale/ozenili a da ne mogu naci idealnu osobu za to..
U Bosni ima dosta fine i pametne omladine koja bi na taj nacin sredila svoj zivot,a druge strane vi bi dobili zivotnog saputnika koji bi znao cijeniti ponudjeno..lp
Trebas sliku postavit i broj tel.
User avatar
Zviz
Posts: 4993
Joined: 19/08/2012 15:40
Location: Sarejevo / Gvineja-Bisau / Tokijo / Brisel / Kopenhagen / Guam

#13 Re: Ugodno s korisnim

Post by Zviz »

Koliko para toliko muzike. U Danskoj su stegli taj zakon o brakovima sa strancom iz znj drzave, neke humanosti i nema :D

A onaj moj ludi rodjak, dosleperio naku - fakat joj otac moze biti, jos mu natovarila na vrat njeno djete iz ko zna kojeg braka ili zadnjeg sjedista na autu. I kad je dama dobila papire, hoce razvod, bili po sudovima i sl. Al popusila je maksuz poslje razvoda, mala socijala na samu mamu i jedno djete i budaletina uzme naki posao "cista roba" i uleti muriji u ruke.
User avatar
U-zap
Posts: 563
Joined: 12/08/2012 12:10

#14 Re: Ugodno s korisnim

Post by U-zap »

Zviz wrote:Koliko para toliko muzike. U Danskoj su stegli taj zakon o brakovima sa strancom iz znj drzave, neke humanosti i nema :D

A onaj moj ludi rodjak, dosleperio naku - fakat joj otac moze biti, jos mu natovarila na vrat njeno djete iz ko zna kojeg braka ili zadnjeg sjedista na autu. I kad je dama dobila papire, hoce razvod, bili po sudovima i sl. Al popusila je maksuz poslje razvoda, mala socijala na samu mamu i jedno djete i budaletina uzme naki posao "cista roba" i uleti muriji u ruke.
Mogu stezati koliko hoce ali ako je sve legitimno ne mogu nista uciniti ma kako to izgledalo bilo da je rijec o Danskoj, Americi ili bilo kojom drzavom.
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#15 Re: Ugodno s korisnim

Post by insomnia78 »

Mogu, mogu
Znam ovdje u fr dva slucaja
Od kolege buraz, radio nesto u Kini i upozna nekak'u
Ljubav, ovo, ono, hoce da se vjencaju i da dodju ovamo
Vjencali se, nikad nije dobila papire
Ne znam zbog cega
Zavrsilo se tako da on sad zivi u Kini

I znam jednu nasu curu, isto nije nikakva foluska, stvarni brak, evo vec par godina je zavlace, mora se vracati kuci kad joj isteknu tri mjeseca

Ne znam kako i zasto, niti da je to praksa al' nije da ne mogu
User avatar
HAVANA
Posts: 32695
Joined: 19/08/2008 23:04

#16 Re: Ugodno s korisnim

Post by HAVANA »

Zao mi sad ovog u kini. :(
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#17 Re: Ugodno s korisnim

Post by insomnia78 »

Hahaha
User avatar
Zviz
Posts: 4993
Joined: 19/08/2012 15:40
Location: Sarejevo / Gvineja-Bisau / Tokijo / Brisel / Kopenhagen / Guam

#18 Re: Ugodno s korisnim

Post by Zviz »

U-zap wrote:
Zviz wrote:Koliko para toliko muzike. U Danskoj su stegli taj zakon o brakovima sa strancom iz znj drzave, neke humanosti i nema :D

A onaj moj ludi rodjak, dosleperio naku - fakat joj otac moze biti, jos mu natovarila na vrat njeno djete iz ko zna kojeg braka ili zadnjeg sjedista na autu. I kad je dama dobila papire, hoce razvod, bili po sudovima i sl. Al popusila je maksuz poslje razvoda, mala socijala na samu mamu i jedno djete i budaletina uzme naki posao "cista roba" i uleti muriji u ruke.
Mogu stezati koliko hoce ali ako je sve legitimno ne mogu nista uciniti ma kako to izgledalo bilo da je rijec o Danskoj, Americi ili bilo kojom drzavom.
Da je tako, ali to stezanje ne ide bas toliko na racun onog sto dolazi vec ovog sto boravi odnosno koga dovodi. Ovdje je to pravo skupa zezancija. Mislim nije da moze svak da budem na cisto. Moras poloziti kapital kao garanciju, moras imati npr. stan xy velicine, bujrum imati te velicine stan u Kopenhagenu :-) - samo jedna prosjecna plata ti treba da placas stan :D ili bar pola jedne jace plate. Moras imati posao, da nisi na teretu drzave bio i sl. u zadnje vrijeme... jako je mal broj ti brakova ovdje... i kad bi se igralo na neku stelu onog ko dolazi bi morao iskesirati bar 100.000KM da bi bilo fer na kraju dok se ne dobije stalna boravisna.
User avatar
muha_sa
Posts: 128605
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#19 Re: Ugodno s korisnim

Post by muha_sa »

Zviz wrote:Koliko para toliko muzike. U Danskoj su stegli taj zakon o brakovima sa strancom iz znj drzave, neke humanosti i nema :D

A onaj moj ludi rodjak, dosleperio naku - fakat joj otac moze biti, jos mu natovarila na vrat njeno djete iz ko zna kojeg braka ili zadnjeg sjedista na autu. I kad je dama dobila papire, hoce razvod, bili po sudovima i sl. Al popusila je maksuz poslje razvoda, mala socijala na samu mamu i jedno djete i budaletina uzme naki posao "cista roba" i uleti muriji u ruke.
tako isto i ja--kad nešto zajebem na rodjaka svalim :lol:
User avatar
Zviz
Posts: 4993
Joined: 19/08/2012 15:40
Location: Sarejevo / Gvineja-Bisau / Tokijo / Brisel / Kopenhagen / Guam

