UEFA Champions League

Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

User avatar
jeza u ledja
Posts: 45310
Joined: 29/12/2005 01:20

#41876 Re: UEFA Champions League

Post by jeza u ledja »

vaučer wrote: 18/04/2024 08:10 Definitivno potvrđeno da Engleska neće dobiti bonus mjesto u LP dogodine. Što će imati zanimljiv efekt na borbu u PL, gdje sad Tottenham igra protiv svih na vrhu.
Pa ja neki dan pisao o ovome, ali me neko uvjeravao kao da je gotovo sigurno da ce peti iz EPL uletiti u Ligu sampiona. :roll:

A ovome navijacu Arsenala iznad sto se zali na raspored, fino si odgovorio, igranje u EPL koja je najjaca i najkompetivnija nosi sa sobom ogromne pare, sto je prednost u odnosu na ostale lige. PSG se redovno seta svojom ligom ali u Evropi nisu nista osvojili.
User avatar
MarlboroGold
Posts: 21585
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#41877 Re: UEFA Champions League

Post by MarlboroGold »

vaučer wrote: 18/04/2024 11:14 Ne vidim u čemu je problem. Kad je Liverpool gurao na četiri natjecanja i morao iznijeti nezgodne utakmice u Ligi Prvaka - nikad im PL nije izlazila u susret s boljim rasporedom udakmica, pomjeranjem termina. Čak štoviše bi ih redovno gledala dodatno naguziti s utakmica u 12:30 terminu nakon Lige prvaka. I opet bi znali proći i odraditi utakmicu. Boli PL neka stvar, šta sad imamo plakat oko tog. A druge lige jesu lakše, ali zato puno, puno manje zarađuju. Dakle ako ćemo tugovati oko konkurencije u PL-u, onda trebamo i kukati oko tog da zbog TV prava dobijaju najviše love i da npr Wolvesi imaju više para od 90% klubova u Europi. Ne možeš ovce i novce. Odgovor je da izgradiš dublju klupu i nosiš se s izazovima. Arsenal ima bezveze klupu, najmanje je igrao od top 3 i imao je najmanje ozljeda i opet umorni - stvarno ne vidim na osnovu čega možete kukati o umoru. Radije kukaj da Arteta nije dobro rotirao ekipu i da je izjahao boga oca iz Sake, Odegarda i Ricea.
Arsenal sinoć je u svemu tome nebitan u konačnici. Nije ova priča o opterećenju u PL od jučer. Žalili su se na to i Klopp i Pep i Arteta i mnogi drugi. Meni su suvišne te priče "kad smo mogli mi..." kad će svima biti sve teže bez obzira što će neki nekad nešto i osvojiti. Ovo će dugoročno biti sve veći problem za svaki premierligaški klub što više novca bude ulazilo u ligu i klubove. Priliv novca se više ne može zaustaviti, ali se može raditi na tome da se ukine liga kup ili da se liga smanji na 18 klubova. Bar nešto da se klubovi malo rasterete pogotovo oni koji su u evropskim takmičenjima.
LSD
Posts: 27304
Joined: 24/07/2007 08:26

#41878 Re: UEFA Champions League

Post by LSD »

JohnnyS wrote: 18/04/2024 15:10 Ja se slažem da bih prezirao ekipu koja bi protiv Reala bila sabijena u 16 kao što je Real bio sinoć. Ali, ovo je nogomet, tu nema objektivnosti, svoje volimo, protivnike preziremo, a prema ostalima smo ravnodušni.

Sad nek drugi pizde i kmeče koliko hoće, neki drugi put ću ja, sve je to ljepota sporta.

Malo podjebavati, ne se svađati.

I hala Madrid :D
:lol: :-)

Johnny drugi rijeci zeli da kaze - "ja sam iz okoline Mostara, nikad u zivotu nisam bio u Madridu, ali sam izabrao da navijam za Real jer su najtrofejniji klub na svijetu i to me automatski stavlja u poziciju i prednost da druge zayebavam i prozivam" :mrgreen:
User avatar
JohnnyS
Posts: 13686
Joined: 05/05/2007 12:03
Location: Brijuni

#41879 Re: UEFA Champions League

Post by JohnnyS »

