Udes i naplata od osiguranja - Vaša iskustva.

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

preludezalude
Posts: 5795
Joined: 07/03/2012 00:09

#577 Re: Udes i naplata od osiguranja - Vaša iskustva.

Post by preludezalude »

noviclan wrote: 25/05/2024 14:39
preludezalude wrote: 25/05/2024 13:32
veselinovic wrote: 24/05/2024 18:50 Svasta se desava na ulicama.
Danasnji slucaj, ja uredno idem i Wize onom poprecnom, i kod ulaza u pumpu lik iz K. Sorka namota pun desni, valjda da natoci gorivo.
Bjezi, bjezi, ali me stize.
Vidjecemo kako ce njegovo osiguranje reagovati na moj blatobran i dvoje vrata.

Image
Koje je njegovo osiguranje, i to je bitno?
Image
Nikad cuo.
veselinovic
Posts: 68
Joined: 11/11/2011 16:57

#578 Re: Udes i naplata od osiguranja - Vaša iskustva.

Post by veselinovic »

vjeshalica wrote: 25/05/2024 06:35 Znas li uopce kako se kamata obracunava?
Znam kako da ne znam. Kamata tece od momenta podnosenja tuzbe, s tim sto ne moze otici preko 100% osnovnog duga.
semsasuljakovic
Posts: 2060
Joined: 02/08/2015 21:30

#579 Re: Udes i naplata od osiguranja - Vaša iskustva.

Post by semsasuljakovic »

Žena mi je bila kolateralna šteta saobraćajke (odlično je prošla). Oštećenja su na felgi i zadnjem braniku (vidljivo na slici).
Policajac kaže da će sve ovo ići na sud, a ja nemam pojma kada i koliko odštete da očekujem? Kako inače procjenjuje osiguranje ovu moju štetu, je li mogu tražiti zamjenu kompletnog branika i felge ili šta?

https://ibb.co/XLzRhSY
https://ibb.co/w7Yw37c

Je li trebam odmah kontaktirati svoje osiguranje ili čekati taj neki papir koji će mi doći kad se završi sudski proces?
Dva auta su se sudarila i jedno auto je odletilo na moje. Dakle, nesumnjivo kolateralna šteta.
User avatar
omega369
Posts: 9590
Joined: 17/10/2012 22:28
Location: ... sta se desilo?

#580 Re: Udes i naplata od osiguranja - Vaša iskustva.

Post by omega369 »

veselinovic wrote: 24/05/2024 19:37 Bio je korektan, dosla policija, slikali uzeli podatke, mi napravili evropski izvjestaj, on potpisao da priznaje krivicu i ruka ruci.
Mislim, polozaj vozila je takav da je ocigledno ko je kriv.
Pa cega se bojis?! Sve je sad do tvoje osiguravajuce kuce koja ce pregledati tvoje auto i saciniti zahtjev za naplatu stete kod njegovog osiguranja. Neka navedu sve nove dijelove - vrata, rucke, brave, kedere, prozore, zvucnike, el. prekidace + demontaza, farbanje, montaza i radni sati...jos ako ima i drugih limarskih poslova.... fina cifra se da nabrati

Sve ce trajati do 30 dana i to je to. Prva ponuda, ako bude mala, neka je odbiju, trazis vecu, morace isplatiti

Sve je bukvalno samo do tvog osiguranja kakav ce oni zahtjev sloziti i sa kojim dokazima :wink:

No sikiriki
preludezalude
Posts: 5795
Joined: 07/03/2012 00:09

#581 Re: Udes i naplata od osiguranja - Vaša iskustva.

