UG za sprecavanje okrutnosti nad zivotinjama

Forum za humanitarne akcije.
Post Reply
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#101

Post by mIRCerka »

ragib wrote:
mIRCerka wrote:
Anka wrote:Denzel :-D
A zašto četvrto nema ime? Jel dečko ili curica?
Kad ti kroz ruke prodje preko 200 macica....izgubis inspiraciju za imena... :D

ragib ima fleke po sapama i njusci, ko med je...

mensechini da je curica ovo cetvrto....brzi su ko munje...ne mozes ih uhvatiti i slikati...
:lol:
:lol: eno sad, neko se nashao prozvan :lol:
User avatar
Skyfox
Posts: 7489
Joined: 27/09/2003 00:00
Location: Selo Strumfova

#102

Post by Skyfox »

Bajko wrote:Krasni to krasno radi :roll: ne bih baš rekla ...
ima različitih mišljenja o njemu, mnogima je pomogao, a moju bivšu mačku je ubio :sad: :x pala je sa 7. sprata, jedva prezivila, i on ju je operisao, da bi nakon dan uginula ... znao je da neće moći preživjeti, i umjesto da je uspava dao je svojim studentima da se ''uče'' na njoj ...
Nazalost vjerujem da je to istina jer sam se vidio svojim ocima da na Vet faxu ne postupaju bas uvijek humano sa zivotinjama.
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#103

Post by mIRCerka »

Skyfox wrote:
Bajko wrote:Krasni to krasno radi :roll: ne bih baš rekla ...
ima različitih mišljenja o njemu, mnogima je pomogao, a moju bivšu mačku je ubio :sad: :x pala je sa 7. sprata, jedva prezivila, i on ju je operisao, da bi nakon dan uginula ... znao je da neće moći preživjeti, i umjesto da je uspava dao je svojim studentima da se ''uče'' na njoj ...
Nazalost vjerujem da je to istina jer sam se vidio svojim ocima da na Vet faxu ne postupaju bas uvijek humano sa zivotinjama.
jedini razlog sto ne upisah veterinu je cinjenica da moras rezati zivotinje...
ja to ne mogu... ono, citam te knjige i raspitujem se za , hajd da je nazovem, VANJSKU pomoc macama, cukama i 'ticama...

juce je bila drama :D Husnija se sav ukakio od straha...dosla je strasna pudlica...sprat iznad...i rekla AV AV a ovaj se ...uneredio... sta ucinih od macaka...
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#104

Post by mIRCerka »

eh ovako, juce me jedna forumashica obavijestila da animalsos.ba stranica ne fercera...uspjela sam ih dobiti na telefon, ljudi rade redizajn, prebacuju se na novi hosting pa se trebamo strpiti par dana i vse ke bidne u redu :D
User avatar
Anka
Posts: 425
Joined: 02/07/2006 01:36
Location: Beograd

#105

Post by Anka »

mIRCerka wrote:
Skyfox wrote:
Bajko wrote:Krasni to krasno radi :roll: ne bih baš rekla ...
ima različitih mišljenja o njemu, mnogima je pomogao, a moju bivšu mačku je ubio :sad: :x pala je sa 7. sprata, jedva prezivila, i on ju je operisao, da bi nakon dan uginula ... znao je da neće moći preživjeti, i umjesto da je uspava dao je svojim studentima da se ''uče'' na njoj ...
Nazalost vjerujem da je to istina jer sam se vidio svojim ocima da na Vet faxu ne postupaju bas uvijek humano sa zivotinjama.
jedini razlog sto ne upisah veterinu je cinjenica da moras rezati zivotinje...
ja to ne mogu... ono, citam te knjige i raspitujem se za , hajd da je nazovem, VANJSKU pomoc macama, cukama i 'ticama...

juce je bila drama :D Husnija se sav ukakio od straha...dosla je strasna pudlica...sprat iznad...i rekla AV AV a ovaj se ...uneredio... sta ucinih od macaka...
Ja sam jedva završila fakultet zbog pacova. Jedan ispit je podrazumeva obaveznu operaciju pacova (naravno,nijedan nije preživeo...).
Nisam mogla da ga operišem,ne zbog žaljenja,već zbog užasnog gađenja i fobije. Prvi put kada sam trebala da ga operišem probudio se,džilitnuo i ja sam pala u nesvest,drugi put mi je pozlilo čim sam ga videla ,i onda sam molila,preklinjala profesore i asistente da mi daju žabu.
Žao mi je te mace, ali mnogo životinja strada u obrazovne i medicinske svrhe, što bi se reklo "zarad višeg cilja".
Dijanam
Posts: 21
Joined: 26/06/2006 23:22
Location: Sarajevo

#106 SOS Sarajevo

Post by Dijanam »

jedno pitanje, mozda glupo, ali ipak ne kontam ako ste ljubimci zivotinja da li ste razmisljali o nacinu da pomognete?
Mozda hranom, setnjom pasa, kuhanjem supe, itd? :?

