UG za sprecavanje okrutnosti nad zivotinjama

Forum za humanitarne akcije.
Post Reply
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#126

Post by mIRCerka »

trinaesti wrote:u mom gradu nasred mosta koji nije od kamena al ga tako zovu, svaki dan sjedi jedan mali djecak romske nacionalnosti. prosi u majici kratkih rukava, a pored njega prolaze ljudi kao da ga nema. samo se ponekad osvrnu kad malo jace uzvikne: daj mi marku. prolaze pored njega i djevojke i momci sa psima. koji jedu bolje nego on. vlasnici tih pasa nerijetko se ogrnu nekim krznom. a kao lafo vole zivotinje. imaju psa. a malog cigica ko jebe. neka umre od gladi! neka i dalje radi za nekoga ko ga tjera da samo na komadicu kartona prosi i kad minus upekne. ne postoji udruzenje za zastitu malih roma. a vlasnici tih istih pasa vodaju pse jer je to moderno.
zato i imate situacije kad vlasnici tih istih pasa udaraj pse svom svojom snagom kad mali hajvan nesto "skrivi". uzas! fuj! serem se i na udruzenje i vlasnike pasa i na sve ljude koji se furaju da vole zivotinje a samim tim sto ih drze u stanovima cine im najvece zlo. oduzevsi im slobodu.
ako neko hoce da se prijavi na konkurs. dacu mu ja hranu s vitaminima svaki dan, dacu mu da se istrci svaki dan po sat dva. imace i svoj cosak. uslov je: uzica. i da zivi u stanu po mojim pravilima.
jebote, ne drami vec osnuj udruzenje za zastitu malih roma i tacka...

da, ja prva drzim onolike macke u stanu, jer je neko
a. izbacio perzijku na ulicu, i to skotnu
b. izbacio plavu rusku macku, i to skotnu
c. ljudi autima gaze druge ljude, nemoli macke i pse
d. gdje da ih pustim majke ti? o kojoj slobodi pricas?
e. za one sto nose krzno i kozu se slazem, i ja im se ponjamke u stau!
Dijanam
Posts: 21
Joined: 26/06/2006 23:22
Location: Sarajevo

#127

Post by Dijanam »

vi ste divni, bas sam se dobro nasmijala.
Poenta je da udruzenje nije osnovano zbog pasa koji zive u dobrim uslovima (mada je to prilicno relativno, psi su cesto samo stvar prestiza, i rok trajanja im je kratak), nego je osnovano zbog sprijecavanja nasilja nad zivotinjama. I ja imam psa u kuci, velikog, i zivot mi je prilicno poslagan prema njemu - sto duze ostati vani, setati ga bar 2x dnevno, istrcavati... Samo cekam da progovori. Ali to me ne sprijecava da se bavim i drugim psima.

Mi nikad necemo doci na nivo kada ce ljudi moci prihvatiti da zive sa psima lutalicama. Sloboda je veoma relativna stvar.

A ljudi koji nose krzna - ja sam vegetarijanac i svakako svi misle da sam luda zato bolje - no comment.
Dijanam
Posts: 21
Joined: 26/06/2006 23:22
Location: Sarajevo

#128

Post by Dijanam »

mIRCerka wrote:
Dijanam wrote:Cim gradske vlasti pristanu da lutalice budu vakcinisane i sterilisane/kastrirane, timovi stranih veterinara ce doci odraditi svoj posao. besplatno...
izvini, ima nas koji ne kontamo te procedure najbolje...