Post by preludezalude »

omega369 wrote: 28/05/2024 19:44
veselinovic wrote: 24/05/2024 19:37 Bio je korektan, dosla policija, slikali uzeli podatke, mi napravili evropski izvjestaj, on potpisao da priznaje krivicu i ruka ruci.
Mislim, polozaj vozila je takav da je ocigledno ko je kriv.
Pa cega se bojis?! Sve je sad do tvoje osiguravajuce kuce koja ce pregledati tvoje auto i saciniti zahtjev za naplatu stete kod njegovog osiguranja. Neka navedu sve nove dijelove - vrata, rucke, brave, kedere, prozore, zvucnike, el. prekidace + demontaza, farbanje, montaza i radni sati...jos ako ima i drugih limarskih poslova.... fina cifra se da nabrati

Sve ce trajati do 30 dana i to je to. Prva ponuda, ako bude mala, neka je odbiju, trazis vecu, morace isplatiti

Sve je bukvalno samo do tvog osiguranja kakav ce oni zahtjev sloziti i sa kojim dokazima :wink:

No sikiriki
To sta ce tvoje osiguranje navesti ne pije vode. Odes u osiguranje onog ko je kriv i njihov procjenitelj mora sastavit zapisnik. Dogovori se s njim da dobijes kopiju zapisnika. To ce ti biti polazna tacka.
User avatar
omega369
Posts: 9590
Joined: 17/10/2012 22:28
Location: ... sta se desilo?

#582 Re: Udes i naplata od osiguranja - Vaša iskustva.

Post by omega369 »

Nemoj ziv bio, ni u ludilu. :-) :-) Mislim hajde ti, ali ja to ne bih nikome preporucio. Tvoje osiguranje ce bolje obracunati stetu nego oni
User avatar
Better Man
Posts: 16877
Joined: 01/10/2006 20:10

#583 Re: Udes i naplata od osiguranja - Vaša iskustva.

Post by Better Man »

preludezalude wrote: 28/05/2024 20:54
omega369 wrote: 28/05/2024 19:44
veselinovic wrote: 24/05/2024 19:37 Bio je korektan, dosla policija, slikali uzeli podatke, mi napravili evropski izvjestaj, on potpisao da priznaje krivicu i ruka ruci.
Mislim, polozaj vozila je takav da je ocigledno ko je kriv.
Pa cega se bojis?! Sve je sad do tvoje osiguravajuce kuce koja ce pregledati tvoje auto i saciniti zahtjev za naplatu stete kod njegovog osiguranja. Neka navedu sve nove dijelove - vrata, rucke, brave, kedere, prozore, zvucnike, el. prekidace + demontaza, farbanje, montaza i radni sati...jos ako ima i drugih limarskih poslova.... fina cifra se da nabrati

Sve ce trajati do 30 dana i to je to. Prva ponuda, ako bude mala, neka je odbiju, trazis vecu, morace isplatiti

Sve je bukvalno samo do tvog osiguranja kakav ce oni zahtjev sloziti i sa kojim dokazima :wink:

No sikiriki
To sta ce tvoje osiguranje navesti ne pije vode. Odes u osiguranje onog ko je kriv i njihov procjenitelj mora sastavit zapisnik. Dogovori se s njim da dobijes kopiju zapisnika. To ce ti biti polazna tacka.
Nikad se ne ide u osiguranje krivca, već u svoje da oni slikaju i naprave procjenu, a možeš donijeti i procjenu servisa koji će popraviti auto i štetu plaća osiguranje krivca.
preludezalude
Posts: 5795
Joined: 07/03/2012 00:09

#584 Re: Udes i naplata od osiguranja - Vaša iskustva.

Post by preludezalude »

omega369 wrote: 28/05/2024 21:59 Nemoj ziv bio, ni u ludilu. :-) :-) Mislim hajde ti, ali ja to ne bih nikome preporucio. Tvoje osiguranje ce bolje obracunati stetu nego oni
Mora se steta prijavit u osiguranje koje ce da plati i mora njihov procjenitelj da sastavi zapisnik. To ne mozes zaobici inace nece dobiti pare. Moze on ici kod koga hoce da procjeni stetu ali i osiguranje koje placa mora procjeniti stetu.
preludezalude
Posts: 5795
Joined: 07/03/2012 00:09

#585 Re: Udes i naplata od osiguranja - Vaša iskustva.