Devet dana pauze koje je Real imao prije prve utakmice sa Cityjem nije baš neka sreća, kao što sam svojedobno i pisao da bi se moglo dogoditi. Napredna analitika kretanja i performansi igrača je pokazala da ih je većina odigrala nešto slabije ne zbog ozljede nego zbog manjka natjecateljskog ritma. Kako su to izmjerili, pojma nemam, ali tako je objavljenk
User avatar
JohnnyS
Posts: 13686
Joined: 05/05/2007 12:03
Location: Brijuni

#41880 Re: UEFA Champions League

Post by JohnnyS »

LSD wrote: 18/04/2024 15:49
JohnnyS wrote: 18/04/2024 15:10 Ja se slažem da bih prezirao ekipu koja bi protiv Reala bila sabijena u 16 kao što je Real bio sinoć. Ali, ovo je nogomet, tu nema objektivnosti, svoje volimo, protivnike preziremo, a prema ostalima smo ravnodušni.

Sad nek drugi pizde i kmeče koliko hoće, neki drugi put ću ja, sve je to ljepota sporta.

Malo podjebavati, ne se svađati.

I hala Madrid :D
:lol: :-)

Johnny drugi rijeci zeli da kaze - "ja sam iz okoline Mostara, nikad u zivotu nisam bio u Madridu, ali sam izabrao da navijam za Real jer su najtrofejniji klub na svijetu i to me automatski stavlja u poziciju i prednost da druge zayebavam i prozivam" :mrgreen:
Ako se baš trebam pravdati, bio sam dva puta u Madridu na Realovoj utakmici (nije nešto puno, ali nije ni nikad) i još jednom u Zagrebu, a početak navijanja za njih je zapravo bilo kontraštvo jer je početkom devedesetih kad sam krenuo navijati za njih, Barcelona s braćom Kuman i ostatkom bila dominantna. Faca Ronalda Kumana je vazda bila toliko odbojna da je navijanje protiv Barcelone bio logičan korak. A onda je u Real došao Šuker pa se veza produbila. :D
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45310
Joined: 29/12/2005 01:20

#41881 Re: UEFA Champions League

Post by jeza u ledja »

MarlboroGold wrote: 18/04/2024 15:47
vaučer wrote: 18/04/2024 11:14 Ne vidim u čemu je problem. Kad je Liverpool gurao na četiri natjecanja i morao iznijeti nezgodne utakmice u Ligi Prvaka - nikad im PL nije izlazila u susret s boljim rasporedom udakmica, pomjeranjem termina. Čak štoviše bi ih redovno gledala dodatno naguziti s utakmica u 12:30 terminu nakon Lige prvaka. I opet bi znali proći i odraditi utakmicu. Boli PL neka stvar, šta sad imamo plakat oko tog. A druge lige jesu lakše, ali zato puno, puno manje zarađuju. Dakle ako ćemo tugovati oko konkurencije u PL-u, onda trebamo i kukati oko tog da zbog TV prava dobijaju najviše love i da npr Wolvesi imaju više para od 90% klubova u Europi. Ne možeš ovce i novce. Odgovor je da izgradiš dublju klupu i nosiš se s izazovima. Arsenal ima bezveze klupu, najmanje je igrao od top 3 i imao je najmanje ozljeda i opet umorni - stvarno ne vidim na osnovu čega možete kukati o umoru. Radije kukaj da Arteta nije dobro rotirao ekipu i da je izjahao boga oca iz Sake, Odegarda i Ricea.
Arsenal sinoć je u svemu tome nebitan u konačnici. Nije ova priča o opterećenju u PL od jučer. Žalili su se na to i Klopp i Pep i Arteta i mnogi drugi. Meni su suvišne te priče "kad smo mogli mi..." kad će svima biti sve teže bez obzira što će neki nekad nešto i osvojiti. Ovo će dugoročno biti sve veći problem za svaki premierligaški klub što više novca bude ulazilo u ligu i klubove. Priliv novca se više ne može zaustaviti, ali se može raditi na tome da se ukine liga kup ili da se liga smanji na 18 klubova. Bar nešto da se klubovi malo rasterete pogotovo oni koji su u evropskim takmičenjima.
EPL ima isti broj kola kao i La Liga, Serie A. Ligue 1 su skratili tek nedavno. Evropa vise finansijski znaci klubovima van EPL. Ti komentarises kao da je engleskim vodecim klubovima glavni cilj osvajanje Lige prvaka, a nije.
User avatar
JohnnyS
Posts: 13686
Joined: 05/05/2007 12:03
Location: Brijuni

