Ugodne i manje ugodne situacije u ratu

Post Reply
tetejac
Posts: 1240
Joined: 29/12/2017 08:05

#1 Ugodne i manje ugodne situacije u ratu

Post by tetejac »

Svi mi smo bili u raznoraznim situacijama u ratu. Nekad ugodnim, nekad manje ugodnim :)
Ima li nešto što vas je zateklo, ostavilo paf, ostavilo trag na vama i zarezalo se u sjećanje? Neki događaj ili čovjek?
Meni npr. kad su Srbi naše mrtve pokopali u Bosni u Oluji i označili grob. Nisam se prije susreo sa takvim stvarima a mislim da su to uradile njihove pantere (VRS). Postrojba čini mi se iz Bijeljine.
Šta je vas zateklo, ugodno/neugodno iznenadilo?
User avatar
dr_Evil
Posts: 12400
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Ispod Koscele

#2 Re: Ugodne i manje ugodne situacije u ratu

Post by dr_Evil »

Neces vjerovat ali meni su bili konjicani koji su dosli u ratu u Mostar. Bez obzira da li su izgubili nekoga ili ne, nikada nisam osjetio mrznju ili nacizam od njih. Mada znamo da kod nas ne stoje najbolje medju rajom (sto vise svima na zivce idu).
Emiremir33
Posts: 2075
Joined: 16/12/2019 13:12

#3 Re: Ugodne i manje ugodne situacije u ratu

Post by Emiremir33 »

tetejac wrote: 06/04/2020 14:06 Svi mi smo bili u raznoraznim situacijama u ratu. Nekad ugodnim, nekad manje ugodnim :)
Ima li nešto što vas je zateklo, ostavilo paf, ostavilo trag na vama i zarezalo se u sjećanje? Neki događaj ili čovjek?
Meni npr. kad su Srbi naše mrtve pokopali u Bosni u Oluji i označili grob. Nisam se prije susreo sa takvim stvarima a mislim da su to uradile njihove pantere (VRS). Postrojba čini mi se iz Bijeljine.
Šta je vas zateklo, ugodno/neugodno iznenadilo?
Pocetak rata jbg ,za sve nas nesto novo tad bilo...mada gledali smo rat u Hrvatskoj,al dok se nedozivi licno ...druga prica
tetejac
Posts: 1240
Joined: 29/12/2017 08:05

#4 Re: Ugodne i manje ugodne situacije u ratu

Post by tetejac »

Emiremir33 wrote: 06/04/2020 17:52
tetejac wrote: 06/04/2020 14:06 Svi mi smo bili u raznoraznim situacijama u ratu. Nekad ugodnim, nekad manje ugodnim :)
Ima li nešto što vas je zateklo, ostavilo paf, ostavilo trag na vama i zarezalo se u sjećanje? Neki događaj ili čovjek?
Meni npr. kad su Srbi naše mrtve pokopali u Bosni u Oluji i označili grob. Nisam se prije susreo sa takvim stvarima a mislim da su to uradile njihove pantere (VRS). Postrojba čini mi se iz Bijeljine.
Šta je vas zateklo, ugodno/neugodno iznenadilo?
Pocetak rata jbg ,za sve nas nesto novo tad bilo...mada gledali smo rat u Hrvatskoj,al dok se nedozivi licno ...druga prica
Sjetiš se ikad, onako nekoga nevažnog, nebitnog iz rata? Ja eto ovog Fikre. Odvedem malu na trening, sjednem i dok je čekam već tjednima vrtim film kako se zvao čovjek. Pa jednog podravca, strašnog ratnika kojeg sam upoznao na južnom bojištu. Samo mi dođe niotkud. Pa jednog konobara gdje sam uvijek kad sam bio slobodan išao na kavu, koji me je uvijek molio da ga primim u postrojbu, vodim na crtu i u akcije. Jednom dođem a njega nema. Pitam gdje je... Prijavio se, otišao na crtu i prvi dan poginuo na svoj 18 rođendan :sad: Nebitni ljudi ali i bitni, čim ih se čovjek sjeti.
Post Reply