sta tacno mozemo mi, obicni gradjani uraditi po tom pitanju? Vjeruj mi da ja furam kladionicu ponekad i bingo ne bi li dobila pare pa macke lutalice sterilisala, jer mi je vise pregazenih macaka i macica na vrh glave...
:roll: a imam i 4 psa lutalice, Novo Sarajevo, dodju cesto pa ratujem s njima, al me se boje...
stvar je veoma jednostavna, svaki dan zovite ljude u svojim opstinama koji su zaduzeni za to. Zovite gradonacelnik, ministra itd. Postavljajte neugodna pitanja, prikljucite se nasim protestima, pisite im. Opcije su beskrajne, i sve je stvar dobre volje. Visoko se ne bi desilo i drugi put da su visocaci izasli pred opstinu i trazili od nacelnika da to ne uradi. Ali nisu, njih nije briga. Ja ne zelim da zivim znajuci da svaki put kad nesto kupim novcima za porez placam ubijanje, a opet da nista ne uradim.
User avatar
pitt
Posts: 27093
Joined: 03/12/2002 00:00
Location: Steelers Nation

#129

Post by pitt »

Naselite kineze i koreance :D:D
User avatar
Lara-sa
Posts: 153
Joined: 19/10/2006 17:14
Location: Sarajevo

#130 UG za sprecavanje okrutnosti nad zivotinjama

Post by Lara-sa »

trinaesti wrote:u mom gradu nasred mosta koji nije od kamena al ga tako zovu, svaki dan sjedi jedan mali djecak romske nacionalnosti. prosi u majici kratkih rukava, a pored njega prolaze ljudi kao da ga nema. samo se ponekad osvrnu kad malo jace uzvikne: daj mi marku. prolaze pored njega i djevojke i momci sa psima. koji jedu bolje nego on. vlasnici tih pasa nerijetko se ogrnu nekim krznom. a kao lafo vole zivotinje. imaju psa. a malog cigica ko jebe. neka umre od gladi! neka i dalje radi za nekoga ko ga tjera da samo na komadicu kartona prosi i kad minus upekne. ne postoji udruzenje za zastitu malih roma. a vlasnici tih istih pasa vodaju pse jer je to moderno.
zato i imate situacije kad vlasnici tih istih pasa udaraj pse svom svojom snagom kad mali hajvan nesto "skrivi". uzas! fuj! serem se i na udruzenje i vlasnike pasa i na sve ljude koji se furaju da vole zivotinje a samim tim sto ih drze u stanovima cine im najvece zlo. oduzevsi im slobodu.
ako neko hoce da se prijavi na konkurs. dacu mu ja hranu s vitaminima svaki dan, dacu mu da se istrci svaki dan po sat dva. imace i svoj cosak. uslov je: uzica. i da zivi u stanu po mojim pravilima.
Udruzenja za zastitu Roma, kako velikih tako i malih, postoje. Cak sta vise, postoji ih vise. Sami ih Romi osnovali...Postoji i NVO koja radi sa Romima, ako te zanima otidji na stranicu: www.budimojprijatelj.com
Koliko rade i koliko uspjevaju postici, to je pitanje, dakle nemoj osnovati novo udruzenje, nije potrebno...javi se nekom od postojecih i pomozi ako mozes, ako ti vec smeta.. :D :D
Sretno :-D
User avatar
Lara-sa
Posts: 153
Joined: 19/10/2006 17:14
Location: Sarajevo

#131 UG za sprecavanje okrutnosti nad zivotinjama

Post by Lara-sa »

I da, nemoj dirati ljude koji vole zivotinje...
Ima nas svakakvih, koji zbog raznih razloga drze zivotinje, ali tu ima jako puno istinskih ljubitelja malih krznenih bica :-D :-D :-D
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#132

Post by mIRCerka »

Dijanam wrote:
stvar je veoma jednostavna, svaki dan zovite ljude u svojim opstinama koji su zaduzeni za to. Zovite gradonacelnik, ministra itd. Postavljajte neugodna pitanja, prikljucite se nasim protestima, pisite im. Opcije su beskrajne, i sve je stvar dobre volje. Visoko se ne bi desilo i drugi put da su visocaci izasli pred opstinu i trazili od nacelnika da to ne uradi. Ali nisu, njih nije briga. Ja ne zelim da zivim znajuci da svaki put kad nesto kupim novcima za porez placam ubijanje, a opet da nista ne uradim.
obzirom da je prece pricati o dzamijama crkvama sinagogama i ugrozenosti, tita ti posalji mi PP ako sta bude organizovano da dizem halabuku :D
User avatar
baby_angel
Posts: 508
Joined: 01/08/2006 12:52