#20 Re: Ugodno s korisnim

Post by Zviz »

insomnia78 wrote:Mogu, mogu
Znam ovdje u fr dva slucaja
Od kolege buraz, radio nesto u Kini i upozna nekak'u
Ljubav, ovo, ono, hoce da se vjencaju i da dodju ovamo
Vjencali se, nikad nije dobila papire
Ne znam zbog cega
Zavrsilo se tako da on sad zivi u Kini

I znam jednu nasu curu, isto nije nikakva foluska, stvarni brak, evo vec par godina je zavlace, mora se vracati kuci kad joj isteknu tri mjeseca

Ne znam kako i zasto, niti da je to praksa al' nije da ne mogu

Bilo je i ovdje tih slucaja, ali nije da zavlace jer im se zavlaci (i ako tog ima) nego jednostavno nije ona osoba koja dolazi ispunila norme tj. poloziti ispit jezika (prvi stepen) u prvih 6 mjeseci od dolaska itd. Onda oni procjene da to nije to i tu je taj koji dolazi hebo jeza u ledja..
User avatar
Zviz
Posts: 4993
Joined: 19/08/2012 15:40
Location: Sarejevo / Gvineja-Bisau / Tokijo / Brisel / Kopenhagen / Guam

#21 Re: Ugodno s korisnim

Post by Zviz »

muha_sa wrote:
Zviz wrote:Koliko para toliko muzike. U Danskoj su stegli taj zakon o brakovima sa strancom iz znj drzave, neke humanosti i nema :D

A onaj moj ludi rodjak, dosleperio naku - fakat joj otac moze biti, jos mu natovarila na vrat njeno djete iz ko zna kojeg braka ili zadnjeg sjedista na autu. I kad je dama dobila papire, hoce razvod, bili po sudovima i sl. Al popusila je maksuz poslje razvoda, mala socijala na samu mamu i jedno djete i budaletina uzme naki posao "cista roba" i uleti muriji u ruke.
tako isto i ja--kad nešto zajebem na rodjaka svalim :lol:
Ti nema mozda predstave koliko ta zezancija ovdje kosta. Ja ni u snu nebi to ganjao, hebo te drzava puna zena ko salate. Ako si levat i Danjkinje te ostale ove made in Balkan nece, ja moj dragi imas izbora u citav EU - zeni se u Njemackoj, Italiji samo nek je drzavljanka neke EU drzava.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66017
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#22 Re: Ugodno s korisnim

Post by _BataZiv_0809 »

Zviz je li ti fakat mislis da ovdje niko ne konta da pricas o sebi :D
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#23 Re: Ugodno s korisnim

Post by insomnia78 »

:lol:
User avatar
U-zap
Posts: 563
Joined: 12/08/2012 12:10

#24 Re: Ugodno s korisnim

Post by U-zap »

Zviz wrote:
U-zap wrote:
Zviz wrote:Koliko para toliko muzike. U Danskoj su stegli taj zakon o brakovima sa strancom iz znj drzave, neke humanosti i nema :D

A onaj moj ludi rodjak, dosleperio naku - fakat joj otac moze biti, jos mu natovarila na vrat njeno djete iz ko zna kojeg braka ili zadnjeg sjedista na autu. I kad je dama dobila papire, hoce razvod, bili po sudovima i sl. Al popusila je maksuz poslje razvoda, mala socijala na samu mamu i jedno djete i budaletina uzme naki posao "cista roba" i uleti muriji u ruke.
Mogu stezati koliko hoce ali ako je sve legitimno ne mogu nista uciniti ma kako to izgledalo bilo da je rijec o Danskoj, Americi ili bilo kojom drzavom.
Da je tako, ali to stezanje ne ide bas toliko na racun onog sto dolazi vec ovog sto boravi odnosno koga dovodi. Ovdje je to pravo skupa zezancija. Mislim nije da moze svak da budem na cisto. Moras poloziti kapital kao garanciju, moras imati npr. stan xy velicine, bujrum imati te velicine stan u Kopenhagenu :-) - samo jedna prosjecna plata ti treba da placas stan :D ili bar pola jedne jace plate. Moras imati posao, da nisi na teretu drzave bio i sl. u zadnje vrijeme... jako je mal broj ti brakova ovdje... i kad bi se igralo na neku stelu onog ko dolazi bi morao iskesirati bar 100.000KM da bi bilo fer na kraju dok se ne dobije stalna boravisna.
Ja mislim da za dvoje uopce ne treba neki veliki stan. Mislim da je vise bitno da imaju kuhinju, kupatilo i te neke osnovne stvari. Osim toga, ne moraju svi u Kopenhagenu zivjeti. Koliko znam, Danci preferiraju da zive oko Kopenhagena, ne u centru, barem mi je tako rekao jedan danac prije par sedmica kad sam isao poslovno tamo. Ako oboje rade onda nije nikakav problem. Ako taj/ta sto dolazi ima dobru skolu/zanimanje onda nece biti problem naci posao. Tesko je jedino ljudima bez skole sto je problem ne samo za Dansku nego bilo gdje u svijetu.
shandrprcSA
Posts: 9793
Joined: 23/02/2013 08:16

#25 Re: Ugodno s korisnim

Post by shandrprcSA »

pokretac neka' se javi sherbett na pp :D :D
Post Reply