Post by preludezalude »

Better Man wrote: 28/05/2024 22:11
preludezalude wrote: 28/05/2024 20:54
omega369 wrote: 28/05/2024 19:44

Pa cega se bojis?! Sve je sad do tvoje osiguravajuce kuce koja ce pregledati tvoje auto i saciniti zahtjev za naplatu stete kod njegovog osiguranja. Neka navedu sve nove dijelove - vrata, rucke, brave, kedere, prozore, zvucnike, el. prekidace + demontaza, farbanje, montaza i radni sati...jos ako ima i drugih limarskih poslova.... fina cifra se da nabrati

Sve ce trajati do 30 dana i to je to. Prva ponuda, ako bude mala, neka je odbiju, trazis vecu, morace isplatiti

Sve je bukvalno samo do tvog osiguranja kakav ce oni zahtjev sloziti i sa kojim dokazima :wink:

No sikiriki
To sta ce tvoje osiguranje navesti ne pije vode. Odes u osiguranje onog ko je kriv i njihov procjenitelj mora sastavit zapisnik. Dogovori se s njim da dobijes kopiju zapisnika. To ce ti biti polazna tacka.
Nikad se ne ide u osiguranje krivca, već u svoje da oni slikaju i naprave procjenu, a možeš donijeti i procjenu servisa koji će popraviti auto i štetu plaća osiguranje krivca.
Nista oni nece platit dok ne naprave zapisnik o steti.
preludezalude
Posts: 5795
Joined: 07/03/2012 00:09

#586 Re: Udes i naplata od osiguranja - Vaša iskustva.

Post by preludezalude »

Evo moj primjer od prije 30-ak dana
27.04. me udario na parkingu i razbio mi karambolku. Isti dan podnesem zahtjev u osiguranje krivca.
29.04. Procjenitelj iz njegovog osiguranja dosao i slikao auto.
30.04. Telefonski poziv od osiguranja i ponuda 800KM. Ja odbijem.
06.05. Telefonski poziv od osiguranja i ponuda 1250KM. Samo sam rekao da mi posalju to pismeno.
07.05. Osiguranje uplatilo 1250KM na moj racun.
10.05. Dosla pismena ponuda od 1250KM i prilog koji traze da potpisem. U ponudi uopste nema specifikacije dijelova i radova. Samo naveli dijelovi 1000KM i rad 250KM.

Konsultujem se sa advokatom i uvjerio me da je to slaba ponuda.

Slijedeci radovi koje treba uraditi:
Poslan zahtjev osiguranju za zapisnik o ostecenjima i procjeni preciznih radova i dijelova.
Kad taj zapisnik dodje onda se angazira sudski vjestak koji ce po tom zapisniku da procjeni vrijednost dijelova i vrijednost radova i ta vrijednost ce sigurno biti daleko veca jer on ne procjenjuje ofrlje vec po katalogu. Kad se dobije taj papir onda postoje dvije opcije...ili tuzis osiguranje i dobijes taj iznos ili podneses osiguranju taj papir i zahtjev za cifru koja je malo manja od cifre na tom papiru od sudskog vjestaka.
User avatar
canvra888
Posts: 4788
Joined: 09/07/2021 15:03

#587 Re: Udes i naplata od osiguranja - Vaša iskustva.

Post by canvra888 »

I za moj slučaj je agent tj. procjenitelj mog osiguranja napravio zapisnik, ne od osiguranja tog što je skrivio udes.
preludezalude
Posts: 5795
Joined: 07/03/2012 00:09

#588 Re: Udes i naplata od osiguranja - Vaša iskustva.