#133

Post by baby_angel »

mIRCerka wrote:
Dijanam wrote:
stvar je veoma jednostavna, svaki dan zovite ljude u svojim opstinama koji su zaduzeni za to. Zovite gradonacelnik, ministra itd. Postavljajte neugodna pitanja, prikljucite se nasim protestima, pisite im. Opcije su beskrajne, i sve je stvar dobre volje. Visoko se ne bi desilo i drugi put da su visocaci izasli pred opstinu i trazili od nacelnika da to ne uradi. Ali nisu, njih nije briga. Ja ne zelim da zivim znajuci da svaki put kad nesto kupim novcima za porez placam ubijanje, a opet da nista ne uradim.
obzirom da je prece pricati o dzamijama crkvama sinagogama i ugrozenosti, tita ti posalji mi PP ako sta bude organizovano da dizem halabuku :D
Mirci... Kaze se tita ti izbliza :D
Ljudi, iza moje kuce ima copor lutalica, nekih deset komada, na proljece ocekujem jos deset... Nit diraju mene, nit moje mace, nit se zamjeraju mom cuki... Ljudi iz kafilerije su dolazili 300 puta da ih vode, ali nisam dala i svaki put sam se svadjala i ganjala neka njihova prava kojih da se razumijemo nema... Fora je sto ljude iz kafilerije neko od komsija zove. I zale se... kako oni imaju pravo da se zale, tako i ja imam pravo da zastupam njihova prava i da se zalim vlastima sto nista ne preduzimaju po pitanju smanjenja broja pasa, odnosno nista efikasno.
User avatar
trinaesti
Posts: 1106
Joined: 30/01/2005 20:26

#134

Post by trinaesti »

kada se nakupi 20 pasa lutalica pred mojim ulazom, i njih 19 ganja jednu zenku, i postanu prilicno agresivni jer je i hladno, i na taj način meni postane prilicno opasno doci do ulaznih vrata poslije ponoci, najlogicniji potez je da zovem kafileriju, koja nazalost slabo, gotovo nikako ne radi.
licno ih nikada do sada nisam pozvao. zvali su drugi i nekoliko puta se brojno stanje pasa rapidno smanjivalo.
svake godine se ovaj problem desava, jer psi se razmnozavaju dosta brze. evo sad pred zgradom imam najmanje deset malih psica, koje ceka ista sudbina. ili ce sami da odu ili ce biti ustrijeljeni.
volim zivotinje ali to fakat ne znaci da treba da pustim da me ujedaju. ili da ujedu necije dijete dok se igra u parku.
User avatar
Anka
Posts: 425
Joined: 02/07/2006 01:36
Location: Beograd

#135

Post by Anka »

U Sarajevu je zahvaljujući organizaciji za zaštitu životinja spašen meda iz zoo vrta koji je godinama bio zatvoren u maleckom kavezu a sada ima lep prostor.
http://www.animalsosa.ba/
Ova organizacija se uvek odaziva na vaše pozive uvezi zlostavljanih životinja. Uskoro će biti postavljena nova,proširenija verzija sajta.
Evo slika, nekada i sada, sarajevski medo :)

Image

Image

Međutim, u Bosni i dalje postoje medvedi koji služe za "zabavu". Oni su privatno vlasništvo nekih oholih pojedinaca koji ne prezaju ni od čega samo da bi napunili svoj džep.
Primer:na planini Vlašić postoji medved kojeg njegov vlasnik drži u kavezu pored svog restorana i napija ga pivom.
To je "turistička atrakcija" tog kraja ?!
Bilo bi lepo kada bi se na travi pored sarajevskog mede našao i meda sa Vlašića. I vi Sarajlije bi mogli da nešto uradite po tom pitanju. Pomognite tom nesretnom pivopiji...
sabanss
Posts: 4579
Joined: 13/08/2006 11:20