Vjerovatno ne znate, ali onaj pas sa pocetka poruke, sto je lutao danima, ozbiljno je bolestan. Mjesa mu se krv i mokraca, pocesto kod pit bulova, otkazu bubrezi i jetra... Nije mogao na noge par dana, ustao juce...

Za sutra je nasa piramidna opstina organizovala ubijanje pasa. Lovci ce to "odraditi junacki" u zoru. Plate ih 10KM po repu... Masala. Kao da im nije bilo dovoljno krvi tokom rata. :faraon1:

Nije mi namjera biti gruba, izvinite ako jesam, jedino mi danas fali inspiracija za normalnu komunikaciju. Danas praaaaavo neraspolozena jer pokusavam pronaci ozljedjenog lovackog psa. To pokusavam vec 2 sedmice, pa kad sam odustala on se pojavio. To je sad zivi kostur koji skakuce na 3 noge. Sto je najgore cak i kad ga odvedem veterinaru nemam pojma gdje dalje sa njim. U SOS nema mjesta... Ja u kuci vec imam psa, tokom setnje sam srela ovog jadnicka, ali bojim se da je moj pas preagresivanza njega...

Cak ne znam ni koga da pitam da ga pripazi s placanjem...
Tuga ziva, cio dan placem...
User avatar
Anka
Posts: 425
Joined: 02/07/2006 01:36
Location: Beograd

#107 Re: SOS Sarajevo

Post by Anka »

Dijanam wrote:jedno pitanje, mozda glupo, ali ipak ne kontam ako ste ljubimci zivotinja da li ste razmisljali o nacinu da pomognete?
Mozda hranom, setnjom pasa, kuhanjem supe, itd? :?

Vjerovatno ne znate, ali onaj pas sa pocetka poruke, sto je lutao danima, ozbiljno je bolestan. Mjesa mu se krv i mokraca, pocesto kod pit bulova, otkazu bubrezi i jetra... Nije mogao na noge par dana, ustao juce...

Za sutra je nasa piramidna opstina organizovala ubijanje pasa. Lovci ce to "odraditi junacki" u zoru. Plate ih 10KM po repu... Masala. Kao da im nije bilo dovoljno krvi tokom rata. :faraon1:

Nije mi namjera biti gruba, izvinite ako jesam, jedino mi danas fali inspiracija za normalnu komunikaciju. Danas praaaaavo neraspolozena jer pokusavam pronaci ozljedjenog lovackog psa. To pokusavam vec 2 sedmice, pa kad sam odustala on se pojavio. To je sad zivi kostur koji skakuce na 3 noge. Sto je najgore cak i kad ga odvedem veterinaru nemam pojma gdje dalje sa njim. U SOS nema mjesta... Ja u kuci vec imam psa, tokom setnje sam srela ovog jadnicka, ali bojim se da je moj pas preagresivanza njega...

Cak ne znam ni koga da pitam da ga pripazi s placanjem...
Tuga ziva, cio dan placem...
Problem je što u našim zemljama ne postoje organizacije tipa Animal police,i veterinarske službe za pomoć životinjama-lutalicama.
Ja sam pre par dana videla na ulici psa sa otvorenim prelomom noge. :( Prezirem ljude koji kupe psa,zabavan im je neko vreme a onda ga puste na ulicu. U mom naselju se vrti jedan haski,prelep je, ne mogu da verujem da ga je neko izbacio iz kuće. Trebalo bi da postoji evidencija pasa i vlasnika. A tog bolesnog jadnička iz tvoje priče treba uspavati, skratiti mu muke.
Meni je mnogo žao svih životinja koje su u zoo vrtovima. Žao mi je i tog medveda i onog malog mečeta (sa sajta) koji će ceo život provesti u kavezu. U svetu je previše nepravde,previše bola.
Eto,ona devojčica ima tumor na mozgu,pa Viktor, koliko je bolesne i napuštene dece, koliko ljudi u bolnicama......
Jutros me je nazvala drugarica, iznervirala me je, kuka zbog ljubavnih problema,stalno kuka...digla mi pritisak na 200 i rekla sam joj,pa dobro bre Marina,šta bi bilo da padneš i slomiš kičmu?!
Mislim da me više neće zvati.
I ja sam danas veoma depresivna...
Dijanam
Posts: 21
Joined: 26/06/2006 23:22
Location: Sarajevo