#41882 Re: UEFA Champions League

Post by JohnnyS »

jeza u ledja wrote: 18/04/2024 15:54
MarlboroGold wrote: 18/04/2024 15:47
vaučer wrote: 18/04/2024 11:14 Ne vidim u čemu je problem. Kad je Liverpool gurao na četiri natjecanja i morao iznijeti nezgodne utakmice u Ligi Prvaka - nikad im PL nije izlazila u susret s boljim rasporedom udakmica, pomjeranjem termina. Čak štoviše bi ih redovno gledala dodatno naguziti s utakmica u 12:30 terminu nakon Lige prvaka. I opet bi znali proći i odraditi utakmicu. Boli PL neka stvar, šta sad imamo plakat oko tog. A druge lige jesu lakše, ali zato puno, puno manje zarađuju. Dakle ako ćemo tugovati oko konkurencije u PL-u, onda trebamo i kukati oko tog da zbog TV prava dobijaju najviše love i da npr Wolvesi imaju više para od 90% klubova u Europi. Ne možeš ovce i novce. Odgovor je da izgradiš dublju klupu i nosiš se s izazovima. Arsenal ima bezveze klupu, najmanje je igrao od top 3 i imao je najmanje ozljeda i opet umorni - stvarno ne vidim na osnovu čega možete kukati o umoru. Radije kukaj da Arteta nije dobro rotirao ekipu i da je izjahao boga oca iz Sake, Odegarda i Ricea.
Arsenal sinoć je u svemu tome nebitan u konačnici. Nije ova priča o opterećenju u PL od jučer. Žalili su se na to i Klopp i Pep i Arteta i mnogi drugi. Meni su suvišne te priče "kad smo mogli mi..." kad će svima biti sve teže bez obzira što će neki nekad nešto i osvojiti. Ovo će dugoročno biti sve veći problem za svaki premierligaški klub što više novca bude ulazilo u ligu i klubove. Priliv novca se više ne može zaustaviti, ali se može raditi na tome da se ukine liga kup ili da se liga smanji na 18 klubova. Bar nešto da se klubovi malo rasterete pogotovo oni koji su u evropskim takmičenjima.
EPL ima isti broj kola kao i La Liga, Serie A. Ligue 1 su skratili tek nedavno. Evropa vise finansijski znaci klubovima van EPL. Ti komentarises kao da je engleskim vodecim klubovima glavni cilj osvajanje Lige prvaka, a nije.
Cityju osvajanje Lige prvaka sigurno jest vodeći cilj u zadnjih desetak godina
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66372
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#41883 Re: UEFA Champions League

Post by _BataZiv_0809 »

Ovaj Real Madrid je sad ozbiljan legacy. Izabrati da za njih navijas pocetkom milenija je to sto ti @LSD spominjes...

Koliko je znacajan onaj Ramosov gol iz 2014.
Kako je on okrenuo klatno historije, covjece...
Cesto mi to naumpadne.
Da li bi sve bilo drukcije da je sudija svirao faul Balea na Gabiju ili ko vec bjese? Ili bi Real ipak satrao sve bez obzira na taj potencijalni poraz od Atleta....
User avatar
JohnnyS
Posts: 13686
Joined: 05/05/2007 12:03
Location: Brijuni

#41884 Re: UEFA Champions League

Post by JohnnyS »

_BataZiv_0809 wrote: 18/04/2024 15:56 Ovaj Real Madrid je sad ozbiljan legacy. Izabrati da za njih navijas pocetkom milenija je to sto ti @LSD spominjes...

Koliko je znacajan onaj Ramosov gol iz 2014.
Kako je on okrenuo klatno historije, covjece...
Cesto mi to naumpadne.
Da li bi sve bilo drukcije da je sudija svirao faul Balea na Gabiju ili ko vec bjese? Ili bi Real ipak satrao sve bez obzira na taj potencijalni poraz od Atleta....
Taj gol je sve promijenio, bili su toliko opterećeni i opsjednuti decimom da ih je gušilo. Kad je to odčepilo, krenulo je samo od sebe. Ja sam mislio da će Cityju bit ista stvar kad odčepi s LP, jer su toliko puta glupo ispali da se vidi da je problem u glavi. Vidjet ćemo kroz par sezona
LSD
Posts: 27304
Joined: 24/07/2007 08:26

#41885 Re: UEFA Champions League

Post by LSD »

JohnnyS wrote: 18/04/2024 15:54
LSD wrote: 18/04/2024 15:49
JohnnyS wrote: 18/04/2024 15:10 Ja se slažem da bih prezirao ekipu koja bi protiv Reala bila sabijena u 16 kao što je Real bio sinoć. Ali, ovo je nogomet, tu nema objektivnosti, svoje volimo, protivnike preziremo, a prema ostalima smo ravnodušni.