#136

Post by sabanss »

baby_angel wrote:Cudno je koliko ljudi ovdje nemaju veze o zivotinjama, a o zakonima i pravilima vezanim za iste da i ne govorim... Meni je postao pravi podvig prosetati psa ulicom a da me neko krivo ne pogleda. :(
Bez obzira sto ga vodam po propisima ( brnjica, povodac), sto puta mi se desilo da neko dijete seta s mamom i pita smije li ga pomaziti, a mama prohisterise: ,, Ne moze, ujesce te!'' :x
Izgleda da kod nas jos uvijek velikavecina ljudi voli samo zivotinje koje se jedu. :(
Dok ne probam lava meni je jagnje kralj zivotinja :lol:
Inace za brnjicu i povodac imas od mene kutiju hrane za pse kojom vec hranis svog psa. Pa j**ote uspjeh je prosetati Vilsonovim ili nedaj Boze Darivom a da te ne onjusi ili ne zaganja 101 rotvajler ili vucijak bez brnjice i povodca. I jos moras trpiti debilno smjeskanje vlasnika tipa: "on je ko beba, nikad ne ujeda".

Boli me briga sto ne ujeda, zakon je zakon, a ja bih se zamislio da pustim rotvajlera da se setka pored djece i da nedaj Boze koje napadne. Zbog takvih mi dodje da i ja nabavim bjesno pseto i da ga pustam da kolje njihove "ljubimce" :x

Ne vidim razliku izmedju pistolja kojeg neko nosi i pitbula koji seta bez brnjice i povodca.

Za odredjene rase pasa bih uveo dozvole za drzanje sa obaveznim psiho testom za buduceg vlasnika :x
Dijanam
Posts: 21
Joined: 26/06/2006 23:22
Location: Sarajevo

#137

Post by Dijanam »

Boli me briga sto ne ujeda, zakon je zakon, a ja bih se zamislio da pustim rotvajlera da se setka pored djece i da nedaj Boze koje napadne. Zbog takvih mi dodje da i ja nabavim bjesno pseto i da ga pustam da kolje njihove "ljubimce" :x

Ne vidim razliku izmedju pistolja kojeg neko nosi i pitbula koji seta bez brnjice i povodca.

Za odredjene rase pasa bih uveo dozvole za drzanje sa obaveznim psiho testom za buduceg vlasnika :x[/quote]

Ja imam Rota, i on ne ujeda, ali neka hvala. Ne mora da ujede, dovoljno je da skoci na nekoga. Ma dovoljno je da ga vidis.

I ne, djeca ne trebaju da pomiju psa kog vide na ulici - ni ja ne zelim da mene neko nepoznat pomiluje zato ne vidim zasto bi to moj pas htio...

a svi vlasnici trebaju proci pshio test. Oni sa malim psima jer ti mali psi beskrajno laju i nerviraju i ljude i druge pse. Pa kad nesto kazes odmah si lud. Bezobrazan. A oni sa velikim psima je pocesto lijece svoje komplekse imajuci velike i strasne pse. Ja ustvari ima cesce zelju udariti vlasnika, nego psa.

Brnjice su veoma relativna stvar. Juce sam setala svog psa bez brnjice, na povodcu. Iz ograde isfura pit bull i naravno nastane fight. Pitam se svaki put (a ovo je 5. put u 2 godine da pas bez povodca i brnjice isfura i nastane fight) sta da je moj pas imao brnjicu? Mozda da ga odmah sahranim? Ovako je bar imao priliku da se odbrani. Ok, bilo je krvi i moj pas ima par rupa na vratu jer pit kad uhvati ne pusta dok Rot pusti cim pospes malo vode po njemu. Svejedno, ipak ce sigurno mjesec dana trebati mom psu da se smiri i da ne ocekuje psa iza svakog zbuna.
User avatar
Anka
Posts: 425
Joined: 02/07/2006 01:36
Location: Beograd

#138

Post by Anka »

"Turistička atrakcija" na planini Vlašić !

