Udžbenici za osnovnu školu

Naučna otkrića, edukacija, školstvo, univerziteti, fakulteti...
Post Reply
MMM1977
Posts: 4616
Joined: 15/07/2009 12:56

#1 Udžbenici za osnovnu školu

Post by MMM1977 »

Sin mi je 7. razred osnovne škole i gledam mu ove udžbenike, pa šta je ovo ljudi moji?! Ko su ovi autori, ko njima dade pero u ruke bože mili, to samo nabaca izraze kao da su ta djeca svi odreda naučnici sa iq 150.

Kada još tome dodamo učiteljice koje su u velikom broju nedojebane usidjelice, zabava je kompletna.
User avatar
nivla
Posts: 4283
Joined: 12/01/2008 23:44

#2 Re: Udžbenici za osnovnu školu

Post by nivla »

poslije đžafera, mjeseca aprila koji se jos zove svibanj, nista covjeka ne moze iznenaditi
Stockk
Posts: 235
Joined: 01/02/2018 22:52

#3 Re: Udžbenici za osnovnu školu

Post by Stockk »

još tome dodamo i to što je 90 % hrvatski izraza, "uporaba", "uvjeti" i njima slične, kao da baš ide copy-paste i gotova knjiga
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#4 Re: Udžbenici za osnovnu školu

Post by vjesticanametli »

nivla wrote:poslije đžafera, mjeseca aprila koji se jos zove svibanj, nista covjeka ne moze iznenaditi
Nemoj mi DZ dirat to je svetinja posljerata ....zamisli koji moron pise to za djecu
User avatar
duh_sa_sjekirom
Posts: 4836
Joined: 24/05/2007 17:50
Location: tamo gdje se vali lome...

#5 Re: Udžbenici za osnovnu školu

Post by duh_sa_sjekirom »

MMM1977 wrote:Sin mi je 7. razred osnovne škole i gledam mu ove udžbenike, pa šta je ovo ljudi moji?! Ko su ovi autori, ko njima dade pero u ruke bože mili, to samo nabaca izraze kao da su ta djeca svi odreda naučnici sa iq 150.

Kada još tome dodamo učiteljice koje su u velikom broju nedojebane usidjelice, zabava je kompletna.
Odličan uvod za jednu ozbiljnu stručnu raspravu o udžbenicima.
:thumbup:
User avatar
wewa
Posts: 14765
Joined: 27/05/2010 15:20
Location: djah na brdu, djah u ravnici

#6 Re: Udžbenici za osnovnu školu

Post by wewa »

duh_sa_sjekirom wrote:
MMM1977 wrote:Sin mi je 7. razred osnovne škole i gledam mu ove udžbenike, pa šta je ovo ljudi moji?! Ko su ovi autori, ko njima dade pero u ruke bože mili, to samo nabaca izraze kao da su ta djeca svi odreda naučnici sa iq 150.

Kada još tome dodamo učiteljice koje su u velikom broju nedojebane usidjelice, zabava je kompletna.
Odličan uvod za jednu ozbiljnu stručnu raspravu o udžbenicima.
:thumbup:
a ucitelji su? dobrodrzeca gospoda, pretpostavljam.

sto se udzbenika tice, od srca preporucujem Skolegijum i njihove publikacije.
User avatar
duh_sa_sjekirom
Posts: 4836
Joined: 24/05/2007 17:50
Location: tamo gdje se vali lome...

#7 Re: Udžbenici za osnovnu školu

Post by duh_sa_sjekirom »

wewa wrote:
duh_sa_sjekirom wrote: Odličan uvod za jednu ozbiljnu stručnu raspravu o udžbenicima.
:thumbup:
a ucitelji su? dobrodrzeca gospoda, pretpostavljam.
Ma jok, učitelji su klošari, alkoholičari, kockari, pokvarenjaci i stare ojebine.
Eto, sad kad smo, iz perspektive moralnih vertikala, definisali ko su nam učiteljice i učitelji, možemo početi i raspravu o udžbenicima.
User avatar
¤ jelena ¤
Posts: 4875
Joined: 18/05/2010 20:04
Location: BD

#8 Re: Udžbenici za osnovnu školu

Post by ¤ jelena ¤ »

I najbezobraznije dijete je divno kad vidiš kakva ga bagra, u svoja četiri zida, vaspitava. :sax:
Post Reply