Sad nek drugi pizde i kmeče koliko hoće, neki drugi put ću ja, sve je to ljepota sporta.

Malo podjebavati, ne se svađati.

I hala Madrid :D
:lol: :-)

Johnny drugi rijeci zeli da kaze - "ja sam iz okoline Mostara, nikad u zivotu nisam bio u Madridu, ali sam izabrao da navijam za Real jer su najtrofejniji klub na svijetu i to me automatski stavlja u poziciju i prednost da druge zayebavam i prozivam" :mrgreen:
Ako se baš trebam pravdati, bio sam dva puta u Madridu na Realovoj utakmici (nije nešto puno, ali nije ni nikad) i još jednom u Zagrebu, a početak navijanja za njih je zapravo bilo kontraštvo jer je početkom devedesetih kad sam krenuo navijati za njih, Barcelona s braćom Kuman i ostatkom bila dominantna. Faca Ronalda Kumana je vazda bila toliko odbojna da je navijanje protiv Barcelone bio logičan korak. A onda je u Real došao Šuker pa se veza produbila. :D
Aha, sigurno si zbog face Kumana poceo navijati za kastiljske papane :-) dobro si ti to :gunjastajl:

Navijati za najtrofejnije u bilo cemu je odlika nesigurnih ljudi. Znam jednog iskompleksirog komšiju koji je navijao za Lakerse, ne zato što ih je nešto volio, već zato što su najtrofejniji, ono Kobe, Shaq, Jackson i ostala raja :mrgreen:
User avatar
JohnnyS
Posts: 13686
Joined: 05/05/2007 12:03
Location: Brijuni

#41886 Re: UEFA Champions League

Post by JohnnyS »

LSD wrote: 18/04/2024 16:00
JohnnyS wrote: 18/04/2024 15:54
LSD wrote: 18/04/2024 15:49
:lol: :-)

Johnny drugi rijeci zeli da kaze - "ja sam iz okoline Mostara, nikad u zivotu nisam bio u Madridu, ali sam izabrao da navijam za Real jer su najtrofejniji klub na svijetu i to me automatski stavlja u poziciju i prednost da druge zayebavam i prozivam" :mrgreen:
Ako se baš trebam pravdati, bio sam dva puta u Madridu na Realovoj utakmici (nije nešto puno, ali nije ni nikad) i još jednom u Zagrebu, a početak navijanja za njih je zapravo bilo kontraštvo jer je početkom devedesetih kad sam krenuo navijati za njih, Barcelona s braćom Kuman i ostatkom bila dominantna. Faca Ronalda Kumana je vazda bila toliko odbojna da je navijanje protiv Barcelone bio logičan korak. A onda je u Real došao Šuker pa se veza produbila. :D
Aha, sigurno si zbog face Kumana poceo navijatiu za kastiljske papane :-) dobro si ti to :gunjastajl:

Navijati za najtrofejnije u bilo cemu je odlika nesigurnih ljudi. Znam jednog iskompleksirog komšiju koji je navijao za Lakerse, ne zato što ih je nešto volio, već zato što su najtrofejniji, ono Kobe, Shaq, Jackson, i ostala raja.
Pa ti navijaš za Željezničar koji je jedan od najtrofejnijih klubova u BiH i Barcelonu kao jedan od najtrofejnijih klubova na svijetu, ja za Dinamo koji je jedan od najtrofejnijih klubova u Hrvatskoj i Real kao najtrofejniji klub na svijetu. Ne vidim neku razliku između mene i tebe. Dosta je više tog mita o Barceloni kao siromašnom potlačenom klubu, a troše para više nego Real Madrid
LSD
Posts: 27304
Joined: 24/07/2007 08:26

#41887 Re: UEFA Champions League

Post by LSD »

Navija se za Zelju samo. I to od rođenja.
Al moje simpatije prema određenim klubovima uopste nisu vezane za trofeje. Simpatisem i Brajton, sigurno zbog trofeja :-)