Kakav je to čovek koji drži ovog medveda u ovakvim uslovima? Kakav je to čovek koji medveda napija pivom da bi zaradio što više novca?
Da li je uopšte moguće to stvorenje nazvati čovekom ?
I ne razumem ljude kojima je ovaj prizor simpatičan....

Image

Nesretni meda sa Vlašića :sad:
User avatar
Anka
Posts: 425
Joined: 02/07/2006 01:36
Location: Beograd

#139

Post by Anka »

Image



Image

SPASIMO MEDU SA VLAŠIĆA !!!
User avatar
Producent
Posts: 47
Joined: 04/11/2006 09:50

#140

Post by Producent »

Mislim da je jednako važno kako educirati ljude da ne budu okrutni prema životinjama, tako i vlasnike pasa da odgoje svoje pse i drže ih na uzici i pod brnjicom. Ako ja već poštujem vašu odluku da imate psa poštujte i vi moj izbor da ne želim da vaš pas ("umiljat kao beba" kako reče jedan forumaš) skače po meni i bali me po šetalištima. Imam i malu djecu pa mi dopustite pravo da NEVJERUJEM vašem psu kada mi je oko djece (ja ne znam ni ko ste ni šta ste vi i kako ste odgojili vašeg psa). Nastranu što zaista smatram zločinom držati pse (pogotovo lovačke i ptičarske vrste kao dalmatinac koji traže puno prostora i trčanja) u stanu. Imao sam svojevremeno ženku rotvajlera u takvim uslovima i znam o čemu pričam, ali problem je sebičnost ljudi koji žele psa i baš ih briga u suštini kakav je život psu. Ako zaista volite pse (a ne ideju vas kao vlasnika psa) nemojte ih kupovati dok nemate uslove za njih i dok niste spremni odvojiti zaista mnogo vremena da ih odgojite....
User avatar
baby_angel
Posts: 508
Joined: 01/08/2006 12:52

#141

Post by baby_angel »

Producent wrote:Mislim da je jednako važno kako educirati ljude da ne budu okrutni prema životinjama, tako i vlasnike pasa da odgoje svoje pse i drže ih na uzici i pod brnjicom. Ako ja već poštujem vašu odluku da imate psa poštujte i vi moj izbor da ne želim da vaš pas ("umiljat kao beba" kako reče jedan forumaš) skače po meni i bali me po šetalištima. Imam i malu djecu pa mi dopustite pravo da NEVJERUJEM vašem psu kada mi je oko djece (ja ne znam ni ko ste ni šta ste vi i kako ste odgojili vašeg psa). Nastranu što zaista smatram zločinom držati pse (pogotovo lovačke i ptičarske vrste kao dalmatinac koji traže puno prostora i trčanja) u stanu. Imao sam svojevremeno ženku rotvajlera u takvim uslovima i znam o čemu pričam, ali problem je sebičnost ljudi koji žele psa i baš ih briga u suštini kakav je život psu. Ako zaista volite pse (a ne ideju vas kao vlasnika psa) nemojte ih kupovati dok nemate uslove za njih i dok niste spremni odvojiti zaista mnogo vremena da ih odgojite....
Potpisujem. Ovo je jedan od boljjih postova na ovoj temi.
User avatar
Anka
Posts: 425
Joined: 02/07/2006 01:36
Location: Beograd

#142

Post by Anka »