Post by preludezalude »

canvra888 wrote: 28/05/2024 23:32 I za moj slučaj je agent tj. procjenitelj mog osiguranja napravio zapisnik, ne od osiguranja tog što je skrivio udes.
I osiguranje krivca je prihvatilo zapisnik i procjenu od nekog drugog bez svog procjenitelja?
User avatar
canvra888
Posts: 4788
Joined: 09/07/2021 15:03

#589 Re: Udes i naplata od osiguranja - Vaša iskustva.

Post by canvra888 »

preludezalude wrote: 29/05/2024 02:14
canvra888 wrote: 28/05/2024 23:32 I za moj slučaj je agent tj. procjenitelj mog osiguranja napravio zapisnik, ne od osiguranja tog što je skrivio udes.
I osiguranje krivca je prihvatilo zapisnik i procjenu od nekog drugog bez svog procjenitelja?
Da, zapisnik o šteti i zahvaćenim dijelovima jesu, neke druge stvari oko samog uzroka udesa nisu, ali o tome ću pisati kad se završi ročište. Doduše, u mom slučaju je sve što je bilo zahvaćeno bilo i vidljivo na fotografijama koje su odmah priložene.
TheDocToR
Posts: 206
Joined: 06/02/2009 19:56

#590 Re: Udes i naplata od osiguranja - Vaša iskustva.

Post by TheDocToR »

Da i ja pitam za savjet.

Bio je manji udes i popunjen samo evropski obrazac bez policije. Krivac potpisao i popunio uredno. Već mjesec dana njegovo osiguranje (Sarajevo Osiguranje) razvlači pricu kako ne može da stupi u kontakt sa njim i prikupi izjavu. Prosao je zakonski rok i sad su poslali meni pismo da ne mogu da preuzmu izjave. Koga god sam pitao kaze da kupuju vrijeme.

Sta predlazete da uradim? Mislim ovako svako moze skriviti saobracajnu i iz ovih ili onih razloga ne javljati se i sl.
User avatar
JavierBosnia
Posts: 3566
Joined: 22/11/2015 13:59
Location: Uradi sam

#591 Re: Udes i naplata od osiguranja - Vaša iskustva.

Post by JavierBosnia »

preludezalude wrote: 28/05/2024 22:55
Mora se steta prijavit u osiguranje koje ce da plati i mora njihov procjenitelj da sastavi zapisnik. To ne mozes zaobici inace nece dobiti pare. Moze on ici kod koga hoce da procjeni stetu ali i osiguranje koje placa mora procjeniti stetu.
Jel ti to pricas iz iskustva ili onako neko ti rekao?
Evo ja licno prosao kroz sve to, nisam isao do njegovog osiguranja sve dok me nisu zvali da potpisem isplatu stete.
Moje osiguranje dodatno slikalo i napravilo zapisnik sta je za zamjenu sta za popravku. Sa tim papirom ja otisao u ovlasteni, oni mi rekli koliko kostaju ti dijelovi i popravka.
Kroz par dana me zvali iz njegovog osiguranja i ponudili cijenu, jer su uvezani sa ovlastenim i oni im javili da sam ja bio i da je to maksimalno sto mogu ponuditi ili druga opcija je da odem u ovlasteni i da oni sve plate
preludezalude
Posts: 5795
Joined: 07/03/2012 00:09

#592 Re: Udes i naplata od osiguranja - Vaša iskustva.