Pa nisam ja nesigurni levat u zivotu da biram najvijati za najtrofejnije klubove :gunjastajl:
Osmi Socrates
Posts: 8140
Joined: 19/10/2020 15:33

#41888 Re: UEFA Champions League

Post by Osmi Socrates »

Neće nikad smanjiti Premier Ligu na 18 klubova, a i ukidanje Liga Kupa bi bilo kontroverzno. Eto, danas su odlučili da nema nikako ponovljenih utakmica u FA Kupu od zvanične runde 1. FA Kup utakmice će se igrati isključivo vikendom, neće biti ligaških utakmica kad se igra FA Kup. Finale u subotu kada se odigrava predzadnje kolo, s tim da će sve utakmice Premier Lige tog kola biti igrane u nedjelju. Finalisti će vjerovatno prije odigrati svoje utakmice predzadnjeg kola. Ukida se takozvana zimska pauza.
LSD
Posts: 27304
Joined: 24/07/2007 08:26

#41889 Re: UEFA Champions League

Post by LSD »

JelBistro wrote: 18/04/2024 16:16 Ne, ti si poprilično bezobrazan i patološki provokator.
Ti znaš i još ubjedjujes nekoga da navija za "klub" zbog trofeja . To što si ti malen i primitivan ne znači
da nema života van tvog vidokruga !
Drago mi je da se sam prepoznajes i reagujes, iako te niko nije ni pomenuo ni citirao :mrgreen:
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45310
Joined: 29/12/2005 01:20

#41890 Re: UEFA Champions League

Post by jeza u ledja »

JohnnyS wrote: 18/04/2024 15:55
jeza u ledja wrote: 18/04/2024 15:54
MarlboroGold wrote: 18/04/2024 15:47
Arsenal sinoć je u svemu tome nebitan u konačnici. Nije ova priča o opterećenju u PL od jučer. Žalili su se na to i Klopp i Pep i Arteta i mnogi drugi. Meni su suvišne te priče "kad smo mogli mi..." kad će svima biti sve teže bez obzira što će neki nekad nešto i osvojiti. Ovo će dugoročno biti sve veći problem za svaki premierligaški klub što više novca bude ulazilo u ligu i klubove. Priliv novca se više ne može zaustaviti, ali se može raditi na tome da se ukine liga kup ili da se liga smanji na 18 klubova. Bar nešto da se klubovi malo rasterete pogotovo oni koji su u evropskim takmičenjima.
EPL ima isti broj kola kao i La Liga, Serie A. Ligue 1 su skratili tek nedavno. Evropa vise finansijski znaci klubovima van EPL. Ti komentarises kao da je engleskim vodecim klubovima glavni cilj osvajanje Lige prvaka, a nije.
Cityju osvajanje Lige prvaka sigurno jest vodeći cilj u zadnjih desetak godina
Ne znam bas zadnjih 10 godina, mozda zadnjih 3-4. No to ne vazi za druge klubove.
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 11057
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#41891 Re: UEFA Champions League

Post by Tito_i_Partija »

senturk wrote: 18/04/2024 08:35
Tito_i_Partija wrote: 18/04/2024 01:30 Bolji trener je pobjedio. Pep i njegov arapski petro-kartel ne mogu gospodinu Carlu ni cipele okrenut'.
Na stranu sve, al ne mogu da vjerujem da neko misli da je sad ovo djelo trenera,,ovdje samo sreća igra ulogu i ništa više,, nikakvi mastermindovi,,mislite da je Anceloti ovo ovako planirao,, ma molio se Bogu svih 120 min, možda i upišao u gaće,,samo da prodju,,ovo ako mu je bila taktika da centar ne predju,,i ne samo njemu već svim trenerima,,koji ovako odigraju,
Image

:lol:
User avatar
MarlboroGold
Posts: 21585
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#41892 Re: UEFA Champions League