#108 SOS Sarajevo

Post by Dijanam »

ja se ubih, da mi bar padne na pamet neko sa dvoristem ko bi ga privremeno pricuvao. Platila bih, ne puno, ipak mi otac nije Trump, treba platiti i veterinara i kupiti hranu, nije mi prvi put pa da ne znam koliko kosta.
A ti ljudi i njihovi ljubavni problemi... Meni je doduse 30+ godina pa me je mozda prosla ta furka, ali im zavidim na njihovom predivno ogranicenom prostoru razmisljanja.
User avatar
Anka
Posts: 425
Joined: 02/07/2006 01:36
Location: Beograd

#109

Post by Anka »

Image

Koje govno od čoveka! Em ih ubije pa još ih i obesi i slika se pored "trofeja".
Ma nikako ne mogu da shvatim da se lov smatra sportom!
Koji ti je to sport da ubijaš životinje!
Nema životinje koja ubija iz zadovoljstva, samo ljudi. Mi smo kao neka civilizovana bića :x
Dijanam
Posts: 21
Joined: 26/06/2006 23:22
Location: Sarajevo

#110 tuga pregolema

Post by Dijanam »

znam, to su sto su...
mozda i on kao i sef sinteraja ide na hadz svake godine...
User avatar
Skyfox
Posts: 7489
Joined: 27/09/2003 00:00
Location: Selo Strumfova

#111

Post by Skyfox »

Nije bas usko vezano sa temom ali...
Vuk je kod nas u Bosni zasticena zivotinja a postoji lovna sezona na ovu zivotinju. Nisam upucen u zakon ali mislim da ovo nema logike, a s obzirom da ih u cijeloj drzavi nema ni 50 u divljini ne znam zasto fino ne potruju iz zraka i to malo jada sto je ostalo zajedno sa svim ostali sumskim bicima... Ustedit ce si muka da ih proglasavaju ugrozenima

Image
Dijanam
Posts: 21
Joined: 26/06/2006 23:22
Location: Sarajevo

#112 SOS Sarajevo

Post by Dijanam »

da, mozda niste znali, ali kod nas nema zakona o zastiti zivotinja. Onaj koji ce mozda nekad usvojiti je tako bjedan, do zla boga. Hrvatski zakon pa razvodnjen.

Amandmani ce da budu u roku od godine dana, ali zato vec postoji nacrt zakona o lovu
:)
lovci imaju odlican lobi, upucaju vuka, pa pozovu guzonje na janje i eto.
A glupi zastitari zivotinja vegetarijanci. Pa koga cu ja smuntati travom, gljivama i rizom??? Ni moji me ne razumiju... :-?
User avatar
Skyfox
Posts: 7489
Joined: 27/09/2003 00:00
Location: Selo Strumfova

#113

Post by Skyfox »

http://www.youtube.com/watch?v=Tm5t8lEUMbU

Dusha mala, kako se bori za zivot...
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#114

Post by mIRCerka »

http://www.animalsosa.ba/
jos uvijek je u fazi izgradnje, ali radi :D
User avatar
baby_angel
Posts: 508
Joined: 01/08/2006 12:52

#115

Post by baby_angel »

mIRCerka wrote:http://www.animalsosa.ba/
jos uvijek je u fazi izgradnje, ali radi :D
Ima li nade da stranica uskoro bude gotova? :(
User avatar
Anka
Posts: 425
Joined: 02/07/2006 01:36
Location: Beograd

#116

Post by Anka »