E moj dragi medo, nesretniče mali, ako te bude spasavali ovi sa foruma, umrećeš kao alkoholičar :sad:
User avatar
Salko sto je u vodu skako
Posts: 4278
Joined: 10/02/2006 11:59
Location: Nemila kod Zenice

#143

Post by Salko sto je u vodu skako »

Anka wrote:E moj dragi medo, nesretniče mali, ako te bude spasavali ovi sa foruma, umrećeš kao alkoholičar :sad:
medu treba na lijecenje od alkohola....jadni medo...
Bajko
Posts: 141
Joined: 11/03/2002 00:00

#144

Post by Bajko »

:( :( majko mila, ne mogu vjerovat šta rade medi ...

:x :x :x
User avatar
Anka
Posts: 425
Joined: 02/07/2006 01:36
Location: Beograd

#145

Post by Anka »

Današnje "Oslobođenje" je objavilo članak o ovom medi.
Čovek koji ga zlostavlja se zove Tadija Šugić.
Adekvatno prezime... :)
PITARKA_SA
Posts: 2817
Joined: 12/06/2005 16:13
Location: rajvosa

#146

Post by PITARKA_SA »

nemam rijeci :x bukvalno mi sada dodje da upalim auto i odem mu gore :x fuj..svako ko muci ,zlostavlja zivotinje ..vratilo mu se tri puta vise u zivotu!!!!!!!!!!!!!! :x :x
nemogu da vjerujem da ljudi mogu da budu tako odvartni,okrutni!
fuj...
da se malo osvrnem na predhodne postove,mislim da je kljucni problem u svemu ovome,ravnodusnost covjeka,udariti zivotinju,namjerno je povrijediti..pa za mene je to nemoguce shvatiti.
ja se slazem da ima dosta problema u nasoj drzavi ,ali budemo li mi cekali da se provede zakon u vezi zastite nad zivotinjama,necemo ih vise imati uopste(karikiram,naravno).
evo ja sam licno ,pa minimalno 20 puta se svadjala,raspravljala sa raznim ljudima,djecom ,kada bih vidjela da "muce"zivotinju,i to je nesto sto je jace od mene i moram odreagovat pa makar me upucali. :roll:
ali sta ja,ti,peti,deseti,mozemo uraditi kada nemamo pravno zaledje ,nemamo zakona..kome da prijavim???
kome da se obratim???(tuzno,ali ti ljudi koji rade ovakve stvari zivotinjama su cisti pred zakonom?????!!! :? gdje mi zivimo....fujj :x )
Nikome! samo mogu i dalje da se ja licno ,kao individua svadjam,i skupljam zivotinje po cesti,doslovno,i nosim ih kuci.
ovdje nema rasprave,nema nikakve price dok se ne izglasa taj zakon,pa da onda mogu fino,kada vidim,cujem..prijaviti doticnog/doticnu za takve stvari.
a do tada ,mogu samo nastaviti tamo gdje sam stala...skupljati po ulici i poslije moliti ljude na sve strane da ih udome,jer kod mene vise nema mjesta... :roll:
User avatar
Anka
Posts: 425
Joined: 02/07/2006 01:36
Location: Beograd

#147

Post by Anka »

Eh draga pitarka..u pravu si, problem je u ljudima,ljudi su egoistični.
I kada čovek počne glasno da se buni protiv nepravde koja se čini životinjama,odmah se nađu "bistre" glave sa pitanjima: A zašto se brineš zbog životinja,znaš li da u našoj opštini nema dovoljno obdaništa, vidi kako nam je loš gradski prevoz,.. itd...ranije sam pokušavala da tim osobama objasnim da to kakvi smo prema drugim živim bićima mnogo govori o nama samima,o ljudima,..džabe...bla bla..do mozga im ne dopire. I sad kad naiđem na nekog takvog ja mu kažem:te probleme koje mi spominješ rešavaju socijalne službe i gradsko komunalno preduzeće,obrati se njima, ja sam biolog i rešavam probleme koji su u sferi moje profesije i mojih interesovanja. A ako je neko baš tupav, kažem mu:Sužena ti je svest, ne možemo da razgovaramo.
User avatar
pitt
Posts: 27093
Joined: 03/12/2002 00:00
Location: Steelers Nation

