UEFA Champions League

Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Post Reply
User avatar
zomri
Posts: 12838
Joined: 03/05/2006 07:31

#19451 Re: UEFA Champions League

Post by zomri »

LSD wrote:
zomri wrote: Evo u jednoj: promjena taktičkog plana vidljiva i fudbalski nepismenom forumašu :mrgreen:
A ta "promjena taktickog plana" je npr. kad ubaci Jesusa umjesto Aguera, pošto ovog prvog ne ide taj dan...ili Gundogan umjesto Fernandinha, lupam sad...i to englezi nazivaju famozni plan B. woow Big deal.
Ja to nazivam obicnom izmjenom, tj. uvođenjem svježih nogu na teren.
Kod Engleza se uglavnom svodi na ubacivanje stožine u 16terac a kod naših prepoznajemo i ono da se ubaci četvrti napadač sa klupe jer to znači više golova, dok je zamjena napadača i uvođenje odbrambenog - čuvanje rezultata :mrgreen:
User avatar
cyprus
Posts: 39272
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#19452 Re: UEFA Champions League

Post by cyprus »

Ma ja kontam da lik trola... Čuj ne postoji plan B :D

To je kao da fan SDA kaže: ne postoji blagostanje, to je izmišljen pojam :mrgreen:
condy
Posts: 7814
Joined: 22/09/2011 14:34

#19453 Re: UEFA Champions League

Post by condy »

Ta ti je za SDA dobra :D :lol: :lol: :thumbup:
User avatar
LSD
Posts: 27247
Joined: 24/07/2007 08:26

#19454 Re: UEFA Champions League

Post by LSD »

cyprus wrote:Ma ja kontam da lik trola... Čuj ne postoji plan B :D

To je kao da fan SDA kaže: ne postoji blagostanje, to je izmišljen pojam :mrgreen:
Pa evo objasnili smo vec ranije šta je famozni plan B.

Npr. kod Uniteda je kad ne mogu da zabiju gol, onda ubacuj onu stožinu Felainija u 16 metara da ga gađaju loptama, da skace i razgrce sve oko sebe...pa ako prođe- prođe :mrgreen:

Sjajan je taj plan B :P :thumbup:
User avatar
zomri
Posts: 12838
Joined: 03/05/2006 07:31

#19455 Re: UEFA Champions League

Post by zomri »

Naravno da postoje planovi B i C i ostali, malo karikiramo.

Stvar je u tome da se taj pojam na forumu najčešće koristi u smislu "drugi način pobjeđivanja" - pri čemu taj drugi način ne samo da podrazumijeva promjenu taktike, nego vrlo često i strategije.
condy
Posts: 7814
Joined: 22/09/2011 14:34

#19456 Re: UEFA Champions League

Post by condy »

zomri wrote:Naravno da postoje planovi B i C i ostali, malo karikiramo.

Stvar je u tome da se taj pojam na forumu najčešće koristi u smislu "drugi način pobjeđivanja" - pri čemu taj drugi način ne samo da podrazumijeva promjenu taktike, nego vrlo često i strategije.
Strategija je da dobijes utakmicu ili da ostanes neporazen ili da sacuvas prednost iz prve utakmice a taktika je nacin kako da to ostvaris.
User avatar
zomri
Posts: 12838
Joined: 03/05/2006 07:31

#19457 Re: UEFA Champions League

Post by zomri »

condy wrote:
zomri wrote:Naravno da postoje planovi B i C i ostali, malo karikiramo.

Stvar je u tome da se taj pojam na forumu najčešće koristi u smislu "drugi način pobjeđivanja" - pri čemu taj drugi način ne samo da podrazumijeva promjenu taktike, nego vrlo često i strategije.
Strategija je da dobijes utakmicu ili da ostanes neporazen ili da sacuvas prednost iz prve utakmice a taktika je nacin kako da to ostvaris.
Tačno, ali strategija je i generalni plan igre, npr Guardiola igra pozicionu igru sa jasno definisanim kretanjima na terenu i sa kratkim pasovima, Kloppu je strategija gegenpressing...Guardioli je prelazak na duge lopte i hoof it taktiku odustajanje od njegove generalne strategije.
condy
Posts: 7814
Joined: 22/09/2011 14:34

#19458 Re: UEFA Champions League

Post by condy »

zomri wrote:
condy wrote:
zomri wrote:Naravno da postoje planovi B i C i ostali, malo karikiramo.