Post by preludezalude »

JavierBosnia wrote: 29/05/2024 09:55
preludezalude wrote: 28/05/2024 22:55
Mora se steta prijavit u osiguranje koje ce da plati i mora njihov procjenitelj da sastavi zapisnik. To ne mozes zaobici inace nece dobiti pare. Moze on ici kod koga hoce da procjeni stetu ali i osiguranje koje placa mora procjeniti stetu.
Jel ti to pricas iz iskustva ili onako neko ti rekao?
Evo ja licno prosao kroz sve to, nisam isao do njegovog osiguranja sve dok me nisu zvali da potpisem isplatu stete.
Moje osiguranje dodatno slikalo i napravilo zapisnik sta je za zamjenu sta za popravku. Sa tim papirom ja otisao u ovlasteni, oni mi rekli koliko kostaju ti dijelovi i popravka.
Kroz par dana me zvali iz njegovog osiguranja i ponudili cijenu, jer su uvezani sa ovlastenim i oni im javili da sam ja bio i da je to maksimalno sto mogu ponuditi ili druga opcija je da odem u ovlasteni i da oni sve plate
Meni tako rekli ali eto iskustva drugih govore da ne mora biti tako.
Samo ti njima reci neka ti posalju pismenu ponudu a onda ces odluciti kako ces. Ali vec ako su uvezani sa ovlastenim ne vidim problem. Vozi u ovlasteni i popravi.
Last edited by preludezalude on 29/05/2024 10:44, edited 1 time in total.
preludezalude
Posts: 5795
Joined: 07/03/2012 00:09

#593 Re: Udes i naplata od osiguranja - Vaša iskustva.

Post by preludezalude »

TheDocToR wrote: 29/05/2024 08:31 Da i ja pitam za savjet.

Bio je manji udes i popunjen samo evropski obrazac bez policije. Krivac potpisao i popunio uredno. Već mjesec dana njegovo osiguranje (Sarajevo Osiguranje) razvlači pricu kako ne može da stupi u kontakt sa njim i prikupi izjavu. Prosao je zakonski rok i sad su poslali meni pismo da ne mogu da preuzmu izjave. Koga god sam pitao kaze da kupuju vrijeme.

Sta predlazete da uradim? Mislim ovako svako moze skriviti saobracajnu i iz ovih ili onih razloga ne javljati se i sl.
Sarajevo osiguranje je najgore kod isplata. Kakvu izjavu trebaju? Pa dobili su izjavu na evropskom obrascu. Nema ti druge nego angazirat advokata ili neku agenciju za naplatu stete. Zakonski rok je prosao i oni izgleda ne zele da plate.
artur morgan
Posts: 2892
Joined: 30/04/2020 19:47

#594 Re: Udes i naplata od osiguranja - Vaša iskustva.

Post by artur morgan »

TheDocToR wrote: 29/05/2024 08:31 Da i ja pitam za savjet.

Bio je manji udes i popunjen samo evropski obrazac bez policije. Krivac potpisao i popunio uredno. Već mjesec dana njegovo osiguranje (Sarajevo Osiguranje) razvlači pricu kako ne može da stupi u kontakt sa njim i prikupi izjavu. Prosao je zakonski rok i sad su poslali meni pismo da ne mogu da preuzmu izjave. Koga god sam pitao kaze da kupuju vrijeme.

Sta predlazete da uradim? Mislim ovako svako moze skriviti saobracajnu i iz ovih ili onih razloga ne javljati se i sl.
Otežu, kontaju odustat ćeš.

Napiši i dostavi poštom tom osiguranju "opomenu pred tužbu". Ne bi bilo loše da ti to advokat uradi i stavi svoj pečat, bit će ozbiljnije, osim ako je baš neka minorna štetica na autu

U opomeni napiši da ti još nisu naknadili štetu iako su to dužni bili, zatim kad i na koji način se desila saobraćajna nezgoda, da je njihov osiguranik odgovoran za saobraćajnu nezgodu i da su oni za svog osiguranika po zaključenoj polici osiguranja dužni naknaditi štetu. Navedi koja oštećenja na vozilu imaš, i zahtjevaj da ti naknade štetu u iznosu koji ćeš navesti. Navedi rok od 8 dana, i obavijesti ih je da ukoliko ti ne naknade štetu da ćeš angažovati advokata s kojim si već dogovorio zastupanje radi podnošenja tužbe nadležnom sudu i da će u tom slučaju biti dužni naknaditi sve troškove postupka.

