Udomljavanje pasa - Zenica

Za sve koji vole ta divna stvorenja...

Moderator: anex

User avatar
dacha bosanac
Posts: 656
Joined: 14/11/2013 10:09

#1 Udomljavanje pasa - Zenica

Post by dacha bosanac »

Ako admini misle da treba spojiti sa nekom temom, neka to urade :)
Elem, pokrenuo sam ovu stranicu na kojoj ću okačiti slike i podatke svih pasa u zeničkom azilu, a pokušaću da slikam i pse napolju i da napišem njihovu lokaciju, pa ako bude zainteresovanih za udomljavanje, izvoli te :)
https://udomipsazenica.com

edit: naravno, sajt je u ranoj fazi pa je podložan promjenama, a svaka sugestija je dobrodošla :)
User avatar
dacha bosanac
Posts: 656
Joined: 14/11/2013 10:09

#2 Re: Udomljavanje pasa - Zenica

Post by dacha bosanac »

Usput da kažem da sam razgovarao sa (mislim) pravnicom Dog Trasta, pa ću najvjerovatnije pokušati u neko blisko vrijeme (možda do kraja godine ili s početka sljedeće) da sazovem sve relevantne ustanove (veterinare, azil i udružena/e) da probamo da zajedničkim snagama prevaziđemo sve nesuglasice i probleme i da uradimo sve da se ovi psi udome.
tap3ah75
Posts: 5996
Joined: 07/09/2009 14:14

#3 Re: Udomljavanje pasa - Zenica

Post by tap3ah75 »

Prvo počnite čupati nokte ljudima koji izbace psa kad im dosadi.
User avatar
dacha bosanac
Posts: 656
Joined: 14/11/2013 10:09

#4 Re: Udomljavanje pasa - Zenica

Post by dacha bosanac »

tap3ah75 wrote: 21/11/2022 22:52 Prvo počnite čupati nokte ljudima koji izbace psa kad im dosadi.
Da, to je najveći problem. Ali mora se sve rješavati, pa i to. Pokušaćemo da tražimo da se nađe neko rješenje kako kažnjavati vlasnike koji napuste psa ili neku drugu životinju.

Nego, evo i prvih fotki za udomljavanje :) https://udomipsazenica.com/category/psi-iz-azila/
User avatar
Edin H.
Posts: 47030
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#8 Re: Udomljavanje pasa - Zenica

Post by Edin H. »

Lijep cuko
User avatar
Login77777
Posts: 8689
Joined: 18/05/2021 09:11

#9 Re: Udomljavanje pasa - Zenica

Post by Login77777 »

tap3ah75 wrote: 21/11/2022 22:52 Prvo počnite čupati nokte ljudima koji izbace psa kad im dosadi.
:thumbup:
To je i problem najveci sto se pasa tice. Stoka koja na cestu izbaci psa.
User avatar
dacha bosanac
Posts: 656
Joined: 14/11/2013 10:09

#10 Re: Udomljavanje pasa - Zenica

Post by dacha bosanac »

Edin H. wrote: 26/11/2022 15:54
Lijep cuko
Lea je samo takva ljepotica. Pošto sam podstanar, a imam udomljena 3 psa, nažalost nismo mogli da je udomimo. Našli smo je kod naše zgrade i uspjeli smo da je smjestimo u azil. Fino se ugojila :) odlazio sam gore sa kćerkom da se sa njim malo izigramo, vodamo je...preljepa je. Ima problem sa prednjom lijevom nogom...valjda joj je iščašena dok je bila mala (ona sad ima, p veterinarima, negdje između 2 i 3 godine, ne više). Onaj ko je udomi udomiće preljepog psa. Ako se slučajno odlučiš ti (ili neko drugi) za nju, molim vas da mi javite jer bi je volili vidjeti.
User avatar
gentoo
Posts: 3299
Joined: 05/01/2008 12:10
Location: Ze
Grijem se na: MSZ-LN25 / MSZ-BT25

#11 Re: Udomljavanje pasa - Zenica

Post by gentoo »

Jel ovo opet neki paravan za "bitte geld" posto vidim da je pod "Kontakt" i njemacki broj i herz u mailu itd.. ?
User avatar
dacha bosanac
Posts: 656
Joined: 14/11/2013 10:09

#12 Re: Udomljavanje pasa - Zenica

Post by dacha bosanac »

gentoo wrote: 26/11/2022 16:55 Jel ovo opet neki paravan za "bitte geld" posto vidim da je pod "Kontakt" i njemacki broj i herz u mailu itd.. ?
Ne znam šta ti je taj "bitte geld" pošto pričam samo engleski pored naših domaćih opcija, ali pod broj jedan, čovjek koji trenutno drži ovaj azil radi u Njemačkoj. Da, cilj je da se životinje udome, bilo ovdje, bilo u Njemačkoj. Cilj ih je udomiti, pa ne znam jel bitno kako. Naravno, inspekcija će azilu morati da da odobrenje za to.
Ja čisto vodim sajt iz ljubavi prema životinjama, a bitno mi je da samo nađu dom koji zaslužuju i da ne završe opet na ulici, kao i da ovi sa ulice isto dobiju dom i budu sklonjeni sa iste.
User avatar
gentoo
Posts: 3299
Joined: 05/01/2008 12:10
Location: Ze
Grijem se na: MSZ-LN25 / MSZ-BT25