#148

Post by pitt »

ovako to u mojoj mahali kaznjavaju....nema gore ofiraze :D:D

Man Serves Unusual Sentence
Man Serves Unusual Sentence
(AP) A western Pennsylvania man said he endured
more than he expected when he agreed to an unusual sentence for an
animal cruelty conviction.
Ulysses Zimmerman, 22, of Point Marion, pleaded guilty to animal
cruelty for allegedly neglecting his dog, denying it veterinary
care and strangling the animal.
But Zimmerman didn't pay a fine or spend time in jail. Instead,
he stood at a busy intersection in South Union Township Thursday,
wearing a sign that read, "I Plead Guilty ... Animal Cruelty is a
Crime ... My Dog's Name WAS Salt and Pepper."
Zimmerman was supposed to stand at the intersection for eight
hours, but Robin Moore, the Fayette County Humane officer who
devised the sentence, allowed Zimmerman to leave early because of
all the abuse passing motorists hurled at him.
"Everybody started screaming at me and cussing me. I got there
at 9:30 a.m., but Robin said at noon that she'd heard enough and
that I could leave," Zimmerman said.
Zimmerman denies he intentionally hurt his pet.
User avatar
baby_angel
Posts: 508
Joined: 01/08/2006 12:52

#149

Post by baby_angel »

Dijanam wrote:Boli me briga sto ne ujeda, zakon je zakon, a ja bih se zamislio da pustim rotvajlera da se setka pored djece i da nedaj Boze koje napadne. Zbog takvih mi dodje da i ja nabavim bjesno pseto i da ga pustam da kolje njihove "ljubimce" :x

Ne vidim razliku izmedju pistolja kojeg neko nosi i pitbula koji seta bez brnjice i povodca.

Za odredjene rase pasa bih uveo dozvole za drzanje sa obaveznim psiho testom za buduceg vlasnika :x
Ja imam Rota, i on ne ujeda, ali neka hvala. Ne mora da ujede, dovoljno je da skoci na nekoga. Ma dovoljno je da ga vidis.

I ne, djeca ne trebaju da pomiju psa kog vide na ulici - ni ja ne zelim da mene neko nepoznat pomiluje zato ne vidim zasto bi to moj pas htio...

a svi vlasnici trebaju proci pshio test. Oni sa malim psima jer ti mali psi beskrajno laju i nerviraju i ljude i druge pse. Pa kad nesto kazes odmah si lud. Bezobrazan. A oni sa velikim psima je pocesto lijece svoje komplekse imajuci velike i strasne pse. Ja ustvari ima cesce zelju udariti vlasnika, nego psa.

Brnjice su veoma relativna stvar. Juce sam setala svog psa bez brnjice, na povodcu. Iz ograde isfura pit bull i naravno nastane fight. Pitam se svaki put (a ovo je 5. put u 2 godine da pas bez povodca i brnjice isfura i nastane fight) sta da je moj pas imao brnjicu? Mozda da ga odmah sahranim? Ovako je bar imao priliku da se odbrani. Ok, bilo je krvi i moj pas ima par rupa na vratu jer pit kad uhvati ne pusta dok Rot pusti cim pospes malo vode po njemu. Svejedno, ipak ce sigurno mjesec dana trebati mom psu da se smiri i da ne ocekuje psa iza svakog zbuna.[/quote]

Vidi, sve je tacno sto kazes... I ja sam 100 puta naletila na lutalice i imala problem... Ali isto tako su me par puta drotovi zaustavili i ispeglali za brnjicu. Sta da kazem, mac sa dvije ostrice :(
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#150

Post by mIRCerka »

Post Reply