Dostavi im kopiju tog evropskog obrasca i ako imaš slike od oštećenja na vozilu.
TheDocToR
Posts: 206
Joined: 06/02/2009 19:56

#595 Re: Udes i naplata od osiguranja - Vaša iskustva.

Post by TheDocToR »

artur morgan wrote: 29/05/2024 11:52
TheDocToR wrote: 29/05/2024 08:31 Da i ja pitam za savjet.

Bio je manji udes i popunjen samo evropski obrazac bez policije. Krivac potpisao i popunio uredno. Već mjesec dana njegovo osiguranje (Sarajevo Osiguranje) razvlači pricu kako ne može da stupi u kontakt sa njim i prikupi izjavu. Prosao je zakonski rok i sad su poslali meni pismo da ne mogu da preuzmu izjave. Koga god sam pitao kaze da kupuju vrijeme.

Sta predlazete da uradim? Mislim ovako svako moze skriviti saobracajnu i iz ovih ili onih razloga ne javljati se i sl.
Otežu, kontaju odustat ćeš.

Napiši i dostavi poštom tom osiguranju "opomenu pred tužbu". Ne bi bilo loše da ti to advokat uradi i stavi svoj pečat, bit će ozbiljnije, osim ako je baš neka minorna štetica na autu

U opomeni napiši da ti još nisu naknadili štetu iako su to dužni bili, zatim kad i na koji način se desila saobraćajna nezgoda, da je njihov osiguranik odgovoran za saobraćajnu nezgodu i da su oni za svog osiguranika po zaključenoj polici osiguranja dužni naknaditi štetu. Navedi koja oštećenja na vozilu imaš, i zahtjevaj da ti naknade štetu u iznosu koji ćeš navesti. Navedi rok od 8 dana, i obavijesti ih je da ukoliko ti ne naknade štetu da ćeš angažovati advokata s kojim si već dogovorio zastupanje radi podnošenja tužbe nadležnom sudu i da će u tom slučaju biti dužni naknaditi sve troškove postupka.

Dostavi im kopiju tog evropskog obrasca i ako imaš slike od oštećenja na vozilu.
Da, svi su mi to rekli. Hvala pokusati cu ovako
User avatar
Ateista
Posts: 47066
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#596 Re: Udes i naplata od osiguranja - Vaša iskustva.

Post by Ateista »

Imao slicnu situaciju, isto Srajevoosiguranje (kod oboje) i isto tako se razvlacilo sa pricom kako cekaju izjavu druge osobe, iako su uredno dobili euro obrazac. Jednom kad sam nazvao javila se neka ljubazna teta koja je to odmah zavrsila kad je vidjela da se razvuklo i u roku od par dana sam dobio ponudu. Nije neka velika steta pa mi se nije posebno zurilo ni dalo zezati sa advokatom, ako je veca steta onda im definitivno treba zaprijetiti.
User avatar
canvra888
Posts: 4788
Joined: 09/07/2021 15:03

#597 Re: Udes i naplata od osiguranja - Vaša iskustva.

Post by canvra888 »

Sigurno. I mene su Croatia osiguranje isto handrili oko "prikupljanja dokumentacije" tj. izjave svog osiguranika, prekoračili zakonski rok od 30 dana za dostavljanje ponude. Čim sam im priprijetio advokatom, odmah druga priča ide i odmah se interventno sve dostavlja.
TheDocToR
Posts: 206
Joined: 06/02/2009 19:56

#598 Re: Udes i naplata od osiguranja - Vaša iskustva.

Post by TheDocToR »

Jedina greska koju sam napravio nisam uslikao oba auta i nemam sada sliku saobracajne nego samo sliku svog auta, ali sljedeci put (nadam se nikad)odmah policiju zovem.
oXavier
Posts: 236
Joined: 14/03/2022 22:12

#599 Re: Udes i naplata od osiguranja - Vaša iskustva.