#13 Re: Udomljavanje pasa - Zenica

Post by gentoo »

dacha bosanac wrote: 26/11/2022 19:06
gentoo wrote: 26/11/2022 16:55 Jel ovo opet neki paravan za "bitte geld" posto vidim da je pod "Kontakt" i njemacki broj i herz u mailu itd.. ?
Ne znam šta ti je taj "bitte geld" pošto pričam samo engleski pored naših domaćih opcija, ali pod broj jedan, čovjek koji trenutno drži ovaj azil radi u Njemačkoj. Da, cilj je da se životinje udome, bilo ovdje, bilo u Njemačkoj. Cilj ih je udomiti, pa ne znam jel bitno kako. Naravno, inspekcija će azilu morati da da odobrenje za to.
Ja čisto vodim sajt iz ljubavi prema životinjama, a bitno mi je da samo nađu dom koji zaslužuju i da ne završe opet na ulici, kao i da ovi sa ulice isto dobiju dom i budu sklonjeni sa iste.

Problem je jer su se do sad ti psi fakticki prodavali u njemacku pod izgovorom ljubavi.

Prije samog izvoza pasa su se ozbiljne donacije dobijale na “maza ima jos 3 dana zivota, nema sta da jede, nemamo para za veterinara” parolama.

Tako da.. legalno mozda jeste, da li je moralno je upitno.
Ja sam samo htio da vidim o cemu se radi, tj da bude sve transparento.

Valjda i tebi nema logike da neko ko sjedi u njemackoj rijesava lokalni zenicki problem ?
User avatar
dacha bosanac
Posts: 656
Joined: 14/11/2013 10:09

#14 Re: Udomljavanje pasa - Zenica

Post by dacha bosanac »

gentoo wrote: 26/11/2022 20:49
Problem je jer su se do sad ti psi fakticki prodavali u njemacku pod izgovorom ljubavi.

Prije samog izvoza pasa su se ozbiljne donacije dobijale na “maza ima jos 3 dana zivota, nema sta da jede, nemamo para za veterinara” parolama.

Tako da.. legalno mozda jeste, da li je moralno je upitno.
Ja sam samo htio da vidim o cemu se radi, tj da bude sve transparento.

Valjda i tebi nema logike da neko ko sjedi u njemackoj rijesava lokalni zenicki problem ?
Koliko ja znam (a mislim da znam) ovi psi iz azila se ne udomljavaju na način gore pomenuti. Sad, da li neko uzima neke donacije ili ne, iskreno mene lično nije briga. Ja znam da ja ne uzimam ništa i da sam ovaj sajt napravio jer hoću da pomognem životinjama. A što se tiče čovjeka u Njemačkoj, pa čovjek radi tamo, a ovdje želi da pomogne. I na kraju krajeva ulaže svoj novac. Ja nisam primjetio da je neki veliki interešdžija. Valjda ne griješim :)
User avatar
dacha bosanac
Posts: 656
Joined: 14/11/2013 10:09

#19 Re: Udomljavanje pasa - Zenica

Post by dacha bosanac »

Pahuljica traži dom :)
Image
User avatar
dacha bosanac
Posts: 656
Joined: 14/11/2013 10:09

#20 Re: Udomljavanje pasa - Zenica

Post by dacha bosanac »

Majka sa 5 malih kučića
https://udomipsazenica.com/majka-sa-kuc ... oj-rijeci/

Tri psa na podrućju Babine rijeke, dva kastrirana (za udomljavanje). Izuzetno pametni.
https://udomipsazenica.com/nuna-roki-i- ... mo-mu-ime/
User avatar
dacha bosanac
Posts: 656
Joined: 14/11/2013 10:09

#21 Re: Udomljavanje pasa - Zenica

Post by dacha bosanac »

Predivna, mirna, umiljata, ostala bez prelijepe majke koja je umrla od štenečnjaka.
https://udomipsazenica.com/cura-beba-il ... a-je-zove/
Image
User avatar
dacha bosanac
Posts: 656
Joined: 14/11/2013 10:09

#23 Re: Udomljavanje pasa - Zenica

Post by dacha bosanac »

User avatar
gentoo
Posts: 3299
Joined: 05/01/2008 12:10
Location: Ze
Grijem se na: MSZ-LN25 / MSZ-BT25

#25 Re: Udomljavanje pasa - Zenica

Post by gentoo »

Post Reply