Post by MarlboroGold »

jeza u ledja wrote: 18/04/2024 15:54
MarlboroGold wrote: 18/04/2024 15:47
vaučer wrote: 18/04/2024 11:14 Ne vidim u čemu je problem. Kad je Liverpool gurao na četiri natjecanja i morao iznijeti nezgodne utakmice u Ligi Prvaka - nikad im PL nije izlazila u susret s boljim rasporedom udakmica, pomjeranjem termina. Čak štoviše bi ih redovno gledala dodatno naguziti s utakmica u 12:30 terminu nakon Lige prvaka. I opet bi znali proći i odraditi utakmicu. Boli PL neka stvar, šta sad imamo plakat oko tog. A druge lige jesu lakše, ali zato puno, puno manje zarađuju. Dakle ako ćemo tugovati oko konkurencije u PL-u, onda trebamo i kukati oko tog da zbog TV prava dobijaju najviše love i da npr Wolvesi imaju više para od 90% klubova u Europi. Ne možeš ovce i novce. Odgovor je da izgradiš dublju klupu i nosiš se s izazovima. Arsenal ima bezveze klupu, najmanje je igrao od top 3 i imao je najmanje ozljeda i opet umorni - stvarno ne vidim na osnovu čega možete kukati o umoru. Radije kukaj da Arteta nije dobro rotirao ekipu i da je izjahao boga oca iz Sake, Odegarda i Ricea.
Arsenal sinoć je u svemu tome nebitan u konačnici. Nije ova priča o opterećenju u PL od jučer. Žalili su se na to i Klopp i Pep i Arteta i mnogi drugi. Meni su suvišne te priče "kad smo mogli mi..." kad će svima biti sve teže bez obzira što će neki nekad nešto i osvojiti. Ovo će dugoročno biti sve veći problem za svaki premierligaški klub što više novca bude ulazilo u ligu i klubove. Priliv novca se više ne može zaustaviti, ali se može raditi na tome da se ukine liga kup ili da se liga smanji na 18 klubova. Bar nešto da se klubovi malo rasterete pogotovo oni koji su u evropskim takmičenjima.
EPL ima isti broj kola kao i La Liga, Serie A. Ligue 1 su skratili tek nedavno. Evropa vise finansijski znaci klubovima van EPL. Ti komentarises kao da je engleskim vodecim klubovima glavni cilj osvajanje Lige prvaka, a nije.
Nije glavni (možda jeste bio Cityu nakon toliko godina), ali je bitan. Međutim, ako ovako nastavi sve će manje taj cilj biti ostvariv, a možda i puno manje bitan što je loše. Možda jedino ne toliko Cityu dok je Pep tu. Tu leži prokletstvo tog silnog novca koji se nezaustavljivo pumpa u Premier ligu kako od TV prava i sponzora, tako i od stranih investitora u klubove. Dok je Pep tu City će sigurno biti i dalje među glavnim favoritima u ligi prvaka, a njegovim odlaskom mislim da Engleze čeka teško vrijeme. Sami su sebi krivi.
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45310
Joined: 29/12/2005 01:20

#41893 Re: UEFA Champions League

Post by jeza u ledja »

MarlboroGold wrote: 18/04/2024 18:12
jeza u ledja wrote: 18/04/2024 15:54
MarlboroGold wrote: 18/04/2024 15:47
Arsenal sinoć je u svemu tome nebitan u konačnici. Nije ova priča o opterećenju u PL od jučer. Žalili su se na to i Klopp i Pep i Arteta i mnogi drugi. Meni su suvišne te priče "kad smo mogli mi..." kad će svima biti sve teže bez obzira što će neki nekad nešto i osvojiti. Ovo će dugoročno biti sve veći problem za svaki premierligaški klub što više novca bude ulazilo u ligu i klubove. Priliv novca se više ne može zaustaviti, ali se može raditi na tome da se ukine liga kup ili da se liga smanji na 18 klubova. Bar nešto da se klubovi malo rasterete pogotovo oni koji su u evropskim takmičenjima.
EPL ima isti broj kola kao i La Liga, Serie A. Ligue 1 su skratili tek nedavno. Evropa vise finansijski znaci klubovima van EPL. Ti komentarises kao da je engleskim vodecim klubovima glavni cilj osvajanje Lige prvaka, a nije.
Nije glavni (možda jeste bio Cityu nakon toliko godina), ali je bitan. Međutim, ako ovako nastavi sve će manje taj cilj biti ostvariv, a možda i puno manje bitan što je loše. Možda jedino ne toliko Cityu dok je Pep tu. Tu leži prokletstvo tog silnog novca koji se nezaustavljivo pumpa u Premier ligu kako od TV prava i sponzora, tako i od stranih investitora u klubove. Dok je Pep tu City će sigurno biti i dalje među glavnim favoritima u ligi prvaka, a njegovim odlaskom mislim da Engleze čeka teško vrijeme. Sami su sebi krivi.
Ma kako to bolan? Englezi imaju najvise para i kupuju sta zele. Uz iznimku trenutno 3 kluba van Engleske, prvih 7-8 klubova u EPL si mogu priustiti top igrace. I ne samo top igrace, vec i veliki broj njih u svakom timu.
Sa takvim timovima EPL klubovi ce biti favoriti za osvajanje UCL.