Skyfox wrote:http://www.youtube.com/watch?v=Tm5t8lEUMbU

Dusha mala, kako se bori za zivot...
Joj,mene je ovo veoma potreslo... :( Pa nesretnik, on ne može ni da se počeše, pa ne znam kako živi ovako,mili bože,ovaj pas hoda!
Gledala sam jednu emisju o psu koji nema zadnje noge pa su mu montirali neka kolica, videla sam i psa koji trči a ima jednu prednju i jednu zadnju nogu, ali ovo...ovo je stvarno strašno.
animalsos još uvek ne radi... :?
debela
Posts: 3201
Joined: 02/07/2002 00:00

#117

Post by debela »

stranica u izgradnji ali ih mozete kontaktirati emailom.
Dijanam
Posts: 21
Joined: 26/06/2006 23:22
Location: Sarajevo

#118 Psi u Sarajevu - nastavak teme

Post by Dijanam »

Hi,

gospodja Senija Šehović iz Milinkladske 151/3, se trenutno brine u jednoj zenki crno-bijele boje koja je okotila 5 kucica. Ako znate nekog ko je zainteresovan molim vas da proslijedite broj telefona: 033/644 658, mob 061/ 905 457

Naravno, ona ce se brinuti o njima dok ih ne udomi ili dok ih sintori ne pokupe. Kao sto to i obicno biva. Napomena - moguce je dogovoriti da vakcinaciju usvojenih pasa plati SOS Sarajevo.

Unaprijed hvala.
Last edited by Dijanam on 26/10/2006 14:03, edited 1 time in total.
Dijanam
Posts: 21
Joined: 26/06/2006 23:22
Location: Sarajevo

#119 SOS WEBSITE

Post by Dijanam »

baby_angel wrote:
mIRCerka wrote:http://www.animalsosa.ba/
jos uvijek je u fazi izgradnje, ali radi :D
Ima li nade da stranica uskoro bude gotova? :(
o da, stranica je stvarno u fazi izgradnje, ali email adresa je [email protected], tel: 061 350 527.

Nova stranica je u izgradnji, srecom ima ljudi koji su to spremni finansirati, ali s obzirom na kolicinu informacija cisto sumljam da ce biti stvarno postavljena od kraja Decembra...

Ali svi zainteresovani za otici, vidjeti, pomoci, usvojiti mogu kontaktirati Velju i dogovoriti detalje.
Lika
Posts: 190
Joined: 03/10/2005 16:19

#120

Post by Lika »

Image

Ovo se desava u mom gradu, sintori kao prije 20 godina ubijaju lutalice i ostavljajuih na ulici komunalcima da ih pokupe...

djeca gedaju, placu, proklinju :x

Dodje mi da ko u onom filmu "Hunted" odradim kojeg i ostavim ovako komunalcima...
Dijanam
Posts: 21
Joined: 26/06/2006 23:22
Location: Sarajevo

#121

Post by Dijanam »

da, to se desava i u mom gradu, i u svim gradovima bih. I da, nemojmo zaboraviti da MI TO PLACAMO... I desavati ce se sve dok ljudi sami nesto ne poduzmu. Prije nesto vise od mjesec dana SOS je molio nacelnika Visokog da opozove lovce i da ne ubija pse. Reagovale su strane organizacije, ambasade itd, novinarka Avaza cekala ispred opstine, molili, ali dzaba. Pucali prvi put, nesto mislis mozda nije stigla molba na vrijeme, ali pucali i 7 dana poslije... No comment

Ocito da ni ljude iz Visokog nije briga, moglo ih se bar 10 okupiti i nesto reci. Vjerovatno je vazno da se piramide iskopavaju i da novci stizu. Ali srecom, duge ljude je briga. Evo jos jedan site (http://www.psi-za-neznalice.com ) koji zeli, hoce i moze da objavi veoma poucne price o visokom, slicnim sitnim gradovima i sitnim ljudima... A tek Zenica...
Dobro dosli u Visoko: http://www.psi-za-neznalice.com/novine%20153.htm

I naravno, dobro dosli u nas glavni grad... Nadam se da se ponosimo njime:
http://www.psi-za-neznalice.com/novine%20155.htm
Skajdajver
Posts: 22
Joined: 11/09/2006 17:46

#122

Post by Skajdajver »