Post by oXavier »

semsasuljakovic wrote: 28/05/2024 19:01 Žena mi je bila kolateralna šteta saobraćajke (odlično je prošla). Oštećenja su na felgi i zadnjem braniku (vidljivo na slici).
Policajac kaže da će sve ovo ići na sud, a ja nemam pojma kada i koliko odštete da očekujem? Kako inače procjenjuje osiguranje ovu moju štetu, je li mogu tražiti zamjenu kompletnog branika i felge ili šta?

https://ibb.co/XLzRhSY
https://ibb.co/w7Yw37c

Je li trebam odmah kontaktirati svoje osiguranje ili čekati taj neki papir koji će mi doći kad se završi sudski proces?
Dva auta su se sudarila i jedno auto je odletilo na moje. Dakle, nesumnjivo kolateralna šteta.
Nema potrebe da išta čekaš, odeš u svoje osiguranje da prijaviš štetu i da ti uslikaju štetu na vozilu, oni će tražiti zapisnik o uviđaju od policije, kada to dobiju kompletan predmet proslijede u osiguranje krivca. Procjenitelj će na osnovu obima oštećenja napraviti zapisnik dijelova za zamjenu ili popravku.

Što se tiče ove druge priče gdje prijaviti štetu, sve zavisi od okolnosti. Kada policija radi uviđaj, obično se ne zna koje je osiguranje drugog učesnika, ranije je policija davala podatke na cedulji sada ne, tako da se ide u svoje osiguranje da oni urade procjenu i kada kompetiraju zapisnik i ostalo pošalju u drugo osiguranje. Ako radiš evropski ili imaš zapisnik, možeš direktno prijaviti u osiguranju krivca, tako da se ne gubi vrijeme oko slanja dokumentacije. Svakako se procjena radi na osnovu fotografija gdje se svaki navedeni oštećeni dio mora uslikati tako da je svejedno ko vrši procjenu, na kraju se pita osiguranje koje plaća štetu vodeći se fotografijama tako da je bitno da se šteta detaljno uslika, oni mogu uvažiti zapisnik tvog osiguranja ili ga djelimično osporavati ako nije usklađen sa fotografijama.
TheDocToR wrote: 29/05/2024 14:36 Jedina greska koju sam napravio nisam uslikao oba auta i nemam sada sliku saobracajne nego samo sliku svog auta, ali sljedeci put (nadam se nikad)odmah policiju zovem.
Moguće je da Sarajevo osiguranje odugovlači, mada je ovo veliki propust koji ti potencijalno može praviti problem, najvažnija stvar uz popunjavanje evropskog je detaljno slikanje lica mjesta nezgode, oba vozila u sudarnom položaju, signalizaciju, šire okruženje mjesta nezgode, tako da možda stvarno traže dodatna pojašnjenja od drugog učesnika. Rok od 30 dana teče od kompletiranja dokumentacije, a koliko vidim oni su te obavijestili da ne mogu riješiti predmet bez izjave. Kažem moguće je da kupuju vrijeme, budi uporan, eventualno pokušaj stupiti u kontakt s drugim učesnikom ako imaš broj telefona na evropskom, ako vidiš da baš otežu zaprijeti da ćeš ih prijaviti Ombudsmenu i Agenciji za nadzor.
semsasuljakovic
Posts: 2060
Joined: 02/08/2015 21:30

#600 Re: Udes i naplata od osiguranja - Vaša iskustva.

Post by semsasuljakovic »

@oXavier hvala!

Sinoć sam ja svojoj osiguravajućoj kući odmah poslao email, jutros su odgovorili pa sam kontaktirao tog lika i danas poslije 4 će poslikati sve što treba. Eto, da nisam čitao forum, iskreno ja ne bih nikog kontaktirao nego bih čekao da mene neko zovne... Kad je čovjek neupućen.
Post Reply