To sto imaju problem da se nose sa Real Madridom jbg nije puno do zgusnutog kalendara.
Osmi Socrates
Posts: 8140
Joined: 19/10/2020 15:33

#41894 Re: UEFA Champions League

Post by Osmi Socrates »

Prvi put čujem da je to što imaš para razlog zašto nisi kompetitivan.

U zadnjih pet finala, šest engleskih finalista. Tri puta engleski klubovi osvojili. Tri različita kluba.
senturk
Posts: 564
Joined: 02/04/2013 23:48
Location: all roads lead to rome...

#41895 Re: UEFA Champions League

Post by senturk »

[/quote]
Jest eto ti navijas za romu 🤦‍♂️
Ocito ne kontas fudbal bas. Pogotovo ovo tvoje o nekom kukavičluku. Bez špica. Bez dobrih krila. Bez prvog golmana i protiv tima kojima su najjeftiniji odbrambeni igraci 80 milki plus. I ti o nekom kukavicluku i realu.
I bejagi navijac rome. :run:
[/quote]

Kao prvo,djeluje mi da imaš manje godina nego od kada ja navijam za Romu,kao drugo kakve veze ima koliko vrijede igrači citya obzirom da ste kraljevski klub i na pojačanja cca možete potrošiti pola milijarde,,to sto nisu potrošili,, njihova je stvar a bgm i jadan izgovor za sinoć javasluk od utakmice,
User avatar
B6Redhell
Posts: 5918
Joined: 25/12/2010 04:56

#41896 Re: UEFA Champions League

Post by B6Redhell »

JelBistro wrote: 18/04/2024 16:16 Ne, ti si poprilično bezobrazan i patološki provokator.
Ti znaš i još ubjedjujes nekoga da navija za "klub" zbog trofeja . To što si ti malen i primitivan ne znači
da nema života van tvog vidokruga !
Koja mu logikaaa jbt. :run: Cuj ako navijas za najtrofejni tim da si pacenik. Nisam znao da je on ovoliki pacenik. 🤦‍♂️🤦‍♂️ :run:
Sid the sloth
Posts: 2842
Joined: 30/01/2013 15:56

#41897 Re: UEFA Champions League

Post by Sid the sloth »

JohnnyS wrote: 18/04/2024 15:51 Devet dana pauze koje je Real imao prije prve utakmice sa Cityjem nije baš neka sreća, kao što sam svojedobno i pisao da bi se moglo dogoditi. Napredna analitika kretanja i performansi igrača je pokazala da ih je većina odigrala nešto slabije ne zbog ozljede nego zbog manjka natjecateljskog ritma. Kako su to izmjerili, pojma nemam, ali tako je objavljenk
Pa bolje su igrali u toj prvoj utakmici nakon devet dana pauze. Ono sinoc je bio odron, nikad jadniji Real nisam vidio a nagledao sam ih se bas u zadnjih 20+ godina. Prosli su ali su izgledali bas jadno.

Btw. naravno da je odabir da navijas za najbolji klub znak nesigurnosti, male ...., itd :D
LSD
Posts: 27304
Joined: 24/07/2007 08:26

#41898 Re: UEFA Champions League

Post by LSD »

B6Redhell wrote: 18/04/2024 20:54

Koja mu logikaaa jbt. :run: Cuj ako navijas za najtrofejni tim da si pacenik. Nisam znao da je on ovoliki pacenik. 🤦‍♂️🤦‍♂️ :run:
:lol: kako se sami prepoznaju, cudo jedno :-)

E ko mi govori da sam pacenik :lol: kakva ironija :mrgreen:
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55729
Joined: 15/12/2008 16:53

#41899 Re: UEFA Champions League

Post by ultima_palabra »

Koliko je Xavi mjaukao onog crvenog, evo veceras Roma u istoj situaciji lagano prodje…
Osmi Socrates
Posts: 8140
Joined: 19/10/2020 15:33

#41900 Re: UEFA Champions League

Post by Osmi Socrates »

Nije baš ista situacija. Roma je imala tri razlike kad su dobili crveni.
Post Reply