Stvar je u tome da se taj pojam na forumu najčešće koristi u smislu "drugi način pobjeđivanja" - pri čemu taj drugi način ne samo da podrazumijeva promjenu taktike, nego vrlo često i strategije.
Strategija je da dobijes utakmicu ili da ostanes neporazen ili da sacuvas prednost iz prve utakmice a taktika je nacin kako da to ostvaris.
Tačno, ali strategija je i generalni plan igre, npr Guardiola igra pozicionu igru sa jasno definisanim kretanjima na terenu i sa kratkim pasovima, Kloppu je strategija gegenpressing...Guardioli je prelazak na duge lopte i hoof it taktiku odustajanje od njegove generalne strategije.
Da, slazem se u potpunosti. :thumbup:
User avatar
Logovan
Posts: 94304
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#19459 Re: UEFA Champions League

Post by Logovan »

cyprus wrote:Ma ja kontam da lik trola... Čuj ne postoji plan B :D
Niđe veze.

Ključaj temu, dosta gluposti.
User avatar
pizarro
Posts: 4193
Joined: 11/01/2018 21:33
Location: Ruhrgebiet

#19460 Re: UEFA Champions League

Post by pizarro »

mozda svako podrazumijeva nesto drugo pod pojmom "plan b".
onako grubo opisano, za mene je plan b ako npr. ekipa igra ofanzivno ali je u stanju da zatvori utakmicu, ili ako igra defanzivno da je u stanju de preuzme kontrolu nad utakmicom ako je potrebno.
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#19461 Re: UEFA Champions League

Post by Tomahawk11 »

Znam da se Guardioli još u Barsi prigovaralo kako nema plan B. Ima to svoje što igra, međutim kad se protivnik postavi tako da to ne prolazi, on nema alternative.
User avatar
pizarro
Posts: 4193
Joined: 11/01/2018 21:33
Location: Ruhrgebiet

#19462 Re: UEFA Champions League

Post by pizarro »

guardiola je u prosloj sezoni 2x uzeo chelsea sa rezultatom 1:0 i golovi su pali prije 70. minute, pokazao je da zna neutralisati protivnika malo pasivnijom/defanzivnijom igrom.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 65914
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#19463 Re: UEFA Champions League

Post by _BataZiv_0809 »

Koji je Zidaneov plan B?
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#19464 Re: UEFA Champions League

Post by Tomahawk11 »

Zidanea svakako svi optužuju da nema nikakav game plan. Da je to neki haos od igre koji donosi rezultate.

Recimo da je plan B kad ubaciš brzog Balea po krilu umjesto teškaša Benzeme. Ili Asensia.
Onda varijante na sredini terena, opcija sa Casemirom i bez.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 65914
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#19465 Re: UEFA Champions League

Post by _BataZiv_0809 »

Tomahawk11 wrote:Zidanea svakako svi optužuju da nema nikakav game plan. Da je to neki haos od igre koji donosi rezultate.

Recimo da je plan B kad ubaciš brzog Balea po krilu umjesto teškaša Benzeme. Ili Asensia.
Onda varijante na sredini terena, opcija sa Casemirom i bez.
Zidane odlicno koristi sirinu i kvalitet koju ima na klupi ali se ne moze reci da je plan B ubacivanje Bejla umjesto Iska ili sta ja znam Asensija.

Pitanje je na sta bi licila igra i koje bi poteze povukao da se nadje u situaciji da ne moze koristiti Modrica ni Krosa.

P.S. na ovo se ne primjenjuje moj veto koji imam s tobom :kiss:
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#19466 Re: UEFA Champions League

Post by Tomahawk11 »

_BataZiv_0809 wrote:
Tomahawk11 wrote:Zidanea svakako svi optužuju da nema nikakav game plan. Da je to neki haos od igre koji donosi rezultate.