Zaista volim zivotinje i protiv sam svih vidova okrutnosti nad zivotinjama. Medjutim, zelim da vam pitam za rijesenje problema koji psi lutalice prave na podrucju na kojem zivim (Sarajevo - Pioniraska dolina). Vec godinama se koti copor lutalica koji mi gotovo svakodnevno raskopava bastu, cesto rano ujutru prevrne kantu i rastrese svo smece po avliji, nocu po cijelu noc laje, rezi i zavija da je nemoguce zaspati, mokri i istovara se ispred garaze i sl. Nastranu sto ih nije prijatno nocu sresti jer su sve drskiji i bezobrazniji. Sta sad da ja radim, ogradu koju imam oni zaobilaze na hiljadu nacina... Par puta sam vec uzeo telefon da nazovem kafileriju ali nisam mogao znajuci kako ce se ovi surovo obracunati sa njima. Sta da covjek radi, ima li kakva organizacija da rijesi ovaj problem mimo kafilerije?????
Dijanam
Posts: 21
Joined: 26/06/2006 23:22
Location: Sarajevo

#123

Post by Dijanam »

Iskreno, jedino vam preostaje da svaki dan, ili vise puta na dan, zovete ministra Petrovica i gradonacelnika. Ali se pobrinite da napomenete da Sinteraj nije rjesenje - ljudi su bezdusni, najlakse im je zvati sinteraj i praviti se da je to bilo najbolje rijesenje. Jos uvijek ne mogu da vjerujem da ima ljudi koji ne znaju kako sinteraj rijesava problem...

Kad su kontakt emisije na TV, zovite i postavljajte ta pitanja politicarima. Do sada je na taj nacin napravljen nacrt zakona, ukinuta zica za hvatanje pasa, sinteri pristali davati ulovljene pse bez naknade, itd.

SOS ima azil, ali samo do kraja mjeseca jer donator nece da placa posto nema interesa BiH vlasti za rijesenje problema, azil u Faleticima je garant pun... Mogu samo zamisliti kako vam je kad zenke udju u tjeranje, pa muzjaci polude... A onda kucici svuda po ulici...

Pisite, zovite. To i mi radimo. Samo sto na zalost nemamo podrske obicnih gradjana. Cim gradske vlasti pristanu da lutalice budu vakcinisane i sterilisane/kastrirane, timovi stranih veterinara ce doci odraditi svoj posao. besplatno...
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#124

Post by mIRCerka »

Dijanam wrote:Cim gradske vlasti pristanu da lutalice budu vakcinisane i sterilisane/kastrirane, timovi stranih veterinara ce doci odraditi svoj posao. besplatno...
izvini, ima nas koji ne kontamo te procedure najbolje...

sta tacno mozemo mi, obicni gradjani uraditi po tom pitanju? Vjeruj mi da ja furam kladionicu ponekad i bingo ne bi li dobila pare pa macke lutalice sterilisala, jer mi je vise pregazenih macaka i macica na vrh glave...
:roll: a imam i 4 psa lutalice, Novo Sarajevo, dodju cesto pa ratujem s njima, al me se boje...
User avatar
trinaesti
Posts: 1106
Joined: 30/01/2005 20:26

#125

Post by trinaesti »

u mom gradu nasred mosta koji nije od kamena al ga tako zovu, svaki dan sjedi jedan mali djecak romske nacionalnosti. prosi u majici kratkih rukava, a pored njega prolaze ljudi kao da ga nema. samo se ponekad osvrnu kad malo jace uzvikne: daj mi marku. prolaze pored njega i djevojke i momci sa psima. koji jedu bolje nego on. vlasnici tih pasa nerijetko se ogrnu nekim krznom. a kao lafo vole zivotinje. imaju psa. a malog cigica ko jebe. neka umre od gladi! neka i dalje radi za nekoga ko ga tjera da samo na komadicu kartona prosi i kad minus upekne. ne postoji udruzenje za zastitu malih roma. a vlasnici tih istih pasa vodaju pse jer je to moderno.
zato i imate situacije kad vlasnici tih istih pasa udaraj pse svom svojom snagom kad mali hajvan nesto "skrivi". uzas! fuj! serem se i na udruzenje i vlasnike pasa i na sve ljude koji se furaju da vole zivotinje a samim tim sto ih drze u stanovima cine im najvece zlo. oduzevsi im slobodu.
ako neko hoce da se prijavi na konkurs. dacu mu ja hranu s vitaminima svaki dan, dacu mu da se istrci svaki dan po sat dva. imace i svoj cosak. uslov je: uzica. i da zivi u stanu po mojim pravilima.
Post Reply