Recimo da je plan B kad ubaciš brzog Balea po krilu umjesto teškaša Benzeme. Ili Asensia.
Onda varijante na sredini terena, opcija sa Casemirom i bez.
Zidane odlicno koristi sirinu i kvalitet koju ima na klupi ali se ne moze reci da je plan B ubacivanje Bejla umjesto Iska ili sta ja znam Asensija.

Pitanje je na sta bi licila igra i koje bi poteze povukao da se nadje u situaciji da ne moze koristiti Modrica ni Krosa.

P.S. na ovo se ne primjenjuje moj veto koji imam s tobom :kiss:
Umjesto Isca ili Asensia i nije. To je samo zamjena igrača.

agreed :D
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55583
Joined: 15/12/2008 16:53

#19467 Re: UEFA Champions League

Post by ultima_palabra »

_BataZiv_0809 wrote:Koji je Zidaneov plan B?
Kahn je nedavno objašnjavao da Real ima "faze" u igri. Recimo 15-ak minuta jakog presinga, pa 15 minuta neke prividne defanzive, pa se 15 minuta čuva lopta itd... zavisno od rezultata i protivnika.
User avatar
zomri
Posts: 12838
Joined: 03/05/2006 07:31

#19468 Re: UEFA Champions League

Post by zomri »

Zidaneov Real je najveći fudbalski kameleon, i upravo je to nešto po čemu će biti upamćeni. Neko reče za njih da su prvi tim post-fudbala, buduće fudbalske ere u kojoj će timovi biti tako dobro posloženi da će moći odgovoriti svakom taktičkom zahtjevu. Meni će to biti žalosno ako se fakat ode u tom smjeru post-fudbala, ali šta je tu je.

Elem, ovaj Real je po definiciji tim plan(ov)a B jer nema jasan plan A.
SSemir
Posts: 4560
Joined: 26/02/2009 08:42

#19469 Re: UEFA Champions League

Post by SSemir »

u vrijeme guardioline ere, o njegovom odlasku u wc se pisali tekstovi kao takticki savrseno odradjen odlazak u wc. poslije trece uzastopne osvojene titule lige prvaka o zidaneu se pise u fazonu "cekamo da se pokaze u nekom drugom klubu kako bi donijeli sud o njegovom znanju"
cassius
Posts: 3943
Joined: 29/06/2014 07:53

#19470 Re: UEFA Champions League

Post by cassius »

Pep Guardiola: “Congratulations to Madrid. When a team wins 3 finals in a row, and 4 in 5 years, that is a spectacular team. The UCL is a tough competition, and being in or out depends on many things. Madrid control these knock-out matches very well and I can only take my hat off to them." (cadenaser.com)
:izet:
missko
Posts: 11433
Joined: 22/02/2008 13:22

#19471 Re: UEFA Champions League

Post by missko »

kory_galaktikos
Posts: 4550
Joined: 17/05/2010 00:54

#19472 Re: UEFA Champions League

Post by kory_galaktikos »

SSemir wrote:u vrijeme guardioline ere, o njegovom odlasku u wc se pisali tekstovi kao takticki savrseno odradjen odlazak u wc. poslije trece uzastopne osvojene titule lige prvaka o zidaneu se pise u fazonu "cekamo da se pokaze u nekom drugom klubu kako bi donijeli sud o njegovom znanju"
ekipa i trener koji su bas osporavani, niko ih ne shvata ozbiljno a rezultati skroz kontra
raja govori da je to sto Zizu igra taj neki haos, medjutim to je nesto sto ni mi a ni protivnicki treneri ne mogu da razumiju po mu prolazi tako dobro
@missko dzaba ti to, davno se to postavljalo ali nema rezultata, idu glavom kroz zid
User avatar
Charuga
Globalni moderator
Posts: 24253
Joined: 26/08/2007 17:10

#19473 Re: UEFA Champions League

Post by Charuga »

....
User avatar
AmiĐa_Idriz
Posts: 40763
Joined: 21/05/2012 22:46

#19474 Re: UEFA Champions League

Post by AmiĐa_Idriz »

:(
User avatar
Logovan
Posts: 94304
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#19475 Re: UEFA Champions League

Post by Logovan »

Legia dobila po ušima. :izet: :D
Post Reply